Písanie si s "celebritou"

25. okt 2023

Ahojte, možno to píšem skôr ako predmet do diskusie, hoci v skutočnosti naozaj ani ja neviem, čo si o tom myslieť. Ide o to, že na sociálnej sieti ma oslovil muž po anglicky. Dopredu píšem, že nešlo o vojaka ani nič podobné, nechcel peniaze ani žiadnu pomoc :D Písal mi ako sa mám a tak, bol celkom pohľadný, tak som odpísala. Vymenili sme si pár správ, pýtala som sa ho, čo robí, čo je jeho zamestnanie. Napísal, že je herec, že hrá aj vo filmoch a tak.... hodila som si jeho meno do googlu a zistila, že naozaj. Nepoznám ho, ale hrá v pár seriáloch a tak. Samozrejme som okamžite pochopila, že to nie je on, pretože to je absurdné. Rovno som mu to aj napísala, že to nie je fér. Prisahal, že je to on, poslal mi dokonca odfotenú svoju ID kartu (google lens mi takúto fotku nenašlo, ale je mi jasné, že to je kravina). Tak som mu navrhla, aby sme šli na videohovor - súhlasil, ale len cez google chat. Že sociálne siete sú nebezpečné. Súhlasila som, tam sa mi teda ukázal, ale opäť to bol záber na inú obrazovku, na ktorej bol tento herec. Proste aby som to skrátila, je to fake účet. A teraz tá otázka. Prečo toto niekto robí? Čo z toho má? Prečo sa tak strašne snaží vydávať sa za celebritu? Účet s rovnakým menom toho herca ma dokonca v tom čase požiadal o kontakt aj na inej sociálnej sieti, takže najprv mi to prišlo vierohodné (ešte som nevedela, že je to akože herec). Fakt nerozumiem, o čo tým ľuďom ide, čo tým chcú dosiahnuť? Pretože to je podľa mňa zbytočná námaha pre nič. Čo si o tom myslíte, prečo sa niekto takto vydáva za niekoho?

lydia13
25. okt 2023

Časom by si od teba začal pýtať peniaze, na YouTube o tom nájdeš milión videí 😅

autor
25. okt 2023

@lydia13 Aha a to sa mu/jej chce tráviť toľko času, keď ani nevie, či by som niečo poslala? Mne to príde absurdné. Keby som seniorka, že ma oklame, nepoviem. Ale takto?

domkakvet
25. okt 2023

Tiez si myslim, ze by casom pytal peniaze.

poppy22
25. okt 2023

existuju dokonca aplikacie,kde si vies aj vo video chate urobit aj sama zo seba nejaku znamu celebritu...nikdy som nepochopila,naco to spristupnili beznym ludom-aby bolo viac ofajcov?a vsetky tieto veci sa samozrejme vzdy deju za ucelom ziskania penazi...ten podvodnik na druhej strane by ich casom od teba pytal...to casto dokonca nie je jedinec,ale organizovane skupiny,je to ich zivobytie...stoji im to za to,rovnako ako tym ktori telefonicky otravuju ci si nekupis bambusove ponozky-100 krat zavolaju roznym ludom-a niekto sa nakoniec najde...akurat to nie je financne tak zaujimave ako tito oblbovaci typu tvoj herec😉...

maranco
25. okt 2023

Po čase by ti z lásky poslal drahý dar, ale by si mala zaplatiť, kuriéra, poistenie, daň, clo, certifikát, tlmočníka...
Alebo by za tebou chcel pricestovať, len mu treba zaplatiť poplatky za víza, tlmočníka...

selest
25. okt 2023

Je to jeho "praca". Namotava tak x zien denne. Staci ze mu jedna, ked aj po par tyzdnoch pisania, posle par tisic, niekedy aj par desiatok tisic, tak sa mu to urcite oplati.

