Prestala som ako keby ľúbiť partnera

veva1998
23. feb 2022

Ahojte mám 23 rokov a mám pomerne dlhy dvojročný vzťah s mojim priateľom, ktorý je o 9 mesiacov starší odomňa. S priateľom sme mali krásny vzťah do doby keď neprišiel zlom. Stalo sa to zo dňa na deň. Mala som pocit akoby som ho prestala ľúbiť. No vždy keď som s ním volala bolo lepšie. Keď sme boli pred nedávnom od seba lebo sme boli obaja V karanténe, bolo to strašne. Mala som takú depresiu, ktorá má nútila sa s ním rozísť. Snažila som sa vyhýbať tej depresii. A keď som išla k nemu na viac dni, všetko bolo v pohode. Myslela som že tá úzkosť sa už neukáže. No potom to prišlo znovu. Tento krát ešte snáď horšie. Cítila som prázdno. Neviem sa tešiť. Z ničoho. Stále mám tu depresiu. Necítim k nemu nič. A pritom bolo všetko v pohode. A to že by toto by mal byť koniec sa mi nezdá lebo toto nejde zo dňa na deň. Možno že je to iba veľmi zlá kríza. A toto všetko mal aj môj priateľ. Dostal sa z toho. A je so mnou doteraz. Prosím vás poraďte mi. Lebo keď som nemala depresiu tak bolo všetko v poriadku. Nenútila má k takým rozhodnutiam ako je rozchod. Teraz to prišlo z ničoho nič. Ďakujem za rady

xsimonkax
23. feb 2022

Ono niekedy robí veľa aj zvyk. Za dva roky si zvykneš na pocit, ze s niekym si. Pokiaľ sa vytratila láska tak to asi nebude mať dlhé trvanie alebo je to možno len naozaj kríza... Nikto ti radu nedá, lebo ty s nim chodis, nie my. Ty musíš vedieť co chceš a pokial vahas tak aj to je odpoveď

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aniele
23. feb 2022

Keď som ja mala pocit, že neviem, či ho naozaj mám rada, či to nie je len zvyk či obava, že už takého dobrého chlapca nenájdem (lebo, objektívne, naozaj som rozumom vedela, že je dobrý), moja mama sa len opýtala, či si viem predstaviť, že budem bez neho, že sa otočí a odíde... Sme spolu 40 rokov.

marca12
23. feb 2022

Po dvoch rokoch odchadza zamilovanost,ale ostava laska a tu lasku citis skor taku kamaratsku. Nevies si uz predstavit zivot bez neho,ratas s nim vo svojich planoch. Je normalne obcas citit,ze ho nevies vystat. Po case sa to zniva dostane do starych kolaji.

veva1998
autor
23. feb 2022

@marca12 Ďakujem za odpoveď. Snáď sa to vráti, lebo fakt nechcem o neho prísť. Je fakt úžasný a robí vo vzťahu maximum. Obaja dávame všetko čo mame. Chceme sa aj zasnubiť a ja sa na to ozaj teším ☺️

vilma7
23. feb 2022

Kamarátka prežila z môjho pohľadu niečo podobné. Krásny , dlhoročný vzťah, ale potom u nej nastali nejaké psychické problémy, ktoré ona pripisovala na neho, že to má z neho atď.
Tiež sa s ním rozišla. Potom neskôr ho chcela nazad, ale už nebolo cesty späť. Ona je doteraz sama a on si už založil rodinu s nejakou inou.

veva1998
autor
23. feb 2022

@vilma7 nejdem to ani vzdávať. Zase viem že takéto rozhodnutie sa nemajú robiť v depresii. Lebo častokrát to ani nemusí byť realita tá depresia. Ďakujem za odpoveď ☺️

sofia_sim36
3. aug 2022

@veva1998 ahoj prosím ťa ako si teraz na tom😔prežívam niečo veľmi podobné a tak by ma zaujímalo že či sa to u teba napravilo😕