Príliš priateľský kolega

4. apr 2024

Ahojte. Pracujem na manažérskej pozícii v prevažne mužskom kolektíve. Problém je v tom, že mám sociálnu fóbiu (beriem AD, na psychologa veľa času nezostáva). Vyčerpavaju ma ľudia a celkovo mi robí problém sa "socializovať". Pracujem na tom, ale sú také dni, že som totálne vyčerpaná...
Do toho jeden "dotieravý" kolega, ktorého správanie mi úprimne lezie na nervy. Je až príliš priateľský, volá má na kávu, sladkosť...chce mi veľmi pomôcť, keď riesime nejaký problém. Je to na mňa už príliš. Mám ho rada ako kolegu, ale neviem ako si nastaviť hranice... Viem, že asi nemá ideálny vzťah, ja som vydatá a mám deti. Neviem ako mu naznačiť, ze mi ten jeho záujem miestami prekáža. Nechcem ho uraziť... Riešil niekto niečo podobné?

viestta
4. apr 2024

Nic nenaznacuj, rovno povedz ked uz prekroci hranice. Naznacovanie nikdy nepomoze, ale slusne a razne vyjadrit svoje pocity pomaha vzdy

gribka1
4. apr 2024

Som sa pousmiala, ale nereagovala na žiadne také, že kavička či sladkosť. Časom ich to prešlo samé.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
4. apr 2024

@gribka1 to dúfam aj ja

autor
4. apr 2024

@viestta čiže? Nejakú konkrétnu radu? 🙃

viestta
4. apr 2024

Aku konkretnejsiu radu chces? Presne vetu co mu mas povedat? Tak toto ti ja neporadim, ty vies ake su okolnosti. Musis si poradit sama. Napriklad to co si spomenula v predchadzajucom prispevku je ten spravny sposob aj spravne slova.

gribka1
4. apr 2024

Nabudúce už mu proste povedz, že to musí počkať. Už vieš, že len blufy používa. Na také, že kedy pôjdeme na kávu, som aj 10x odpovedala, že netuším, neviem,, idem s mužom tam, s deťmi hentam. Nevysvetľovať presne čo. Ani ofučane, proste pohoda, ak chceš s ním udržať v pohode vzťah. Doniesli sladké? Nenos, ja nejem sladké. Ono ich to fakt raz prejde.

mabenn
4. apr 2024

zjavne po tebe ide...ty nevies nahodit taky ten zhnuseny vyraz tvare? to bezne ludia pochopia, ze su ti neprijemni...staci sa nespravat nonstop milo a mal by to pochopit

gribka1
4. apr 2024

@mabenn Ak chce dobrý pracovný vzťah, toto nemôže.

mabenn
4. apr 2024

@gribka1 hej? a on moze otravovat nad ramec pracovnej interakcie? ze ju taha zamerne z porady? ja neviem, co zeny robia a jak sa tvaria, ale slo po mne xy chlapov a vzdy som rychlo vedela recou tela dat najavo, ze nemam zaujem

gribka1
4. apr 2024

@mabenn Veď to je v poriadku. Ale autorka je inej povahy a takto to nevie.

autor
4. apr 2024

@mabenn správam sa tak ako ku všetkým ostatným. Ale toto mi ani jeden z nich nerobi. Všetko na takej pracovnej úrovni, pomôžu, ale keď to naozaj treba..žiadne pozvánky na kávu a sladkosti. Sem tam niekto nieco donesie, ale nechodi za mnou 5x, aby som si niečo vzala. Prekračuje to nejaký môj pomyselny osobný priestor a začína mi to vadiť. Otázka je či, mu to mám normálne takto povedať, alebo len hodiť za hlavu a nech si robí,.ako uzná za vhodné.

autor
4. apr 2024

@gribka1 presne, chcela by som mať normálne vzťahy na pracovisku. Bez nejakých vyhrotených emócií

mabenn
4. apr 2024

vediet sa zbavit otravneho chlapa je bezny zensky skill, ktory niektora nadobudne v 15-20tich, niektora neskor, podla skusenosti a podmienok...nepride mi to ako nejaky velky problem...proste akonahle s nim interagujes, on ma pocit, ze mu nieco opatujes...pokial nevies recou tela dat najavo nezaujem, co je najcitlivejsia forma pre obe strany, alebo rec tela nie je druhou stranou akceptovana, tak treba pristupit k slovnemu upozorneniu, ze ti to prekaza, to je cele..

gribka1
4. apr 2024

A čo bolo najhoršie, kedy to bolo už cez?

autor
4. apr 2024

@mabenn asi máš pravdu. Neviem, či si niečo namysla...ale mám potrebu to stopnut

mabenn
4. apr 2024

este je jedna forma, ale taka trochu premyslenejsia: spominat pred nim naschval svojho chlapa a vychvalovat ho

gribka1
4. apr 2024

@mabenn Je to možné, ak bude často o svojom mužovi rozprávať. Môže to byť zásah. Len či vôbec majú nejaké debaty, alebo sú to len chvíľkové akcie.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
4. apr 2024

@mabenn dobrý nápad

cessy01
4. apr 2024

@mabenn zjavne po nej ide? Akože ja som nová vo firme mam okolo seba 90% chlapov vo veku 30-40rokov a teda riešime obedy, večere, ešte aj ich nové frajerky a na nič sex u jedného a teda zapadla som do kolektívu hneď aj keď to ako fungujeme je nad rámec a ani by ma nenapadlo ze niekto po niekom ide.. ja som bola práveže milo prekvapená že budeme takto fungovať, šéf raz na večierku riadne spoločenský unavený povedal že baby vy ste také moje sestry život za vás dám a vystiskal nas rad za radom ,proste ona je nastavená inak ako on. Horšie by bolo dostať sa do takého kolektívu kde by boli tak nastavený všetci jednému stačí povedať ze je inak zvyknutá fungovať a necíti sa konfortne keď sa k nej takto veľmi milo správa.. ja by som za tým nehľadali nič iné len ze sa jej snaží uľahčiť ze je nová a neuvedomuje si ze je na obtiaž

gribka1
4. apr 2024

Tak len ... ale nie to nepotrebujem, toto mi nepomáha. Alebo povedať, ďakujem, ale potrebujem byť sama.

mabenn
4. apr 2024

@cessy01 no pokial ju chce objimat a ona nechce, tak je vymalovane a nie je co filozofovat...fyzicky kontakt nezelany nepatri do prace

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mabenn
4. apr 2024

@gribka1 akonahle je zena mila a usmievava a akoze spolocenska, zamilovany chlap si to vysvetli po svojom...viem o com hovorim, od strednej skoly cez vysoku po povolanie cez 10r som v muzskom kolektive...zamerany chlap nevnima, ze je mila obecne...vnima, ze je mila na neho...preto sa treba prestat spolocensky tvarit a dat najavo, ze viac si neprajem

cessy01
4. apr 2024

No tak mu povedz ze si zvyknutá fungovať inak a je upratany za minútu, že si veľmi vazis ze ti chce pomáhať ale ty máš rada také svoje hranice medzi kolegovcami. Nechápem prečo si mu to za 2roky nepovedala a trpis

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eeffka
4. apr 2024

K porade: je ro nevhodne, viac ro nerob. K objatiu: asi by som povedala co si si myslela 🤣

gribka1
4. apr 2024

Je nejako dôležité, aby ste mali nadštandartné pracovné vzťahy? Čo by sa maximalne udialo, ak by si tu čo baby radia urobila. Jednoducho upratala.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz