Ozval sa mi bývalý

zahranicami
20. feb 2024

Ahojte ,

Stala sa mi taká zaujímavá situácia, ozval sa mi totiž bývalý - boli sme spolu 4 roky aj sme spolu žili istý čas v zahraničí - ja som mala vtedy 21 on 23 rokov, veľa sme si toho na ten vek prežili a nakoniec sme sa rozišli, nie v zlom, skôr ja som to zle znášala , ale to prešlo, bol to môj prvý vážny vzťah a vlastne aj jeho... Ozval sa mi po 11 rokoch, registrovali sme sa na soc. Sieťach, ale neboli sme v kontakte. Ja mám priateľa a 4 ročnú dcérku, on žije mimo SK s priateľkou a idú sa budúci rok brať. Písal, že či môžem volať, reagoval mi na nejakú storku , tak sme sa rozpísali a on že či mi teda môže zavolať. Tak sme spolu volali asi hodinu a spomínali sme spoločných známych ako sa majú, kto ma deti atď... nič o nás dvoch ani žiadna nostalgia, skôr také pikošky. Mala som nejaké zdravotné problémy aj o tom sme sa bavili a on mne že bol veľmi chorý , že skoro umrel .... a ak sa to stane ešte raz, tak neviem či by to prežil...možno aj preto sa mi ozval, neviem , bola som z toho prekvapená. Ja som to spomenula priateľovi a ten sa tak nahneval, že čo keby on si s byvalou písal atď... lenže on nemal nikdy predomnou vážnejší vzťah, skôr len také zábavky.... ja som mu to povedala, lebo proste neviem klamať a nevidela som v tom nič zlé. Ale ten môj to vidí ako katastrofu a je proste nasratý a išiel spať.... že som mu to vôbec vravela....

Čo si o tom myslíte? Mne to príde detinské....a ja už teda s bývalým neplánujem telefonovať ani nič ...

reanda
20. feb 2024

hej, je to detinske

zahranicami
autor
20. feb 2024

@reanda keby sme spolu volali len tak čo nové a viem že je sám , ani by som neriešila ale keďže mi volal možno aj kvôli tej chorobe alebo mal proste slabú chvíľku tak v tom nevidím problém , ešte som mu to aj povedala. Keby chcem klamať tak nevie o ničom, ale to nieje môj štýl

viky2612
20. feb 2024

Keďže on sa ide budúci rok ženiť a ty máš partnera a 4-ročne dieta tak na tom nevidím nič zlé, že ste sa raz kontaktovali a pospominali, aj ked je zaujímavé, že až po 11 rokoch sa ozval. Samozrejme, že by bolo iné ak by to začalo byť častejšie.

zahranicami
autor
20. feb 2024

@viky2612 ja neplánujem sa ozývať častejšie , ja viem že on bol vždy taký kamarátsky, každý sme sa niekam posunuli , ale mám pocit že mi volal kvôli tej chorobe... keď sme spolu boli tak jeho otec umrel na niečo podobné, tak neviem ...

zuzanka.zuzu
20. feb 2024

ak by ten tvoj bol k niečomu, tak už je tvoj manžel a nie "priateľ s ktorým mám dieťa" ale očividne je celý k ničomu... normálne by som komunikovala s ex ďalej a partnera trošku usmernila čo dvaja rovnocenní ľudia vo vzťahu môžu/smú voči tomu druhému. zakazovanie aspoň u nás doma tam nepatrí 🙄

zahranicami
autor
20. feb 2024

@zuzanka.zuzu nieje k ničomu , inak by som si a ním nerobila dieťa😁 a čo sa týka svadby tak máme na to svoj názor , resp. Nehrnieme sa lebo chceme najprv dostavať dom a potom sa vziať, ale to je jedno. Tiež má to naštvalo ako reagoval, ešte keď som mu to povedala, on chodí na týždňovky , neviem čo si mysli, že ja si zatiaľ veselo stebocem s mužmi :D ale tiež premýšľam, že ho ešte potrápim alebo proste vysvetlím a keď to nebude rešpektovať tak neviem. Jasne aj mne by vadilo keby je v kontakte s byvalou, lenze všetky jeho bývalé boli len krátke vzťahy nič vazne a viac menej ako to slušne povedat... radšej nijak... keby mal taký vzťah ako ja tak to beriem úplne inak...

