Partneri vo vzťahu zleniveli

4. jún 2024

Ahoj, už neviem ako ďalej a tak píšem tu. Možno mi niekto poradí, alebo na to prídem časom sama...neviem... Začnem asi tým, že ma trápia vzťahy. Všimla som si na sebe, že k sebe vždy pritiahnem podobný typ muža. Je dobrý, pracovitý, milý, ale....je tu veľké ale....vždy na začiatku je to také, že dotyčný mal plno záľub. To sa mi veľmi páčilo! Lebo taká som aj ja. A vždy po roku to utne. Mne záľuby ostanú, ale chlap zlenivie. Už sa mu nechce cvičiť, nechce ísť sám von s kamošmi, ale proste len práca a potom TV.
Ja chodím 2x do týždňa cvičiť už 3-4 roky, je to môj relax, raz za 2-3 týždne stretnutie s kamarátkou, cez víkend rada idem do prírody, alebo sauna, nejaký výlet. Mám proste rada to, keď stále niečo robím. No zase mám priateľa. A teraz po roku zase žiadne záľuby. A to chodil pravidelne plávať a na lezeckú stenu. Ja už neviem, čím to je, ale potom mám pocit, že ja stále som v živote tá, ktorá potom plánuje výlety, aktivity a muž sa len tak tiahne životom. Neviem či som to aj dobre vystihla. Ja by som konečne chcela, že aj po čase vo vzťahu stále s niekým chodíme, a ten chlap sa nevzdá svojich záľub. Potom je to také, ako aj teraz, že proste vždy je len doma a nič viac. To sa mi stalo už viackrát vo vzťahoch a preto bol aj koniec...

reanda
4. jún 2024

prve, co mi napadlo, ze ci mas tie vztahy aj kedy 'budovat a udrziavat', ked si stale niekde vo fitku, saune, ci na kave s kamoskou.. a partner bud plava, ci lezie na stene.. travite vobec cas aj spolu? a naplna vas vztah aj nieco spolocne a 'vztahove', ci ste len tak vedla seba a kazdy si robi svoje aktivity? mozno ti muzi 'zleniveju' preto, ze ich vztah nenaplna a potom celkovo stratia chut do zivota..

k47
4. jún 2024

A skusila si sa niektoreho spytat? Je to zaujimavy problem.
Napadlo mi, ze pre nich boli tie zaluby zahananie samoty, a vo vztahu ju potom uz nepotrebuju zahanat. Pripadne ze si velmi akcna vramci spolocneho programu a potom mu im neostane energia na vlastny. (Alebo peniaze?)

autor
4. jún 2024

@reanda ja chodím len 2x za týždeň cvičiť a zvyšné 3 pracovné dni som nemala nič na programe z mojich aktivít, a vždy sme sa snažili prispôsobiť tak, že keď som mala tréning ja, mal aj vtedajší / súčasný priateľ jeho aktivity. A víkendy sme tiež sa snažili spolu. Mali sme spoločný program aj kino, wellness, oddychová prechádzka, káva, hocičo. No mám pocit že potom to z ich strany upadlo, prišlo mi to zvláštne. Že keď sme sa spoznali, boli to rovnako aktívni muži ako ja a potom zrazu už nie. Nerozumiem, že prečo človek ak niečo rád robí, zrazu vo vzťahu presyane

@k47 pýtala som sa ich vtedy, aj súčasného pred časom. Tak moji dvaja ex boli takí, že už ich to nebaví a chcú mať v živote kľud. A môj súčasný povedal že mu viac vyhovuje, keď vo vzťahu príde domov a skrátka sme spolu. No lenže mne sa práve to páčilo, že muž mal aj svoj program, bolo to zaujímavé, keď sa niečomu venoval, lebo mi o tom často aj hovoril, dozvedela som sa niečo nové. Páčia sa mi celkovo ľudia, ktorí majú nejaké záľuby, či už nejaké umelecké alebo športové, ale že sa niečomu venujú, čo je len také ich. No a vo vzťahu toto už išlo bokom z ich strany a to dobrovoľne z ich strany.
Tak ja už neviem... Potom sa cítim taká, že mne ostal môj program síce, mňa to napĺňa, mám aj voľné dni, len mám dojem, že už je to typ muža, ktorý len práca a domov. A ze potom ťahám a vymýšľam program aj ja. Už to nie je také, že aj on niečo prinesie... A toto boli aj ex... 😥

reanda
4. jún 2024

a skusila si aspon niekedy teda byt v klude aj ty? nevymyslat stale nejaky program a 'len' byt spolu? mozno by sa potom partner viac prejavil, keby mal priestor
ja si nemozem pomoct, ale mne pride, ako to opisujes, ze toho muza vzdy beries skor ako iba takeho partaka na spolocne zazitky a ozvlastnenie zivota a nie skutocneho partnera .. ved partnersky vztah je aj o inom, nielen o zazitkoch a nejakom programe, aby sme sa nenudili.. a casom sa vyvija, meni, niekam posuva.. tebe akoby tam tato rovina nejak chybala.. a prave ked sa to nejak zmeni a posunie, tak to nechas tak, lebo uz to nie je rovnake, ako na zaciatku.. aby zakazdym zakapal vztah len preto, ze muz uz nie je tak aktivny vo svojich konickoch? to mi pride zvlastne.. ze tam neostane nic ine, co to udrzi.. ty mas aj nejake ciele a plany do buducnosti ohladom vztahov, ci zijes len pre aktualnu pritomnost? neplanujes aj zalozit rodinu napr.? tam by sa celkom hodilo, az budete mat deti, ze je muz ochotny sa vzdat na cas svojich zalub a je rad, ked pride z roboty, ze sa moze venovat rodine 🙂

sense
4. jún 2024

Vieš čo aj môj bol taky a aj je taky ako ty ako s nasolenou ritou, všade dobre a doma najhoršie a náhodou stráviť poldna doma už ho mrle žerú....
Ale... U nas je to tak, robíme v rovnakej firme, v rovnakom smere, iná funkcia... Kým on je de facto takmer celý deň sam a sedí na zadku, ja som nonstop medzi ľuďmi na nohách... A on si ten pohyb a kontakt s ľuďmi musí kompenzovať, kým ja som rada ze nix nemusim....
A Š odstupom času sme našli co nám vyhovuje obom... Proste ideme aj spolu ak máme spolu voľno, ideme aj každý po svojom a aj on sa naučil ze môžme sedieť doma na zadku a hrať sa spoločenské hry alebo len tak vegetit na gauči a každý si čítať svoju knihu...