Priateľ ma nenavštívi, lebo som chorá a jeho mama je onko pacient

20. sep 2024

Priatel s ktorym som vo vztahu mi povedal ze ma nenavstivi lebo som chora a jeho mama je onkologicky pacient. Zije sam a mama bezne cestuje po svete…
Ako by ste reagovali?

0silvia0
20. sep 2024

Vyhovoril sa na mamu, lebo sa mu nechce ist navstevovat choru osobu, s ktorou pravdepodobne nebude ziadna zabava😬

jankafresova
20. sep 2024

nerozumiem, ako suvisi jeho mama s tým, či ťa navštívi. myslel to tak, že aby na nu nepreniesol vírus? Ak áno, tak ja by som mu asi narovinu napísala, že počkaj, tvoja mama cestuje a stýka sa s ľuďmi, prečo nemôžeš prísť a trebárs mi niečo priniesť, pomôcť, rozveseliť ma? fakt nerozumiem. to neznie veľmi ako láska.

jankafresova
20. sep 2024

@0silvia0 no, to nebude láska. chodím s tebou len pokiaľ niesi chorý a je s tebou zábava. aj 5ročné deti majú niekedy vačšiu ochotu aspon chorému kamarátovi doniesť na povzbudenie čokoládku.

anjelicek26
20. sep 2024

Spytal sa, ci potrebujes pomoct alebo nieco priniest? Povedala si mu, ze ma nieco vybavit, doniest, nakupit? Pytal sa? To, ze nechce schytat od teba chorobu, z akychkolvek dovodov - je pochopitelne... ja tiez nejdem vyslovene za niekym chorym sa nakazit tiez 🙄 V jednej domacnosti sa tomu vyhnut neda, ale aj tam choreho izolujem a dam si rusko ked mam covid ako priklad...

mimka1402
20. sep 2024

No dobre ale keby dostal covid od teba alebo čokoľvek nemohol by ísť ku mame keby sa čokoľvek stalo. To naozaj je taky problém byt doma na zadku? Ani ja neotravujem ze nech niekto príde ak som s spýtala priniesli mi ku dverám lieky a dnes cez wolt objednám všetko.
Jeho mama je svojpravjy človek z cestovania má pamiatku či má právo si užívať život, ale z toho, že dostane zbytočne chorobu pri stretnutí so synom je asi riadny rozdiel nemyslíš? Resp ho nebude moc navštíviť lebo syn bude zbytočne chorý?
Nebuď sebecka, svet nie je len o tebe a o tvojej chrípke.
Rakovina nie je sranda a to kde ona chodí a kde nie, je ti fuk. Nemusí sedieť doma, ale zámerne sa nakaziť od frajerky syna lebo ona nevie byť sama? Vážne?? Plus ja sa aj frajerovi vyhýbam lebo načo budem ho zámerne nakazovat, a keby mi dal na výber vždy ku poviem ze nemá prísť. Môj je ale inak nastavený tak chodí aj napriek môjmu prianiu aby som bola sama.😀

mimka1402
20. sep 2024

@anjelicek26 Bingo hlavne on jej dal reálny argument a ona rieši jeho mamu, že si "dovolí" cestovať. Nikto normálny netuší ochorieť zámerne. Hlavne v dobe kedy vieš si všetko objednať a príde ti to do par hodín, minút.

pralinka25
20. sep 2024

neviem ale mna by v zivote nenapadlo volat k sebe kohokolvek ked som chora. kazdeho hned odhovorim. mne pride vrcholne divne roznasat choroby po ludoch aby sa potom citili rovnako mizerne. naco?

jankafresova
20. sep 2024

@pralinka25 ja s tebou súhlasím všeobecne, len tu vidím to partnerstvo - milujúci partner sa spýta či chorá partnerka nepotrebuje nakupit. nemá jej niečo priniesť? nemusí zrovna ísť k nej dovnutra a nebodaj sa bozkávať alebočo, ale prejaví ten záujem, spyta sa, čo treba. aspon podá vitamíny cez dvere.