oriesocek
25. okt 2023

Ano, ako baby pisu.. najprv bude pisat, volat a postupne okradne o par tisic roznym sposobom... Vymyslaju stale nove metody, ako dostat z naivnych ludi peniaze....

pralinka25
25. okt 2023

skoda ze si mu povedala ze mu neveris. bola by sranda sledovat to dalej 😀 a zabavit sa na tom

isis234
26. okt 2023

Takých je na sieťach vela. Len mu nedávaj svoje údaje, adresu. Bloknúť

lintu
26. okt 2023

Vojaci a lekári sú možno už príliš okukaní, tak prešli na ďalší level. Ak si nemala nič na práci, mohla si sa s ním trochu pohrať a počkať, o čo mu vlastne ide. Inak na tieto klamstvá neskočia len seniorky.

marca12
26. okt 2023

Je to jeho praca a zjavne dobre vynasa,ked sa mu chce takto oblbovat zeny. Najskor ich oblbne a je to dokonaly seladon. Oni nie su taki,ze hned zacnu pytat peniaze. Peniaze vyslovene nepytaju,davaju im ich zeny same od seba. Uz ked ich ma dobre spracovane,pride s nejakou historkou a tvari sa ako bozie dopustenie a zena sa vacsinou sama ponukne,ze mu pomoze

kassandra25
26. okt 2023

Ved staci sa zoznamovat so slovensky hovoriacimi obcanmi, aby si sa potom zbytocne nemusela zamyslat a pisat diskusie sem.

tanyag
26. okt 2023

Mne raz napísal muž na pokeci. Jeho slovenčina sa mi nezdala, tak som sa rovno opýtala, odkiaľ je a nech nehrá divadlo. Tak samozrejme klasika vojak z USA, mamu má Slovenku, preto jeho slovenčina nie je až taká dobrá, ale učí sa 🤭 keďže som tieto prípady poznala, rozhodla som sa trocha zabaviť. Navrhla som mu písanie po anglicky, súhlasil, bolo to pre neho "ľahšie". Tak píšeme (ja už viem, že ide o podvodníka - on verí, že som mu naletela). Potom ma to po pár dňoch prestalo baviť, tak som na neho vyhŕkla s tým, že viem, o čo ide a keďže som veeeeeľka podnikateľka s obrovským srdcom a mám veľa peňazí, nemám problém finančne pomôcť, ale musí ísť s pravdou von. Ten chalan sa ku všetkému priznal. Nakoniec to bol mladý 17 ročný chalan z Afriky, poslal ak fotky - trvala som na tom. Na otázku, prečo toto robí odpovedal, že u nich to všetci robia, že strýko je šéf a bla bla bla...tak som mu povedala, že mu pošlem 1000 dolárov, nech mi dá adresu napr. na western union ...on mi normálne dal meno, adresu, číslo účtu...ale číslo účtu bolo anglické...vraj je nejakého strýkového kamaráta, ktorí s ním spolupracuje ..peniaze idú do anglicka a odtiaľ sa nejako dostanú k nim...a keďže som dlhé roky v anglicku žila, poznám tam veľa ludí (právnikov, policajtov atď.) poslala som všetko známemu...povedal mi, že je to organizovaná skupina a sledujú ju...zbierajú dôkazy...no ale asi nie každému zablika hneď kontrolka a sú ženy, ktoré na to neletia a to je dosť smutné...

oliolijanka
26. okt 2023

Ano, bol o tom dokument v nemeckej televizii.
V afrike sa tym chlapci zivia. Sedia v kancelariach po desiatkach a pomocou translatorov vypisuju znudenym, muzmi zanedbavanym, po laske a pozornosti tuziacim europskym zenam.
Zarabaju zopar centov na hodinu, takze ked taky chalan sa aj rok venuje nejakej zene, jeho zamestnavatela to nestoji skoro nic. Europske zeny naopak posielaju stovky ba aj desattisice.
Slovenske zeny mozno poslu zopar stovak, ale aj to je ich rocny plat v afrike, takze sa im oplati.

