Prečo je okolie také zlé na bezdetné ženy?

24. aug 2023

Odvazne tento prispevok pisem, aj ked ma zanho asi 90% osadenstva zvozi, ale skusim. budem mat 33 rokov a nikdy som nepocitila tuzbu po dietati, moj partner je na tom rovnako. Dovod nie je, ze by som neznasala deti, ale jednak to tak necitim, a za druhe mam vo svojom zivote vela veci, ktore ma naplnaju. No a gro tohto prispevku je, ze sa za to musim neustale tak nejak ospravedlnovat. Vysvetlovat, preco mam karieru radsej, nez deti, preco sa citim naplnena bez dietata, preco mi dieta nezapada do mojich planov, preco nechcem nieco, na co sa proste necitim. Pocuvam, ze som sebecka (sebecka voci dietatu, ktore neexistuje? to je aka logika?), ze ostanem sama ako prst, ze sa o mna nikto nepostara, bla bla bla.

Nechapem to od ludi, ktori deti maju. Ved vy deti mate, nikto vam ich neberie, tak co vas je po mne? Nechapem to od ludi, ktori vedia, ze na zemi je 8 miliard ludi, naco viac? Ved uz teraz je to pre nasu planetu neunosne. A este by som rada dodala, ze ludia, ktori maju taku ohromnu starost o to, kto sa o mna postara, sami uz teraz mozu zacat skladat na dochodok, ja to len ocenim 🙂

ACH JAJ...

viestta
24. aug 2023

Neprzivas to najako prilis? Ked si so svojim rozhodnutim plne stotoznena, tak ti reci okolia nemozu dvihat tlak

hladamematku
24. aug 2023

V okolí mám strašne veľa starých ľudí aj v rodine ktorým sa deti otočili krutým spôsobom chrbtom...tak toľko k tej starobe..

autor
24. aug 2023

@viestta Ale praveze mozu. Napriklad som tiez na 100% presvedcena o spravnosti ockovania, no stale ma vedia vytocit dezolati s ich konspiraciami. Najma, ak ide o ludi inak mne blizkych.

0silvia0
24. aug 2023

@hladamematku ja si zas neviem predstavit, ze ked clovek s laskou a super vychovou vychova deti, ze sa rodicovi otocia chrbtom. Ibaze by to nebola az taka super vychova, lebo aj rozne chladne odchovy a neporozumenie rodicov k detom existuje.

ckocka
24. aug 2023

Ak sa ospravedlňuješ tak to posobí dojmom že máš za čo.

zmrzlinka2021
24. aug 2023

Ja som nepochopila zas teba.
Za co sa ospravedlnujes? Co vysvetlujes?
Ved ty nie si povinna nikomu nic zdovodovnovat a citit a previnilo.
Ak sa citis kvoli tomu zle, kvoli tym ludom, tak podla mna ty sama to nemas v sebe spracovane. Lebo ak by si s tym bola OK, ide to okolo teba ako otazka "A preco si nezafarbis vlasy nazeleno?"

A preco to ludia robia? No lebo tak je nastavena spolocnost, vacsina ludi stale tuzi po detoch, aj mnohi bezdetni. Vacsina ludi stale nevidi predtavu svojho zivota realizovanim svojich konickov, cestovanim ale tuzia mat partnera, deti, domov...

Zi tak, ako to ty vnimas. Dieta je darom, nie samozrejmostou, ale aj zit ako bezdetna moze byt velkym darom a prave taki ludia neraz sluzia v povolaniach, kde sa aj celkom hodi nemat deti.

dskjhfdlkdjhl
24. aug 2023

Tak sa nauc taketo situacie bud predychat, alebo ignorovat, alebo si vymysli nejaku trefnu odpoved. Jednoducho ak si o svojom rozhodnuti presvedcena, tak potom Ta toto rozhodit nemoze. Jedine ak o tom tak uplne presvedcena nie si, alebo mas tendencie prilis riesit to, co si myslia druhi.