vanilkovazmrzka
20. feb 2024

Ak predtym nemal vztah, musi sa naucit prijat aj takuto situaciu. Spravila si dobre, ze si mu to povedala. Ale mozno by si spravila dobre aj keby si to vobec nespominala 😁

zahranicami
autor
20. feb 2024

@vanilkovazmrzka aj mna to potom napadlo, že načo som to vlastne spomenula, ale nedalo mi to ja neviem klamať ja by som to vytrubila po čase isto :D

lindous
20. feb 2024

@zahranicami Vôbec sa nechcem zastávať neprimeranej reakcie, mohol normálne povedať ako sa ohľadom toho cíti a mohli ste si to normálne vysvetliť, a nie že nasratý išiel spať.... ale skús sa na to pozriež aj z jeho pohľadu, lebo on to môže brať úplne naopak ako ty, bol to vážny vzťah, veľa ste spolu prežili, nerozišli ste sa v zlom, príjemne ste pokecali, pospomínali, možno v jeho očiach stačí málo na to, aby city v takejto situácii znova vzplanuli...pre mňa by to bolo tiež asi trošku "desivejšie" ako kontakt po nejakom menej vážnom vzťahu, o ktorom viem, že partnerovi na ňom poriadne nezáležalo... ty neplánuješ, ale ak by sa bývalý znova takto ozval, povieš mu nie? asi je jedno či dlhý vzťah/krátky vzťah a ako si myslíš, že by si reagovala, aj tebe by kontakt s bývalou vadil, tak nemôže byť pre teba takým prekvapením, že to vadí aj jemu...

vanilkovazmrzka
20. feb 2024

@zahranicami ja ta uplne chapem a tiez som vzdy hovorila vsetko… a potom znasala jemne ziarlive vylevy prameniace z neistoty 🤷‍♀️ tak asi by som teraz uz v niektorych situaciach nehovorila nic.

reanda
20. feb 2024

@zahranicami no tak keby aj tebe vadilo, ze je v kontakte s byvalou, tak to by si ho potom mala chapat

zahranicami
autor
20. feb 2024

@lindous inak toto je presne ten pohľad na situáciu - mne by nevadilo keby si raz zavolá s byvalou, s ktorou majú históriu ale každý si žije svoj život , skôr by mi vadilo leby si zavolá s nejakou jeho vybalili, ktorá by ho mohla jednoducho dostať tam kde je , ale aspoň mám čisté svedomie a vie o tom, už ako sa k tomu postaví- no možno sa z toho vyspí

zahranicami
autor
20. feb 2024

@vanilkovazmrzka na druhej strane , sme spolu 7 rokov, trosku žiarli, to pohladí ego:D robim si srandu, snáď sa z toho vyspí , sama som zvedava

thoughtfulweirdo
20. feb 2024

Ja si neviem ani predstaviť, že by môjmu manželovi vadil môj kontakt s ex. Alebo naopak, mne jeho kontakt s ex. Pre mňa je celkovo žiarlenie na expartnerov riadne odveci 😅 takže za mňa áno, jeho zduvanie je smiešne.

zahranicami
autor
20. feb 2024

@reanda áno chápem, preto som písala že to bolo raz aj keď on chcel že však si píšeme ozveme sa - ale pre mna to znamená tak za x rokov znova 😀 napríklad svokrin exmuz sa ozýva tiež - skrz výživné ale aj keď bol ťažko chorý, tak jej vyvolával a písal- bola to jeho prvá laska, matka jeho deti a to mali veľmi veľmi zlý rozvod ... po x rokoch aj keď každý si žije svoje.. neviem či ti muži majú nostalgiu na svoje prvé lasky

