Predali ste niekedy darček od rodiny?

8. okt 2023

ahojte predali ste niekedy darcek od rodiny? minuly rok som dostal tablet, kt mi ale vobec nevyhovuje a premyslam ze ho predama kupim si za to notebook, kt ovela viac potrebujem.

hortenziaj
8. okt 2023

V pohode sa darčekov ktoré nechcem zbavujem. Niekto využije, ja zarobím (ale väčšinou darujem za odvoz) a aspoň vyprazdnim miesto.

marca12
8. okt 2023

Ja by som nepredala. Zda sa mi to neuctive.

petronellla87
8. okt 2023

Ked mi nejaky darcek nevyhovuje, tak ho darujem dalej🙂

danyelia
8. okt 2023

Ahoj, ja nie...neviem, mne by to bolo ľúto, že si niekto so mnou robil starosti a ja som to neocenila, snažím sa po/využiť veci, ktoré dostanem. Alebo aj ten pocit, keď sa Ťa niekto opýta, kde máš ten darček, resp. ako si s ním spokojná a Ty povieš, že ho už nemáš. Skôr by som darovala v prípade iných vecí, napr. oblečko, z ktorého deti vyrástli a tak...

eeffka
8. okt 2023

S uplne cistym svedomim, najma ak ide o nevyziadany dar.

hederamonstera
8. okt 2023

Jasne

autor
8. okt 2023

tak hej len je to tablet apple air a neni to taky lacny datcek na darovanie, ja som chcel skor norebook. Preto mi to vobec nevyhovuje a chcel som si za to kupit notebook ked ten tablet neviem nijak vyuzit

zmrzlinka2021
8. okt 2023

@marca12 a čo to vyhodia? Či budeš tvoriť doma sklad haraburd?

autor
8. okt 2023

*ja by som ho rád využil, ale ja som skôr počitačovy. Tablet som nikdy nechcel ani nepotreboval. Lepšie sa mi robi na pc, ntb a podobne. A tak ma napadla tato možnosť…

reanda
8. okt 2023

samozrejme, ze ho predaj a kup si za to notebook, ked tablet nevyuzijes.. neviem, co by na tom malo byt neuctive.. a ked by sa rodina aj spytala, kde ho mas a ci si spokojny, tak to normalne popravde povedz.. na to sa nikto pricetny nemoze urazit.. snad ti ho nekupovali, aby si ho mal v supliku, alebo aby si ho pouzival 'nasilu' .. chceli ti urobit radost, hold, netrafili sa, ale ty to vlastne napravis 🙂 .. vsetko v pohode.. nemusis sa na nic hrat

petronellla87
8. okt 2023

Jasne, ked to nestalo 5 korun tak by som to asi predala na tvojom mieste a kupila to co vyuzijes😊

rachel36a
8. okt 2023

Uplne v pohode...predam, vymenim, darujem, vyhodim...nenechavam si veci, ktore su pre mne nevyuzitelne...

ariannazara
8. okt 2023

Bežné predávam keď mi nevyhovuje a kúpim si niečo iné;) kde je problem

marca12
8. okt 2023

@zmrzlinka2021 Vyslovila som svoj nazor a nikomu ho nevnucujem. Kazdy den robi podla seba.

syslik81
8. okt 2023

moja sestra predala snad vsetko .. sama si vyberala co jej mame doniest a potom sme to nasli na bazare ako "nevhodny" darcek.. uz sme jej nikdy nic nedoniesli

stannkal
8. okt 2023

Je úplne v poriadku to predať, ja na tom teda nevidím nič neuctive. Skôr naopak mi to príde neuctive od tej rodiny, že si nedajú ani námahy zistiť, či by obdarovaný o takú vec vôbec mal záujem.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zeldia
8. okt 2023

Bez problémov by som predala. Predala som aj sperky som alergická na kovy nemôžem to nosiť mala som to zahodiť, odložiť, darovať? Boli to moje veci urobila som s nimi čo mne vyhovovalo.

simona20201309
8. okt 2023

Prečo ti niekto kupoval takú drahu vec bez toho, aby sa najprv opýtali ci to potrebuješ? Nedá sa to vrátiť, vymeniť?

lonely66
8. okt 2023

samozrejme, ze ano. obzvlast, ak sa ma niekto neopytal, ci to vobec potrebujem. ba dokonca, kupil aj napriek tomu, ze som vyslovene povedala, ze to nepotrebujem. zo 5-6x som predala (asi sa to dotycny clovek nejak dozvedel) a odvtedy bol pokoj s nevyziadanymi darmi 😀

lulu0123
8. okt 2023

Uplne v pohode by som predala,ak to nepotrebujem.

lija22
8. okt 2023

moja mama potrebuje apple air. ten jej uz melie z posledneho. Ak chces posli mi parametre a cenu

cimage
8. okt 2023

Ja s tym problem nemam, ked to nechcem, nevyuzijem, tak to nebudem doma opatrovat len zo slusnosti. Tak isto, ak ja niekomu nieco darujem a nevyhovuje mu, kludne s tym moze robit co on uzna za vhodne. Len je zvlastne, ze ten tablet nie je lacny a neporadili sa s tebou. Aj ja by som tablet menila za ntb.

katulienkax
9. okt 2023

tiez nechapem, ze niekto kupuje take drahe darceky bez poradenia sa, takze drahe darceky sa kupuju len osobe o ktorej viem, ze si take cosi zela. Ale inac, ak ide o blizku osobu, by som jej povedala, ze velmi dakujem za darcek, ale ak by ti nevadilo, potrebovala by som momentalne pocitac, nevadi ak darcek pouzijem na kupu Macbooku?

lubina
9. okt 2023

darceky v pohode posuvam dalej. Ak sa darca neopyta, co potrebujem, tak posuniem niekomu inemu o kom viem, ze to potrebuje. V tvojom pripade by som nevahala. Kupit tablet a neopytat sa, aky by si chcel ci potreboval bola podla mna hlupost alebo nevedomost darcu, preto kludne predaj,ak mas komu a kup si co potrebujes.

natassa2
9. okt 2023

Vacsinou to nerobievam. Ak mam s tym, ktory mi to daroval, dobry vztah, tak ma rozhodne mrzi zbavit sa toho len tak, aby som z toho profitovala 😀 Ale uz dake veci som popredavala, ktore mi nanosila svokra domov a vedela som, ze to nemam sancu v zivote vyuzit. Tak to ma vobec nemrzelo 😀

candii
9. okt 2023

Hej predala a čo, darovaním že to už moj majetok a so svojím majetkom si môžem robiť čo chcem .. samozrejme robím to tak aby dotyčný či mi vec daroval o tom nevedel ..

zuzanka.zuzu
9. okt 2023

každé vianoce 🤣 bývam v Bratislave, nemám trojgeneracne domisko so sklepom a povahou kde by som skladoval haraburdy

mk1111111111
9. okt 2023

Predaj, kup co potrebujes, nikto sa nenahneva. Nahnevaju sa, ak predas a nekupis adekvatnu nahradu, pripadne minieis na hluposti

simca06022011
9. okt 2023

samozrejme, predala by som vsetko co nepotrebujem=nechcem. Radsej to ako keby to niekde zostarlo na polici a potom sa vyhodilo. Ja som takto zo slusnosti odlozila tablet a teraz som ho po 5r nasla na povale.. mozem ho ako dosku na krajanie pouzivat :DD skoda penazi...
A celkovo taketo drahe dary nemam rada, ked tak nech sa spytaju co chceme /potrebujeme. Inak sa nie je comu cudovat 🙂

puertorico
9. okt 2023

ja zháňam taký ipad 😇