Partnerova “najlepšia kamarátka”

21. aug 2023

Ahojte žienky, dievčata.

Chcela by som si prečítať vaše skusenosti, keď má váš priateľ/manžel/partner najlepšiu kamarátku. Či už z detstva, alebo len proste kamošku a trávi s ňou čas, vadi vám to? Necítite sa dobre?

Ja som toho názoru, že to neakceptujem. Nemám dobrú skúsenosť čo sa týka toho. Podľa mňa ja ako jeho už snúbenica, pred nesjakým časom priateľka by som mala byť ja, tá jeho “najlepšia kamarátka” a zároveň aj najbližšia osoba. Vo mne môže nájsť všetko. Podporu, pohladenie, bozk, zábavu, zdieľanie spoločných chvíľ… Ja som osoba ktorá podporuje jeho koníčky, prácu, pomáha mu psychicky, podporuje ho, motivuje ho. Nevidím dôvod, v našom vzťahu mať nejakú inú ženskú. Aj keď medzi nimi nikdy nič nepreskočilo a ani nepreskočí. Sto ľudí sto chutí sto skúseností. Neakceptujem to… Somnou si môže zahrať stolné hry, PC hry, navariť, prebrať osobné a pracovné veci, posťažovať sa mi, pozrieť film atď. Partneri sú od toho…

Nemusíte ma odsudzovať alebo prirovnávať k žiarlivému psychopatovi. Som so sebou spokojná taká aká som. Chcela by som len vedieť čo na to vy. 🙂

niekto2hy
21. aug 2023

On ich má viac?

galganka
21. aug 2023

Má. Zrovna tento víkend boli vonku, lebo prišla zo zahraničia po dlhšej dobe. No problem. 🫣
Nie je môj cecok tým, že sme sa vzali. Tiež mám kamošov. Svet neskončil, nie sme poslední na planéte.

autor
21. aug 2023

@niekto2hy asi 3 dokopy ale s jednou si bol velmi blízky. a v tom čase ked sme spolu randili tak posielal správy aj tej jednej také isté ako mne. Prislo mi to nefér… nemám s tým dobré skúsenosti. Teraz už nemá ani jednu, lebo som z toho nebola nadšená a prišlo mi to ako nerešpektovanie mňa ako osoby. cítila som sa trápne

ropucha6
21. aug 2023

A ked sa chce postazovat na svoju zenu, ma sa postazovat tebe? 🙂 ak tvoj partner posiela rovnake spravy kamoske a potencialnej frajerke, tak je asi inde problem…

h2
21. aug 2023

Tak asi potrebuje niekoho, komu sa môže posťažovať na teba. V tomto ju nahradiť nemôžeš. 😂

h2
21. aug 2023

@ropucha6 Vyzerá to, že som to od teba odpísala, ale nie.

lenka.25
21. aug 2023

No to by mi raz muž povedal , už máš mňa, tak už tvojich dlhoročných priateľov nepotrebuješ …. Rovno by bol ex . To ozaj nemôžeš myslieť vážne .

autor
21. aug 2023

@ropucha6 posielal už dávno keď sme spolu ešte len randili.

galganka
21. aug 2023

...inak, ty si aká multifunkčná, keď to teraz ešte raz čítam. Na záchod chodí tiež s tebou, či to uz môže sám? 🤣

nataly420
21. aug 2023

No tak frajerka a jeho najlepsia kamaratka je úplne niečo iné 🙂 moooj najlepsi kamarát má vďaka bohu normálne zmýšľajúcu ženu ktorá vôbec nežiarli a takisto aj moj chlap toleruje naše kamarátstvo. Náhodou by skúsil mne zakázať kamarátov už by bol ex 🙂

ckocka
21. aug 2023

Ak sa tak lahko vzdá niekoho na kom mu záleží mala by si si dať pozor.

babulkomale
21. aug 2023

Ja na to ze presne taka ako ty znicila priatelstvo ktore som budovala roky, len aby si separovala dotycneho pre seba a tri decka, aby sa jej o ne staral. Dovtedy medík, velka kamoska a po svadbe dostal utrum na soc.siete aj akekolvek vztahy mimo nej, aj kamosov.
Grc.

babulkomale
21. aug 2023

@ckocka trefa 👍

sasa1310
21. aug 2023

ono to bude asi tým, že ty nemáš moc kamarátov alebo kamarátiek a tak zakazuješ jemu, však vy dvaja si vystačíte.

autor
21. aug 2023

@sasa1310 ja mam par pravych. nepotrebujem háveď okolo seba. mám rozum.

