Prečo mi kamarátka stále píše o tom, že jej je dobre?

9. jún 2024

ahojte

preco ma stale kamaratka potrebu pisat o tom , kde chodia na letne dovolenky a welness , ake maju honosne oslavy ci dary na Vianoce?

Pritom vie , ze mam velmi velmi malu rodinu, lebo umreli. a chudobnejsiu a ze si toto cele nemozem dovolit?

Pritom som jej naznacila ze mne uz vacsina rodiny nezije a ta co ostala , nema peniaze a stale ma potrebu mi pisat o sebe?

Ona sa neciti blbo?

Ja doprajem, ano kazdy nech ma, ale kurnik, empatia je zabudnuty pojem?

potom mam samozrejme depresie z mojho zivota :(

anjelicek26
9. jún 2024

Ona zije svoj život a nie tvoj. Ty si strojcom svojho šťastia a hlavne svojej depky a pocitov menejcennosti. Prestaň s tým porovnávaním.. tvoj život je krásny na milión spôsobov,len ty ich nie si ochotná vidieť, lebo máš v hlave celý zoznam veci, ze ja chcem to a hento tiež mat.

A k téme, keby sa mam zakaždým cítiť blbo,ze niekto nemá to, co ja, tak nič iné nerobím. Keby sa mam zakaždým cítiť blbo, ze niekto ma viac ako mam ja, tiež nič iného nerobím. Vďaka bohu sa sústredím len sama na seba,svoju rodinu, svoju spokojnosť a vďačnosť za to,čo mám. Nepotrebujem viac.

veklipo
9. jún 2024

Závidíš osoobe, ktorú nazývaš kamarátkou.

deti95060810
9. jún 2024

kamarátka to nemusí domyslieť...
chce sa len pochváliť, ale zároveň si neuvedomuje že ti tým ubližuje...

autor
9. jún 2024

@deti95060810 uz som jej to napisala. ja jej doprajem ale som ju prosila ze nech si piseme ''striedmejsie''

autor
9. jún 2024

@veklipo ja jej doprajem ale potom co som ju prosila ze nech si piseme o inych veciach ma stale potrebu sa chvalit?

oliolijanka
9. jún 2024

Ano, ludia sa zmenili. V minulosti sa ludia tesili zo stastia druhych, preto si hovorili tie pekne veci zo zivota a druhych nazatazovali svojimi problemami.

Viac by sa ti pacilo, keby kamoska pisala, ze ma polypy na maternici, ze pätdesiat rocneho stryka nasli mrtveho v jeho byte? Ze teta stratila robotu a jej manzel, ktory odcestoval za pracou do zahranicia si nasiel milenku?

Nie len empatia je zabudnuty pojem. Aj ludskost a laska k bliznemu.
Lebo ty nemas peniaze...🙈

autor
9. jún 2024

@anjelicek26

to je pravda len vies , ked sa ti za rok stane tolko umrti a nestastia , ani psychiater ti nic neporadi len lieky. a terapie. este dokonca mi pritakal. OK ...

psychiater uznal za pravdu...v niektorych postupoch...mojho postupu chovania...

mna len mrzi ak niekomu napisem, ze sa citim zle, potom vsetkom , na co stale pokracuje v opisovani o tom, aky kransy zivot ona ma, pritom ta baba a uz 10 rokov nic nerobi len je doma, udrziava sa muzom

preco maju vobeC LUDIA POTREBU SA STALE CHVALIT A PRITOM TA MATKA ANI NEROBI.

autor
9. jún 2024

@oliolijanka TOTO NIE je odpoved

oliolijanka
9. jún 2024

Aka bola otazka?😀

oliolijanka
9. jún 2024

Mas tam tolko otaznikov v oznamovacich vetach, ze som sa stratila.

zobaka
9. jún 2024

odporúčam odhlásiť sa zo sociálnych sietí, vydychnes si, menej depresii bolo, keď neboli

slovenka753
9. jún 2024

ak jej zavidis prerus kontakt. nemozes ocakavat ze bude okolo teba stale chodit po spickach. a mozno aj tak filtruje kopec veci aby ti neublizila - len o tom nevies. toto je skor problem v tebe ako v nej ...

rozculena
9. jún 2024

a načo sa s ňou kamarátiš?

autor
9. jún 2024

@rozculena no stale som dufala ze ma pochopi nie je zly clovek

autor
9. jún 2024

@slovenka753 dam cloveku vediet ze mi to vadi a serie na to a ja mam dat filter?

