Poznámka od svokry

20. okt 2023

Ahojte. Zaujima ma, ako by ste sa citili vy po tom, keby vam toto povie vasa svokra. Ide o to, ze so svokrou mame dobry vztah v ramci moznosti, aktualne cakame s muzom prve babatko a rovno nam oznamila, ze ona nebude taka klasika babka, ze sa nebude starat o vnuca, varit mu, vypekat a ze jej bude stacit vidiet vnuca tak 2-3krat za rok…. Co doteraz nechapem, sme samostatni, nezavisli od nej, byvame sami, ani by mi nikdy nenapadlo vesat svoje dieta inym na starost, nie som ten typ… Ale predsa sa ma takato poznamka dotkla… jednak preto, lebo to bolo podane razne a nechapem preco… a jednak preto, lebo ja som babku nikdy nemala a ako mala som vzdy v dobrom zavidela rovesnikom ich babky a vztah s nimi a dufala som, ze aspon moje deti raz budu mat super vztah s babkami… lenze po tejto poznamke som o tom zacala dost pochybovat… Ako by ste to brali vy?

candii
20. okt 2023

Zamrzelo by to aj mňa. Nejde o to, dávať jej ho strazit ale proste o ten záujem a lásku. Takze tá chápem

viestta
20. okt 2023

Su dve moznsti. Babka casom zmakne alebo nezmakne. ak nezmakne tak aj ked vnuca uvidi aj 3x v roku, neznamena, ze s nimi nebude mat fajn vztah

zmrzlinka2021
20. okt 2023

Poviem ti tak.

Manzelova matka je typ zeny, ktora keby teraz bola mlada, asi by sa rozhodla nemat vlastne deti. Volakedy vsak zeny mali deti, lebo byt dobrovolne bezdetna bolo takmer neakceptovatelne. No stale je urcite percento zien, ktore nemaju a nikdy nemali materinsky cit, a mnohe z nich su skvele osoby. Len proste, nie su "paf" do deti, nevyzivaju sa v materstve, nemaju vztah k domacnosti atd. A takou je pravdepodobne aj tvoja svokra. Teraz v tomto veku uz nema problem priznat "farbu".

Je OK nemat materinsky pud, ale je smutne, ze jej bude stacit navsteva 2-3krat rocne. Keby raz mesacne s vnucikom stravila 4-5 hodin, chápem, ale dvakrát rocne, to dieta ju bude brat ako cudziu zenu.

prosim ta, to aka by si bola ty, a co by si ty chcela - nikdy neocakavaj od nikoho ineho. Nebudes potom sklamana

dagmarovita
20. okt 2023

Podla mna to nemyslela naozaj, len sa hra na dolezitu

thereisabear
20. okt 2023

A ako často sa s ňou stretávate? Býva ďaleko?
Tiež by sa mi to ťažko počúvalo.

hedviga2
20. okt 2023

Priležitostne jej povedz, že aj ty budeš nie klasicka nevesta. Ked bude potrebovat pomoc, vam bude stacit ked pridete za nou 2-3 krat do roka aj menej. Je to ťapša.

gejb
20. okt 2023

Ja by som to nebrala tak tragicky, možno vás len chcela dopredu upozorniť ze v prípade ze budete potrebovať stráženie nemáte na ňu spoliehať. Bežné aj co čítam tu tak matky veľa krat automaticky rátajú ze v prípade choroby supnu deti k babke...tato vaša si to neželá, tak vás o tom vopred informovala.

lucka_ke
20. okt 2023

teš sa z toho, aspoň ti nebude rozprávať do výchovy a nebudeš jej musieť byť vďačná za pomoc, že bez nej by si dieťa nevychovala ako to počúva moja kamoška od svojej svokry

moze
20. okt 2023

Aj keby to bola babka, ktora si chce stale uzivat zivot a nechce sa na stare kolena ani prilezitostne starat o vnuca, podla mna to podala vrcholne netaktne. Netreba sa na nu spoliehat, aspon vies, na com si, ci uz s pomocou a mozno aj so zaujmom o vase dieta. Na druhej strane, kolko je starych rodicov, co sa nevedeli dockat vnucat, a potom boli 2x kocikovat a dovi dopo. 😀

vakatko
20. okt 2023

Možno má svokra kamarátku, alebo známu ktorá sa často stará o vnúčatá a sťažuje sa. Svokre sa to nepáči tak Vás len upozornila. Neriešila by som to, čas ukáže.

juliacenc
20. okt 2023

Zamzrzi.,. Co na to tvoj muz? Mohol by vediet preco zaujala taky postoj pozna ju lepsie

ukulela
20. okt 2023

povedala by som jej: OK, mami, ved ani teraz vas neobtazujeme a ni potom nebudeme, A nevolala by som ju ani na navstevu, nech sa ohlasi sama ...

luccija
20. okt 2023

Veď super aj sme si mysleli😝čo ju to napadlo to z mosta do prosta povedala?Veď ok je to jej názor nie každá babka sa ide roztopiť z vnuceniec.A ty nemaj očakávania nebudeš sklamaná.Horsie je, keď svokra v pôrodnici pred všetkými hovorí ako bude chodiť kocikovat ako sa teší a skutek utek.
Ale prežili sme, ale nemám rada tieto teatrálne divadla.A možno sa zmení a hra sa len na dôležitu, že ona bude určovať ako to bude.Niekedy nie je na škodu vidieť svokru pár x rocne

lukbe
20. okt 2023

Netreba asi nič od nej očakávať, ale zase možno sa to môže zmeniť. Len je divne,ze to takto vie dopredu povedat, ked sa ešte nič nedeje. Na druhej strane, vždy lepšie,ako vyplakavat, ako tu niektoré,že sa jej svokra ci mama do všetkého v domácnosti pletie.

