Prehnala som to?

16. jún 2023

Ahojte..surne sa potrebujem vyrozpravat a precitat si ine nazory lebo ma slahne uz asi..Tak minuly tyzden oslavovala moja dcerka 6 narodeniny oslavu som jej chystala dlho nakolko sme pozyvali aj deticky so skolky kedze sa tento rok so skolkou lucia a vela jej spoluziakov pojde na inu ZS ako nasa..vsetko prebiehalo super bola vyzdoba torta zabava baloniky az do chvile kym neprisla svagrina (muzova sestra) s 3,5 rocnym synom a muzom.Svagrinin syn je od malicke velmi narocne dieta ale cca od 2 rokov je agresivny rozmaznany a podla mna nezvladatelny. Takze oslava prebiehala super nasledne sa tam objavili oni s malym a od tej chvile bol koniec..samozrejme maly hned vsetko nicit do vsetkeho kopat robit zle detom a podobne hned ako nedostal co chcel..svagrina so svagrom sa zo zaciatku pokusali ho usmernit potom to uz ale vzdali..ja som nerobila nic len chodila za nim napravovala po nom to co znicil..proste tato oslava bola pre malú velmi dolezita..my s muzom sme si dali na nej zalezat...a chceli sme aby malá mala vsetko tip top..dcerka sa vzdy najviac tesi na tortu tento rok som jej vybrala temu wednesday ..torta krásna vysperkovana..synovec sa po cca hodine neustale ničenia behania a kricania na chvilu ukludnil ..ja spotena znicena co som za nim behala a davala pozor..tak sme usudili ze je cas na tortu uz aj deti sa pytali ze kedy bude torta..doniesla som teda tortu na podnose vonku k detom ze ideme sfuknut sviecky a nakrajat..synovec hned prisiel ze chce zjest postavicku co bola uplne hore..tak som mu vysvetlila ze najskor nakrajame torticku potom moze spapat ak rodicia dovolia..otocila som sa ze idem pre tanierky..vtedy chytil amok z celej sily do torty sotil ..ta spadla na zem a rozcapila sa..pribehl k nej ešte do nej kopol zobral postavicku co chcel predtym zjest a bezal rychlo prec..vsetci sme ostali sokovani pozerat..dcerka uz slzy v ociach..baby ja som to v tedy nevydrzala a navrieskala som na svagrinu nech si zoberu toho fagana a idu s nim preco lebo to zle dopadne..viem ze som reagovala neprimearne ale fakt do mna vtedy take jedy..lebo to nebolo prvykrat co nam nieco znicil..a proste uz sa to nakopilo..svagrovci zobrali maleho naruky sadli do auta od vtedy sa nam vyhybaju co chapem..a teraz ma to mrzi uz som aj svagrine pisala ze som nemala tak vyletiet ale ze proste nam bolo luto tej torty hlavne ked viem ako sa na nu mala tesila ale nic neodpisuje a nereaguje..

zuzinka888
16. jún 2023

Neprijemne, ale to ze synovec je " komplikovany" ste vedeli ci? Jedniznacne by sim ich nevolala na oslavu, ked tam mala kamosky zo skolky- deti sa navzajom poznaju, on bol pre ne cudzi. Ridinu by som pozvala inokedy na kavu a kolac.

vsicka036
16. jún 2023

Ona sa mala ospravedlnit vam, nie vy jej. Aby si nevedela spacifikovat decko a ze znicil tortu, to je vrchol. To by len moje decko skusilo a druhykrat bu si to dobre rozmyslelo. Normalne sa mi zdvihol tlak.

zuzanka.zuzu
16. jún 2023

1.a ty sa čudujes? ani ja by som ti neodpisovala
1.nemali ste ich pozývať, mala si to rozdeliť na rozluckovu oslavu zo škôlky a rodinnú
1.ja by som reagovala tak isto ako ty 😀 🙊

katkaspalova
16. jún 2023

Ja by som reagovala asi úplne rovnako. Viem koľko námahy stojí zorganizovať taku oslavu, takže podľa mňa keď si sa následne ospravedlnila - spravila si maximum čo sa dalo ;) netráp sa, švagriná sa určite odduje možno len potrebuje čas ;) držím palce

autor
16. jún 2023

@zuzinka888 oslava bola u svokry cize museeli sme ich volat..to by bol v rodine iny poprask keby sme ich nezavolali..

gejb
16. jún 2023

Keby si nakricala na toho malého tak by som povedala ze si to prehnala. .. Mali na neho dávať pozor a nie nechať ho likvidovať všetko naokolo. Mali sa ospravedlniť hlavne oni, že neodpisuju je z ich strany veľmi jesitne.