mclissa
9. jún 2024

A ty si potom aka kamaratka ked jej to zavidis? My mame tiez bohatych kamaratov, ale take blbosti ako ty neriesime, ani ja ani manzel. Rada si pozriem fotky z dovoleniek, tesim sa s nimi z noveho auta. To ze ona ma 2000£ kabelku a ja za 100£ ma, ale absolutne netrapi.

slovenka753
9. jún 2024

no ved tak si s nou nepis a vybavene.

viestta
9. jún 2024

kto ti tu ma odpovedat za kamaratku? Mozno sa chvasce, mozno sa len chce s tebou podelit o to pekne co ona zaziva v dobrej viere, za sa budes tesit s nou a prinesie ti to trosku optimizmu do zivota. Vsak sa jej spytaj preco ti to posiela. Vsak jej vysvetli, ze ta to zranuje. Je to iba a len medzi vami dvoma, nech tu napiseme cokolvek, tvoj problem to nevyriesi. Riesenie svojich problemov mas vo svojich rukach. Alebo ju zablokuj a mas po starostiach.

lalilla
9. jún 2024

Tak kazdy sa tesi z toho co aktualne ma. Dovolenky, rodina, peniaze je jej zivot, pise ti o nom. Samozrejme je vhodne najst mieru pre obe strany. Mne by to nevadilo keby mi to pise ak ovsem by to nebolo stale to iste dokola a bez otazky a ty sa ako mas co noveho? Ano potom by mi to prislo ako chvastanie, lebo aj ludia sa menia, mozno jej to ani nepride proste.
Zase kamosky maju byt dve. Treba si to vydiskutovat, kamaratka ti ma prinasat radost a oporu a nie zavist a sklamanie zo zivota

viestta
9. jún 2024

Autorka, "preco maju vobeC LUDIA POTREBU SA STALE CHVALIT A PRITOM TA MATKA ANI NEROBI." hovori, ze z vas dvoch mas problem prave ty. Pohar sa da vidiet poloplny aj poloprazdny. Kym ten pohar neuvidis poloplny, dovtedy ta taketo veci budu zranovat a nikto s tym nic nenarobi.

autor
9. jún 2024

@viestta v tomto sa velmi mylis.

autor
9. jún 2024

@lalilla cele roky?

autor
9. jún 2024

@viestta ale preco ked ma to zranuje a uz som jej to naznacila?

viestta
9. jún 2024

Tak jej to povedz na plnu hubu, ze si nezelas aby ti posiela fotky cohokolvek. Co je na tom take zlozite?

rozculena
9. jún 2024

ty si vážne myslíš,že my vieme,prečo to robí? Akože úplne seriózne sa ťa pýtam,čo my tu na koňovi máme s tou kamoškou robiť?

nika523
9. jún 2024

Ja mám zas kamarátku čo mi stále volá ako sa má zle (nemá sa zle) ako jej každý ubližuje aké choroby má a aký ťažký život má. Ja po jej telefonáte mám tiež depky z nej, radšej keby sa mi chválila, ja tie jej plače už nevládzem počúvať

lauriik
9. jún 2024

Tak ty vies najlepsie co je to za cloveka. Niekto ma vela a nechvali sa s tym nikde. Niekto ma kazdu blbost potrebu ukazat celemu svetu. 🤷🏼‍♀️
Ak teba zranuje jej spravanie tak je to tvoj problem. A ty sa s nim musis vysporiadat. Bud ju zo zivota odstrihni alebo si zmen nastavenie v hlave, nezavid a dopraj.
Ja si neviem predstavit, ze by som na kazdu kamosku mala filter co komu mozem a nemozem povedat aby som jej neublizila. Ved to je chore.

autor
9. jún 2024

@rozculena lebo ty ako rozculena mozno mas prave skusenost?

babababka
9. jún 2024

Je zbytočné písať sem.Jedine,že by kamarátka toto čítala.To si musíš ty s ňou.vyriešiť,vydiskutovať.Nerobíš aj ty niekde chybu?

babulkomale
9. jún 2024

Mozno ma pocit, ze ta zaujima, ako sa ma a co robi.
Ale evidentne len zavidis. Co ti to ma tajit, kde boli a co robili? Ked idem na Novy Zeland, mam hovorit ze som bola v Zuberci?
Sa uvedom.