Prečo ľudia robia napriek?

14. dec 2023

Som taká povaha , že si všetko beriem príliš k srdcu. Robím chyby , neverím si ..možnože mám poruchu sústrediť sa.
Ale ja sa snažím . Ale mňa trápi to že sa nájdu ľudia ktorí to zneužívajú a vedia mi ublížiť slovami . Robia to naschvál , smejú sa namne . Aj v škole sa nebavili somnou . Mala som 1kamaratku

minenkak
14. dec 2023

Ty si taká povaha ,že sa necháš ,iný je taká povaha ,že si mu ukradnutá,iný je taká povaha,že mu robí dobre do teba rýpať,iný je taká povaha ,že na teba nemá trpezlivosť, každý je iný a je na tebe si to v sebe spracovať a akceptovať to

janagem
14. dec 2023

1. Záleží od toho aké chyby robís. Ak v zamestnaní a niekto ich po tebe musí stále opravovať a sú to stále tie isté chyby, musel by byť sväty aby mu to nezačala liezť na nervy.

2. Každý vie každému ublížiť slovami. A vždy nájdeš človeka v živote, ktorý sa o to pokúsi. Je lepšie naučiť sa veriť sama sebe, byť so sebou spokojná a vtedy tie slová ublížia menej.

zmrzlinka2021
14. dec 2023

@janagem aj pri bode 1 musíš sa správať profesionálne, ľudsky.

zmrzlinka2021
14. dec 2023

Autorka, vzťahy prinášajú aj zranenia. Máš vzťahy?

autor
14. dec 2023

@zmrzlinka2021 mám .ale cítim sa sama

katka700
14. dec 2023

Autorka,keď vieš že robíš chyby tak veci po sebe kontroluj 2-3x. Nie je nič otravnejsie ako kolega ktorý všetko do**be a vyhovára sa na nepodloženu diagnózu.
Chyby robí každý, dôležité je tú istú chybu neopakovat do aleluja.
Druhá strana mince je že niektoré jedince sa výživaju v chybách iných presvedčení ze tie ich tak nebude vidieť. Tam treba nastaviť hranice, slušne poďakovať ak upozornia na chybu z ktorej mohol byť pruser a ukončiť rozhovor.

autor
14. dec 2023

@katka700 ja som mala takú kolegyňu ktorá robila chyby stále , a držali ju tam len po známosti . My všetci sme za ňu trpeli jej kiksi..ale tu ide o niečo iné , moja povaha

autor
14. dec 2023

@katka700 že si kuknem dovoluju

autor
14. dec 2023

Mňa trápi len to že si ku mne dovoľujú. Ja niesom k iným vypočítava a falošná atď nezneuživam nikoho

minenkak
14. dec 2023

Ale vieš,že jediný v tvojom svete koho môžeš zmeniť si ty sama

diewcatqoo
14. dec 2023

Su ludia, ktori ked vycitia v kolektive slabsieho jedinca, maju tendenciu sa po nom vozit a zhadzovat ho. Asi si prilis utiahnuta, ticha a nedokazes sa obranit. Zacni na sebe pracovat tak, ze sa naucis byt viac asertivna, viac si stat za svojim a vediet sa branit, ked zacne niekto dobiedzat. Vtedy ti ludia uvidia, ze si po hlave skakat nenechas a mozno prestanu.

janagem
14. dec 2023

@zmrzlinka2021 to beriem, ale autorka povedala že si všetko berie príliš k srdcu. Takže jej mohlo byť ublížené aj slovami "ale to by si už mala vedieť"

zabka79
14. dec 2023

Skus si nieco pozriet o "vysoko citlivych ludoch" Nie je to porucha a nie je to tvoja vina. Da sa s tym pracovat.