Prečo ma každý berie za mladú mamičku?

28. jún 2024

Nechápem. Mám synovca a neter, ktorí maju 7 a 5 rokov. Ja mám 18. A občas s nimi zájdem napríklad do kina, na korčule… venujem sa im úplne normálne, často s nimi trávim čas hlavne teraz po maturite, keď nemám čo na práci. A všímam si, že ľudia na mňa pozerajú ako na mladú “nezodpovednú” mamičku, ktorá si dovolila mať deti v mladom veku. Vyzerám na viac ako 18, takže to vyzerá ako by som ich mala možno v 16 rokoch. Za posledný mesiac sa mi stalo tri krát na verejnosti, že niekto normálne bez hanby predomnou komentoval môj vek a aká som nezodpovedná. Ja už neviem ani ako na to reagovať. Už ma minule nejaký pán vytočil do biela, tak som mu zahlásila, že rodiť v 12 nie je take hrozne ako sa zdá. Ja s nimi fakt rada trávim čas a rodičia su tiež radi, že maju niekoho kto ich vyvenčí a môžu mať čas pre seba. Ale ako na to reagovať? Ja už som z toho taká vydeptaná, že aj keď si možno nikto nič nemyslí, tak už to mam v hlave a mám blby pocit keď ich niekam beriem.

doriiis
28. jún 2024

Nabudúce povedz,že máš 30,len vyzeráš mlado.
Nech ich roztrhne od jedu.
Na mňa raz jedna sestrička chcela zavolať políciu,lebo neverila,že som matkou môjho vtedy 11 ročného syna🤷🏻‍♀️

klarissa25
28. jún 2024

Ja som mala 18 keď sa mi narodila sestra...samozrejme ze som ju chodila kocikovat a presne takto sa ľudia aj ku mne správali, krútili hlavami a pod....ale tak neriesila som to...

mamickalisticka
28. jún 2024

Veď by som povedala, že to nie su moje deti. O mne si myslia vždy, že som mama mojej sestry, ktorá ma 16. Ja mam 26. A vyzerám mlado. A pritom mam tri deti, najstaršie 5ročné. Každý si rypne rád.

natall113
28. jún 2024

Nerieš a vypusti to, ja som rodila v 20tke a všetci mali blbé komentáre, ešte aj sestričky v pôrodnici, najskôr ma to vytáčalo teraz to ignorujem.
Sestrička na príjme mi drzo povedala že dnes porodim výplod bujarej párty, pozerala som na ňu čo splieta tak mi hneď vysvetľovala že vidí že mám 20 rokov, otehotnieť som musela v 19 a kto by chcel tak skoro dieťa...no tak som jej hneď vysvetlila že som vydatá, mám dlhodobého partnera, stabilnú prácu, vysokú školu externe, bývanie atď.aj tak sa ku mne spravali otrasne. Ľudí baví rozoberať a riešiť.

doriiis
28. jún 2024

@natall113 ....aj ja som rodila ako 20 ročná a teda s takýmto prístupom som sa nestretla.Vsetci mi vykali a oslovovali pani ( čo nie som) alebo mamička.Toto asi fakt záleží od tuposti daného personalu

natall113
28. jún 2024

@doriiis určite, našiel sa aj príjemný personál, ktorí mi vykal a správal sa na úrovni ale teda našli sa aj takéto hviezdy ktoré mali komentáre typu "to sa musíte sama zdvihnúť veď ste mladá, s dieťaťom to nebude jednoduché trénujte" 12 hodín po sekcii. Veď som mladá tak musím byť ako šíp

rorino
28. jún 2024

Vykašli sa na nich,je krásne,že máte so sestrou a jej rodinou taký vzťah,užívaj si ho.A z ľudí si nič nerob,aj blbosť je dar boží😉

titla
28. jún 2024

Neries a zvykaj si. Vzdy sa najde niekto, kto ma potrebu okometovat, rypnut si, poucat a pod. Teraz si "nezodpovedna mlada matka" a ked budes nebodaj o par rokov bezdetna 30-tnicka, tak si tiez vypocujes svoje...
Alebo si priprav zasobu podobnych sokojucich odpovedi ako si uz spominala (v 12 sa dobre rodi) a bav sa na reakciach ludi. Nech aj puknu, ked su sprosti...

belle_vie
28. jún 2024

Mne sa zasa stalo ze som bola s detmi a mojimi rodicmi na veceri a niekto si myslel, ze moj otec je moj partner a otec mojich deti. Velmi rychlo som dotycneho opravila ze to je dedko. Otec sice vyzera mlado na svoj vek, aj sa dobre oblieka, ale aj tak sa na taku zlatokopku necitim :D

sandrasstini
28. jún 2024

Ja sa cudujem ze sa nad tym vobec pozastavujes. Za mna istota ktora druhu stranu este viac vytoci je sirokansky usmev a ja by som aj podakovala 😀 a hrdo s usmevom kracala dalej, nech komentuju, ludia su hlupi. Nevsimaj si ich, aj tak to nezmenis a najma su to cudzi ludia mozu ti byt ukradnuti. Uzivaj si deti, je pekne za sa im takto venujes!

ivanakal
28. jún 2024

Ze ta to trapi. Tych ludi uz neuvidis nikdy. Neriesila by som a uzivala by som si cas s detmi. 🙂 Lebo keby si mala kazdeho opravovat....

thereisabear
28. jún 2024

Tak najjednoduchšie je asi "To nie sú moje deti" alebo "To sú sestrine/bratove deti" a hotovo. Alebo si to daj vytlačiť na tričko.

