Prečo žijete s neschopným chlapom?

fido69
26. jún 2024

Dievčatá, čítam tu množstvo vaších príbehov, ktoré si ani neviem predstaviť a niekedy je mi ťažké uveriť. Príbehy o tom aké problémy máte s vašimi frajermi alebo manželmi. Jednoducho s niekým kto by mal byť vašou oporou v živote, najmä v období materstva, keď ste vlastne na partnera či manžela viac-menej odkázané.

Pri každom jednom príbehu si kladiem rovnaké otázky. Kam dievčatá chodíte na týchto neschopných a slaboduchých jedincov? Prečo s nimi pokračujete vo vzťahu a radšej trpíte alkohol, drogy, povaľovanie, príživníctvo, neschopnosť sexuálne vás uspokojiť...? Čím vám imponujú, že to vydržíte? Ste tak žensky submisívne? Alebo radšej zlý sex ako žiadny?

Možno tomu nerozumiem, pretože som obyčajný chlap. Skúste mi to prosím vysvetliť. 😉

bublinka1426
26. jún 2024

preco maju ludia deti ked sa nevedia sami o seba postarat?
preco si matky beru chmulov a potom ostanu slobodne maminy co placu na MK?
preco ludia co nemaju ani len cent usetrene maju deti a sex bez ochrany
preco preco preco....

nie kazdy mal mozno stastie natrafit na normalneho chlapa napriklad.
alebos a casom z neho vyklul vul...
alebo si proste chceli baby uzivat bez gumy a tabletiek a nemysliet na to ze to moze mat nasledky
alebo si mysleli ze od statu dostanu davky zadarmo

tolko otazok...strasne, ...

denithestrange1993
26. jún 2024

@fido69 jedno slovo - generacna trauma. Vygoogli si

jaskolka
26. jún 2024

@fido69 poväčšine je to obava zo samoty, pocit "zraneného ega", závislosť na partnerovi, najčastejšie finančná, strach, ze ako samotná matka sa nedokáže postarať o deti, nemá kde bývať, nemá prácu.
A potom je to často aj tzv. Spasiteľsky syndrom,(musím ho viac milovať a on sa zmení)
slepá zamilovanosť, pocit, ze "už si nikdy nikoho lepšieho nenájdem", lebo som škaredá, hlúpa, nanič a podobne.
A niekedy to ani nemá dôvod, len proste žena má strach odísť.

betulinka1
26. jún 2024

@fido69 tiez tomu nerozumiem ale myslim si, ze je to z dovodu, ze nechcu byt same. Lebo od mala sa im vtlka do hlavy, ze kedy sa vydáš a kedy deti. Ale posudzujem to iba zo svojho pohladu. Mne zase stale hovorili, na rodinu mas cas, neponahlaj sa, študuj a cestuj, deti počkajú a prve som mala ako 34 rocna, co to pocestovane s vlastným bytom a autom. To iste sesternice kazda rodila az po 35 tke. Takze z mojho pohladu je to o tom v com zena ako dieta vyrastá a co doma pocuva.

marca12
26. jún 2024

@fido69 podla mna vsetko prameni z detstva a vychovy.

judar
26. jún 2024

Na zaciatku je to medicek-cukricek chlap 😂....prejde pol roka rok a uz sa to skryte ho#ado prediera von....a hlavne tie co maju dieta s takym zial inu moznost uz nemaju lebo he ore nich tazke odstrihnut dieta od otca a seba od akeho takeho komfortu ked materska ci rodicak to nevystaci pomaly na najom nieto este obzivu atd

egonsk
26. jún 2024

@fido69 zrejme preto, ze zeny si radi domyslaju a veria v krasne recicky. Toho dokaze par playbojov dokonale vyuzivat. Realne na vacsinu zien postaci vhodne zaposobit a zaujat nejakou frazou pre dany okamih a ked mas ich pozornost, uz to iba neskazit. Ironiou je, ze aj ludi, kde by sj nikdy nepredpkkladal, ze by take nieco dokazali, tak to dokqzu excelentne. A potom tu dokaze existovat presny opak, kde zeny vlhnu a maju predstavy uz iba pri pohlade, ale ked otvori nahodou ten chlap usta, zutekaju rychlostou blesku.
No a ako pisali zeny vyssie, tak pokial sa u nich prebudi predstava, zacnu si domyslat a snivat nad vzdusnymi zamkami a potlacit racio.

