Po rozchode cítim nával energie a šťastie

20. máj 2024

Ahojte 🙂
Len by som sa chcela vypísať so svojich pocitov a možno povzbudiť iné ženy/mužov, ktorí z akéhokoľkek dôvodu zotrvávajú v toxických a nefunkčných vzťahoch.
Bola som jedna z Vás. Žila som skoro tri roky s partnerom, ktorý nikdy nechce deti, rodinu a neskôr prišiel s tým, že ani svadbu.
Zoznámili sme sa, rozumeli sme si, začali sme spolu tráviť čas. Od začiatku som vedela o tom, že už v skoršom veku uňho prišlo uvedomenie si, že nikdy nechce mať deti. Toto rozhodnutie uňho pretrváva aj teraz, má 36r.
Neprišla zmena uňho nikdy ani pri bývalých partnerkách, až pri mne. Po pol roku nášho chodenia a spoznávania mi povedal, že som jediná žena, s ktorou si tú rodinu a mať deti vie predstaviť. A že chce, aby som raz bola jeho manželka. Mne sa vtedy ako sa povie podlomili kolená a citila som sa v skutku výnimočne 🙂 Začali sme potom postupne riešiť spoločnú budúcnosť aj spoločné bývanie. Dovtedy som náš vžtah nebrala moc vážne ale bolo nám spolu fajn, tak som si vtedy užívala prítomnosť.
Bol z iného mesta ako ja, cca 70km ale tešila som sa na zmenu. Po dlhých rokoch som dala v mojej milovanej práci výpoveď a presťahovala som sa za ním. Jedneho dňa, nebolo to dlho po spoločnom bývaní mi povedal, že on to nedokáže, že on deti naozaj mať nechce, že naozaj cíti, že ja som jediná , s ktorou si to vie predstaviť, že by som bola skvelá mama. Ale , že on by v pozicii otca bol nešťasný..
Samozrejme po tom všetkom (výpoveď, sťahovanie) som oňho už nechcela prísť tak sme sa dohodli, že to skúsime ďalej aj s týmto vedomím a možno to pôjde. Ja som samú seba presviedčala, že mať deti v dnešnej dobe neni až taký dobrý nápad. A áno, ja som už od malého dievčatka túžila byť matkou a manželkou, pre mňa toto bol vždy zmysel života. Ale samú seba som presviedčala, že to už tak nieje 🙂
Začala som byť nešťastná ale potláčala som pred svetom svoje emocie.. postupne sa to medzi nami kazilo, chodili sme okolo seba nešťastní a nepochopení a to sa odzrkadlovalo aj na našom vžtahu.. už bolo u nás doma čoraz viac ticha a nezáujmu.
Skrátim to, rozišli sme sa cca pred pol rokom a aj keď zo začiatku to bolo pre mňa ťažké, prešla som si emociami od zúfalstva po sklamanie až po zlosť..
Ale pointa? Mne sa tak uľavilo. Mne asi mesiac po rozchode do života prišla nová chuť na život, som šťastná, tešim sa na možnosť mať bez neho lepšiu budúcnosť, zlepšili sa mi vzťahy v rodine, s kamarátmi, kolegmi... Tie roky s ním ma poznačili. Bola som vtedy stále unavená, bez energie, bez chuti s hocikym sa stretávať, rozprávať a mala som aj strašne bolesti krížov, že ma niekedy až vyradili z bežneho fungovania.. a zrazu je všetko preč.. aj bolesti aj únava 🙂
Nebojte sa, odísť za svojimi snami a šťastím a lepším životom 🙂

monciika
20. máj 2024

Tiež som to mala tak s mojím bývalim 🙂 ešte ma aj podvádzal a do očí klamal 🤦🏼‍♀️ som rada že som sa ho zbavila .. no po rozchode to som chodila smutná, ako troska ale po týždni to opadlo 🙏 za čo som nesmierne rada že to bolo tak skoro.. Hlavné je mať pri sebe ľudí, ktorí ťa podržia 🥰

luccija
20. máj 2024

Teším sa s tebou treba počúvať intuíciu🙂

pupavocka101
20. máj 2024

krasne napisane.no ono to proste niekedy nema zmysel zotrvavat niekde kde to jednoducho nefunguje. horsi pripad je vsak ked sa jeden z dvojice toho nechce vzdat.

kikusenka1
20. máj 2024

Krásny príspevok. Prajem veľa šťastia v živote 🍀

biaa
20. máj 2024

Akoby som čítala o sebe 😂 až na to že ja som sa sťahovala za ním 700km😀 a chalan mal o 8 rokov menej ako tvoj. Každopádne tiež som z tohto vzťahu nakoniec odišla a som šťastná 🙏🏼

Takže ženy KAŠLITE na chlapov s ktorými nemáte spoločný cieľ😀 nezahadzujte svoje túžby a priania mať rodinu koli vzťahu s niekým kto to tak nemá .

beata_k
20. máj 2024

A prestahovala si sa spat?

mikitilik29
20. máj 2024

Koľko máš rokov?

rorino
20. máj 2024

Držím palce, a gratulujem👏

autor
20. máj 2024

@beata_k ostala som žiť tu, v meste, kde sme bývali spolu. Kúpila som si tu vlastný byt a on odišiel do podnájnu do iného mesta, teraz 90km 😁

autor
20. máj 2024

@mikitilik29 mám 31r

autor
20. máj 2024

@rorino
@kikusenka1
@luccija ďakujem dievčatá želam aj ja Vám len všetko dobré 💗

autor
20. máj 2024

@biaa ahoj, ak sa smiem opýtať, ako dlho ste spolu boli? A teraz si na tom ako s láskou 🙂

autor
20. máj 2024

@pupavocka101 u nás som bola ja tá, čo to nechcela vzdať 🙂 ale pre budúce šťastie oboch to bolo nakoniec najlepšie riešenie 🙂

morusha
20. máj 2024

Urobila si dobre, lebo časom by sa frustrácia zväčšovala. Si odvážna, že si sa odhodlala na zmenu a tvoj príspevok je pozitívnou motiváciou aj pre ostatné ženy. Želám ti veľa šťastia v živote a nech toho správneho partnera stretneš čím skôr 🙏

biaa
20. máj 2024

Boli sme spolu skoro 3 roky s tým že sme šli k sebe bývať po 2 mesiacoch vzťahu😀 aktuálne mám naozaj skvelého partnera 🙏🏼 žijeme spolu a plánujeme rodinu a svadbu obaja chceme to iste a máme v živote rovnaké hodnoty

ibaja29
21. máj 2024

Ja som tiez kratko po rozchode a strasne sa mi ulavilo na dusi aj celkovo, citim sa spokojnejsia stastnejsia. On zo mna akoby vysaval energiu. Stale negativny a doteraz skusa tahat ma dole na svoju uroven aby som sa trapila ale ja som uz inde. Netreba sa bat zmeny ❤️