monnci2226
28. jún 2024

sak ked su oni drzi a staraju sa do coho ich prd tak im splechni do tvare ,,teta nebojte sa to nejsu moje deti, to su moje vnucence!,, 😂

monnci2226
28. jún 2024

alebo ... ,,nebojte tie nie su moje vlastne, to su zenateho milenca!,, ak mas pohorsovat tak aspon nech to ma grady 😂

zelenina1
28. jún 2024

@thereisabear Preco by to mala komukolvek vysvetlovat, toboz neznamym ludom ktorych do toho nic nie je? .....Ja by som reagoval ofenzivne. Ak by mi random clovek povedal nieco v zmysle ze som nezodpovedny (len na zaklade jeho zlej domienky), povedal by som mu "Co si to dovolujete? Preco na mna hovorite? Nemate vlastny zivot? To aj vase deti ucite, aby boli dotierave ako vos? " ... V ziadnom pripade by som im nic nevysvetloval.

laura164
28. jún 2024

Pekne sa na nich usmej a vybavené. Nemusíš nikomu nič dokazovať a obhajovať sa. Ja vyzerám mlado na svoj vek, skôr ma to veľmi trápilo, že sa ľudia pozerajú a ohovárajú, ale keď vidím niektoré matky, sú mladšie odomna a vyzerajú na 40-45, tak som spokojná so sebou, mám 35 a vyzerám na 25 😄

0silvia0
28. jún 2024

@belle_vie toto sa aj mne stalo, keď som mala cca 20+, môj otec mal 40+, boli sme spolu na obede cez týždeň a kým sa mama vrátila z práce, už mala zreferované, že jej muž sedel v reštike s nejakou "mladou". Niekto nás tam videl a mama už vedela najnovšie klepy.

sashka22
28. jún 2024

Ty si fakt super, chcela by som mať takú babu v rodine čo by sa zaujímala ❤️ ľudí nerieš, máš sa komu venovať keď ste vonku. To s tou 12 ročnou ma pobavilo, to by som používala naďalej 😂😂 to sú istí tak v šoku z tej info,že sa na viac nezmôžu a problém vyriešený

sisaka
28. jún 2024

Ja som robila v 20ke aupair, deti mali 6 a 5. Tiež si niekedy ľudia mysleli, že sú moje. Povedala som, že len babysittujem a bolo. Nechápem, že niekto ide do vývrtky koli takej blbosti. Zasmejem sa, poviem, že sú sestrine a ide sa ďalej….

thereisabear
28. jún 2024

@zelenina1 mne sa nechce hádať s cudzími (ešte k tomu blbými) ľuďmi. Tú jednu vetu zas za veľké vysvetľovanie neberiem.

zelenina1
28. jún 2024

@sisaka Nie je to blbost. Pacilo by sa ti, keby ti random ludia naznacovali ze si nezodpovedna?

kikulienkadd
28. jún 2024

Ahoj,si zjavne super teta,s detskami si rozumieš, nenechaj si to nikým a ničím pokaziť 😉

sisaka
28. jún 2024

@zelenina1
1.keby som mala pocit, že mi niekto niečo naznačuje, tak mu na rovinu poviem pravdu. Nemám problém zo seba vykoktať jednu vetu.
2. nevšimam si ľudí, ako na mňa pozerajú a či vyhodnocujú niečo v môj prospech alebo neprospech
3. nie som žiadna celebrita, aby ma ľudia neustále pozorovali. Kto si mysli, že je neustále sledovaný trpí stihomamom.
4. myslím si, že autorka si domýšľa, čo si iní ľudia myslia. Stavím sa, že ľuďom je úplne jedno, koľko má rokov a či 7 ročné dieťa môže byť teoreticky jej vlastné.
5. Medzi mojimi detmi je 10 ročný rozdiel, medzi autorkou a neterou 11, takže nejakú predstavu mám.
6. Nuda je sviňa.

lienka.7
28. jún 2024

@autorka mňa sa minule jedna babka spytala, ze ci moje dieta je moje dieta🙈🤣 vravim jej a koho by malo byt? 😳 a ona ze, vsak vyzeráte tak mlado 🤣 a to mam 18 už daaavno za sebou 🙈

mirka17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
avicii18
28. jún 2024

Nabudúce, keď vás niekto takto "zhejtuje", tak toho dotyčného zastavte a poproste ho o cigaretu pre svojho syna :D

mantilka
29. jún 2024

Moja mamka má mala v 27 rokoch...vyzerala veľmi mlado. Väčšinou jej hádali minimálne - 8 rokov. Pamätám sa, keď som mala 12, sa jej jedna pani pýtala či som jej sestra 🤣🤣🤣.

mantilka
29. jún 2024

Ja by som kľudne povedala, že som teta...zahanbili by sa. Alebo by som povedala deťom, nech ti nahlas povedia teta XY.

lusyc
30. jún 2024

Nič si z toho nerob. Nemajú sa vôbec čo starať, či komentovať.
Mam 40 rokov, 3 deti do 7 rokov a počúvam komenty na prechádzkach, že už by to stačilo, že ich treba aj živiť...

cecilia29
30. jún 2024

Užívaj si súrodencov a nerieš. Aj ja keď som sa starala o neter , vo veku 18r ona mala 3 mi si mysleli ze je moja. Aj som dostala kompliment ako dobre vyzerám po pôrode. Ešte sa aj podobala na mňa :D