Priateľ ma urazil kvôli postave

vaneska65
13. jún 2024

Ahojte, veľmi ťažko sa mi to píše ale som so svojim priateľom 5 a pol roka a som v 6mesiaci, doteraz nemal žiadne narážky na to ako sa obliekam ani na moju postavu, no teraz som mala na svojej oslave narodenín oblečene najskor take volne šaty ale ako som sa fotila tak mi prišlo že ma strašne rozširuju tak som si prezliekla obtiahnuté šaty na ramienka a keď sme sa dofotili spolu tak mi povedal že ani jedna fotka neni pekna a potom začal že sa mu tie šaty vôbec nepáčia a že v nich vyzerám ako hurka ja som sa okamžite rozplakala a zdrhla som pred nim do kúpelni, kde dobehol za mnou so slovami že ma nechcel uraziť ale že kto mi to má povedať keď nie on a že tie šaty predtým boli lepšie, mňa to zamrzelo už len z toho že som dlho bojovala zo svojou postavou este pred otehotnenim aj ked som mala normalnu postavu (167cm-60kg) som si pripadala tučna a tak som vela krat ani nejedla a už vobec nezdrave jedla a pred nim som sa hanbila jest sladke a všeobecne nejake fastfoody, teraz jak som otehotnela som schudla na 55kg v prvom trimestri a zmenila som sa v tomto a vzdy som si jedlo vypýtala aj ked som mala chuť na sladké alebo na mekáč a bola som šťastná že sa pred ním nehanbím jesť… momentalne mam 59-60kg a nepokladala som sa za tučnú proste zdravo priberajucu tehulku, no odvtedy jak mi to povedal tak nemam chut ani jest a pri pohlade na seba sa vzdy rozplacem a ked si spomeniem na to čo mi povedal je mi zle uz len z predstavy že ešte môžem pribrať počas tehotenstva viac a čo ak sa mu už teraz nepáčim… ja som to s nim moc nerozoberala aj ked som chcela ale rozplakala ma uz len ta predstava ako sa o tom rozpravame… keďže pracuje v zahraničí momentálne odišiel a ja to chcem každým dňom znovu načrtnúť ale asi počkam na osobný rozhovor, urazila by vas takato poznamka? aj ked to možno myslel v dobrom že mi nesadol ten strih šiat ale doteraz som vzdy nosila obtiahnute šaty a keď som mu aj doteraz tak pripadala v kazdych obtiahnutych satach tak preco mi to nepovedal ale zrovna teraz… velmi ma to mrzi skrz toho ze som konecne zacala normalne jest…

dadka1997
13. jún 2024

@vaneska65 sice ja by som si obtiahnute saty ako tehotna nedala lebo to vyzera hrozne (aspon na mne) ale tvoj muž je sebecký a za toto by bola velmi dlha ticha domácnosť pri najhorsom by dostal doma s panvicou po hlave

veklipo
13. jún 2024

Ešte 2-3 take scény, on sa odmlčí a budeš tu písať, ze priateľ so mnou nekomunikuje.
Ale vážne, ak nie je vyslovene chrapun, ktorý by komentoval vzhľad iných žien, tak to myslel dobre a tebou lomcuju hormóny. Hodnota ženy nie je v jej hmotnosti. Buduj si sebavedomie na tom, aký si človek.

janickacrazy
13. jún 2024

@vaneska65 sorry, ale je to kreten, keď ti dačo také povie, veď sa to dá povedať aj slušne, si tehotná, tak asi nebudeš ako vychudnutá kostra, to každý súdny človek pochopí. Ja by som to s ním asi ani neriešila, načo sa v tom rýpať. Ty si opakuj, že si krásna, sústred sa na seba a bábätko.

deti95060810
13. jún 2024

reaguješ troška moc precitlivene... 😉

reddflowerlife
13. jún 2024

A ty mu mozes povedat, ze on zas nie je poriadny muz, lebo ta nie je schopny poziadat ani o ruku a to uz cakas dieta. a budete si kvit.

terezia323
13. jún 2024

@vaneska65 ja súhlasím s chlapom, kto ti ma povedať pravdu, keď nie ten najbližší?
Ale zase na druhej strane, keď sa ty cítiš dobre v tých šatách tak ich nos a nech si každý vraví čo chce

janai1
13. jún 2024

No tak ak si si kúpila obtiahnute šaty keď si mala 55kg tak pri +5 kg to fakt nemuselo vyzerať dobre. Treba sa občas na seba aj pozrieť do zrkadla a obliecť sa vhodne postave, či už si tehotná alebo nie.

really8
13. jún 2024

Ja si nemyslim to co tu ostatne ze je chrapun kreten a pod. Ak mate byt spolu cely zivot jednoducho si treba aj otvorene povedat ze toto ti napr nesvedci, toto jedlo nebolo dobre, smrdis a podobne. Vzhladom na to ako to extremne prezivas (snad len hormonmi) mohol zvolit iny slovnik ale ty sa tiez nemozes rutit kvoli takej blbosti.