zuzanka.zuzu
20. okt 2023

😀 no konečne prvá čo to povedala priamo a ešte ju tu kritizujú 🙈 nepovieš zle je, povieš zle je 😂 nestaras sa zle je, staráš sa zle je 👍

jakubrianka
20. okt 2023

Je to moc a moc smutné, lebo tie babky čo to robia si asi neuvedomujú, ako veľmi deti túžia po starých rodičoch. Aj keby nemá materinské city, raz za mesiac sa mohla aspoň kvôli dieťati premôcť. Za mña je chudera.

zuzanka.zuzu
20. okt 2023

@zmrzlinka2021 prosím ťa ty máš deti?

zmrzlinka2021
20. okt 2023

@zuzanka.zuzu už som na túto otázku tu odpovedala

muchotrafka298
20. okt 2023

Mna by to zamrzelo urcite. ALe na druhej strane, ked to povie priamo, tak by som sa zariadila do buducnosti. Ze s nou nemozem pocitat so strazenim a podobne. Nespoliehala by som sa na to, ze ved ona zmeni nazor. Moze, ale aj nemusi.

zuzanka.zuzu
20. okt 2023

@zmrzlinka2021 máš tu len 1 príspevok a tam to nevidím

ropucha6
20. okt 2023

Nemam svokru, takze ani 2xza rok dieta babku neuvidi. Ale nevnimala by som to az tak tragicky, asi len chcela (nie velmi taktne) dat najavo, ze sa jej nechce babysittovat.

syslik81
20. okt 2023

aby si ju tam nakoniec nemala nasackovanu kazdy den .. ale nie kazdy je stvireny byt babkou .. niektore su moc mlade a ine zas stare etc.. moja mama si sestrine moc neuzila.. chodila do prace mala svoju domacnost etc .. zato na moju by uz casu mala ale nastastie byvam daleko a sama uznala,ze uz nevladze ked sme doma na dovolenke.. prdsa len roky nezastavis... aspon bola uprimna a narovinu povedala ze je to vase dieta a starajte sa .. ma na to pravo

paulinkaa2
20. okt 2023

Ahoj presne viem ako sa cítiš
U nás zas dedo exceloval
Ja nebudem ako klasický dedo, ja budem prísnym dedom
Čakala som prvé vnúča,dievča. Co mohol byť rád, lebo ma 2 chalanov

monikkatt
20. okt 2023

Mozno ju vnuca obmakci, mozno nie. Povedala vam svoj postoj, treba sa zariadit. Aj ked si myslim ze vam pomoze ked bude treba
V kazdom pripade je to len jej vec. Ma pravo zit ako chce.
Babka sa nerovna automaticky babysitting

tana85
20. okt 2023

urcite by ma to zarmutilo, predsalen tym vyjadrila nezaujem o vnuca. totiz, chodit na navstevu nie je babysitting. moja mama chodi na navstevy, na jednej ruke by som zratala kolkokrat sme odisli a deti nechali jej na starosti. ale chodi dost casto aj ked len na hodinku lebo stale este chodi do prace. na druhej strane ake pozicaj take vrat - aby zase necakala, ze vnucata ju budu mat extra v laske ked ju ani poznat nebudu. aby ju to raz nemrzelo

hlubik
20. okt 2023

bola by som rada. Je tu niekoľko tém ako svokra zasahuje do všetkého. Ako si vybrala tak bude mať. Nebuď smutná možno to bude úplne inak všetko.

kataka10
20. okt 2023

Tu naozaj nejde o strazenie deti alebo vyvaranie. Taketo vety sa nehovoria ani kamaratom nieto rodine. Velmi by ma zaujimalo, ako by sa jej pacilo, keby jej takuto vetu splechol do tvare vlastny syn. Asi by ju to dost zamrzelo...

bubik6x
20. okt 2023

No sklamalo by ma to určite, ale nič si z toho nerob, tiež som mala takú babku, ktorá nám do očí vravela že nás tam nechce, ale zvykla som si, na druhú to zasa nedám dopustiť, s tou som sa potajomky dohodla že budem u nej spať aj keď som vedela že mi to mama nedovolí, a večer jej zavolala a oznámila že ma domov po tme nepustí 🤣🤣ale zase tiez mám takú svokru, ktorá do telefónu bude mojej dcére rozprávať jak ju ľúbi, kedy ju príde navštíviť, a keď prídeme tak len sedí a cumi do blba ani mu ani bu, vieš koľkokrát ju niekam zobrala? 2x z toho raz do obchodu a druhýkrát k svojej kamarátke a to má dcéra 7 rokov, prestala som to riešiť, nemá to zmysel, prinútiť neprinutis keď nie je ochota

petronelag
20. okt 2023

Ako si všímam teraz takýchto svokier pribúda, ak ešte chodí do práce a má tam toho veľa.

valeria_h
20. okt 2023

Nech sa potom nečudujem, keď nebude mať s vnúčaťom žiaden vzťah.