autor
24. aug 2023

@dskjhfdlkdjhl Dalej, citaj moj koment vyssie - netreba za tym hladat nejake skryte dokazy o mojich pochybnostiach, proste len ako 99% ludi nemam rada, ked do mna niekto rype.

oranzovyvevericnik
24. aug 2023

To bude asi aj tym, ze si proste nechas. Ja mam viac ako ty, ziadne deti, a nikto si nedovoli taketo vycitky, lebo vedia kam by som ich poslala. Je to kazdeho rozhodnutie ako nalozi so svojim zivotom.

zmrzlinka2021
24. aug 2023

@hladamematku
@0silvia0
No podstatnou vacsinou ide o patologicke rodiny, kde deti za ucelom zachovania si vlastneho psychickeho zdravia nevyhladavaju pritomnost svojich rodicov.

dskjhfdlkdjhl
24. aug 2023

Autorka-citaj poriadne, co som Ti napisala. Mas tie reci predychat, ignorovat, alebo mat pripravenu nejaku trefnu odpoved. Ospravedlnovat sa zato, ze nechces mat deti, nemas preco, rozhodne to ani nikto od Teba necaka, to je len Tvoja nejaka divna predstava.

autor
24. aug 2023

@dskjhfdlkdjhl Vies len ta ignoracia je taka divna, ked sa ma na to pri rodinnom obede niekto opyta, mam byt proste ticho? Moja trefna odpoved je skratka "lebo nechcem" a potom sa vacsina ludi zacne pytat preco. Raz som povedala "prepac, ale nie je to tvoja vec" a babka sa rozrevala. Takze tak.

0silvia0
24. aug 2023

@zmrzlinka2021 ved prave, castokrat su rodicia toxicki, tak nemozu ocakavat, ze deti k nim budu radi aj s vnucatami chodit. Staci citat pribehy tu na modrom koni

kukulda1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
17alexis
24. aug 2023

Neporadím ti lebo ja som už ako dieťa vedela, že mamou chcem byť, ale podľa toho, čo píšeš, mi nie je jasné, prečo chodíš na fórum určené mamičkám a budúcim mamičkám, keď ani jedno z toho nie si alebo ani nebudeš, podľa toho, ako píšeš...

0silvia0
24. aug 2023

Staci pri obede odpoved: nechcem sa o tom bavit.

autor
24. aug 2023

@17alexis Lebo sa tu diskutuje o vela inych temach, ktore s detmi nic spolocne nemaju. Ono to povodne bolo mamickovske forum, ale teraz je to vseobecne forum pre zeny, kde najdes vsetko mozne, chudnutie, recepty, vztahove problemy, atd. Preto sem chodim 🙂

autor
24. aug 2023

@0silvia0 Ale ja sa pytam na dovody tych ludi, ani nie tak na to, co mam robit.

dskjhfdlkdjhl
24. aug 2023

Skus si precitat nieco o asertivite, mozno Ti to pomoze.

ruxandra
24. aug 2023

Nie, ty nie si sebecka, sebeckí su ludia, ktori si robia deti pre to, aby sa mal kto o nich v starobe postarať. Myslim, ze hlúpejší dôvod na to, mat deti, ani neexistuje..

zuzka1117
24. aug 2023

Lebo si na Slovensku, tu kazdy vie lepšie ako máš žiť ako ty sama. Ľudia sú netolerantni a ak ide niekto inou cestou, už na neho ukazujú prstom.

zmrzlinka2021
24. aug 2023

Autorka,

ale prečo riešiš dovody tych ludí?