barborachors
13. jún 2024

@vaneska65 dievca, ved ty mas ppp - ty si sa riesila uz takto pred teho. Tak si nevedela ze ked budes v tom, zacnes este viac priberat? Lebo mi tento vylev pride, ze ty mas mindraky uz dlhsie a tehotenstvo ti veru nepridá v tomto a po dieťati uz vobec.... Chalan prestrelil ale oni su proste jednoduchší, chlapi su uz raz taki proste.

kitycat
13. jún 2024

@vaneska65 kludne mi posli foto do spravy v tych pbtiahnutych satach

Aj ja som bosila obtiahnute ked som uz mala viditelne brucho. Najkrajsie casy. Hrda na to brucho 😊

Tvoj priatel by ti mal kupit kvety, on zabudol ze si tehotna ci co?

No a s vahou a vyskou som bola trochu inde. Kil viac a cm menej. Az teraz po porode mam menej ako pred otehotnenim. Ty mas podla popisu len to brucho

ruzovakrava
13. jún 2024

@vaneska65 mohol ti to povedať aj citlivejšie, určite aj on vie že už pred tehotenstvom si so svojou váhou nebola spokojná. Zas na druhej strane, naozaj má pravdu, že kto iný by ti mal povedať že v tých šatách nevyzeráš dobre, ak nie on. Zas tu neglorifikujme tehotenskú postavu, áno všetky sme pribrali, ja osobne som bola riadne vyžratá. Aj hormóny robia svoje. Neurážaj sa príliš na vsetko a on nech sa naučí slušne komunikovať.

vaneska65
autor
13. jún 2024

@janai1 tie šaty som si kupovala ešte minuly rok pri vahe 60kg a narastlo mi len bruško takže si nemyslím že by som si nemohla dať obtiahnuté šaty

dadis
13. jún 2024

@barborachors Presne to som chcela napisat.

vaneska65
autor
13. jún 2024

@barborachors viem že tehotenstvom žena priberie ale ako som už písala že práve v tehotenstve som sa prestala hanbiť jesť a začala som sa stravovať tak aby bábo bolo spokojné, citila som sa vo svojom tele konečne spokojne keďže som aj po dlhom čakaní otehotnela brala som svoje telo konečne ako krásne že dokáže v ňom rásť moje vytúžene bábo,… lenže teraz zase prišiel namňa pocit že sa nepáčim jemu a ja sa mu páčiť chcem aj keď budem priberať ešte do pôrodu… mrzí ma to ako mi to povedal

veronikaszabova
13. jún 2024

@vaneska65 predpokladam, ze asi nemas vela rokov... Ze? 18? 19?

januska12323
13. jún 2024

Poznámka je úplne o ničom ale ty máš asi poruchu vnímania seba.

mclissa
13. jún 2024

Problem je v tebe nie v chlapovi. Nic zas take zle ti nepovedal.

lonely66
13. jún 2024

@vaneska65 že v nich vyzerám ako hurka ja som sa okamžite rozplakala a zdrhla som pred nim do kúpelni, kde dobehol za mnou so slovami že ma nechcel uraziť ale že kto mi to má povedať keď nie on a že tie šaty predtým boli lepšie,

to boli tvoje slová... všetko ostatné v tvojom úvode bolo o tom, ako šibnuto prežívaš každé svoje kilo. problém je v tvojej hlave. on ti chcel dobre. úprimne ti povedať, že ti to nepristane. ale obišiel - za dobrotu na žobrotu...

olimuc
13. jún 2024

Mozno by si mala dat fotky v obidvoch satach … jedna vec je povedat, ze je chrapun atd a druha, ze tie saty na tebe mozno naozaj nevyzerali dobre. On Ti nepovedal, ze sa mu nepacis … nepacila si sa mu v tych satach. Mozes si na seba obliect, co chces … ale nikdy sa nebudes pacit kazdemu. On bol proste jednoducho uprimny.

pukina
13. jún 2024

@olimuc tebe asi tiez unikla pointa prispevku.
Autorka, ty mas hlavne problem sama so sebou, nie s priatelom. Ved si to vlastne sama priznala, ze jes normalne kvoli babatku, takze zrejme nie kvoli sebe. Tento psychicky stav si v sebe iba utlmila a nevhodna poznamka tvojho partnera + hormony v tebe tieto pocity znova prebudili. Zvaz terapiu.

ivik4
13. jún 2024

Ale vsak toto je za mna normalne . Nic zle a ani nijak skaredo Ti to nepovedal, vsak tehotenske brucho v obtiahnutych satach ozaj vyzera jak hurka, ja by som si ich nedala ale keby uz a som ty, sama by som sa smiala na tom 😃.
Neurazaj sa , fakt
Pochopila si to po svojom, zle

gab
13. jún 2024

Pocas tehu som sa nalicila ako obycajne a mm to komentoval, ze vyzeram ako vianocny stromcek - . 😂 .. ano, rozplakala som sa - vtedy.
Dnes mu taketo hlasky jeho humoru vraciam slovnou vymenou a este sa na tom poriadne zasmejeme. Pretoze uz nemam zatienenu hlavu tehotenskymi hormonami.

