Podviedla som priateľa a on nevie na to zabudnúť

krstn003
27. feb 2020

Zdravím s priateľom sme niečo po roku spolu a po dlhej dobe nám nastala kríza. Po necelých 2 mesiacoch vzťahu som ho podviedla. S človekom ktorý mi veľmi citovo ublížil a v nesprávny čas prišiel a ja som podľahla. Áno bol tam aj alkohol. Priateľovi som sa ten týždeň priznala. rátala som s tým že ma opustí. No opak povedal mi že mna miluje nadovšetko a odpustí mi jasne isli to pomaly mediacami sme sa hádali a snažili sa. Ja som s dotyčným vymazala kontakt vyhýbala som sa mu a je mi dibre. Priateľa milujem nadovšetko a on mi dáva tiez najavo že aj on mna. Proste pár dokonaly. No však teraz je taká kríza že z ničoho nič našiel starú koverzacou s obdobia keď sme riešili akurát tu vec. Povedal mi že to na dá neda zabudnúť ja ho chápem . Viete mi poradiť ako mu pomôcť či sa vyrozprávať niekomu alebo iné rady. Budem vďačná ďakujem

gubiko
28. feb 2020

Znovu sa mu otvorilo staré zranenie. Buď trpezlivá, znovu povedz, že ťa to mrzí. No pokiaľ si odvtedy nič neurobila, tak by som trvala na tom, že to je vec stará, a že sa opakovať nebude. Že rozumieš jeho bolesti. On ti musí znovu odpustiť a opäť začať dôverovať. Pokiaľ sa chce o tom porozprávať, buď trpezlivá, stoj pri ňom.
Zaujímavé však je, že sa to po roku znovu otvorilo. Otázne, či to v tej dobe nejako poprel a teraz mu to akoby celé docvaklo.. Ja nerozumiem tiež, ako mohol nájsť rok starú konverzáciu? To ju hľadal, alebo ty si ju nechala niekde otvorenú?

krstn003
autor
28. feb 2020

@gubiko neviem vôbec či mu to nejako vybehlo ale otvoril niečo. Nedostala som vysvetlenie

gubiko
28. feb 2020

@krstn003 no v prvom rade sa porozprávajte. veď rok fungoval váš vzťah relatívne ok. to musí vysvetliť, prečo sa v tom rýpe. ja by som ho k niekomu na porozprávanie neposielala, to je vaša vec a len vy si ju musíte vyriešiť. to, že ho chápeš je dobrý základ, dobrý štart do komunikácie. daj mu čas, no hovoriť s tebou musí, ak chce, aby ste šli spolu ďalej.
možno sa po čase zveril kamarátovi, ten mu vyčistil žalúdok, ako to mohol len tak prejsť a on začal uvažovať inak. napríklad. alebo sa on do niekoho zakukal a radšej sa bude vŕtať v starom probléme, ako by si to mal priznať. akokoľvek to je, mne by prišlo nefér, aby po roku z ničoho nič bez vysvetlenia začal otvárať staré veci. lebo áno, urobila si chybu, a nie hocijakú, ale s veľkým CH. no už raz šiel ďalej, raz si aj ty uverila jemu, dala šancu vášmu vzťahu. tak to treba vysvetliť.

krstn003
autor
3. mar 2020

@gubiko rozpravali sme sa o tom a povedal mi že koľko krát keď mu rozprávam ako ho ľúbim a že som s ním stastna pomysli na to že by ale boli šťastnejší keby sa to nestane..... že nevie niekedy odohnať tie myšlienky

gubiko
3. mar 2020

@krstn003 uhm, tak to chápem. je to určite veľké zranenie v jeho vnútri. je to veľká vec, že s tebou zostal aj napriek tomu. ja tvoju úlohu vidím len v tom, byť pri ňom, chápať ho a dávať mu najavo lásku. možno to už bude niekedy otravné pre teba vedieť, že stále to má v sebe, možno niekedy stratíš trpezlivosť, no toto je tvoja úloha toto vydržať pokiaľ budete rozhodnutí byť spolu. držím palce. každá máme nejaké trápenia a výzvy vo vzťahu, s ktorými sa pasujeme.

lucks6
3. mar 2020

treba tomu podla mna nechat cas a hlavne vsetkych takychto aj ked starych konverzacii zbavit. ono ako vies, niekto na take daco nezabudne nikdy, bohuzail to bude ako taky tvoj trest, no dufam to ustojite

loggerm
2. jan 2022

@krstn003 prečo si mala odloženu staru konverzaciu? Vsetko sa da zmazať ,vymazať ukončit. Keď sa chce.

krstn003
autor
4. jan 2022

@loggerm to som nemala ja ale priateľ, v našom spoločnon čete na messengeri… neviem ako sa k tomu dostal…

iwesska
4. jan 2022

Ja sa mu nedivim,ja by som tiez uz neverila cloveku,co raz podviedol,aj keby ma neviem ako miloval. A este po 2 mesiacoch vztahu🙈Lebo nikdy chudak nebude mat istotu,ze sa to nestane znovu a cervik pochybnosti tam uz zostane navzdy a spomienky sa rychlo ozivia.

vlasta1818
4. jan 2022

Ono to nie len tak proste zabudnúť. Aj keď človek neviem ako chce, proste tam niekde vo vnútri ho to stále bolí a chce to len čas a až čas ukáže, či sa cez to človek dokáže preniesť alebo nie

marca12
4. jan 2022

@krstn003 Neviem naco si sa priznala. Len z vychcanosti. Svojmu svedomiu si ulavila a vsetku tazobu hodila nanho. Neschvalujem neveru,ale uz ked niekto podvadza,nech si zije on vo svojich srajdach. Nevravim dlhodoba nevera sa ma odhalit. Ale s jednorazovkou sa priznat? To je naozaj vychcanost.

niveacremik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krstn003
autor
4. máj 2022

@niveacremik urobila som to raz a ľutujem to doteraz, sme spolu 3,5 roka a funguje nám to super. Nijak som to neprikrašlila, povedala som mu celu pravdu aj svoje pocity z toho. Išla som s rizikom a tusenim že mi to neodpustí. Odpustil, posilnilo nás to oboch. Viem že tu chybu už nikdy neurobím. Bola som vtedy naivná. Teraz viem koho pri sebe mám a vážim si to

niveacremik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz