Povinnosť mať kamarátky, alebo sa niekým baviť

29. aug 2024

Ahojte,som typ osoby ktorá nepotrebuje chodiť s nejakými kamarátkami niekam von na diskotéky,kávy atď a už vôbec nie sa stretávať ,proste mne to príde ako strata času,radšej ten čas venujem rodine alebo priateľovi keď je doma z práce, keďže pracuje preč ,ako vysedávať s niekým po kaviarňach a rozprávať sa o somarinach,niekedy si pripadám strašne divná ,aj priateľ mi hovorí že nemôžem byť tolko len s rodinou atď , myslíte si že je to povinné tráviť čas s priateľmi ,keď proste nechcem ? Ak by som chcela mám sa s kým stretnúť ,ale čo sa zabijem keď nemám chuť stretnúť tie osoby ? Pritom mám spolužiačky ktoré si nevedia predstaviť piatok alebo víkend bez diskoték,drinkov s kamarátmi ,je to normálne alebo so mnou niečo je ? Inak niekedy som chodila vonku často,ale tie kamarátske vzťahy neboli také aké som si predstavovala,stále som sa ozyvala prvá a tým pádom som sa po čase na to vykasľala,inak mne to nevadí že to je jak je len chcem vediet vaše názory ďakujem 🙂

viestta
29. aug 2024

Človek musí len dve veci. Platiť dane a umrieť. Všetko ostatné môže ale nemusi

luccija
29. aug 2024

Keď to tebe nevadi, tak nám nie😉

biba_18
29. aug 2024

nič ti nie je. si normálny introvert… introverti sú radi s inými introvertmi. takže keď takých stretneš, tých sa drž ☺️

bluka2
29. aug 2024

Tak nemusíš sa s nimi rozprávať o somarinach 😉

doriiis
29. aug 2024

Nič ti nie je.Neznasam siahodlhé kecania o ničom a trávenie času s ľuďmi,ktorí mi nič nedávajú.Zostan taká,aká si a na názor ostatných sa vykasli

gribka1
29. aug 2024

Keď raz budeš mať kamarátky, rada pôjdeš, ale nemáš.

biba_18
29. aug 2024

@gribka1 to nie je pravda čo píšeš. sú ľudia ktorí takýto spôsob zdieľania času jednoducho nemajú radi…

gribka1
29. aug 2024

@biba_18 Ale keď máš kamarátku, s ktorou si máš čo povedať, jednoducho sa občas chcete stretnúť. Ak nemáš, sú to len známe.

biba_18
29. aug 2024

@gribka1 občas. to je to správne slovo… aj dnes chcela prísť ku mne kamoška čo sme kamošky už vyše 40 rokov ale ja som nemala vôbec chuť plkať… pojdeme v sobotu, lebo taksa nastavím…

gribka1
29. aug 2024

@biba_18 Ale pôjdeš. A tak je to ok.

biba_18
29. aug 2024

@gribka1 ale aj keby som nešla, lebo medveď… a potom zas o pár mesiacov…

abbey1
29. aug 2024

Upnúť sa len na najbližšiu rodinu nie je to najlepšie. Áno, sú to najbližší ľudia a väčšinu času si s nimi a dokonca s radosťou a láskou.
Ale i deti vyrastú, budú mať priateľov, raz dokonca odídu z domu.
Áno, pri troche šťastia budete ďalej šťastne žiť s partnerom. Avšak, mať vlastné záujmy, občas čas len pre seba, nejakú blízku osobu, s ktorou ti je dobre, môžete si zsbolat, stretnúť sa, to je na nezaplatenie.
Kto vraví, že sa musíte popíjať na diskotékach a kecať o hlúpostiach?
Ver, že blízke kamarátky majú úplne iné spoločné záujmy a debaty.

mandinka
29. aug 2024

Ešte si zjavne nestretla človeka , ktorý by ti vedel byť skutočným priateľom /priateľkou. A že ťa nebaví také to bezbrehé zabíjanie času prázdnym tliachaním ,vypovedá maximálne o tom, že si skôr introvertná povaha, čo sú tisíce iných ľudí. Takže je to absolútne v poriadku. Navyše súdiac podľa toho, že spomínaš spolužiačky a naopak nespomínaš deti, si ešte dosť mladá, takže ešte nie je všetkým dňom koniec. Takže ešte možno stretneš kamarátku, ktorá bude priateľkou natoľko, a budete si rozumieť v 1000 veciach , že občas pocítiš aj potrebu ísť len tak do kaviarne, aby si s ňou chvíľu mohla byť len tak mimo bežných starostí . Nemá zmysel sa teraz pre to trápiť, alebo sa do niečoho nútiť. život sám nám svojimi okolnosťami často mení tieto aj rôzne iné pohľady

marianarem
29. aug 2024

Je to v pohode, si introvert a clovek jednej osoby. Poznam takych ludi, napriklad moj otec sa nikdy z vlastnej vole nestretaval so ziadnymi kamaratmi, ked tak nejaka akcia z roboty raz za dlhy cas. Ale v zivote som ho nevidela kontaktovat nejakeho kamarata, ze podme sa stretnut. Divny mi nepripada ani trochu. Sestra je dost po nom, tiez mala vzdy jednu primarnu.osobu, hoci je o nieco menej uzavreta ako on. Ja som zase typ, ze potrebujem mat vacsi okruh blizkych ludi a potrebujem byt aspon raz za cas s kazdym.v kontakte, inak mi chybaju. Kazdy to ma fakt inac a nic z toho nie je divne.