galganka
21. aug 2023

Ja, ja, ja, ja... ja som, ja mám, ja viem... ...začína mi byť toho chlapa ľúto.. 🚩

reanda
21. aug 2023

podla mna, ak neakceptujes, ze tvoj partner by mal inu zenu ako kamaratku, okrem teba, mala si si najst takeho, co ziadnu taku nema a berie to tak isto, ako ty.. ze predsa partner staci.. ak tvoj partner kamaratky mal a kvoli tebe sa ich vzdal (musel vzdat), nevidim to ako nieco dobre.. ja som take nezazila, tak neviem posudit, ako by som to brala a ako by som sa citila - asi na zaklade toho, aky typ vztahu by to bol

janagem
21. aug 2023

To, že si so sebou spokojná, ešte neznamená že nie si žiarlivý psychopat. Pár poznám, ktorí sú so sebou veľmi spokojní.

maminazosatnika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emm_i
21. aug 2023

Môj priateľ nemá kamarátky. Má kamarátov a čo sa týka žien, pokecá s mamou, sestrou, prípadne v práci ma kolegyne, väčšinou sú o niečo staršie. Povedal, že mu to bohate stačí a posedieť, vykecať sa ide s chalanmi. Po mojich skúsenostiach s bývalými by mi už nejaká blízka kamarátka vadila, pretože presne takto sa stretávali a tie kamarátky teda nemysleli len na kamarátstvo, a časom ani moji ex nie.
Nevadí mi, ak môj priateľ v partii pokecá s našimi spoločnými známymi, kde sú aj ženy, prípadne s mojimi kamoškami. Ani s kolegyňami nie, idú na obed a pod. Ale už by mi vadilo, keby chodil a vypisoval si s kamarátkami v našom vzťahu, či kávičky a pod., kde by boli len dvaja.

basullinka
21. aug 2023

Ja zase neakceptujem, ak by môj muž chcel vymazať z môjho života kamarátov, ktorí tu boli dávno pred ním. Samozrejme, nepotrebujem sa stretávať na pravidelnej úrovni, ale vedieť ako sa majú, či je všetko v poriadku je pre mňa u pár ľudí dôležité. A ja to zase akceptujem u jeho kamaratov a aj kamarátiek. Vnímam to tak, že ak by mi zakázal tých pár pre mňa dôležitých kamarátov, tak nerešpektuje mna ako osobu a ja by som si to vo vzťahu k nemu nedovolila. Obaja sme dosť rozumní na to, aby sme nežiarlili a rešpektovali iste hranice a nezakazovali si kamošov ako malé deti. .

eviq
21. aug 2023

🍿🍿🍿

rachel36a
21. aug 2023

Nie nevadi mi to, tak ako mojmu muzovi nevadi ze moj najlepsi priatel je muz..travim s nim vela casu, sme priatelia viac rokov ako s mojim muzom...bol nam aj na svadbe a krste naseho syna...

sasa1310
21. aug 2023

čiže jeho kamarátky berieš ako háveď. Chlapec má zjavne zlý vkus tak ako na kamarátky, tak aj na priateľky

becca234
21. aug 2023

Môj priateľ mal kamarátku (poznal ju ešte dávno pred tým, ako spoznal mňa)…brala som to ok kým sa pri pohári vína neprekecol, že sa s ním kedysi chcela vyspať…pre mňa “no go”…vtedy nás vlastne ani nepredstavil, ani nič…v tom mojom prípade je snáď pochopiteľné, že som to akceptovať nemohla…pokiaľ by neexistovala tá prvá situácia, a poznala by som ju aj ja, tak by som to snáď prekusla…

bluka2
21. aug 2023

Keď som čítala ten popis, čo pre neho robíš, uvažovala som či ide o partnera alebo o dieta… trochu by som zvolnila…

viestta
21. aug 2023

Aha, tak ty mas par "pravych" kamosov a kamosiek, on mat nemoze ani len lave kamosky. Zda sa ti to ako rovnovazny stav?
Nuz a este by si mala pouvazovat aj o tom, ze partneri by mali byt rovnopravni, rovnocenni a napriek tomu, ze su zadani mali by ostat aj svojpravni. Mam pocit, ze ty sama si sa ustanovila do funkcie jedinej a nenahraditelnej osoby na vsetko. Aby so jedneho dna nebola nahradena, lebo toto k tomu smeruje aj ked sa ti to teraz nezda.

aaaa1111
21. aug 2023

casto je medzi "najlepsimi kamaratmi" velmi tenky lad. sam mam taku kamaratku a ver mi, ze keby nemam zasady, tak davno sme aj milenci, nie len kamarati. plne chapem tvoje obavy, pretoze to, ci sa spolu vyspia, ci nie, to zavisi len od zasad danych ludi. ja to mam tak, ze v ziadnom pripade sa s nikym nevyspim mimo vztahu, moja kamaratka nema najmensi problem podviest manzela...

ropucha6
21. aug 2023

@h2 v pohode…ono je to logicky myslienkovy pochod 🙂

mandzula
21. aug 2023

A co chces vlastne pocut? Ty s tym stotoznena nie si, tvoj chlap kamosky chce, tak uz len cakat, kto bude vo vasom vztahu prvy, kto zdrhne.