Priateľova sestra

13berry13
30. dec 2023

Ahojte
Chcela by som sa opýtať, ako by ste reagovali na to, keby sestra vášho snúbenca (onedlho manžela) pri viacdňových návštevách (sviatky a pod) chodila pred ním napríklad zo sprchy nahá ? Nestáva sa to nevyhnutne vždy len občas.
Príde mi to ozaj zvláštne a neviem, či som len precitlivelá alebo je to naozaj za nejakou Pomyselnou čiarou
Ďakujem na názory

lonely66
30. dec 2023

@13berry13 ja osobne by som ju už viac na viacdňovú návštevu nepozvala. jedine za jasne daných podmienok, že sa zahalí do župana alebo uteráka, keď už teda nevyhnutne musí zo sprchy "prebehnúť" okolo. mimochodom, čo na to tvoj snúbenec?

13berry13
autor
30. dec 2023

@lonely66 popravde som s ním o tom moc nehovorila, keďže som najskôr chcela vedieť, či to nieje bežné aj inde a nechcela som robiť z komára somára. Obvykle keď sa toto stane tak na to nijak nereaguje alebo ide do inej izby a nerieši to. Úprimne si nemyslím že by o niečo šlo len proste mi to vadí … ja mám 27 a mám 11 ročnú sestru a ani tá okolo mňa neprejde vyzlečená 😁

lonely66
30. dec 2023

@13berry13 ja osobne to nepovažujem za samozrejmé. ale som zvedavá na iné komentáre.

kristinka92
30. dec 2023

mne to príde tiež divne 😅

0silvia0
30. dec 2023

@13berry13 podla mna je to za ciarou. Sestra musi byt nejako nehanblivo zalozena. Ale to my hanblivci asi nepochopime.

13berry13
autor
30. dec 2023

@0silvia0 ona je trošku taká naturálne založená aj v iných sférach, nooo mám pocit, že by mala vnímať aj to, že z druhej strany to tiež môže byť niekomu nepríjemné

mimi3008
30. dec 2023

Nenormalne podla mna. Na VŠ som mala spoluziacku a ta nam vravela (byvala doma s rodicmi a sestrou), ze ked je teplo, chodia po dome vsetci NAHI. Nie v spodnom pradle, ale NAHI...tiez chore

0silvia0
30. dec 2023

@13berry13 tak asi je v oblasti nahoty je dost uvolnena. Spytala by som sa snubenca, ci mu to nevadi, a ci takto chodi aj doma. Ze nie si na to zvyknuta...

bluka2
30. dec 2023

Však ju normálne, keď budete 2 samy, požiadaj, či by mohla redukovať tu svoju nahotu u vás… že je ti to trochu neprijemne. Ak je normálna, určite pochopí

danica2711
30. dec 2023

tak asi to mali takto v rodine zaužívané, spýtaj sa priateľa. Nie je na tom nič zlé, je to o zvyku, zjavne sa pred ním nehanbí, je to predsa jej brat, nie cudzí chlap. Skôr by mohla brať ohľad na teba, ty si tam cudzia osoba. To, čo je normálne medzi súrodencami, nemusí byť príjemné osobe zvonka

minesasubu
30. dec 2023

Niektory ludia su proste ,,natural,, zalezi kolko ma rokov , ale jemne by som jej naznačila že nie každemu to je prijemné
my napriklad doma chodime občas nahy ked ideme zo sprchy do spalne alebo keď niečo zabudnem ale iba keď je doma manžel ak by bol niekto u nas to určite nie a mimo domu už vobec

bluka2
30. dec 2023

@danica2711 tak zas ona je žena a ona sa zrejme pred ženami nehanbi, rovnako ako ani ja. Proste jej to treba len povedať, že to ma autorka inak

terezka1947
30. dec 2023

Ak je to jeho sestra...neriešila by som.
Veď nakoniec sa poznajú dlhšie ako vy😆a nahí sa videli od narodenia. No a niektorí ľudia sú "nehanblivci".

nikaeli
30. dec 2023

Ak je to pre teba nepríjemné, popros ju, či by nemohla mať aspoň uterák. Je u teba na návšteve, bez ohľadu na jej naturálnosť sa to jednoducho nehodí. Mne by to tiež vadilo. A nie kvôli partnerovi/ bratovi. Sú isté hranice, ktoré by mal v spoločnosti rešpektovať každý.

h2
30. dec 2023

Toto chodenie nahých zo sprchy nikdy nepochopím. Aj tu na koníku už o tom boli diskusie, či rodičia chodia pred malými deťmi nahí a viaceré tam písali, že síce bežne nie, ale keď idú zo sprchy, tak sa môže stať, že ich deti vidia nahých. Ľudia, prečo chodíte zo sprchy nahí? Nemáte v kúpeľni župan? Alebo aspoň veľkú osušku, do ktorej sa zabalíte? Ja nie som žiadna hanblivka, ako mladá som chodila aj na nudapláže. Ale zo sprchy by som holá nešla, ani keby som bola sama doma.