ibrunova
29. aug 2024

Nasilu nemusíš, ale ak má priateľ kamarátov, tak aby si mala pre to pochopenie.

lenuska9999
29. aug 2024

Som na tom podobne ako ty. Ale ja to beriem tak, ze som sa oproti mojim kamaratkam v zivote niekam posunula. Naozaj mam niektore kamaratky od detstva a tersz ma uz nebavi s nimi ist ani na kavu. Zato nedavno som sa s niekym pracovne stretla a tie rozhovory boli naozaj prinosne a dotycny clovek mal podobne zmyslanie ako ja, tak som tam sedela 3 hodiny. Cize mozno je problem tam, ze nemas okolo ludi na rovnakej mentalnej urovni. Inak som tiez radsej so svojimk deťmi a partnerom

gribka1
29. aug 2024

@biba_18 Jasné, to nie je o povinnosti, keď budete chcieť, uvidite sa.

danyelia
29. aug 2024

Nie, nie je to povinné chodiť s kamoškami von pokiaľ sama nechceš...😁

anjelicek26
29. aug 2024

Rob to, ako to vnimas a chces. Kazdy sme nejaky, co robi rad jeden, nemusis aj ty... ja mam rada cas s rodinou, ale neviem si predstavit nezajst ku kamoske aspon raz dva krat v tyzdni - ci uz ideme spolu plavat, hrame tenis alebo proste ona ku mne, ja k nej a proste pokecat... nemam len jednu, ale ani desat, nieco medzi tym, dobrych, dlhorocnych, co mame vzdy o com, kde kedykolvek uprostred noci viem zdvihnut telefon a riesit, ked potrebujem a ony tiez tak... nejako neanalyzujem, ako to robi zvysok sveta 😂 Ale na vecerne drinky kazdy tyzden ci bary nemam uz roky cas, kapacity a ani vek 😅

reanda
29. aug 2024

daj si pozor na priatela, ktoremu prides divna! 😉

marca12
29. aug 2024

Ak nemas potrebu mat kamosky,je to v poriadku. Lenze si zvaz,ci vies byt aj sama so sebou. Lebo nie je dobre lipnut na partnerovi. Nahodou sa rozidete a co budes robit? Musis vediet sama fungovat.

sissy27
29. aug 2024

Nie je to povinnost, ale nie je uplne zdrave visiet len na priatelovi. Je totiz rozdiel byt sama a byt osamela…Maj svoje konicky, svoj zivot aj mimo 4 stien… ak vies ist sama do kina, na bicykel, na vylet - je to uplne ok, ale ak len sedis doma a cakas na priatela, lebo inak nemas tieto veci s kym absolvovat a samej sa ti nechce, tak to v poriadku nie je.

gabika0825
29. aug 2024

Nerozumiem reakcii tvojho partnera. Jemu vadi že chceš s nim a tvojou rodinou tráviť čas? Verím že si dospela osoba, ktorá je svojpravna a rozhoduje teda za seba sama. Ty si svoj život zariad tak, ako to vyhovuje tebe a nie podľa toho, čo ti niekto povie.

walentina7
29. aug 2024

Ja tiez nikam nechodim, ani sa s nikym nestretávam. Strata času klábosenim o blbostiach. Radsej budem sa venovať deťom alebo sama sebe.

jumama
30. aug 2024

Neviem, kolko mas rokov, ale casom ti to moze chybat. Mozno mas teraz male deti, ktore ti vyplnia cas, ale postupne v puberte sa zacnu oddelovat, chodit viacej s kamosmi von, alebo sa zaavru do izby a ked vstupis iba prevratia oci v stlpik 🙂 A vtedy znovuobjavis priatelstva. A budes rada, ak sa nerozpadnu a ak budes mat s kym ist obcas von. Aj ako introvert, mozes si najst najroznejsie aktivity a hobby osamote, no clovek obcas potrebuje zdielat, byt videny, vypocuty... Lebo tie deti raz z domu odidu a aj ked sa casom s vnucatami vratia, uz to bude take prazdnejsie vzdy 🙂

bluka2
30. aug 2024

@walentina7 To je forma venoviania sa samej sebe, mat socialne vztahy...

dadis
30. aug 2024

Ja chodievam s priatelmi hrat bedminton, karty, chodime aj len tak von na drink, na koncert, festival.S kamoskou sme chodievali spolu von s detmi, oni sa spoluzabavili a my poklabosili a chodili sme spolu cvicit, obcas v piatok cela rodina sme sli na veceru a drink. Kazdy to mame inak, su aj silni inteoverti, ale byt bez priatelov je smutne.Najma moje deti uz maju vela svojho programu a stale ma budu menej potrebovat.

vikimed
30. aug 2024

Je to úplne v poriadku. Ak si introvert, nepotrebuješ sa až tak socializovať. Som na tom úplne rovnako. Výnimočne však napriek tomu stretneš v živote pár ľudí, pri ktorých ti ten strávený čas bude dávať zmysel. Ži tak, ako to tebe najviac vyhovuje a na ostatných kašli. Mnohí ešte nepochopili, že každý človek má odlišné potreby a posudzujú ho podľa vlastných preferencií. Malo by sa to učiť už na ZŠ.

petronelag
30. aug 2024

Ale je dobre mať aj kamarátky s podobnými záujmami, mne sa celkom osvedčilo, keď som mala kamarátku s dieťaťom v podobnom veku ako mal syn, aj iné mamy som poznala, zo škôlky, školy.

biba_18
30. aug 2024

@petronelag to čo píšeš nemusí byť univerzálne riešenie pre introverta, to sú tiež len povrchné plky, len na inú tému ...