Priateľ ma kritizuje

15. júl 2024

Ahojte, s priateľom bývame spolu 2 roky.. k vareniu nemám moc vzťah.. aj keď ma priateľ do toho často tlači poslednú dobu.. no niekoľko krát moje jedlo ofrflal ( nie vždy je to gastronomicky zážitok ale určite sa to jesť dá) dnes som robila sosovicovu polievku a treskol s lyžičkou aké je to plane a bez chuti.. ( už nemám chuť vôbec variť ) nedávno ma kritizoval za to ako je upratané uz ma to fakt takto nebaví a necítim sa šťastná :(

anjelicek26
15. júl 2024

Tak povedz priatelovi, ze teda nech vari on a nieco ta nauci... ja by som bola v tomto hnusna 🙄 Takto "nevinne" zacina sikana doma, uplne ti znici sebavedomie...

thereisabear
15. júl 2024

A on ako varí a upratuje?
Vykašli sa naňho. Toto chceš do konca života počúvať? Dá sa to aj inak.

siska53
15. júl 2024

Nie ste zobrati, nemate deti. Treba mu dat papapa.. nerob chybu a neostavaj s niekym, ked nemusis. Lebo ty nemusis.

enmery
15. júl 2024

Hej, on Ťa kritizuje ako je upratané? On tam nebýva?Nech uprace on. Trieska lyžicou, tak nech navarí on. Ja z týchto pár viet cítim obrovský Red flag.

ns994
15. júl 2024

Nabuduce by som treskla s lyzicou ja a spytala sa ho kedy navaril on, kedy upratal on... ak sa mu nepaci moze ist. Vlastne. Ty by si ho mala pekne vypoklonkovat a dat mu s tou lyžicou po gebuli.

enmery
15. júl 2024

A ešte dodám, že takto začína šikana. 2 roky ste spolu, ved on by Ťa mal nosiť na rukách a mali by ste byť šťastní ako blchy. Ty už píšeš, že nie si šťastná. Už teraz Ti nepomáha, upratovanie a varenie očakáva od Teba a ešte sa mu nepáči. Keď prídu deti sa poserieš z toho bordelu a ešte budeš aj na materskej, to ťa bude mať aj finančne v hrsti. Úplne Ťa zdeptá a keď aj náhodou nájdeš silu od neho odísť, tak dopadneš ako baba tu v príspevku jednom-muž poberá daňový bonus na deti a nedá jej okrem výživného peniaze na nič. Veci do školy, krúžky, na začiatok školského roka jej ide dať 10 eur na potreby pre deti. Nekupuje im nič. Proste obrovské varovanie by toto pre mňa bolo.

miadi
16. júl 2024

Polievka sa da velmi lahko dochutit vegetou solou koreniny.. alebo este dat do hrnca a pridat cesnak a par minut povarit= mu odkaz. Trieskat lyzicou ako daky pan velkomozny v 18st. 😳nech si vari sam.

enmery
16. júl 2024

@miadi Nech hlavne žije sám. Alebo nech takto buzeruje svoju mamičku, ktorá ho k tomuto viedla a nech si žijú šťastne až do ich smrti. Tu by to chcelo skupinu cocoti na MK, ako ponaučenie pre iné ženy/snaha pomôcť iným ženám nedopadnút zle. To je neskutočné, čo tu niekedy čítam.

olimuc
16. júl 2024

Mala si mu treskut lyzickou po hlave zbalit seba alebo jeho a ukoncit to … toto su posledne varovania aby si dostala rozum, evidentne mas doma nevychovany vadny kus. Mas 2 moznosti - poser si zivot alebo sa osamostni a najdi si niekoho normalneho … ani byvanie, ani peniaze, ani komentare susedov a ani zlaty vtak nestoja za to…

evcagabi
16. júl 2024

Tymto by som s varenim pre neho skoncila 🙂 moj napriklad zje vsetko, aj ked ja nad tym placem, ze sa mi nepodarilo a nikdy sa nestazoval. Upratovat upratujeme vacsinou spolu. Som rada, ze som si nenasla debila , ktory len caka ale aj prilozi ruku.
On je nejaky nesamostatny blb, ktoremu dala mama vsetko pod nos?

