Priateľ zahrňuje 17-ročnú dcéru drahými darčekmi

18. júl 2024

Mám 17r dcéru, ktorá má prvú vážnu známosť. Je o 11rokov starší. Povolaním ITčkar. Ten vekový rozdiel by som oželelila, ale on jej dáva darčeky hmotného aj nehmotného charakteru, aké si nemôžem dovoliť. Drobnosti nebudem menovať ale iba pred pár dňami som sa.dozvedela že chodia spolu denne na obed, namiesto toho aby sa stravovala v školskej jedálni, k meninám dostala 4dňový poznávací zájazd s pobytom v 4****hoteli. Dostala aj rôznu elektroniku. Narodeniny mala predvčerom, oslavujeme v sob. Drobnosti čo som jej kúpila sú nič oproti tomu čo jej donesie priateľ, ktorý sa dnes vracia z 3t poznávacieho zájazdu z Ázie. Mám pocit že som zlyhala. Možno nám viete poradiť.

lukbe
18. júl 2024

Tvoj priateľ? Lebo to píšeš tak. Ak jej, je to ich vec. Ak tvoj, to uz je horšie.

liz_lemon
18. júl 2024

nechapem, preco ty sutazis s jej priatelom...asi ma na to, tak je stedry, dcera by to v jej veku tiez mohla pochopit

dskjhfdlkdjhl
18. júl 2024

V com myslis, ze si zlyhala?

dskjhfdlkdjhl
18. júl 2024

@lukbe Z prvej vety je snad jasne, ze je to priatel dcery😉

melanta
18. júl 2024

V čom si zlyhala? Prečo s ním súťažíš? Zapracuj na sebe, niečo nie je v poriadku, ak máš potrebu súťažiť s dcérinym frajerom.

tanyan
18. júl 2024

Nezlyhala si! Vychovala si dcéru, ktorá sa nesedí doma a nepije s kamarátmi v parku lacný alkohol, ale spoznáva svet s vyspelým partnerom...

lukbe
18. júl 2024

@dskjhfdlkdjhl ahááá, no áno, ale aj tak je to tak trochu nejasné, plus ten názov 😊

madeincssr
18. júl 2024

Zalubeny chalan/muz by milovanej zniesol modre z neba. Ty si v nicom nezlyhala. Ked to bude presahovat medze rozumnosti, tvoja dcerka sa s nim urcite porozprava sama.

thirstymonk
18. júl 2024

Týpek je o 11 rokov starší, čiže má 28. Trošku divné, ale ok. Ber to tak, že my v IT sme nerdi. Nemáme vlastný život, len robotu, programovanie, a bla bla bla. Možnože týpek spoznal konečne reálnu lásku a teraz jej ide dať modré z neba. Osobne by som počkal, ako sa to vyvinie. 🙂 Treba však dbať na to, že dcera je stále pod zákonom!

colsami
18. júl 2024

Pozri, 28 rocny ITckar evidentne dobre zarobi, mozno je rad ze konecne nasiel nejaku dobru babu ktora aj ma onho zaujem (o dost mladsiu mozno aj preto ze na rovesnicky si netrufa alebo zaujem nemaju, to uz nevieme), a tak sa snazi si ju udrzat ako len dokaze. A jedno z toho su drahe veci, kedze tie prostriedky ma.
Aj tak - ci uz dava alebo nedava drahe darceky, dolezite bude zistit aky je to clovek - a to ukaze cas...

autor
18. júl 2024

@liz_lemon dcéra je teší zo všetkého ako malé dieťa keď dostane darček. Asi to každý pozná, kto má deti.
@lukbe je to jej priateľ
@dskjhfdlkdjhl myslíme si to s mužom obaja. Poznáme jej sny rada by cestovala, ale finančne si to nemôžeme dovoliť. Dcéra sa doteraz zamerala výhradne na štúdium (medicina prípade farmaceutika) teraz výlety sem výlety tam.

januska12323
18. júl 2024

Kde je problém? Vy na to nemáte tak nemá mať ani ona? Frajer si to zrejme môže dovoliť tak ju nechaj nech si užíva.