i_vu_li_cek
26. jún 2024

@fido69 Obávam sa, že veľa žien sa riadi životným múdrom: "nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie", a preto zotrvávajú v nefunkčných vzťahoch. A takisto si myslím, že niektoré ženy tu zveličujú, prípadne píšu pod vplyvom emócií, ktoré ešte nestihli vychladnúť.

martinkatinka
26. jún 2024

Nikto nie je uplne dokonaly.. Ani ty 😉

fido69
autor
26. jún 2024

@martinkatinka
Nie, k dokonalosti mám určite ďaleko. Ale myslím si, že moja manželka sa na neschopného chlapa na MK sťažovať nebude. 😉

fido69
autor
26. jún 2024

@bublinka1426 Presne ako píšeš. Tých otázok je nekonečno. Skôr ako otázky ma desí tá neustále sa opakujúca realita. 😉

bublinka1426
26. jún 2024

@fido69 zial :/

fido69
autor
26. jún 2024

@jaskolka veľmi dobre si to vystihla. Strach zo samoty a neistota či budem schopná nájsť si iného (lepšieho) partnera. A naivný Spasiteľský syndróm s myšlienkami ja ho zmením svojou láskou je vtom rovnako zapojený. 😉

fido69
autor
26. jún 2024

@betulinka1 @marca12
Detstvo, rodina, výchova, mužský a ženský vzor majú na tomto stave pravdepodobne rovnako podiel. Definujú mužskú a ženskú úlohu v živote a nútia nás sa prispôsobovať naším vzorom. 😉

bublinka1426
26. jún 2024

@jaskolka tak ono si zena musi uvedomit svoju hodnotu. a potom dokaze takeho muza poslat k vode. ale zena si musi zacat verit. ja viem co pisem. strach zo samoty? lepsia samota, ako byt nestastna vo vztahu. a prachy? kazda ma moznost zacat pracovat a byt nezavisla. len dnesne zeny su dost lenive.

bublinka1426
26. jún 2024

@fido69 urcite si nesieme pecat toho ako ma / nema vyzerat rodina, z detstva.
a zaklad je prave materska laska podla mna.

mandzula
26. jún 2024

Zober si, ze zena ma 2-3 male deti, pripadne je na materskej/rodicovskej, moznosti zamestnat sa obmedzene, podporu rodiny ziadnu. Otazky "preco" sa kladu lahko, odpoved na otazku "ako dalej" sa hlada podstatne tazsie.

pukina
26. jún 2024

Ak pominiem extremne pripady ktore sa tu z casu na cas zjavia, podla mna si tu vela zien prispevky prikrasluje, ci uz z frustracie, hnevu, proste urcite casto pisu s horucou hlavou a nabitymi emociami. Z jedneho prispevku nevidis do ich zivota, vo vztahu su osoby vzdy dve, to ze tu niekto vykresli toho druheho ako neschopaka nemusi nutne znamenat ze to tak je. A spokojne zeny asi nebudu pisat o tom, akych uzasnych muzov maju.

bublinka1426
26. jún 2024

@mandzula a ta zena, preco dopustila ze ma tolko deti s takym clovekom. chapem ze nie vzdy sa clovek precita zivot sa meni a nahoda je blbec ale...ako dalej? no pracovat. zial. a to mnoje nevedia a nechcu.

fido69
autor
26. jún 2024

@egonsk @mandzula
Sexuálny výber partnera na základe určitých preferencií (krásy vonkajšej či vnútornej) je daný evolúciou a je to z biologického hľadiska správne. Problém je finančné hľadisko, s ktorým evolúcia nerátala.