domkakvet
30. dec 2023

@13berry13 ako vies, ze chodi pred nim naha?

tykat
30. dec 2023

@h2 presne, aj sama doma idem v zupane.
Mam dceru a syna, 23 a 17, naposledy sa nahi videli ked mal syn max 3 roky, neviem si to teraz vobec predstavit, ze by sa pred sebou co i len mihli nahi nieto ze by sa takto producirovali niekde na navsteve 🙈

mirage
30. dec 2023

@h2 tak ale neist doma SAMA zo sprchy hola je uz extrem.

lujza123
30. dec 2023

@h2 to je dosť o zvyku, ked si tak naučená z domu nepríde ti to divne. U nás takto občas vybehli rodičia zo sprchy, alebo sa prezliekli na pláži po kúpaní, robili to dokonca moji starý rodičia. Ja to robím tiez, nie naschval obliekam sa v kúpeľni ale ked niečo zabudnem tak si prebehnem do izby.
Nejak mi to pride normálne, nezamýšľam sa nad tým

h2
30. dec 2023

@mirage Prečo? Mne je neprijemné, vyjsť z kúpeľne taká vlhká a rozohriata zo sprchy len tak, bez niečoho na sebe. Tu nejde o nejakú cudnosť, ale o ten pocit.

h2
30. dec 2023

@lujza123 Ani ja sa neprezliekam v kúpeľni. Prezliekam sa v spálni. Z kúpeľne tam prídem v župane, alebo v uteráku.

tykat
30. dec 2023

@mirage Ja mam rutinu taku ze nikam nemusim naha. Zoberiem zupan a uterak z vrchnej kupelne, a idem do sprchy (minimalne v spodnom pradle, castejsie aj v tricku a leginach), vyzleciem sa, hodim spinave oblecenie do kosa na pradlo, ku sprche si zavesim zupan a uterak na vlasy, pred sprchu si dam kobercek, osprchujem sa, siahnem po zupane, uterak na vlasy, nohy utriem do koberceka. Idem hore vezmem si ciste spodne pradlo a v hornej kupelni (tam mame vanu) sa doutieram, vyfenujem, urobim ostatne co treba, zupan a uterak dam na susiak a idem v spodnom pradle po dalsie oblecenie. Hotovo.

tykat
30. dec 2023

@h2 presne, az mi krize stiahlo ked si predstavim ze idem naha zo sprchy po dome.

h2
30. dec 2023

@tykat Mne by sa nechcelo behať po schodoch. Tiež máme dole sprchový kút a hore vaňu, sprchujem sa zásadne v tej vani. Z dolnej kúpeľne to mám do spálne cez celý dom.

miadi
30. dec 2023

Ja s nahotou nemam problem . Ci mojou ci druheho. No na navsteve by mala navsteva dodrziavat konvencie. Tvoj snubenec je na to zvyknuty z domu Nic uchylne incestne by som za tym nehladala, ale ked ti to vadi staci jej povedat. Ak je to jeho byt a ona tam chodi roky este skor nez stretol teba .. tak sa tam citi doma a ty si pre nu “ nova.” A zabudla brat na teba ohlad. .

madeincssr
30. dec 2023

@13berry13 každý to má inak, každý je inak hanblivý. Nahota je pre niekoho úplne prirodzená (a to hovorím ja, hanblivec) a ani si neuvedomuje, že to niekomu nemusí byť také prirodzené ako jemu, nechce tým nikomu "ubližovať". Sú rodiny, kde všetci nahotu doma berú "v poho". Asi by som to ani neriešil. Alebo keď tak len veľmi jemne upozornil. Ale keď to má takto navyknuté, asi sa zas pomýli.

vanilkovazmrzka
30. dec 2023

A co ako pride k nemu naha do izby a lahne si k nemu? Podla mna prehanas, ked vyjde naha zo sprchy, a ide sa obliect, tak co akoze na tom je? Ved su to surodenci, poznaju sa od mala, asi doma fungovali v zmysle, ze nahota je prirodzena, tak sa proste nehanbi.

tykat
30. dec 2023

@h2 ja tiez cez cely dom, ale proste rutina, moja prva volba. My sa tam sprchujeme kazde rano...nastastie odchadzame v roznych casoch, vecer uz improvizujeme, vanu vyuzivaju viac deti, my s muzom viac sprchu.

majusqwa
30. dec 2023

@13berry13 predpokladám, že na párdňovú návštevu chodíš ty k nim, je to tak?

kluska
30. dec 2023

@13berry13 ved to je jeho sestra preboha a nie nejaka kamoska, suseda..