natalienka12
16. júl 2024

Tak toto nie, ze treskol lyzicou a kritizuje ako je upratane 😂 pobal si veci alebo jeho veci pobal a vyloz pred dvere (podla toho koho je byt) a dovi. Vrat ho mamičke, je to vadny kus, nech jej trieska lyzicou idiot.

muchotrafka298
16. júl 2024

Nepaci sa mu? Nech vari a upratuje on. Takto to zacina a konci psychickym tyranim. Nemas deti, netoleruj taketo spravanie.

lenkakravcova
16. júl 2024

Čo ak to robíš fakt na prt? Kritika síce zabolí, ale ak plánuješ mať v budúcnosti rodinu a deti tak sa variť aj upratovať potrebuješ naučiť.
Áno, najľahšie je odísť, .. ale ak to je tak, tak ťa to aj tak časom zase dobehne.

h2
16. júl 2024

@lenkakravcova Tu nejde o to, či ona varí, alebo upratuje na prd. Keby aj, dá sa to aj ináč povedať, ako tresknúť lyžicou. A dochutiť si polievku vie snáď každý. To, ako sa ten chlap správa, nie je v poriadku.

lenkakravcova
16. júl 2024

@h2 vzhľadom na to ako tu zvyknú ženy preháňať a nehovoriť celú informaciu, tak ktovie ako to bolo..

dadis
16. júl 2024

@lenkakravcova Samozrejme Lenka, nevieme ako to bolo, ale jedno je vzdy iste, ze sa postavis na stranu tyrana.

huxy
16. júl 2024

@dadis Lenka sa musí podriaďovať mužovi, poslúchať ho a dávať mu vždy za pravdu 🤷🏼‍♀️

kessinka
16. júl 2024

@lenkakravcova A aj keby nevedela upratovať a variť, tak čo? Žije snáď sama v domácnosti? Robí to ako vie, neleží v ovládačom v ruke na gauči.
Ja tiež podľa mňa moc neviem, aj tak manžel všetko zje bez akýchkoľvek negatívnych komentárov (zato prekvapivo pochváli často), dokonca raz som polievku zabudla úplne osoliť a podľa mňa bola naozaj nejediteľná. On si ale váži, že som navarila, netrieska lyžicou a nekritizuje. Plus som mu na začiatku vzťahu ešte povedala, že mäso mu nikdy nepripravím, a veru za tých 19 rokov som mu ho nikdy ani nepripravila, keď chce, buď si ho objedná v reštaurácii alebo urobí sám. A keď mu nie je poriadok dostačujúci (napríklad v tomto teple ledva prežívam, na nejaké veľké upratovanie sa rozhodne nechystám), tak zodvihne svoj zadok a uprace tak aby bol spokojný. Rozhodne kvôli tomu netrieska vecami a neponižuje ma.
Spravila väčšinu práce, tak pán tvorstva môže zobrať trošku soli/korenín a dochutiť si to podľa svojej chute. To nie je až také náročné aby to chudáčik nezvládol. A nie kritizovať. Takéto správanie vo vzťahu naozaj nie je v poriadku a nemalo by byť akceptované. Ak mu nechutí, ok, nech to povie, ale môže aj spôsobom "chýba mi tam nejaké dochutenie, s ním by to bolo chutnejšie, nabudúce tam môžeš skúsiť pridať koreniny prosím?", či nie?

ns994
16. júl 2024

@lenkakravcova takze podla teba je v poriadku trieskat lyzicou a vrieskat ako male decko nevychovane? Miesto toho aby sa choval ako dospely vyzrely muz ? Lebo sak kritika ? Ano mozno to bolo na prd. A co ? Tebe sa vzdy zadari ? Okej autorke sa mozno nedari viacej. Sama pisala, ze k tomu nema vztah. Ale snazi sa. A on to vie. toto sa da ked uz inak riesit/povedat. Napr dvihnut rit a dochutit si to. Co nema ruky nohy a nevie si ist po sol napr? Ano ano. Najlahsie je odist. No. A mozno aj najlepsie. Su spolu 2 roky a uz teraz si ju nevazi. Aku mas zaruku, ze aj tato autorka prehana ? Mozno nie. A aj keby. Chovat sa ako cvok vporiadku nie je...tvoj manzel, ked ti hovori kritiku krici po tebe? Bucha s vecami ? Moj teda nie. Ani by ho to nenapadlo.