Rieš seba. Kazdy clovek moze mat svoje nazory, postoje, podstatne su TVOJE reakcie.

vler
24. aug 2023

Ak sa aj babka rozreve, tak nakoniec prestane. Nenechaj sa tym manipulovat. Mimochodom mam 45 a som bezdetna z vlastneho rozhodnutia

ckocka
24. aug 2023

Dôvody môžu byť rôzne, ale podstata je v tom že nech majú dôvody aké chcú tak s nimi nič nenarobíš. Ako ti pomože vedieť že Zuza je obyčajne zvedavá, Anča sa chce rozviesť a ľutuje že má s ním dieťa, Terka nemôže otehotnieť aj keď chce a Marte ideš na nervy, tak ťa chce len trocha vytočiť.

luccija
24. aug 2023

Kto Ti to hovorí okolie, rodina?
Možno o 3,5 r svoje rozhodnutie zmenis mala som viac kamarátok, ktoré sa báli zodpovednosti, bavila ich práca, nechceli kompromisy a potom prišlo čo, ak budem ľutovať, alebo zistili, že potrebujú oddych od práce, iné naplnenie a deti pred 40 tkou mali a veľa z nich do roka, dvoch ďalšie
Hlavne nerob niečo, čo ostatní očakávajú.Ked to necítis je to tvoje rozhodnutie a stoj si za tým povedz, že sa o tom rozpravat nebudeš.Takto som sa rozhodla rešpektujte to
Ale ako píšem vekom to možno prehodnotis, lebo vek a čas plodnosti sa bude krátiť.Za 7 r budeš mozno 2 deti nikdy nevies
Na dôvody sa pýtaj tých ľudí čo Ti hrajú na city nie nás🙂ale chápem Ta tiež nerozumiem otázkam prečo máme "len" 1 dieta

ivik4
24. aug 2023

Pytas sa na dovody ? No normalne, zvedavost pane boze 🙄
Mna sa nik nepyta chujoviny preco dalsie dieta nechcem uz ani za svet. Ak sa Ta to pyta babka tak ju pochop, je starsia , vtedy mal dieta skoro kazdy a bral to ako ,,povinnost" .
Nechapem co Ta na tom rozculuje az tak ze si zalozila diskusiu.
Mne este kedysi davno lekari casto radi hovorili : ved Vy budete chciet druhe,uvidite.
Vzdy som povedala ze dakujem ale chcem sa vratit naplno k vlastnemu zivotu a nech ma nepresviedcaju o niecom s cim niesom stotoznena .
Niektori si to pamätaju dodnes lebo sem tam sa spytaju : este stale to druhe nemate ?

No a ludia v mojom okoli to vobec neriesia.
Inak ja mam tiez bezdetne kamosky a super, tiez ich nik neriesi

0silvia0
24. aug 2023

A co ja viem ake maju dovody? Ja osobne sa take veci nikoho nepytam, kazdeho vec. My ti tu nevieme povedat dovody, asi si kazdy mysli, ze tak ako to ma on je to najlepsie. Alebo nevedia respektovat rozhodnutia inych ludi, alebo chcu do teba rypat... ludia su rozni

viestta
24. aug 2023

Vidis a mna dezolati nevytacaju. Pomyslim si o nich svoje ale poviem si ich rozhodnutie comu veria. To iste je aj o tomto. Povedat mozu, ty budes aj tak konat po svojom. Treba vyuzivat obidve usi co ti na hlave narastli. Jednym dnu, druhym von. Dokonca ani nikomu nemusis objasnovat dovody svojho rozhodnutia, nemusis sa ani obhajovat. Na co? Vsak je to tvoj zivot a ini ho neziju.

zara0201
24. aug 2023

Neviem v akej komunite sa pohybujes, ludia okolo mna toto absolutne neriesia.

liusa82
24. aug 2023

@autor mne to nikto nikdy nepovedal tiež mi ťahá na 35.Kolké ženy mi aj tak na tajnáša po očku povedia že keby volakedy rozmýšlali ako ja a nemali deti boli by spokojnešie🙂 a to majú kolké z nich tie deti už vyrastené.Takže ktovie ako to je.Ja to neplánujem zmeniť.Tiež ma práca naplňa