Prečo muži nazývajú ženu mrkvou?

9. okt 2023

Prosím vás, vie mi niekto obzrejmiť, prečo muži nazývajú ženy mrkvou? nejak mi táto spojitosť naozaj nejde dokopy.

bolarazjedna
9. okt 2023

Neviem, ale moja rodinná prislusnicka tiež vola svoje 2 malé neterky ze 2 mrkvy, podla mňa je to milé.

deti95060810
9. okt 2023

ja som to počula len od svojej exsvokry...mne to prišlo hanlivé takto sa vyjadrovať.

vanilkovazmrzka
9. okt 2023

To som v zivote nepocula.

vanilkovazmrzka
9. okt 2023

Hovori sa tak rysavkam?

jaskolka
10. okt 2023

Toto som počula jedine v seriáli Anna zo Zeleného domu, kde ju tak nazval Gilbert a potom mu rozbila tabuľku o hlavu
Inak nikdy som už take pomenovanie nepočula

autor
10. okt 2023

@vanilkovazmrzka ryšavá už nejaký ten rok nie som..preto som z toho zmätená

autor
10. okt 2023

@jaskolka aj ja by som tým dotyčným najradšej niečo rozbila o hlavu, nepríde mi to pekné, korektné a určite to nie je myslené v dobrom, keď to ide o takých ľudí od akých ide…

autor
10. okt 2023

@deti95060810 tiež mi to príde také

autor
10. okt 2023

@bolarazjedna ak by to bolo v nejakom milom spojení, od milých ľudí, asi by som to neriešila…ale opak je pravdou

kvetinka75
10. okt 2023

ja som to počula iba v Anne zo Zeleného domu, v bežnom živote nie.
A keby aj, tak to neriešim.

nikelca
10. okt 2023

@kvetinka75 presne aj mne napadla Anna, a ako potom rozbila tabulku Gilbertovi o hlavu :D Čiže aj chuť rozbiť ničo o hlavu mi prišiel uplne v kontexte :D

martinka13
10. okt 2023

Nikdy som to smerom k žene nepočula

januska12323
10. okt 2023

Nie je to od nich nadávka namiesto kravy?

mikadooo
10. okt 2023

Nikdy ma nikto nenazval mrkvou, ani som žiadneho muža nepočula takto nazvať ženu/dievča, takže neviem. Asi to bude nejaký dobrý patizón ten dotyčný🤷.

trema
10. okt 2023

Nikdy som to nepocula.. napadlo mi len, ci nie si rysava alebo velmi stihla? Ale fakt neviem

maryetta
10. okt 2023

Tiez som o tom nikdy nepocula. A teda v ktorom “kraji”? Nie je to mozno aj nejake slengove?

tykat
10. okt 2023

Mrkva? 🥕 Fakt? 😂 to som v zivote nepocula.

tamta
10. okt 2023

Si si istá, ze sa tieto pomenovania používajú pri mužoch, resp ženách? Skor by som povedala, ze je to oblasť chlapcov a dievčat. A prečo to robia, skus sa to spýtať priamo ich.. Tu sa nachádzajú väčšinou dospelé ženy, ktoré majú v teen veku max deti 🤷🏼‍♀️

ann092
10. okt 2023

Svokra mi kedysi vravela mrkvička,mrkva ale to preto, lebo mám prirodzené ryšavé vlasy 🤣 nikdy mi to nevadilo

autor
10. okt 2023

@tamta tak vravia tak chlapi po 30, tak nemyslím si, že chlapci a ja sama nie som už v teen veku tiež

tamta
10. okt 2023

Dospelá žena by takúto otázku nepolozila a evidentne si si toho vedoma, kedze sa pýtaš ako anonym...

hanaxxx
10. okt 2023

U nas doma sa to pouzivalo, ale len pri detoch. Aj ja tak obcas poviem dietatu. Nema to nic spolocne a rysavymi vlasmi ani s typom postavy.

autor
10. okt 2023

@tamta dospelá žena sa niekedy radšej opýta skúsenejších/starších ľudí, ako si zbytočne domýšľať, prečo to tak bolo smerované, alebo nebolo. Prepáčte, ale osobne si myslím, že ľudia sa tu pýtajú kade čo..rovnako som túto možnosť zvolila aj ja, keďže naozaj si sama neviem vysvetliť, čo by za týmto oslovením/prezývkou malo byť. Rovnako si myslím, že tieto “fóra” alebo ako podobné stránky tejto nazvať, slúžia aj na takéto veci. A pokiaľ sa Vám moja otázka nepáčila, nemuseli ste na ňu reagovať a odignorovať ju. Prajem Vám pekný zvyšok dňa.

marusiao
10. okt 2023

mrkva slengovo- nemastná, neslaná