Problem nie je v nom, ale v tebe a vnimani samej seba.

vaneska65
autor
13. jún 2024

ďakujem vám za odpovede, aj keď tu viacere píšete že je problem vo mne ja to viem ale ako píšem začala som sa v tehotenstve cítiť dobre chvalila som samu seba pred zrkadlom bola som so sebou spokojna ako nikdy predtým ale odvtedy ako mi to povedal sa cítim dva krat tak velka ako skutočnosti som čiže jedno jeho slovo a mna to vratilo naspať tam kde som bola pred tehotenstvom a urazilo ma to uz len zato že vedel že som bojovala zo svojou postavou od zaciatku nasho vztahu a on mi v tehotenstve ked prezivam to najkrajsie obdobie povie ze vyzeram ako hurka tak ma to naštvalo že doteraz nemal za 5 a pol roka taku narazku a akurat ked som tehotna a este priberiem dost si myslim a tak isto mi mozu ostat kila po tehotenstve budem mat celulitidu budem mlandrava a neviem aka este tak potom mi co bude hovorit ked uz teraz sa neovladol… a uz nehovorim o tom ze teraz bol doma tri tyzdne a spali sme spolu 3krat co inokedy byva ovela viac obzvlast ked je dlhsie doma… jednoducho prisli namna aj myslienky ze ho nepritahujem a chcela som to s nim riesit a v ten tyzden mi povie ze v satach vyzeram ako hurka tak si myslim ze som sa “pravom” nanho naštvala

henikap123
13. jún 2024

Ja sa pridávam k väčšine, nezda sa mi že tá urazil. Ja som minule povedala že sa idem namaľovať a muž mi povedal že ti to aj tak nepomôže 😀 a že by som mala kvôli tomu depresie to nie. To s tou hurkou nemyslel že si tučná podľa mna ale skôr že tie šaty sú obtiahnuté, úzke v brusku. Možno sa mu nepáči keď je bruško vidno, ani mne sa to nepáči, som teraz tehotná, snažím sa voľne veci v brusku nosiť. Tricka ktoré sú obtiahnuté nenosím.
A s tým sexom, to nie je že ho nepritahujes, ale vži sa do jeho koze, možno má strach keď vidí bruško, že sa môže niečo stat.
Kludne sa najedz dopraj si, po pôrode začneš zade športovať cvičiť a dostaneš sa do formy. Ja som toľko kil pribrala že sama sebe sa nepacim a keby mi manžel niečo povedal tak sa neurazim a poviem máš pravdu. Mám celulitídu všade asi…
Ale tebe nič take nepovedal len že šaty sú úzke.

lenkakoc444
13. jún 2024

@vaneska65 mne to pride, ze problem s postavou/ jedenim mas ty. Sama pises, ze si sa hanbila pred nim jest urcite veci to podla mna nie je uplne v poriadku. Tie saty na Tebe asi nevyzerali dobre (a nevyzerali by dobre na vacsine tehotnych). Mohol to samozrejme povedat aj taktnejsie, ale podla mna prehanas. Neurazaj sa na neho, ale skus sa mat rada taku aka si. Si tehotna a priberat este budes. Chudnut budes po porode.

lenkakoc444
13. jún 2024

@vaneska65 inak pises, ze po tehubudes mlandrava. Nemusis byt. Moj maly ma rok a pol a ja mam lepsiu postavu ako ked som mala 20. A to uz mam skoro 2x tolko 🙂

zelenina1
13. jún 2024

@vaneska65 Hurka je dost dobra, to asi zacnem pouzivat :D

cukroska
13. jún 2024

@vaneska65 Neber si to osobne. Chlap toho narozpráva..co sa páči TEBE nemusi sa jemu. Obliekam sa čo sa páči mne. Si teraz citlivá. Hormóny ...

really8
13. jún 2024

@vaneska65 moj muz mal velky problem so mnou spat v tehotenstve. Jednak sa bal a bolo mu divne ho strkat tam kde ma jeho syncek hlavu (ako kazdy chlap ma trochu skreslene predstavy o velkosti svojej pychy). Len ty vo vsetko vidis cierne scenare.
A je hlupe od teba vypalakavat ze sa po 5 rokoch neovladol. Vo vztahu je treba byt uprimny.

marianarem
13. jún 2024

@vaneska65 Ja neverim, ze by nejaku tehotnu zenu nezamrzelo, keby jej partner povedal, ze vyzera ako hurka. Ved sa dali volit lepsie slova, jednoducho "tie volnejsie saty sa mi pacia viac", naco "hurka" a "ani jedna fotka nie je pekna". V beznom stave by sa mnohe naozaj neurazili, ale tehotenstvo je proste citlive obdobie.