0silvia0
20. sep 2024

Inak ako pisu baby, ak mas nejaku virusovu, infekcnu chorobu, akoze kto sa pojde dobrovolne nakazit?
Ak mas nejaku inu neinfekcnu diagnozu, tak sa mu nechce, no co uz.

mimka1402
20. sep 2024

@jankafresova Chlapi sú niektorí telata, ak niečo nepovieš nedojde im. Kľudne keby mu napísala ze ci jej neprinesie ku dverám nákup tak si myslím, že to vyznie inak ako keď sa ho pýtala na návštevu a možno on sa spýtal ci jej ma ničí priniesť a ona odpovedala ze jej viac padne návšteva.. Ktovie ako to naozaj je..

jankafresova
20. sep 2024

@mimka1402 ved hej, ktovie, ako to je. My nevieme doslova , ked dotyčných ani nepoznáme. V každom prípade, milujúci sa sám spýta, či niečo netreba. Že sa bojí nakaziť sa je možné, ale tak to by mal narovinu povedať.

terezka1947
21. sep 2024

To je veľmi nešťastné napísané.
Keď máš vírus,niečo infekčné,chápem ho. Nechce vedome ohroziť mamu.
Či sa opýtal,či niečo nepotrebuješ,to je už iná vec.
Ale možno bývaš s rodičmi,je o teba postarané,možno išlo iba o tento víkend,že ste si niečo naplánovali,atď,atď.
A to,že jeho mama cestuje po svete,no aj onkologický pacient je dobré,ak je aktívny,ale opäť divné napísané.
Malo informácií,keby sme poznali celú situáciu a kontext,možno by to celé vyznelo úplne inak.
Takže hlavne sa upokoj. Nevyvodzuj hneď jesitne závery.

veselo_neveselo
21. sep 2024

V pohode, klud. Hlavne nepises, akk si chora, ale bhdem lredpokladat ze mas beznu virozu.

Ak tebe nie je na umretie a nepotrebujes pomoc, tak lezat v posteli s cajom snad mozes aj bez navstevy. A hlavne nechapem, navstevovat choreho cloveka je tiez o drzku, to si priam pytas nakazit sa.

Ja by som ta napriklad nenavstivila ani bez onko pacienta doma. Ak ide o navstevu. Ak by slo o pomoc, tak samozrejme ano, doniest lieky, navarit polievku, poprat ked nevladzes, ... Ale sediet tam len preto, aby si mala ako chora navstevu - to nie.

Ale naozaj, neriskovat prenos choroby na onko pacienta, ked to nie je nevyhnutne. Pises malo, netusime v akom je stave, ale v zivote by som sa za toto na niekoho nehnevala.

mogaa
21. sep 2024

Prepáč, ale nie je od teba sebecké volať k sebe priateľa keď si chorá? či keď si chorá ty, musí byť chorý aj on? Tvoj priateľ je v prvom rade zodpovedný a nechce mať výčitky ak by nakazil onkologickú mamu tým, že vedome ide k chorému človeku(je bezpredmetné že je to jeho priateľka)....Hovorí sa tomu zodpovednosť....

mimikarol
21. sep 2024

Ja by som nechcela aby prišiel aj keby má mamu zdravú. Načo? Aby sa nakazil zbytočne? Veď vydržíte bez seba pár dní

anketkarka
21. sep 2024

Je to jeho rozhodnutie, tak ho rešpektuj.

pralinka25
21. sep 2024

@jankafresova no ano ja som sa chytila vyslovene slova navsteva. autorka neupresnila nic tak tazko povedat.

belle_vie
21. sep 2024

A jeho mam veselo cestuje po svete medzi chemoterapiou? Alebo mimo davok, ked nema znicenu imunitu? A necestuje naahodou po svete preto, lebo este nevie, kolko na nom bude a chce si uzit posledne mesiace?

