Potreba sa za každú cenu vyjadriť

22. máj 2024

Môžem sa opýtať jednu vec? Dajme tomu, že autor položí otázku. Okomentujem mu to, a napíšem aj presný postup, čo má urobiť. A za mnou ide dvadsať komentárov s tou istou informáciou, buď parciálnou, alebo úplnou. Máte potrebu komentovať, aj keď už autor dostal korektnú informáciu v prvom/druhom príspevku? Prečo? Zaujíma ma to. Lebo ja si prečítam príspevok, odpovede podtým a keď vidím, že mu niekto relevantne odpovedal dám mu like a pre mňa to končí. Na čo sú dodatočné komentáre a potreba sa za každú cenu vyjadriť?

dskjhfdlkdjhl
22. máj 2024

Obcas sa stane aj take, ze kym clovek nieco dopise, tak pisu aj ini a vidi to az potom, ked to odosle. Otazka je, preco ma niekto potrebu o tomto zakladat anonymnu diskusiu😉

reanda
22. máj 2024

mozno je to aj tym, ze niektori ludia vobec necitaju komentare..
mna tiez obcas 'vytaca', ze diskusia na viac stran, autor uz medzicasom pridal niekolko doplnujucich informacii, ktore napr. uplne zmenili pohlad na vec a ludia stale pisu a vyjadruju sa len k povodnemu prispevku, cim su casto ich prispevky uz uplne odveci.. tiez mi to pride take, ze citat diskusiu sa mi nechce, alebo nemam cas, ale vyjadrit sa musim

autor
22. máj 2024

@dskjhfdlkdjhl ne je to tak, ze napise v rovnaku chvlu, tie prispeviy idu od seba s casovym odstupom. Uplne najlepsie je, ked napisu komentar s takmer identickym wordingm. Stve ma to a vytaca.

autor
22. máj 2024

@reanda presne tak. Ja si vzdy pod otazkou citam diskusiu. Ak mam novu informaciu, ktora neodoznela, napisem. Ak nemam, som ticho, Nemam potrebu pisat ku kazdemu prispevku a byt vsade.

dskjhfdlkdjhl
22. máj 2024

To vazne taketo nieco ta vytaca? Ved nie je povinne to citat😉 Jasne, mozes si pomysliet, ze naco to tam opakuju, ale aby ta to vytacalo, to uz fakt je smiesne.

autor
22. máj 2024

@dskjhfdlkdjhl chodia mi notifikacie. A pytam sa sama seba, na co? Na co je dobre pisat dookola to iste? Potom znechutena vypnem notifikacie. Na 4 strany sa tocia ludia o tom istom, co odoznelo v druhom komentari, mozno aj prvom 😊

dskjhfdlkdjhl
22. máj 2024

No, vidis, vypnes notifikacie a mas vybavene😉 Ved toto je len net, keby sa Ti to stalo by osobnom rozhovore, tak by som chapala rozhorcenie, ale takto-vypni a mas pekny den pred sebou😉

reanda
22. máj 2024

ved zas to tak neprezivaj 😀 .. ja tiez po chvili notifikacie vypinam, lebo ma tema prestava bavit... fakt iba obcas sa niecomu venujem dlhsie 🙂 .. ved je to tu pre zabavu, tak sa tym nestresuj 😉

sulavikova
22. máj 2024

Prečítam si autorov príspevok. Naň reagujem. Ostatné príspevky preskakujem. Príp. posielam súkr. správu autorke.

autor
22. máj 2024

@reanda ja ked odpovedam niekomu a snazim sa mu fundovane poradit, tak do toho vkladam energiu a svoj cas. A ked vidim, ze niekto si dal tu namahu takisto a napisal autorovi odpoved, dlhsiu, nie na jeden riadok, tak vidim, ze tomu venoval svoj cas a energiu. Nemam potrebu ho kopirovat. Dam mu like, autor dostal super odpoved a citam si nieco ine. Pride mi to zbytocne.

reanda
22. máj 2024

kazdy berie svoju cinnost na MK inak 🙂 .. ja sem napr.chodim kvoli sebe a nie preto, ze citim potrebu niekomu fundovane radit.. teda cas a energiu, ktoru do toho vlozim, vlozim preto, lebo chcem a ci a ako ju niekto vyuzije, neriesim.. potom su mi taketo veci v podstate jedno.. a vlastne aj tie odpovede pisem hlavne pre seba 😀 .. prispievam do tem, ktore ma zaujimaju, ktore sa ma istym sposobom aj tykaju a pri odpovedani inym ludom si clovek casto uvedomi, ze to vlastne pise aj sam sebe 😀, ze si tak casto vlastne lepsie uvedomis, ako tie veci mas, ked to povies/napises niekomu, ako ked to mas len v hlave.. ale teda asi zalezi aj na type tem, kam prispievas, ja skor pisem svoje nazory, pocity, ako nejake 'fundovane' informacie 😉 .. ked si racionalny typ, najdi si asi ine forum radsej 🙂

autor
22. máj 2024

@reanda ja sa nevyjadrujem k veciam, s ktorymi nemam priamu skusenost a nemam o nich vedomosti. Nepisem dojmy, pojmy apd. Odpovedam na priame otazky na urcite odborne temy a k nim aj fundovane poradim. Chcem pomoct tomu cloveku. Ale moja pomoc je tak na dve veci, ked niekto o pol hodinu, o hodinu a o dve napise presne to iste co ja. Tak wtf? A ked este vidim, ze radia kraviny, a ja napisem korektne, tak to zamrzi.

