Prispevajú/prispeli vám rodičia na život?

23. mar 2024

Dostali ste od rodicov/ rodiny nejaku vyssiu sumu na start do zivota? priklad byt/auto pomoc s kupou bytu, prispievanie pocas studia na vysokej?

pe_mi
23. mar 2024

Áno a to isté sa snažíme aj my deťom.su zatiaľ malé.mame dobré zárobky, komu dáme,keď nie im .

buberova
23. mar 2024

Nie, nie a nie...

slavomira236
23. mar 2024

Nie neprispeli mi mam len mamu.

sintra
23. mar 2024

Ano, ale nie v nejakych horibilnuch sumach.

slavomira236
23. mar 2024

To ked ma niekto 3deti ma kupit vsetkym auto??

bublinka1426
23. mar 2024

pocas studiua na VS som mala 3 brigady ;)

aaadkaaa
23. mar 2024

Nie, nemali na to financie. Vs som robila externe popri zamestnani

deti95060810
23. mar 2024

áno... stav. pozemok...

anesim
23. mar 2024

Dcera teraz nastupila na vs, nastastie v mieste bydliska, nechcela ist mimo. Ma brigadu, kt si mina na seba, ale kedze je velky introvert, tak nejak moc nechodi von, my jej samozrejme platime veci, co potrebuje do skoly.

jana_eyre_2
23. mar 2024

Bohužiaľ prispeli.. keď som zmaturovala, mama zomrela a tak sme si so súrodencami a otcom rozdelili dedičstvo.. také peniaze som nikdy nechcela a radšej by som ich nemala, ale mala mamu živú..

autor
23. mar 2024

.
@bublinka1426 A preco nie? Keby planujem mat 3 deti tak az potom co zvazim ci som na vsetky dostatocne fin. pripravena. Neznamena to ze kazde dostane nove drahe auto ale nejaky standart aspon

doriiis
23. mar 2024

Áno,prispeli.Peniazmi,ktoré mi sporili celé detstvo.A keď zomrela babka,istú sumu sme zdedili aj my so sestrou.
Ja plánujem mojim deťom financovať vodičák a samozrejme sporime aj im
Auto pre staršieho už teoreticky aj máme,keďže ich máme viac.

nikha2809
23. mar 2024

Bohužiaľ áno, mám byt aj hotovosť, radšej by som ale mala na 30rokov vysoku hypotéku a rodičov nažive

olimuc
23. mar 2024

Ako sa to vezme, kupili mi letenku a odisla som zo Svk … sestra dostala byt. Ale to bolo uz velmi davno

autor
23. mar 2024

@aaadkaaa Aj mna to takto caka. Dalo sa to? Bojim sa ze externe studium nebude take "plnohodnotne" ako klasicke..

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. mar 2024

@jana_eyre_2 to ma mrzi, muselo to byt velmi tazke obdobie

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
doriiis
23. mar 2024

A po nás,keď už s mužom nebudeme im ostane dom a veľký pozemok za ním.Aj na druhý dom.A auta a peniaze v investovaní,2 a 3 pilier.Nemale sumy

meringe70
23. mar 2024

Nie, tiež nemali na to financie. Na vš som isla z vlastnej vôle a všetko vrátane jedla a bývania (VŠ v krajskom meste 2hod vlakom od nás) som si financovala sama pri dennom štúdiu (mala som súčasne vždy viacero brigád). Takto som bola tri roky, potom som isla pracovať (končila som bc 2022) a bývať s partnerom, teraz si chcem spraviť magistra ale už externe, popri zamestnaní.

andrejka1974
23. mar 2024

Nie počas štúdia brigadovali a po štúdiu si našli prácu , podnájom a postupne si nešetrili na auto najstarší vyštudoval aj vysokú školu sám brigádoval

aaadkaaa
23. mar 2024

Jasne,ze sa to da 🙂

milanm12
23. mar 2024

3oo ooo 😏

hradnapani
23. mar 2024

Nam detom prispeli tak, ze nas vyzivili pocas VS studia a nemuseli sme pocas neho pracovat , max kratke letne brigady. Inak sme nedostali ani auto, ani byt, ale prezili sme aj bez toho, to naozaj nie je povinnostou rodica.

nafka0483
23. mar 2024

Pocas VS a prvy rok co som pracovala som byvala doma a neplatila som najom, obcas som robila mensi nakup potravin. Pomohlo to velmi, setrila som si z brigady aj prvy rok plat a mohla si potom s priatelom zaplatit prerabku bytu.

daniela2202
23. mar 2024

@taynee 👍

slavomira236
23. mar 2024

Povinnost je dieta zivit pokial studuje a nie kupovat auta byty domy. Ved snad nieco zdedis.. rodic dieta sati zivy kupuju skolske pomocky plati kruzky venuje sa mu..snazi sa ho pripravit do zivota venuje mu cas lasku . To je povinnost rodica.

mamaaja82
23. mar 2024

Neprispeli a ani po ich smrti mi nic nezanechali,niezeby nebolo co ale zariadili to inak a s bratom sme nedostali nic

viestta
23. mar 2024

Financne a materialne mi nedali nic. Vychovali ma, prezila som u nich pekne detstvo, dali mi vzdelanie a ja som im za to vdacna. Viac nepotrebujem

simca06022011
23. mar 2024

Nie