Prečo niektorým ľuďom prekáža, keď je partner výrazne vyšší od partnerky?

22. jan 2024

Uz viackrat som sa stretla s nazorom, ze preco nizke zeny ,,kradnu" vysokych muzov vysokym zenam :D mala som tri vazne vzťahy a vsetci mali nad 185cm. Ja mam 164cm. Ani jeden z nich neriesil moju vysku, praveze im to prislo rozkosne, ze ma mozu zdvihnúť do vrchu alebo ked som sa postavila na spicky. Prisla som do novej prace a kolegyne nad 175cm maju stale potrebu vyjadrovat sa o mojej vyske. Je mi to neprijemne a uz som na ne vybehla, ze mi je to macimalne neprijemne, ja sa tiez nesmejem z ich 41 noh. Stale maju potrebu hodnotit mna a mojho partnera, ze vyzeram ako jeho dieta. Pritom vkuse nosim platformy alebo lodicky a vobec mi to nepride, ze som jeho dieta. Ako by ste sa vy branili?

ibatanecnica
22. jan 2024

neviem kde sa pohybuješ, ale tak moju výšku a takýto problém vmojom okolí nikto neriešil. A keby aj, je mi to úplne jedno. Ja mám 158 a muž 189 cm.

egonsk
22. jan 2024

nijak, ludska zavist nepozna hranic. Ja mam 185 a mal som 155cm frajerku a nikto nemal potrebu riesit nasu vysku.

avonladyba
22. jan 2024

Nemyslím si, že to myslia inak ako srandu a ak áno, tak by som sa bránila úplne jednoducho, že mám aj iné skvelé vlastnosti prečo si vybrali mňa a nie inú, napríklad vyššiu.

birika
22. jan 2024

ja nijako...

lili1313
22. jan 2024

Kaslala na to, ja mám podobne a v zivote mi nenapadlo že som nízka. Ved žena okolo 165 cm ma uplne priemernú vysku.

avonladyba
22. jan 2024

Len ma zaujalo to, že si mala 3 vážne vzťahy. Tak neber život tak vážne, vidíš, že aj tak skončili. 😀 Prípadne môžeš povedať kolegyniam tak, že si sami uvedomili, že ich je pre Teba škoda a išli hľadať výškovo primeranejsiu.

marianarem
22. jan 2024

Natrafila si na nestastne zoskupenie kolegyn. V mojom okoli tieto veci nikto neriesi. Medzi mojimi kamaratmi je aj par, kde je rozdiel vo vyske 40cm.

larinka552
22. jan 2024

To bude zo závisti. Neviem, skús to neriešiť a podľa mňa keď ich to prejde, keď budú vidieť, že sú ti tie reči ukradnuté. Veď je to detinské a primitívne riešiť niekoho výšku 😃 Opýtaj sa ich nabudúce, či sa im zdá, že sú na zákldnej škole keď toto riešia.

stanulienkat
22. jan 2024

Nenamyslas si to iba? V zivote som nepocula nikoho vyjadrovat sa na akukolvek vysku partnerov. Otazka ako do Bravicka.

renka30
22. jan 2024

mam 153 cm, manzel 197 🙂 ale v mojom okoli to nikdy nikto neriesil. A inak 164 je uplne normalna vyska, kolegyne su asi mierne zakomplexovane, ked ta musia stale riesit...

veronikaszabova
22. jan 2024

Ja 155, muz skoro 2m. Nikto sa nad tym nikdy nepozastavoval, ani to nekomentoval

januska12323
22. jan 2024

Kolegyne sú asi dlhodobo sami tak ti závidia.

stanulienkat
22. jan 2024

@januska12323 myslela som, ze dnes zavist ako dovod nikto nevytiahne.😁

autor
22. jan 2024

@avonladyba trapna poznamka 🙂 to niekde je napisane, ze kolko je ideal mat vztahov? Mam 33 rokov a podla mna je to uplne normalny pocet. Presne taketo vyjadrovanie maju aj tieto moje kokegyne, ze neber zivot tak prilis vazne...ale ked som ja na ne mala nejaku ,,srandovnu" poznamku o dlzke ich noh, tak uz aj oni sa zrazu nebrali tak prilis vazne. Ja mam teraz treti vztah a vsetky boli kvalitne. To, ze ti nevyjde hned orvy vztah neznamena, ze je clovek vadny 🫣

diewcatqoo
22. jan 2024

Nikdy som sa s takym nazorom nestreta. Aj ked uznavam, obcas moze nejaka dvojica vyskovym rozdielom posobit az komicky (napr. Klicko + Hayden Panettiere), ale ak to tym dvom takto vyhovuje, tak reci ostatnych im mozu byt ukradnute.
Btw, ja mam o 4 cm viac nez ty a vobec si nepripadam nizka.