Ešte sa spýtam, aspoň sa ponúkli ze tortu zaplatia?

suzitok
16. jún 2023

Presne ako sa píše vyššie, načo ste ich volali? A ešte si tam za ním behala ty a dávala pozor? Kde boli rodičia? Nereagovala si vobec prehnane, skor naopak, dost dlho si bola trpezliva.

petamich
16. jún 2023

pozri stalo sa, uplne chapem, ze to rupli nervy, neviem absolutne ako by som zareagovala ale teda tipujem, ze velmi podobne a teda uprimne, ona by sa mala ospravedlnit, minimalne by som ti odpisala, ze to viem pochopit a ze sa ospravedlnujeme, ze maly znicil tortu a pokazil oslavu, nechaj ju nech to predycha 🤷‍♀️ teraz je zbytocne pisat co si mala a nemala ale nabuduce by som ich skratka nepozvala a nech si mysli, kto chce co chce

mladena
16. jún 2023

tá oslava bola v prvom rade pre tvoju dcérku, vložila si do toho snahu, ja sa ti nedivím že ti rupli nervy, pokiaľ si jej napísala a vysvetlila to, nemáš čo ďalej robiť ani sa prečo cítiť vinná. Na druhej strane je mi ľúto aj švagriny, určite nie je rada za to čo sa stalo a cíti sa zle kvôli svojmu synovi aj keď sa to možno snaží nedávať najavo.

autor
16. jún 2023

@vsicka036 aj oslavu pred rokom nam znicil..on je proste taky typ dietata len ist a ničit ..a robit zle..to co nam uz doma porozbijal a ponicil ked prisli k nam na navstevu to nejdem ani rozpisovat..ale to ma tak netrapi..ale toto bolo nieco ine..boli tam aj rodicia tych deti lebo sa pozname..a cela dvojposchodova torta ktora nas vysla nemale peniaze bola rozmetana na dlazbe..

martinka13
16. jún 2023

No ja sa skôr čudujem, ze si nevybuchla skôr. Malého lotra si predsa nezmastila. Riešila si to s rodičmi. Neboj sa, ukludnia sa a možno si konečne uvedomia, že syna musia riešiť. ....

zuzinka888
16. jún 2023

Nie, nemuseli. Mala si svokre vysvetlit, ze je to party pre deti zo skolky, a rodine urobite posedenie. A teraz nie je v rodine poprask? Urcite je blbo aj svagrine. Asi to chce cas. A dcerky mi je luto- urcite z toho bola kauza aj u kamosiek doma....

klarolinne
16. jún 2023

Neprehnala. Len si dlho bola dlho ticho a odrazu to proste buchlo, lebo pretiekol pohár. Na vine boli rodičia toho malého ale aj vy. Oslavu pre kamošky a rodinou by som robila zvlášť do buducna.

milanemila
16. jún 2023

Ja mam 3,5 rocnu dceru a neviem si predstavit, ze by nieco taketo stvarala a ja ako rodic by som teba ako hostitelku este nechala behat za nou a davat pozor 🙈 vobec by som ich tam nevolala a svokre vysvetlila, ze je to oslava s kamaratmi a rodinnu spravite inokedy.
Akoze deti su deti a obcas sa nieco znici, padne, zaspini ale toto co opisujes je hodne cez. Uprimne mne by asi toez rupli nervy a reagovala by som rovnako, kedze to spravil naschval. Jeho rodicia co akoze robili, ked sa to s tortou stalo? 🤷🏼‍♀️😳