natiblaskova
16. júl 2024

Nabudúce do tej polievky hoď oamahnutu slaninku☺️predpokladám, že si ešte mladá a naučíš sa 🙂 a keď nemáš s tým Kretenom deti tak ta pri nom nič nedrží🙂

h2
16. júl 2024

@lenkakravcova Jasné, tak ako to podľa teba bolo? Že tú lyžičku jemne položil a autorke vľúdne povedal, že jej ďakuje, že navarila, len nabudúce by mohla trochu viac dosoliť/dochutiť? Prosím ťa, nesranduj.

harrisson
16. júl 2024

No tak sa zlepší bo varení 🙂 mala by to byt pre teba taká výzva. nirkomu ešte stále záleží na tradičných ženských s mužských rolách.

dzulli1980
16. júl 2024

Však nech navarí ... dochucovať sa časom naučíš, všetko to chce tréning ... no a jeho by som nechala, neexistuje, aby na začiatku vzťahu sa k Tebe choval ako k nejakej svojej slúžke ... nie si jeho kuchárka, jeho upratovačka.

0silvia0
16. júl 2024

Ukazuje svoju pravu tvar, doteraz sa ako tak krotil. Zvaz ci chces v tomto zit nadalej.

mikadooo
16. júl 2024

Však raz ty, raz on, nie? A vo všetkom... A ešte mu s pokojom angličana vysvetli, že jedlo sa dá v prípade núdze dochutiť aj na tanieri. Plus, že trochu taktu by kuchárovi-začiatočníkovi nezaškodilo. Ak chce mať mišelinskú kuchyňu, bude musieť žiaľ asi chodiť jesť k mamičke, ty sa totižto učíš a ako každý, kto sa učí, robíš chyby. Alebo by som rovno zahlásila, že mi celé varenie znechutil, nech teda varí on a ja budem dávať komenty.

luccija
16. júl 2024

Odpovedala si si...nebaví ťa to a nie si šťastná.za pár rokov ti dá facku, lebo mu nebude chutiť?
Vykašli sa nanho takto sa normálny chlap nesprávna nemáte deti nemusela si vôbec variť.Takemuto typu nebude dobre nikdy nic

dskjhfdlkdjhl
16. júl 2024

Trieska lyzickou? Tak sa pobal, treskni dvermi a kasli na takeho debilka. On ako vari? Ako upratuje? Ci je digitalny, teda bez ruciciek? Naco Ti je?

drago12587
16. júl 2024

Neviem, či je to to same, no mal som fakt neschopnu ex , ktora nevedela varit pratat, nezarabala, nemala žiadne zručnosti.. raz za 3 roky dačo navarila a to bola ryža s kečupom.. ja som jej povedal, že nech sa nauči od mamy, alebo z youtube nejake zaklady, už kôli navštevam a našim buducim detom aby nebola uplne za retardovanu.. ja som varil aj pratal , pral, umyval riady atd.. ale nestihal som kedže som pracoval od rana do noci ( kedže samozrejme ona nepracovala a nemala ani cent) .. ale spet k veci, ked skušala varit a fakt milo som jej povedal, že sa to jest proste neda tak mi odvrdkla " ked ti nechuti, posledny krat ti varim" .. chlapi to nehovoria aby ta urazili.. proste sa maš zlepšit ked variš nahovno.. už ked obetuješ hodinu dve v kuchyni, tak nech to ma zmysel ne ? .. ked ti pride rodina na navštevu a žena ti hodi ryžu s kečupom na stol a mysli si že je to super, lebo jej nikdy nikto nepovedal kritiku, tak ta vysmeju ... Typek mal toho možno dost, že za 2 roky nevieš navarit ani polievku tak treskol lyžicou.. v zmysle " Halo vschop sa ! Nauč sa aspon polievku, lebo sa to neda žrat" .. ja ho naopak chapem.. mat doma neschopnu ženu nie je sranda..

victoriab
16. júl 2024

@lenkakravcova pane bože, toto si zas robíš srandu, že? to ozaj si tak submisívna, že ti nevadí byť za chuderu a slúžku pred mužom? ty nemáš žiadnu hrdosť, sebaúctu? k tomuto vedieš aj deti? amen dolores

bluka2
16. júl 2024

Mozes ho do odstahovania trochu pokritizovat ty, potom cauko a samozrejme ta šošovica by bolo moje posledné varenie pre oboch