zahranicami
autor
20. feb 2024

@thoughtfulweirdo aj pre mňa, uvidíme ako sa z toho vyspí... a ozval sa môj ex prvý nie ja .. neviem či majú chlapi nejakú nostalgiu na ich prvé lásky v určitých fázach života 😁

lienka.7
20. feb 2024

@zahranicami uprimne? Nepovažujem za potrebné po 11 rokoch si vyvolávať s bývalým. Tiez mam ex, ale max.si "pochválime" cez fb vzájomne deti "likeom", ale aby som mu vyvolávala alebo on mne to mi fakt netreba. A nepotrebujem s nim rozoberať ani spoločných znamych.
Mimo to, príde mi to skôr tak, ze ta oslovil zamerne z nejakého dôvodu.

zahranicami
autor
20. feb 2024

@lienka.7 ťažko povedať, on bol vždy taký kamarátsky a toto aj mne vadilo keď sme spolu boli, že mal kamošky ... neviem či mal nejakú nostalgiu alebo kvôli tej chorobe, ťažko povedať...

zahranicami
autor
20. feb 2024

@lienka.7 vlastne doslova napísal že či môžem volat, že nemusíme toľko vypisovať

reanda
20. feb 2024

@thoughtfulweirdo pre mna je ziarlenie celkovo odveci.. viem si predstavit, ze by mi vadilo, keby sa moj partner kontaktoval so svojou ex, alebo akoukolvek inou zenou inak, ako priatelsky, ale s takym muzom by som proste nebola.. mna nebavia tieto ziarlivostne divadielka absolutne, nie, aby mi to este islo hladkat ego 🙄

ankare
20. feb 2024

@zahranicami na čo si mu to vravela? Aj mne by vadilo,keby si môj muž hodinu volá s exkou...

zahranicami
autor
20. feb 2024

@reanda ono aj ja som trochu žiarlivá , celkovo čo poznám ľudí vo vzťahoch tak sa objavila niekedy žiarlivosť alebo určitá neistota, tak asi ten môj ostal neísty a nevedel ako to dať najavo tak sa naštval, neviem, uvidíme čo bude zajtra, ale aby ja som kvôli tomuto mala výčitky to nie... je to blbosť a presne ako píšeš mna tiež nebavia "hry"

zahranicami
autor
20. feb 2024

@ankare asi som radšej nemala, ale už som raz taka

reanda
20. feb 2024

@zahranicami vsak dobre, ale co potom vlastne riesis? preco by si mala mat vycitky, ked neslo o nic ine, iba o priatelske pokecanie si s byvalym? ale kedze sama vies, co je ziarlivost, tak si asi vies predstavit, ako sa citi tvoj muz, lebo ti je jasne, ze on si nema byt ako uplne isty, ci to bolo len priatelske.. a ked vies, ze by mu mohlo vadit, ze si vypisujes s byvalym, tak by bolo od teba fer take veci nerobit.. sice ste si len raz volali, ale predtym ste si vela pisali.. no asi tak uplne ciste svedomie nemas, ked to riesis

zahranicami
autor
20. feb 2024

@reanda nie nepisali sme si , písali sme si asi tri vety lebo reagoval na storku na instagrame a on potom písal že či si nezavolame ze je to lepšie ako si vypisovať , ja by som nikdy nič už nechcela, presne aj kvôli tomuto, že on mal vždy veľa kamosiek s ktorými bol v kontakte a mme to vadilo:D a jedna kamoska potom už nebola len kamoska ... on mal vždy rad zeny , ženskú energiu tak asi so spomenul aj na mma tot vsio

reanda
20. feb 2024

@zahranicami aha, som myslela, ze ste si pisali dlhsie, ked ti navrhol, ze zavola, aby ste tolko nevypisovali

eniaq
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hugger
21. feb 2024

Tvoj priateľ nema spracované ze si pred nim niekoho mala a teraz to vyplávalo na povrch

zahranicami
autor
21. feb 2024

@hugger asi na tom niečo bude pretože ja za tým skutočne nevidím nič viac proste pre mna je to ukončené ...

nataly420
21. feb 2024

:D a to máš každého z tvojej minulosti neznášať 🤣 ?