simona20201309
16. jún 2023

Prečo si za ním behala ty, keď tam mal rodičov aj starých rodičov???? Mala si predvídať, ak vieš aký je a spacifikovat na začiatku.
Pozri, verím, že deti boli z toho strašne sklamane, ale určite si oslavu všetci užili a zabavili sa. Na tu tortu budete spomínať ešte dlho, ale určite sa zabávali pred tým aj po tom. My dospelí zvykneme takéto veci riešiť oveľa viac ako deti. Deti sa vedia tešiť aj z maličkosti a užívajú si zábavu úplne iným štýlom.
To 3r nevychovane decko by som si určite raz dva dala do laty aj bez jeho rodičov. A ak by nič nezaberalo, odniesla by som ho za ruky k rodičom a požiadala aby ho držali, alebo s nim išli preč.

bluka2
16. jún 2023

Vsak bud rada, ze sa vam vyhybaju, ci chces mat toto aj nabuduce? Mrzi ma oslava, dufam, ze si jej tu tortu vynahradila. A super, ze si sa za nu postavila. Omnoho horsie by pre tvoju dceru bolo, keby to s tebou ani nehlo

zuzanka.zuzu
16. jún 2023

zase ďalšia autorka čo zabudla spomenúť "detail" a síce že ste oslavu robili u svokŕovcov 🙈 tie prachy za tortu ste mohli prenajať nejakú miestnosť v detskom centre a urobiť si oslavu akú chcete 😀 nuž kto šetrí na nesprávnom mieste... zase tu budú pribúdať informácie postupne podľa toho ako sa bude vyvíjať diskusia 😉

prasiatko30
16. jún 2023

Dobre si spravila, to je neunosne pokial vedia ako sa synacik sprava mali byt cely cas jeden za nim aby tvojej dcere nepotentovali oslavu. Este si dlho vydrzala. Ja by som skor cakala omluvu od nich nie to sa im este ospravedlnovat

samimami777
16. jún 2023

A rodičia malého boli kde akože? Tak on ničí oslavu a oni tabáček kávička a ty im beháš naprávať škodu po ich dieťaťu??? To ich hanba nefackuje čo strája? Hanbila by som sa ako pes keby sa moje dieťa tak na verejnosti správalo. Oni si mali malého strážiť. Podľa mňa si ešte reagovala sakra mierne. Ja by som predovšetkým nakričala na rodičov prečo si vlastné decko nestrážia a nechajú ho zničiť oslavu . Ešte by som im poslala účet za zničenú tortu

sense
16. jún 2023

Poučenie do budúcna, nerobte oslavu u svokry a nepozyvajte na ňu svagrinu.
Ja osobne by som sa neospravedlňovala ze som vyletela ani ich nijakým iným spôsobom nekontaktoval. A bola rada ze sa mi vyhybaju

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sally001
16. jún 2023

No jasne nech sa ospravedlnia oni...nepotrebuješ ich k životu tak nech ta to netrápi...ktovie ako by švagriná reagovala na tvojom mieste...ja by som tu moju poslala vieš kam ešte🤣

banderaska29
16. jún 2023

uplne ta chapem, preto dobuducna urob oslavu niekde v detskom centre. mna by porazilo keby to spraví mojmu dietatu, a to je jedno ci sestrin alebo bratov alebo cudzie.

keby som rodič takeho dietata tak by som v sebareflexe zobrala dieta a odišla. a určite by som ti ako kompenzaciu ponukla nejaku možnost nahrady, viem že neadekvatne ale dodatočne novu tortu ktoru by si dcerka nakrajala už v rodinnom kruhu. predpokladam že lacna nebola.

ešte raz - ty nie si zlá ani vinná. si iba človek a rupli ti právom nervy.

januska12323
16. jún 2023

- prečo robíš oslavu u svokry a nie doma/ na neutrálnom mieste
- prečo tam pozývaš nevychovanu rodinu (rodičia aj dieťa)
- prečo keď už pobehuje a všetko ničí ho nechytíš za ruku a odviesť rodičom - starajte sa
- prečo sa ospravedlňuješ keď ich dieťa zničilo tortu za nemalý peniaz a ich ani nenapadlo sa ozvať a preplatiť

panonia
16. jún 2023

Mali ste urobit oslavu len pre dceru a spolužiaky v nejakom detskom centre. Rodinnu oslavu ste mohli mať inokedy. Ja by som švagrinej dopredu povedala nech si laskavo dava pozor na decko. A zničenu tortu mali zaplatiť alebo v momente ísť kúpiť inú. Vôbec im nepíš a neospravedlňuj sa lebo sa to otočí proti Tebe.

