Prečo nemáme partnera?

15. mar 2024

Ahojte. Aký je dôvod pre single ženy, že nemáte partnera? Mám tesne pred 30tkou, som takmer rok bez chlapa. Mám pocit, že niekedy mi je dobre, inokedy sa ma zmocní samota a smútok. Čo ma asi najviac hnevá, že už by sa mi aj patrilo mať aj dieťa. Ako je to u vás, čo nemáte partnera? Neviete si niekoho schopného nájsť, vyhovuje vám byť nezadaná alebo je to iný dôvod?

domkakvet
15. mar 2024

Kazdy kto je sam, tak este nenasiel toho praveho, alebo si zle vyberal partnerov a niekomu to mozno vyhovuje.

daniela099
15. mar 2024

Každý má na to nejaký iný dôvod, u mňa to bolo slobodné rozhodnutie zostať sama, pretože single život mi vyhovuje omnoho viac. Rada trávim čas sama, svoj čas viem efektívnejšie využiť keď som sama a nemusím svoje plány prispôsobovať niekomu inému. Myslela som si, že je chyba vo mne, potom som sa začala trochu viac zaujímať o teóriu vzťahovych väzieb a zistila som ze mam vyhýbavy typ vzťahovych väzieb a teda nie som vôbec divná, ak netúžim po partnerskom vztahu, resp. ak v tom necítim naplnenie ako to majú iní ľudia.

daniela099
15. mar 2024

Samozrejme, často počúvam o tom, že hlavne dôvody sú tie, že ženy v tomto veku už majú na partnerov príliš vysoké nároky a majú vysoké až nerealisticke očakávania alebo ze už sú dlhšiu dobu samé a na taký život si už proste zvykli alebo ze všetci normálni sú už zadaní a preto je to ťažšie atď

minesasubu
15. mar 2024

Ja som bola pred 30r sama cca 2 roky ( ukoncila som skoro 8r vztah) bola som rada ze mam konecne cas pre seba a upratat si život avšak ak som potrebovala spoločnosť tak som si ju našla…
deti som neriešila kym som nestretla manžela a to až rok po svatbe
podla mna je to prežitok že ak dosiahneš istý vek tak máš mať deti
radšej neskor a so spravnym mužom ako hneď a s nejakym blbcom ( čo je dosť bežne podľa toho čo čitam tu na MK )
kludne hladaj niekoho ak chceš ale nesil to 🙂 čo ma prisť pride

macekovam
15. mar 2024

A koho schopného si chceš v tomto veku nájsť... To treba hľadať skôr... Oveľa skôr... Rybník je vychytany.. samo je len to co nikto nechce. A hlavne mate už úplne iný rozum ako mladí ľudia... Príliš vysoké nároky.. Tie si mohla naplniť keď si bola do 20...mozno do 25..aj to už ťažko...

marseillefan
16. mar 2024

Možno ste len škaredé... alebo smrdíte.....

robím si srandu...

barborachors
16. mar 2024

Priemerne az mierne pod priemerne atraktívna zena po 30 má vyssie nároky na mužov (mentalne, finančné, fyzické) zväčša viac ako sama dokáže ponúknuť. Ďalším dôvodom sú čoraz menej časté sociálne kontakty, väčšia častokrát aj dobrovoľná izolovanost od kolektívov alebo rozpad kolektívov (koniec štúdia, praxe, primárne ženské kolektívy, atd)

titi22
27. júl 2024

@daniela099 kde ai citala o takejto vztahovej teorii? Je to nejaka knizka? Dik za tip🙂 a ako riesis sex?

daniela099
27. júl 2024

@titi22 je to pomerne známe, venovalo sa tomu viacero psychológov. Stačí keď dáš do Google "teórie vzťahovych väzieb" a nájdeš zaujímavé štúdie a plno článkov. Ak ťa nebaví čítať, je o tom aj veľa podcastov. Sex riešim len ak som vo vzťahu (čo už dlhšiu dobu nie som), ak by malo ísť o sex s nejakou "náhodnou známosťou" alebo o nejaké kamarátstvo s výhodami, toto nedokážem. Vždy keď som si už aj myslela, že to zvládnem, vycuvala som z toho. Ale veď existujú aj iné možnosti 🤣 vdakabohu za ne 😀

titi22
27. júl 2024

@daniela099 vies mi odporucit nejaky konkretny podcast alebo knizku? A ano, esteze existuju, ale pre mna sex je sex🙂

iv007
27. júl 2024

@titi22 ja pocuvam podcast Nevyhoreni, su tam dobre vztahove temy a zaujimavi hostia

daniela099
27. júl 2024

@iv007 áno, tento počúvam aj ja 🙂 tiež odporúčam, veľmi zaujímavé témy rozoberajú