autor
22. jan 2024

@januska12323 no obe su rozvedene a hej, nemaju partnerov :D ja viem, ze su zakomplexovane. Ale neviem ako spravne reagovat na tie ich primitivne ,,vtipne" poznamky.

autor
22. jan 2024

@diewcatqoo ja si tiez nepridem nizka a ako pisem, partner ma 194 cm a nepride mi to komicke. Ale oni maju uppne primitivne poznamky a predbiehaju sa, ktora je vtipnejsia :D pritom to nie je ani sranda, ale doslova vysmievanie sa

avonladyba
22. jan 2024

@autorka Ja som mala tiež viac vzťahov, ale ani jeden neoznacujem za vážny, keďže neskončil manželstvom, ale hej chodili sme spolu roky.

guudy
22. jan 2024

Moje nervy, dalsia diskusia o vyske partnerov? Pravidelne sa tu vyskytuje tema o vyssej zene a nizsom muzovi. Ako keby to nebolo jedno…. Ja teda nechapem, v akej spolocnosti sa to pohybujete zeny, ale v mojom okoli som nezazila, ze by niekto riesil vysku. Asi preto, ze nemame cas na taketo prizemne a nepodstatne veci…

guliver19
22. jan 2024

Co su toto za proste otazky? Preco to niektorym vadi?? Niektorym vadi niektorym nie, nestaram sa😀😀nehapem naco sa tymto zaoberat

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubkovaandrejka
22. jan 2024

Vies co, vobec si ich nevsimaj. Hlupemu rozum do hlavy nenalejes. Zbytocne si budes minat energiu. 🍀 Neries ich. Aj keby si mala 150cm a on 2 metre, je to vasa vec. Podstatne je,ze sa mate radi. Inak ja mam 170cm a neman rada, ked mi niekto povie,aka som nizka, ked taka vyska je podla mna priemerna..

medda_beda
22. jan 2024

Ja napíšem za môjho manžela.
Nepriťahujú ho rovnako vysoké alebo vyššie ženy.Manžel má 180cm a ja 166cm.
Mňa zase nepriťahujú rovnako vysoký muži.
Kolegynka mala okolo 150cm a tiež si nemyslím, že by nemohla mať vyššieho partnera.

dadka1997
22. jan 2024

Kazdej jednej by som povedala, aby sa starali o seba 😉 ... ale v tomto pripade je to mozno žiarlivosť

moonlight1210
22. jan 2024

Kontruj tym, ze sa vzdy usmejes. Pripadne pridas vlastnu jemnu vtipnu poznamku k vasmu vyskovemu rozdielu.

Ich beztak neirituje vasa vyska, ale to, ze mas pekny vztah a oni ziaden. Vyska je len nahradny sposob, ako dat najavo nespokojnu zavist a neprezradit sa.

danielittar
22. jan 2024

Medzi mnou a manželom je skoro 30cm a nikdy nikto neriešil. On bol zlatý, keď ma prvý raz videl vyzutú, že jeeej ty si aká malá 😀 mám 159cm

autor
22. jan 2024

@moonlight1210 tiez si myslim 🙂 partner ma vzdy caka pred pracou a mame fakt pekny laskyplny vztah. Asi bude najlepsie ich ignorovať. Lebo oni zistili moje slabe miesto a preto bodaju ako osy :D ako kebyze su to nornalne poznamky v ramci srandy, aj sama sa zasmejem, ale oni sa fakt predbiehaju pred sebou, ktora je vtipnejsia a pritom su to uz realne urazky. Aj ine kolegyne si to uz všimli.

zmrzlinka2021
22. jan 2024

Autorka, akú prácu vykonávate?

januska12323
22. jan 2024

@stanulienkat iný dôvod mi nenapadá, jedine, že sú to proste kravy 😁

moonlight1210
22. jan 2024

Tak ich nechaj, nech sa strapnuju. Prave tym, ze ty budes nad vecou, oni budu v ociach dalsich este ubohejsie.