olimuc
16. jún 2023

Neospravedlnovala by som sa … nie je za co. Oni si maju dieta strazit. a mas poucenie do buducna, nemiesat rodinu a kamaratov .. tych si vyberas, rodina je aka je. Ja by som maleho odstranila z oslavy aj s rodicmi asi ovela skor. Maly je aky je, ale rodicia su svojpravny a vedia ako vychovavaju dieta. Ak nie treba otvorit usta kym maly zacne robit paseku

autor
16. jún 2023

nakolko bolo na oslave cca 15 malych deti a my mame byt u nas sa to nedalo zial..svokrovci maju velky dom s obrovskou zahradou preeto sme oslavu robili tam..maju na zahrade trampoliny smyklavku a obrovsky priestor kde sa deti mozu vyblaznit a vybehat..uprimne si neviem predstavit robit oslavu s tolkymi deetmi dakde v restauraci..

anjelicek26
16. jún 2023

Sadni si zo svokrovcami a uz dnes sa porozpravaj o tom, aka bude oslava buduci rok. Kym maju cerstve, co ten synovec vsetko pokazil a aka bola dcera kvoli nemu sklamana. Aj ked verim, ze to 3,5 rocne torpedo bude o rok uplne niekde inde, pokial sa rodicia posnazia vo vychove...

Reagovala si uplne primerane, mali si ho ostrazit, teda mat pri ruke, ked vedia, aky je. V tomto veku je vela deti takych, skusaju hranice, su este zlostne, agresivne, nevedia akceptovat nie. Je to vek, kedy este prevazuje vrodeny temperament nad vychovou. Len rodicia musia byt pri nom, korigovat a vysvetlovat do nemoty. Svagrina sa spamata alebo mas o problem menej, sama musi vediet, ako strasne to jej syn prestrelil... nechaj to teraz tak... l

simona1306
16. jún 2023

autorka, ja ta uplne chapem , a vobec sa necit previnilo. Ano, rupli ti nervy, ale spravne si nakricala na rodicov a nie na dieta. Uz si sa ospravedlina a nerob nic. To, co tu bolo spomenute, ze naco si chodila za deckom a preco si ho proste neodviedla za rodicmi, nevsimaj si to. Kto to nepozna, to nepochopi. Ja mam takych susedov, tie ich deti su proste nezvladatelne, a rodicia proste kaslu na to, len si sedia a popijaju vinko. Tiez na kazdej jednej grilovacke nam znicili pol zahrady a pol domu, behala som za nimi iba ja. Ked som bola v 7 mesiaci tehotenstva, tak mi tiez tak rupli nervy ked ich synacik prevalil kotlinu s vrelym gulasom a skoro padol do ohna. Povedala som im, ze ich uz nechcem vidiet s detmi u nas, ked si ich nevedia ustrazit, a ze ked bude este mala na svete, tak duplom. Chvilu boli urazeni, potom ,po asi mesiaci nas zavolali knim, ospravedlnili sa a od vtedy si deti strazia a fungujeme ako keby sa nic nestalo 🙂 chce to cas, nechaj ich vychladnut , aby si uvedomili co sa stalo.

lilizzachy
16. jún 2023

@katkaspalova neprehnala si to a nemaj výčitky. Prehnali to oni mali si na neho dávať pozor. Poučenie do budúcna: oslavu robiť niekde inde, napr. detské kútiky ponúkajú aj možnosti usporiadať oslavy. Napokon to dieťa za to asi nemôže, viditeľne má voľnú ruku a doma ho nikto nekoriguje a tak si robí čo chce, nemá žiadne hranice. Rodičia by si mali vstúpiť do svedomia a niečo s tým robiť, inak majú do budúcna o problemy postarané. Hambit sa majú oni, nie ty.