Žena je počas materskej dovolenky finančne odkázaná na partnera. A to je časť vzťahu, z ktorej by som napríklad ja mal strach. S neschopných partnerom je to veľký problém. Niekedy skoro až neriešiteľný. Alebo riešiteľný len s hlbokým pádom do záchrannej sociálnej siete.

pandorra
26. jún 2024

Nemas muza, nemas pravdy. Pomaly to vsak uz ustupuje. Ale aj tak na dedinach a v mensich mestach to este stale je a niekde v podvedomi to mame zakorenene. A preto zeny radsej budu s blbcom, akokeby boli same.

mandzula
26. jún 2024

@bublinka1426 isteze, teoria pekna vec. Poznam jednu, co mala dieta po znasilneni manzelom. Nezovseobecnujme, ked nevieme detaily, nesudme. Nie vsetky nechcu pracovat, mnohe prave pre tie deti nemaju tolko moznosti.
Keby som po rozchode s otcom dcery nemala podporu rodicov, tazko by mi bolo byvalo, a to som z tych, co problem pracovat nemaju.

fido69
autor
26. jún 2024

@pandorra

https://www.youtube.com/watch?v=T2-1GpzbuZY


Od tejto hlášky uplynulo už 42 rokov! A za ten čas sa svet a aj Slovensko poriadne zmenili. Nie neverím, že dnes niekto ešte túto hlášku používa. 😉

fido69
autor
26. jún 2024

V tejto súvislosti sa mi vynorila pekná scénka z filmu "Pásla kone na betóne", v ktorej sa rieši ženská emancipácia. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=0Ye6grMskQk
stanislavicenka
26. jún 2024

@pandorra verim, ze toto uz nikde nie je🙂

betulinka1
26. jún 2024

@fido69 ale evolúcia s finančným hľadiskom ratala. Neboli to peniaze ale bolo to zabezpečenie bývania a stravy. Teraz su to peniaze. Ale nie kazda ma na to fyzicky a psychicky aby sa k nim dostala. Financne zabezpečený muzi su viac sexi ako chudobný. To je ako ten vtip ako povies tučnému a bohatému: macko, ako povies chudobnému a tučnému: tučné 🐷. Potom su tu opat dalsie okolnosti vyberu. Kedy zeny rezignujú a prispôsobia sa.

h2
26. jún 2024

@fido69 Ja si myslím, že na začiatku vzťahu ich tí muži oblbnú, ukazujú sa im v tom najlepšom svetle. Žena sa zaľúbi, myslí si, že našla toho pravého, veď je predsa ideálny a tááák strašne sa milujúúú! No a postupom času začne chlap ukazovať svoju pravú tvár, hlavne, keď už sú tam deti a tým pádom má pocit, že si to voči nej môže dovoliť, lebo deťmi si ju pripútal. A tá žena ho neopustí, lebo jednak nemá kam ísť, potom chce zachovať deťom kompletnú rodinu a napokon zrejme aj žije z tých pozitívnych spomienok a dúfa a verí, že jedného dňa sa to zase vráti do starých koľají a všetko bude zase krásne.

fido69
autor
26. jún 2024

@h2 Máš pravdu, že začiatok býva rovnako krásny. Zamilovanosť, emócie, spoločné zážitky. Ale nemyslím si, že by si chlap chcel pripútať ženu tým, že jej urobí deti. To je ženská logika a nešťastná ženská prax.
Muž nevníma deti rovnako ako žena. Neprežíva tak emocionálne tehotenstvo a ani zázrak narodenia. Deti má rád síce od narodenia, ale užíva si ich až keď vie s nimi komunikovať a hrať sa. 😉

h2
26. jún 2024

@fido69 Nemyslela som to tak, že by si ju pripútať chcel, ale že využije to, že ona k nemu tými deťmi pripútaná je, na to, aby si dovolil byť na ňu hnusný. Lebo si je ňou istý, vie, že ho neopustí, kvôli tým deťom.

katka700
26. jún 2024

@fido69 Ako by povedal profesor Stanek sleduj peniaze. Aký príjem treba mať aby si uživil 2-3 deti a dačo im aj doprial? Životné náklady stále rastú, už aj z 2000 éčok (co je podla danovakov údajne vysoká výplata) je problém uživiť rodinu. Veľa ľudí, žien aj mužov ostáva v nefunkčných vzťahoch kôli financiám.
A potom je tu faktor časový. Láska vraj kvitne v každom veku ale väčšina chlapov si nejde nohy dolamat za zachovalou 50tnickou. Ani o toho "statkovateleho" 50tnika s priemernou mzdou babenky nezapasia v blate.
Týmto sa nikoho nechcem dotknúť, je to len príklad prečo si ľudia myslia že už nikoho lepšieho nenájdu a radšej ostanú vo vzťahu co nie je práve ideálny.