Si velmi egoisticka, sebastredna.

henka123123
21. sep 2024

Podla mna je od teba sobecke chciet aby prisiel za tebou ked si chora a ochorel aj on

autor
21. sep 2024

Aha aké ste všetky milé čiže ak vas muž ochorie odídete z domu alebo ho pošlete k jeho rodine ?

petulda333
21. sep 2024

Ked zijeme spolu je to ine,ale snazime sa izolovat aspon trochu.

elli333
21. sep 2024

Autorka je rozdiel ak ochorie niekto s kym zijem v spolocnej domacnosti a ine ked s nim nezijem. Nenavstevujem chorych ludi doma a uz vobec nie ak potrebujem ist k rodicovi, ktory je onkologicky pacient. Tvoj chlap to ma v hlave podla mna spravne zrovnane. Neboj ty pravdepodobne prezijes, ale jeho mama by chorobu nemusela zvladnut. To, ze ona cestuje je iba jej vec, co jej to chces zakazat? A ja zase nechapem tie reci o laske. Prepanakrala je dospela zena, snad zvladne chorobu vylezat sama. Pochopim, ze lieky alebo nakup by jej mohol priniest pred dvere, ale ak s nou nechce travit cas ked je chora tak to uplne chapem. Tiez mam otca onkologickeho pacienta a tiez by som to neriskovala, laska nelaska.

tinkavvv
21. sep 2024

Ked ochorie muz a my ostatni sme este zdravi, tak ho izolujeme do izby a snazime sa kontakt minimalizovat a znizit tym virovu naloz. Ja tak prave lezim s covidom v izbe 😂

jana_eyre_2
21. sep 2024

Tak keby mal ohroziť onkologickeho pacienta stretávanim sa s chorým človekom tak by som ani sama nechcela aby sa somnou stretol.. akože vieš si vôbec predstaviť čo môže onkologickemu pacientovi spôsobiť obyčajný vírus? Ja by som si to na triko nechcela vziať..

Ja som žila niekoľko rokov so sestrou a jej deťmi, kde jej mala dcéra mala rakovinu.. keď bola malá doma z nemocnice, bolo úplne normálne že sme sa jej stranili ak na nás čo i len niečo liezlo.. nosila som aj doma ruska ak som nebola aj keď len troška fit.. nechcem si predstaviť ako by som jej mohla skomplikovat liečbu.. samozrejme že mala aj inde riziko sa čímkoľvek nakaziť, ma staršieho brata, vtedy bol skolkar, ale aj v nemocnici hrozilo veľa iných chorôb.. lenže keby som vedela že chytila niečo odomna neskutočne by som si to vyčítala.. skús si predstaviť seba na jeho mieste.. tvoja mama by mala rakovinu, chodila by si za ňou jej pomáhať a tvoj partner by mal chrípku.. v pohode by si vedela že sa môžeš nakaziť a preniesť to na mamu? Ja by som teda nechcela riskovať..

alickapusinka
21. sep 2024

Za mňa môj názor s takým človekom by som nebola. Teraz dobre je to len vírusove ochorenie ale keby to bolo nedajbože niečo vážne tak ani by za tebou neprišiel lebo však si chorá.Vieš láska je aj v zdraví aj chorobe.Aj v šťasti aj nešťasti.Mne príde že sa vyhovoril.Ale do búducna by som sa s takým človekom nechcela žiť v jednej domácnosti a chovala by som sa k nemu v chorobe ako ON k tebe.

lily246
21. sep 2024

To fakt ho k sebe voláš, keď si chorá? Nechápem, totálne sebecké, detinské.

alickapusinka
21. sep 2024

@jana_eyre_2 TY si si prečitala prispevok jeho mama žije inde sama. ON sám mama cestuje po svete tak neviem kto koho ide ohrozovať.Jeho mama sa ohrozuje sama.

jana_eyre_2
21. sep 2024

@alickapusinka čiže by si nebola s mužom preto že chce ochrániť vlastnú mamu vo vážnom stave? Ja neviem či som fakt divná ale ja keď som chorá zvládnem sa o seba postarať aj sama.. dokonca aj o tri deti ak nás to chytí naraz..

jana_eyre_2
21. sep 2024

@alickapusinka a ty vieš či možno budúci týždeň nebude potrebovať s ňou byť a teraz sa má vedome nakaziť? Či z tých troch viet si vyčítala všetko? Vau

luccija
21. sep 2024

Ty žiarlis?nie, keď je niekto u nás chorý je v druhej izbe a mám respirator.Ja súhlasím s partnerom načo má zbytočne ochorieť?potrebuješ niečo, alebo aký je problém?keď býva sám a ty sama prečo nebyvate spolu?