Priateľ mi ponúkol podnájom u neho, no ja váham

14. jún 2024

Ahojte, som veľmi smutná. Hľadám si podnájom a priateľ mi ponúkol, že k nemu do podnájmu. No ja mám strach. Úprimne, keď sa rozideme asi skončím aj s týmto mestom aj s týmto životom, no akoby sa bojím momentálne. Dôvodov pre ktoré sa k nemu nechcem nasťahovať je mnoho, jedným z nich je myzofóbia ktorá má vedie k činom, ktoré asi iní nezvyknú. Nechcem mu tým komplikovať život
Ďalšie sú také, že sa bojím, že prídem o seba pri ňom. Ja mám nízke sebavedomie a celý živiť sa snažím, len aby bolo dobre, ale znamená to značné prispôsobovanie sa. Bojím sa, že prídem o svoju slobodu. O šancu spoznať sa, a stratím aj to málo zo seba. Potom je tam mnoho ďalších dôvodov, ako narušená dôvera z jednej i druhej strany, ako i to, že sa snažil už mnohokrát somnou rozísť. Čo keď sa bude chcieť rozísť keď budeme spolu bývať. Takto puknute srdce ešte s tým, že budem potrebovať bývanie, snažím sa pred tým chrániť. Finálne ako ďalší dôvod a potom aj to, že neviem či chce somnou skutočne byt. Nechce sa viazať. Hovorí, že nikoho nemá rád a je mu dobre i samému. Keď sa spýtam, či by mu nebolo ľúto, keby sa rozideme. Nebolo, že on sa na ľudí neviaže. Otázka je potom, prečo to navrhoval vôbec. Ale ja sa strašne bojím, zároveň mi je to ľúto, ale musím sa chrániť pred týmito potencionálny i nebezpečenstva mi.

anjelicek26
14. jún 2024

On sa na ľudí neviaže a keby ste sa rozišli,tak by mu to nevadilo.. nie,s takým človekom by som bývať nešla. Stracas aj tak s nim čas...

jarnajar
14. jún 2024

Preboha, to je blb, ozaj s ním nestrácaj čas.

kristy942003
14. jún 2024

Tak pokračujte hľadaní podnájmu nechoďte bývať s niekým ktorý vás nemá rad. Možno vám to preto navrhol lebo mu je ľúto že nemáte kde bývať alebo že si nemôžte nájsť podnájom tak si povedal že vás zoberie k sebe. Nemali by ste dobrý život s takým človekom trápili by ste sa ak ho vy máte rada ale on vás nie nebolo by to pre vás príjemne nechoďte bývať k niekomu kto bude na vás pozerať s ľútosťou…Na takého chlapa rovno zabudnite a nestrácajte s ním čas

19mejko
14. jún 2024

Určite nie, možno by mu to dobre padlo keby mu platíte polovicu nájmu a kuká na svoj úžitok nieže len bývať k nemu neísť ale ani byt s takým.clovekom, to je strata času a mladosti

januska12323
14. jún 2024

A ja by som tam išla ale s tým, že hľadám ďalej. Teda podľa toho akú máš situáciu s bývaním teraz.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reanda
14. jún 2024

odmietnut ponuku a asi aj celeho priatela.. uprimne, v tvojom psychickom stave neviem, ci ti vztah prospieva.. nechces skusit radsej nejaku terapiu?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
14. jún 2024

Ach dievca uvedomujes si, ze su stovky muzov, co by ta na rukach nosili? Co by si ta vazili, milovali ta a planovali s tebou buducnost, keby im das sancu? Niekedy tie rozhodnutia treba spravit, taky strateny cas zbytocne... co ta s nim caka dnes - o rok - o desat rokov? Len tebe roku utekaju, on si moze zalozit rodinu aj v 50ke, ty tolko casu bohuzial ako zena nemas, v tomto je to velmi nefer, plodnost nam klesa, hotiny tikaju...

macatt
14. jún 2024

Sú ľudia čo zoberú ruksak a idú s pár drobnými na Nový Zéland.. tak ty máš ísť len priateľovi, dohodnite si pravidlá a nájdeš podnájom potom, keď sa tam nebudeš cítiť dobre, po mesiaci budeš vedieť či sa to dá a či nie…neskúsiš, nezistíš.. chlapi neriešia blbosti, keď tam budeš mať izbu sa do nej zavrieš a identita-sloboda ti zostane.. držím palce

eliska13
14. jún 2024

Lepšieho partnera, aby ti ukázal, že si submisivna a máš veľa starosti sama so sebou si nemohla dostať.Nechod s ním bývať najprv popracuj na sebavedomí a rozmysli si čo vlastne chces

martinka13
15. jún 2024

V prvom rade sa s takým blbom rozíď. Určite k nemu do podnájmu nechoď.

egonsk
15. jún 2024

mozno tvoj kamarat ma doma kopec spiny a bordelu a vie, ze ked s nim budes byvat, tak vdaka myzofobii tam bude mat vyluxovane a usporiadane vsetko tak, ze ak by si tam priviedol nejaku napadnicku, tak by s uzasom podlahla jeho caru osobnosti. A tebe to ponukol iba ako vypomoc inemu cloveku v nudzi, pricom ked nema k tebe city, tak cokolvek by sa udialo navyse (sex, varenie), je len bonusom pre neho, ze nemusi to hladat inde.

amelia87
15. jún 2024

Určite s ním nechoď bývať, najprv popracuj sama na sebe, vytvor si sama so sebou silnejší vzťah, odporúčam aj terapiu

margotka17
15. jún 2024

Ja by som nešla k nemu bývať. Veď načo? Aby si mu prispela na nájom? Nech si tam vezme hoci koho, veď sa neviaze na nikoho. Ty si nájdi lepšieho, čo ti bude oporou, radcom, šťastím a bude si ťa vážiť. Tento za to nestojí.