Po rozvode ma chce pripraviť o všetko.

88lienka
20. feb 2020

Iste je tu veľa žien, ktoré prešli rozvodovými peripetiami a tie nie sú ľahké. Chcem sa opýtať, či je tu niekto koho exmanžel pripravil o deti, majetok, skrátka o všetko. Ako ste to prežili? Dá sa vôbec ešte ďalej takto žiť?

kopytko03
20. feb 2020

Na toto ti napíšem iba jedno: 99% manželov sa pred rozvodom vyhráža žene že ju o všetko pripraví, 0% sa to aj naozaj podarilo. Na to aby ti zobral deti by si musela byť napr. alkoholička, narkomanka, bezdomovkyňa, proste by si nemala možnosť sa o deti riadne starať.
Pán má akurát silné reči, lebo vidí že to myslíš vážne. Máš nárok na polovicu majetku, ktorý ste nadobudli počas manželstva (nie na taký, ktorý manžel nadobudol ešte za slobodna, alebo darom/dedením).
Jasné že sa dá žiť aj po rozvode, a väčšinou sa po ňom žije lepšie, keďže v takých prípadoch už väčšinou spoločný život za veľa nestojí.

hipuska
20. feb 2020

@kopytko03 ale dá sa, aj o deti aj o majetok. O majetok ľahko (vlastná skúsenosť) o deti- minimálne vie spôsobiť ťahanice, a kým nás súd dačo vyrieši, môže sa to ťahať aj rok

deti95060810
20. feb 2020

nedaj sa...bojuj.
dôležíté je nájsť si lepšieho právnika ako má druhá strana...vlastná skúsenosť..... Bola som riadne prekvapená aký je zrazu štedrý pri delení majetku... a to sa spravilo akože dohodou bez súdnych ťahaníc - po mojej žiadosti na súd o vysporiadanie BSM ....😉

panda21
20. feb 2020

Trocha okrajovo ale! Vážne by ma zaujímalo čo by s tými deťmi aj reálne ty chlapi robili. Koľký sa vyhrážajú, že ženám zoberú detí a podobne, ale doma ani nevedia ako sa to dieťa prebali. Veď by tie deti do dvoch dní vrátili. Ešte keby museli prestať robiť, dostali by také smiešne sumy na vyzivnom ako dostávajú ženy, to by bolo. Na toto chlapi stavaný niesu. Toto zvládnu iba ženy. Silné reči chlapov ako zoberú deti, sú iba na smiech. S deti by som si veľkú hlavu nerobila. A pokiaľ máš dobrého právnika, všetko čo ste nadobudli počas manželstva sa delí na polovicu, na zdeneny majetok by siahať súd nemal.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hindakus
20. feb 2020

@panda21 dajú ich babičke..kamaratkin ex to urobil tak

mogaa
20. feb 2020

@panda21 divila by si sa....chlap čo má peniaze vy deťom račej najal opatrovateľku a exmanželke platil výživné🙂

mogaa
20. feb 2020

@panda21 račej by najal opatrovateľku ako exmanželke platil výživné

panda21
20. feb 2020

@hindakus
@mogaa
Lebo poväčšine čo tu čítam alebo počúvam, tak sa vyhrážajú taký, čo sa nevedia ani o seba postarať. Prídi z roboty, nechajú sa obskakovat a pomaly ani nevedia ako sa deti volajú. Ale chápem, pokryvene mužské ego dokáže fakt zákerne veci.

leuchtturm
20. feb 2020

hlavne zostan silna a nedaj sa emocionalne stahovat dole. Je to tazke s cerstvymi ranami, ale cas vsetko vyriesi.

stela01
20. feb 2020

@88lienka netreba to dovoliť ... vydržať .