vroni
18. júl 2024

Nechápem, v čom má spočívať vaše zlyhanie. Ono sa štúdium nejako vylučuje s výletmi? Pokiaľ dcéra nezanedbáva školu, nezačala snívať o vydaji a vlastnej domácnosti a s frajerom si rozumie bez varovných signálov, nechápem, kde je problém. Že jej frajer môže dopriať viac než vlastný rodičia? No, stáva sa. Asi by ma to ako matku aj skrelo, ale zlyhanie je niečo úplne iné.

autor
18. júl 2024

@januska12323 neviem aké staré máš dieťa či vôbec máš deti ? On jej kúpi všetko čo jej vidí na očiach. Pustila by si dievča čo nikdy nikam neletelo ,do zámoria?do exotiky? Muž a ja máme.z toho veľké obavy. Je to príliš krátka známosť a primladá a naivná. Viete mala brigádovať a zarobiť si na autoškolu ale už nechce.

melanta
18. júl 2024

Čiže ak vy nemáte, tak nemá mať ani dcéra? Fakt? Ja som tiež ako dieťa necestovala, nemali sme na to, mama mi veľa oblečenia šila, lebo peňazí nebolo. A tiež som si našla na strednej takto staršieho už zarábajúceho priateľa, tiež sa to mojej mame nepáčilo. A Keď som pár mesiacov po maturite otehotnela, boli rodičia na nervy. A vieš čo? Nemohlo sa mi lepšie stať, bol mi 20 rokov skvelý manžel, úžasný otec našej dcéry. A keďže už nemal potrebu na rozdiel od 20 ročných chalaňov blázniť sa po zábavách, tak ma aj s malým dieťaťom podporoval vo vzdelávaní a kariére.

melanta
18. júl 2024

Pustila by si dievča čo nikdy nikam neletelo ,do zámoria?do exotiky?
Áno, pustila. Ty necestuješ, tak máš skreslené obavy. Ale tvoja dcéra má 17, nie 7. Moja dcéra v 18 odišla do USA na univerzitu. Bála som sa? Bála, neskutočne. Teraz je dospelá a má svoje dieťa. Bojím sa o ňu? Bojím. Vždy to budú naše deti, takže vždy sa o ne budeme svojim spôsobom báť. Ale nebude z teba robiť dobrého rodiča to, ak svoju dcéru budeš držať doma iba preto, lebo doma sedíš aj ty. Ak chceš dcére pomôcť, veľa s ňou rozprávaj, aby poznala svoju hodnotu, aby ti dôverovala (aby ak bude mať problém, tak prišla za tebou).

zuzanka.zuzu
18. júl 2024

veď si to poctivo vysúloží, tak nech si tie dary užíva 🤷

babulkomale
18. júl 2024

@thirstymonk pod akým zákonom je dcéra?
Jedine pod zákonom chudoby, ktorý na nej chce aplikovať jej matka.

autor
18. júl 2024

@melanta sedím doma lebo mám na to vážny dôvod, choré dieťa ktoré potrebuje stále starostlivosť

melanta
18. júl 2024

Čiže to, že tvoje druhé dieťa je choré (čo mi je ľúto a verím, že to musí byť náročné), má byť dôvod, aby si zdravé dieťa obmedzila? Tak potom áno, v tomto prípade si zlyhala.

autor
18. júl 2024

@melanta nie a ešte brat nie...mne vadí že som vyhodila peniaze za školské stravovanie, vadí mi že sme s mužom našporili na určitú jej kúpili(použitú) a on jej do druhého dňa kúpil nové, vadí mi že si neváži hodnotu peňazí, vadí mi že nešla na brigádu hoci to mala zajednané, známa s ňou rátala na leto. Prebrala jeho vyjadrenie ,,svet je gombička, veď mám prachy,,

luccija
18. júl 2024

Ty sa cítiš kvôli tomu menejcenne, že jej toľko nedoprajete?Nechaj ju buď rada, že nemá zgrlosa a nejakého čo čaká na dávky.Ked sa naučí na lepší život a skončí to, tak sama narazí a možno nie.Hlavne nech si spraví školu.Asi sa bojíš, že spysnie, že jej bude všetko malo?tak stále si na to nezarobila ona, ale on ..