zuzitko74
22. máj 2024

Ľudia to robia preto lebo môžu a chcú. Je to verejné fórum a keďže prispievajúce sa neriadia tvojou logikou a premýšľaním, ale svojou logikou a premýšľaním, tak robia veci po svojom, nie po tvojom.

reanda
22. máj 2024

tak asi fakt nechod na MK, ked to beries takto vazne 🙂 .. toto je prevazne 'kurnik', kam si chodia zeny pokecat.. a ano, mnohe asi aj maju potrebu sa vsade vyjadrit, lebo ked su doma na materskej a nemaju sa moc s kym bavit, tak niekde tu potrebu 'vypustit' musia 🙂
a inak nechapem, preco ti je luto tvojej energie, ked nieco poradis a druhy potom poradi to iste.. ved je to skoda jeho energie, nie tvojej, ked ty si to napisala prva 🙂

autor
22. máj 2024

@reanda lebo tu energiu som mohla dat niekde inde a poradit niekomu inemu, kto za to stoji. Niekde inde.

mamamasama
22. máj 2024

Lebo reagujem na tému. Nečítam komentáre.

reanda
22. máj 2024

ak chces svoju energiu vyuzit naozaj adresne a neplytvat nou podla teba zbytocne, zaloz si web a poskytuj poradenske sluzby.. najlepsie platene.. tam tento problem mat nebudes, alebo ho aspon nebudes vidiet, lebo nebudes mat sajn, ze nie si jedina, na ktoru sa tvoj klient so svojim problemom obratil 🙂

autor
22. máj 2024

@mamamasama tak začni a neopakuj sa, čítať vieš, nie? Či len prvé tri riadky ťa pustí?

autor
22. máj 2024

@reanda ale ved to aj robim, tu som prisla ludom pomoct, zadara.

reanda
22. máj 2024

tak s tym skonci, ked ti to nerobi dobre.. ked ti nieco nerobi dobre, neurobi to dobre ani tej druhej strane.. taka pomoc nie je pomoc.. a je to naozaj zbytocne

danica2711
22. máj 2024

anonymná autorka, aj ty tu píšeš viac-menej stále to isté a zbytočne predlžuješ zbytočne založenú diskusiu. Prečo?

liusa82
22. máj 2024

ja som si to tiež všimla.Napíše jedna a potom za ňou to isté x krát len v inom obale🙂 asi nečítajú diskusiu alebo čo.Len rýchlo sa vyjadriť.Ani ja niekedy nečítam ale prispievam ozaj minimálne

beronsche
22. máj 2024

Take samozvane samaritanstvo zvyčajne neprináša nič dobré.. vidíš, ako to aj ty negatívne prežívas..
Neporadis ty, urobí to niekto iný.. vies, nie si tu jedina čo radi, aj keď by si zrejme rada bola.

zuzitko74
22. máj 2024

Prepáč mi, ale akosi ti prestávam rozumieť.
Niekto uverejní otázku, ty na ňu odborne odpovieš. Následne autorovi chodia odpovede, ktoré svojim spôsobom kopírujú tvoju odpoveď. A ty si v tej chvíli povieš, že si zbytočne premrhala svoj čas a energiu a že si mohla radšej odpovedať niekomu, ,,kto za to stojí"?
Tým chceš povedať, že keď autorke poradí aj niekto iný okrem teba, tak už ti autorka ,,za to nestojí" a radšej si mala radiť niekde inde?
A toto dokáže napísať niekto, kto chce svojimi radami nezištne pomáhať?

wolf_
22. máj 2024

Áno, mám pocit, že mnoho ľudí má potrebu sa vyjadriť ku všetkému, či už rovnako ako už x krát pred odznelo alebo úplne bez znalostí. Prvá možnosť ma nejak neirituje (veľa ľudí asi fakt nečíta), ale tá druhá možnosť.. no.. pre mňa nepochopiteľné. Je fakt častý jav, že je zrejmé, že komentujúci nemá o danej téme ani šajnu, ale bude písať blbosti len aby napísal. Všímam si to v témach, v ktorých mám ja prehľad (a vždy je v nich xyz komentov totálnych blbostí) a zamýšľam sa koľko blbostí je v témach, ktoré si zo zvedavosti pozriem, nevyjadrím sa lebo o tom viem minimum, a teda ani nemám šancu odhadnúť kto písal relevantne a kto hlúposti 😆😳 ((a teda ten kto sa pýtal asi tiež nemá šancu 🤔 ))

reanda
22. máj 2024

@wolf_ vitaj v realite 😀

thirstymonk
22. máj 2024

Ja mám potrebu sa ku všetkému vyjadrovať, lebo som samoľúby narcis a robí mi to dobre :D

feb13
22. máj 2024

Su situacie, ked clovek potrebuje pocut to iste od viacerych ludi, najma ak sa jedna o tazke zivotne rozhodnutia.
Myslim, ze ludia sa neriadia poctom lajkov - pre autorku moze mat kazda odpoved rovnaku vahu a tie lajky si ani nemusi vsimat.

autor
22. máj 2024

@wolf_ žiaľ, ako si na MD/RD spustí sa ti patent na rozum. A ostane ti to aj potom. Len dúfam, že to aplikujú len ma MK, a nie aj v osobnom živote. Nie každá rada je nad zlato. Niekedy je mlčať zlato.

andrejka2424
22. máj 2024

@thirstymonk Úprimnosť sa v dnešnej dobe cení.Najmä keď to človek napíše priamo zo svojho profilu a nie anonymne. 👍