Nevidia v tom nic zle, maju pocit, ze davaju zene lasku, ktoru ona potrebuje. A ze ona plati za tie stastne okamihy, ktore zaziva, ked je zalubena.

hugger
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hugger
26. okt 2023

je to kradez identity, nahlasit na policiu, nech s tym robia co vedia (malo)

oliolijanka
26. okt 2023

A este.. v tomto oripade mi to nepride ako pozdrav z afriky. Mozno niekto z tvojich znamych sa chcel na tebe zabavit.

tanyag
26. okt 2023

@hugger viem 🤭😁

cubo2
26. okt 2023

@tanyag dobrá práca 😊👍

sashabb
26. okt 2023

Ak máš MTV tak tam chodí relácia Catfish, je to presne toto isté. Ľudia to vedia takto ťahať aj 10rokov.

karolinakr
26. okt 2023

Nigerian online love scammers

https://www.youtube.com/watch?v=nTorFTRcYDQ
tana85
26. okt 2023

pozri Tinder swindler - mne to vyrazilo dych, presne o takomto typkovi. oni na to idu celkom pomaly, aby si sa naozaj zalubila a potom zacnu natlaky a citove vydieranias jasnym cielom - dostat co najviac prachov. zenske sa zadlzili aj na 200-300 tis. EUR a budu to splacat cely zivot, plakali v tom dokumente, ze im znicil zivot a on je stale na slobode lebo ony dali peniaze dobrovolne...

estellas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
26. okt 2023

Ďakujem dievčatá za vhľad. Tieto ofajče poznám, ale myslela som, že to skúšajú skôr na seniorky a skôr v pozícii hrdinu, ktorému došli peniaze. A nie ako herec, ktorý zarába pekné peniaze a získava ocenenia. Aktuálne ma stále presviedča, že je to on, už sa aj naoko urazil, že on na toto nemá čas, je zaneprázdnený natáčaním - čiže neviem akú výhovorku by použil, ak by chcel peniaze, keďže všetky info sa dajú overiť kdekoľvek na internete. Keďže vystupuje ako známa osobnosť. Preto mi to nešlo do hlavy. Ani neviem, či sa mám cítiť blbo, že si nejaký skaderuka skadenoha myslí, že som taká blbá a naletím mu. Asi si zmením profilovú fotku 🙄

autor
26. okt 2023

@kassandra25 ja som sa nechcela zoznamovať. Aj som mu hneď napísala, že som vydatá. Ale jemu to zjavne nevadí. Veď prečo by aj, keď si ide za svojím zárobkom.

asdfka
26. okt 2023

A kto bola ta celebrita? 🤣

autor
26. okt 2023

@asdfka jeden herec z tureckých telenoviel. V živote som o ňom nepočula. Hlavne, že ma neustále oslovuje ako jeho fanúšičku :D Ale keby to bol necelebrita, stál by za hriech :D

tanyag
26. okt 2023

Aj mojej kamoške akurát dnes na instagrame napísal Miro Jaroš 🤣🤣🤣🤣 a snažil sa ju presvedčiť, že si otvoril súkromný profil, aby mohol kamoške napísať, lebo ten oficiálny spravuje jeho manažér 🤣 jasne, že mu kamoška nenaletela a on sa urazil, lebo je predsa Miro Jaroš, ako si mohla dovoliť ho odmietnuť 🤣

karolinakr
26. okt 2023

A Štefan Margita, ktory pisal košičanke, aby mu poslala 10 000, lebo po smrti Hanky je ona jedinou laskou jeho života? A tak mu poslala, len čo skončí svoj výstup v New Yorku

estellas
26. okt 2023

@tanyag Aj mne písal niekto kto sa vydával za Jaroša. Napísal mi ahoj, ako sa máš ? Ja som ho ignorovala úplne. Potom mi začal volať ja som ho zablokovala.