simca06022011
18. júl 2024

neries... dcere treba vysvetlit, ze priatel pride a odide, musi pracovat sama na sebe a nie sa nechat vydrziavat starsim muzom. A viac by som neriesila, je to jej rozhodnutie. Darckey a pod by som neriesila, skor by som ho mozno rada spoznala a zavolala k nam a tak pozhovarala sa s nim o vplyve na dceru. Ona sa ma vzdelavat, pracovat na sebe, brigadovat a nie sa tahat s pomaly "sugardaddym" a nechat sa vydrziavat. A rovno by som mu to tak aj povedala. MAla ist na brigadu, na veci si zarobit a zasluzit si ich nejak. Ze ju vediete napr. ku skromnosti. Darcek k narodkam/menimam nie je problem, drahe dary hocikedy podla su trosku zvlaste. Rovnako nepovazujem za problem, ze chodia na obedy. Ty sa nemas preco citit menejcenne, su to jeho peniaze, ich vec. Co sa tyka vychovy, mozes jej dohovorit a potom dufat, ze si nieco z toho vezme. Ale podla mna chvilu jej to bude trvat, lebo si uziva pozornost a darceky a tak...

mimka1402
18. júl 2024

Úprimne? Takýto problém mala aj moja mama, ale bola som staršia. Vieš čo? Padlo mi to vhod vyskúšať niečo iné hlavne keď z mojej strany tam bola ozajstná láska a zvyšok bol pre mňa super bonus.😀 Priateľ ma rozmaznaval, vecami ktoré by som si nikdy nekúpila, ochutnala jedlá, ktoré moji rodičia nikdy nemali. S priateľom sme sa rozišli a už žijem aj ďalej "nudný" bežný život, ale zážitky mi ostali a rada na ne spomínam.😊
Dcére aj priateľovi vysvetliť, že ak sa bude dcéra venovať škole a cieľom, nebude sa flakať tak nemáte problém s tým životom... Pri všetkej úcte určite ešte pôjde do brigády a chalan si nájde časom inú, pravdepodobne. Takže za mňa je toto lepšie akoby mala brat drogy, piť v parku. Skôr si nájdi dôveru k dcére aby ak náhodou, nech sa ti zdôveri ak by to nebol zdravý vzťah.(Co pravdepodobne ani nebude)

autor
18. júl 2024

@luccija moja nebohá svokra bola taká, že keď si niečo zapriala chcela to ale okamžite, napr. domáce spotrebiče hoci mala doma funkčné ale chcela väčšie a lepšie, ona hneď úver, spotrebák, banka,nebankovka. /Takto mali doma nevyužiite tri tv, tri chladničky, tri rúry, tri kosačky atď/Keď zomrela mala nezaplatenú hypotéku a cez desať ďalšich dlzôb. V živote sú aj situácie keď sa bude treba uskromniť, našporiť si na niečo čo si chcem kúpiť,

ivik4
18. júl 2024

Si v poriadku ?
Moji rodicia sa vzdy o mna poriadne starali hoci sme nechodili vobec na dovolenky ani sme si nemohli dovolit obedy v restike atd...
No mala som priatela o 7 rokov starsieho s ktorym som cestovala mimo SR a spoznavala aj ine blizke krajiny, bola na dovolenkach, chodili sme do restauracii atd a moji rodicia boli stastny ze ja som stastna.
Nemas dovod citit zlyhanie

vroni
18. júl 2024

Tak uz chápem. Tebou trasie závisť, ty si nemala, ani tvoje dieťa nesmie mať. Nuž áno, potom si zlyhala. Ľudsky. Keď nemáte na to, aby ste išli na leteckú dovolenku, na kieho paroma jej bude vodičák? Bude jazdiť prstom po mape? Ten nech si robí vtedy, keď bude mať na auto a aj ho využije.

autor
18. júl 2024

@simca06022011 obed na mesiac v škole stojí 50-60€ takto sme vyhodnotili oknom asi 300€ u nás je to veľký peniaz

zuzanka.zuzu
18. júl 2024

@simca06022011 28 ročný je sugardaddy? 😂😂😂 aj pre 17r by sme sa mohli o SD baviť keby mal tak po 40, 50 🙈

zuzanka.zuzu
18. júl 2024

autorka, tak si tie 300 od nej vypýtaj a zadrhni sa nimi 🙄