Prerušenie kontaktu

7. sep 2023

Ahojte, možno má tu niekto ukameňuje, možno niekto pochopí. O niekoľko týždňov sa konečne sťahujeme ďaleko od svokry, doteraz sme bývali v jednej dedine. Nemáme dobré vzťahy teda ona si myslí že áno ale narobila veľmi veľa zlého veľa nás poohovarala, veľa všelijakých problémov narobila, manžel chodil aj psychologovy istu dobu lebo ho manipulovala...on s ňou chce prerušiť kontakt úplne, ja by som rada tiež ale ako to vysvetliť 4 ročnému dieťaťu? Alebo sa občas s ňou stretnúť aby videla vnúča, tam som zatiaľ nespozorovala problém, akože nerešpektuje nás napríklad keď mala podozrenie dcéra na alergiu na lepok tak kľudne jej lepok dávala, samu by som ju s ňou nenechala ale prerušili by ste kontakty úplne alebo by ste jej to vnúča nosili? Manžel je za úplne prerušenie

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
7. sep 2023

Podporila by som manžela.

Dieťa ak sa nebudete stretávať tak rýchlo zabudne. Navyše ak má druhych starých rodičov tak ti mu potrebu kontaktu so starými rodičmi vynahradia

zuzana9393
7. sep 2023

Asi je vhodnejšie podporiť manžela, ale plne ťa chápem, tiež by mi to bolo ľúto. Možno aspoň ty s malou by si tam mohla 2x do roka ísť na kávu. Ale teda závisí od toho, čo všetko sa tam udialo....

hladamematku
7. sep 2023

Prerušila by som úplne!!!!takýto človek ťa v živote oberá o cennú energiu a čas

autor
7. sep 2023

@zuzana9393 ja tiež nemám chuť ju práve vidieť ani s ňou nemám o čom...veľmi mi nadávala a škaredo o mne hovorila ide mi čisto iba o vzťah babka vnučka. Napríklad so svokrom sa rada v pohode stretnem aj manžel

januska12323
7. sep 2023

Dieťaťu nebude chýbať, také malé rýchlo zabudne.

tehotna40
7. sep 2023

Tiež mame takýto problém, muž pochopil aká je jeho mama, koľko zla porobila a povie mi ze nemám k nim chodiť, ale keď mne to je ľúto, deťom brat babku a k nim sa správa pekne, tak tam sem tam zájdem nech vidí vnúčatá. Ale keď sa sťahujete niekam ďaleko preruš kontakt, my bývame pár dedín ďalej.

7miriam77
7. sep 2023

Ja by som jednoznačne bola na strane manžela a prerušila kontakt úplne. A dedka občas pozvať na návštevu

domkakvet
7. sep 2023

Uplne by som neprerusila

katkati
7. sep 2023

Ja mám jednu známu, ktorá sa mi opakovane sťažovala, ako ju svokra poohovárala, aká je svokra papuľnatá, ako sa s ňou nedá na ničom dohodnúť atď. Hodnotila ju zo všetkých strán, jej súkromný život atď. Chcem tým povedať, že tá známa to brala tak, že keď svokra hovorí o nej, tak je to ohováranie, ale keď ona hovorila o svokre, tak je to iba posťažovanie sa niekomu. Nehovorím, že aj u vás je to tak, ale svokra nemala nejaký dlhodobý problém so synom a tiež sa potrebovala niekomu posťažovať a vyznelo to ako ohováranie. Dcérka sa určite bude pýtať na babku, hlavne ak by ste sa stretávali so svokrom, tak to bude mať v hlavičke poradne pomiešané, prečo je to tak.

janinah
7. sep 2023

Najvyšší čas.aby otvorili vysokú školu pre svokry.kde budú zrelé ženy študovať ako vyhovieť dnešným nevestam.ktorw sú vždy dokonale a ideálne.Pisem všeobecné
.nie na konkrétnu autorku.Ozaj si nespomenieš na jedinú pozitívnu svokrinu vlastnosť alebo situáciu kedy ti pomohla?Ozaj ju treba trestať až tak.ze jej vlastne vnúča má na ňu zabudnúť?Ty nezabudni.ze aj ty raz budeš svokrou a babkou.

ratira
7. sep 2023

No evidentne ma na to svoje dovody a ak teda ma aj druhych starych rodicov, tak skutocne nie je o com. Ti ju rozhodne nahradia, ak je taka zla, tak ju k zivotu dieta potrebovat nebude.