janickacrazy
20. feb 2020

@88lienka no väčšinou sú to len silné reči, ale poznám prípad, kedy žena nemala kde bývať po rozvode, lebo dom zdedil muž, tak súd prisúdil 2 deti mužovi, žena bola nezamestnaná, čiže prakticky bez domova, žila po kamarátkach, chvíľu u sestry a tak všelijako, neskor si našla druhého chlapa a s ním mala ešte jedno dieťa, s tými dvomi deťmi sa stretáva a platí na ne výživné, ale samozrejme ju to poznačilo psychicky

mogaa
20. feb 2020

@88lienka neboj hlavne pri rozvode dobrý právnik , žiadať deti samozrjeme do svojej starostlivosti a žiadaj výživné ...potom ťa čaká súd ohľadne rozdelenia majetku .....manželom sa nenechávaj zastrašovať....ale treba si aj uvedomiť že to bude ťažké aj psychicky a aj finančne.....manžel bude mať určený styk s deťmi a môže ich štvať proti tebe, prípadne bude požadovať striedavku.....máš kde po rozvode s deťmi ísť? byt budete musieť asi predajť prípadne vyplatiť toho druhého....čo sa týka vyživovacej povinnosti majú ju obaja rodičia, takže výživné nie je suma ktorá pokryje reálne náklady na deti, skôr príspevok....a na všetko budeš sama...či OČR s deťmi alebo čo s deťmi v čase prázdnin, či zaplatiť napr.školu v prírode alebo výlet čo idú deto zo školy niekam....

brita7777
20. feb 2020

@kopytko03 to naozaj az 99percent muzov ? to mi pride strasna statistika. Preco by to robili ?

ukulela
20. feb 2020

@panda21 aj chlap sa vie postarat o deti, zasa prrr, je otec a moze byt naozaj dobry otec. ujo po rozvode dostal do opatery najmladseiho syna - chcel to syn aj otec a vysudili. matka bola labilna a dieta u nej nemalo dobre podmienky. a potom su pripady, ked otec dieta zmanipuluje - napr peniazmi a ono samo povie, ze chce byt u otca.
@88lienka dolezity je dobry pravnik, ked neviete spolu komunikovat, da sa to len takto.

panda21
20. feb 2020

@ukulela ja hovorím o tých ktorý sa vyhrážajú mamam, že ich pripravia o detí. Skús prečítať pozorne čo som napísala 🙂 tiež som bývala raz u otca, raz u mami, ako sa mne pytalo (nikdy si nerobili napriek), a viem že otec sa dokáže postarať o dieťa rovnako ako mama aj lepšie. Skôr som sa pozastavovala nad tým, ako sa môžu vyhrážať odobratím deti chlapi, čo nevedia ani prebalit, ani sebe nabrať jesť..

majkeel
20. feb 2020

Co znamena pripravit o vsetko, deti aj majetok?
Deti? Neexistuje, aby zobrali deti matke, ak nedroguje, nie je psychicky chora. Jedine ze by si povazovala striedavu opateru za "zobratie" deti.
Majetok? Cez BSM si dobre chranena. Ak si pracovala, prispievala, na to su vypisy z uctu,... a tie sa nedaju obist. Jediny problem je, ze ak vsetko tahal a financoval on, ty si bola vacsinu casu doma a nemas dosah na peniaze na jeho ucte. Potom si povedzme otvorene, ze prist o nieco, na co sa cely zivot namahas, je ovela horsie ako "prist" o "nieco" (nice to have), co nestalo nic, ziadnu namahu. To je skor psychicka ujma.

lentilkaxxx
20. feb 2020

Najjednoduchší spôsob (a úplne legálny), ako pripraviť toho druhého o majetok, je mať všetko napísané na s.r.o., ktorého jediným spoločníkom je len jeden z manželov...

majkeel
20. feb 2020

@lentilkaxxx
no neviem, to by musela byt asi jedine splet sro so sidlom niekde na Cypre,....
Pokiaľ bola s.r.o. založená počas manželstva a peniaze na jej založenie boli použité zo spoločného majetku, potom táto s.r.o. patrí do BSM.
https://ficek.sk/majetkove-vysporiadanie-a-sro-...

derdia
20. feb 2020

Zeny nezazila som to...ale treba ist dalej..nikomu nepomoze sa podriatit situacii a skoncit ....v prvom rade treba si uvedomit ze chlap ktoreho ste milovali sa hnusne zachoval,je to hovado a na co za nim smutit??zakazat si spomienky pekne..lebo to je minulost!!! A treba zacat zit novy zivot...spravit to co nikdy...proste novy zivot...a vaetko hodit za hlavu...v tom pripade samozrejme,ze on sa tak rozhodol ..