ciola
7. sep 2023

Kedze je to jeho matka, asi by som ho posluchla a mozno sa to casom vsetko zlepsi, e sa kontakty nejakosi obnovia. No ak nerespektovala nic, co ste povedali a dohnala manzela az k psychologovi, tak sa mu ani necudujem, ze s nou na teraz proste neche mat nic spolocneho

autor
7. sep 2023

@janinah čakala som takýto komentár, prepáč ale táto svokra mi naozaj nepomohla, od začiatku ma nemá rada a robila vždy len problémy....na svadbe počas príhovoru sa postavila s tým že chce povedať pár slov a povedala že nesúhlasí zo svadbou a nepáči sa jej ako sme to zorganizovali a že do toho nemohla hovoriť aby to všetci vedeli.
A nie nehovorím o sebe že som dokonalá ale jej vlastný syn nemá záujem sa s ňou kontaktovať tak isto švagriná chodí domov raz za rok a len na víkend a švagor nebol doma 3 roky....asi toľko k tomu ako ju majú vlastné deti radi

maranco
7. sep 2023

svokra môže podať na súd návrh na určenie styku dieťaťa so starými rodičmi

Pokiaľ ide o intenzitu styku dieťaťa so starými rodičmi, obyčajne súdy určujú 1× za mesiac na niekoľko hodín.

https://index.sme.sk/c/7111517/aj-stari-rodicia...
https://ficek.sk/styk-dietata-so-starymi-rodicm...

anita6666
7. sep 2023

Ty tu riesis,či prerušiť kontakt....? Svokre si šumák a tak isto aj tvoje dieťa. Zbytočná téma....či čo čakáš? Že ty prerušiš kontakt a ona ti padne časom k nohám? Zabudni...bude rada,že ťa nevidí

autor
7. sep 2023

@anita6666 tak to asi ťažko svokra si myslí aké máme super vzťahy a často sa k nám tlačí na návštevu

autor
7. sep 2023

@anita6666 a je to jediné vnúča ktoré ešte stretáva takže sa tvari na babku roka

zuzana9393
7. sep 2023

A nemá svokra nejaký psych. problém?

autor
7. sep 2023

@zuzana9393 určite je to možné ale vyšetriť by sa nikdy nedala

zuzana9393
7. sep 2023

Kamarátka zažívala niečo podobné. Jej svokra alé mala nejaký problém, tiež sa s ňou deti nebavili. Z 3 svojich vnúčat videla len jedno a to bývajú na tej istej ulici. Pohoda v manželstve je dôležitejšia ako návšteva babky.

simona92101
7. sep 2023

@janinah prepac,ale keby tebe svokra skaredo nadavala,pokazila svadbu a vlastneho syna by dotiahla az k psychologovi svojim spravanim,tak aj tak by si bola na svokrusinej strane a hladala v nej to dobre?neblazni...

cacianka
8. sep 2023

Respektuj názor a rozhodnutie manžela. Hocijaká staršia pani zo susedstva jej nahradí babickovsku lasku a pozornosť lepšie ako toxická svokra.
Treba ti opakovať a pripomínať traumy,čo vám svokra narobila ? Tak chrám aj dieťa, lebo to bude vidieť a spozoruje,ako sa svokra k vám správa, bude ju bolieť srdiečko aj dušička.
Svokra kľudne pozvite, stretnite sa niekde, keď je ok.

pink_lady
8. sep 2023

Pozri, dám ti možno blbe přirovnanie ale - ak raz zomrie, tiez budeš riesit vztah vnucka - svorka? Mala si zvykne...Evidentne manzel ma a to dovod a myslím že to už musi byt ak sa raz syn takto rozhodne

lucylaw
8. sep 2023

Stála by som na strane manžela, ak on chce kontakt prerušiť úplne, tak ho prerušte úplne. Dieťa si zvykne rýchlo, obzvlášť takéto malé, poviete mu, že babka teraz býva ďaleko, a preto sa s ňou nebudete už môcť stretávať a bodka..Páčia sa mi také reči, ako že aj ty budeš svokra a bla bla..To si vôbec nevšímaj, niektorí ľudia proste nie sú ochotní akceptovať to, že nie každý človek je dobrý a má len dobré úmysly..Ja mám takú babku, to je totálne toxický, zlý a zákerný človek, jej celoživotnou náplňou práce bolo len robiť v rodine intrigy, rozbroje, rozoštvávať a ohovárať ľudí..Mojej mame povedala, že ju mala dať radšej do detského domova, vždy mala rada iba svoju druhú dcéru a svojho syna..Takýto človek si absolútne nezaslúži môj rešpekt, kým žil dedo, tak som ku nim chodievala párkrát do roka, pretože jeho som mala rada a bolo by mi ľúto, keby som ho už nevidela, ale odkedy zomrel, babka sa stala ešte neznesiteľnejšou a stretávanie s ňou bolo vyslovene utrpením..Tak som to proste uťala a prerušila som s ňou akýkoľvek kontakt, naposledy som ju videla na Vianoce a odkedy s ňou nie som v kontakte, je mi oveľa ľahšie na duši..