kitycat
20. feb 2020

Co sa medzi vami pokazilo, ze to zaslo do stadia, ze sa bijete o deti?

katarinka289
20. feb 2020

@majkeel s tymto nesuhlasim. Ked je zena doma, neznamena to, ze cely cas preflaka. Je doma, lebo musi (vacsina) kvoli detom. Mohol ich aj ten muz porodit a byt s nimi doma. 2 deti 6 rokov...Domace prace chodila robit zaplatena upratovacka? Varit, prat, pripravovat deti do skoly? Kto mu zehlil kosele? Nech sa paci. Kolko rokov boli manzelia krat 500€ mesacne. Tolko zarobila, aj ked bola doma. To by sme videli, kolko by mal na ucte. Vstupom do manzelstva plati "co je tvoje, to je moje a co je moje, to je tvoje"

extempore
20. feb 2020

@panda21 to akych chlapov máš okolo seba? Lebo môj muž, otec aj švagor by sa teda postarať vedeli a to luxusne. Tak láskavo nehádž všetkých do jedného vreca.

panda21
20. feb 2020

@extempore predstav si, že môj snúbenec sa dokáže postarať o moje pol ročne krsna (prebalit, okupat..), môj otec ma od 4 rokov mal v striedavke a tiež žijem, sused si vysúdil svoju dcéru a je to príkladný otec. Kamarátka má ročného syna a keď si niekam vybehneme, tiež nemá ten jej problém postarať sa o malého 🙂 takže ešte raz, treba čítať čo píšem, ďakujem 🙂

danka808
20. feb 2020

to sa neda len tak. aby ti napriklad zobrali deti tak by ti musel dokazat, ze sa o ne nevies postarat a co sa tyka majetku tak tam zalezi od toho ci ste ho nadobudli pred sobasom alebo po nom. ak po nom tak to jednoducho ide vsetko na polovicu

brita7777
20. feb 2020

@kitycat niekedy staci, ak jeden z partnerov to nema v hlave poriadku a mozes sa aj rozkrajat. Frazy typu ze za rozvod mozu obaja, by mali byt uz prezitkom.

majkeel
20. feb 2020

@katarinka289 Paradox je, ked dieta vyrasta u rodicov, alebo je dospely sam vo vlastnej domacnosti, tak mu nikto nikdy nepreplaca, ani nevykonava za neho upratovacie aktivity. Musia ich vykonavat vsetci bez rozdielu for free. Az ked sa zosobasi, zrazu ma narok na preplacanie tejto prace od partnera. ;)
Ano, teoreticky je to pekne. Ale neriesi to, ze ak sa aktivne nepodielas na prijmoch, tak ich nemas ani pod kontrolou. Prepac, ale jediny sposob, aby clovek neskoncil vo financnej nudzi pocas, ci po skonceni manzelstva, je priebezne stale (s vynimkou primeranych rodicovskych dovoleniek) pracovat, setrit a dat si zalezat na ich kontrole, aby to co zarobil, si druhy nejakym sposobom neprivlastnil. Potom sa nemoze stat, ze sa zobudi v 40tke rozvedeny/na, bez byvania, bez prace a holym zadkom, lebo jediny prijem sa obratom minul na reziu. Keby sa toho ludia drzali, nevyplakavali by tu potom, ze po 40tke a rozchode nemaju z coho zit.
Nehovoriac o tom, ked si niekto da nadmerny "oddych" vo veku, ked je najsilnejsi zvladat namahu pracovneho zivota, tak sa mu bude samemu tazko pracovat v 40-50tke a dohanat strateny cas.

chocolatte1
20. feb 2020

@lentilkaxxx to sa mýliš. Ja mam sro, je písaná len na mna a všetok majetok je majetkom spoločnosti avšak v prípade rozvodu to vobec nie je tak jednoduché ako píšeš. Ak sro vznikla počas manželstva a je dokázateľne, že na jej založenie boli použité financie oboch manželov tak právny nárok tam ma aj druha strana nie len vlastník sro.

ladyblcha
20. feb 2020

jasne, ze sa to da. sledujem vymazani rodicia a toto je napr najznamejsi pripad.
https://najmama.aktuality.sk/clanok/283029/rozv...