Otravní susedia

18. jún 2024

Ahojte, idem si k vam po radu. Mame dve deti 3r dcerku a 6rocneho syna. Susedia oproti maju syna vo veku 7r. Pozname sa uz dlhsie a vzdy sme dobre vychadzali. Problem je ze susedin syn je u nas skoro nonstop aj s jeho mamou. Nas Martinko ho ma velmi rad, na ulici uz nie su ziadne deti s ktorymi by sa mohol zahrat. Neviem mu vysvetlit ze to nie je dobry kamarat. Ich hra je v style ked neurobis to tak nebudes moj kamarat. A moj syn skace ako on piska. Je to jedno arogantne drze decko ktore nam bez opytania vojde do domu a robi bordel. Jeho mama vaade za nim chodi, nosi mu tu jedlo a zvlaca hracky. Chce tu vysedavat na kavicke a ja neviem kde mi hlava stoji. Mame velky dom a zahradu o ktoru sa treba starat. Ona je schopna tu sedieť od stvrtej do deviatej vecer. A ja samozrejme tym padom nepohnem ani prstom lebo je mi blbe ju nechat sediet samu na terase. V lete je to uz neunosne, mame bazen a pridu k nam uz rovno s uterakmi ze sa idú kupat. Maly v bazene skace a vrieska ako blazon, nasa mala nemoze byt kvoli nemu v bazene. A jeho mama len stoji a pozera, nikdy ho neupozorni. Nechcem si ich pohnevat lebo nie su zli ludia ale ich syna neznesiem. Zacali sme zamykat branu, no oni stoja pred branou a kricia na nas alebo mi pise sms a vyvolava ci sa mozu prist pohrat. Nemozme si ani posediet na terase lebo hned ked nas zbadaju tak sa sem dovalia. Je normalne aby sa clovek musel skryvat pred susedmi na vlastnom dvore?

deti95060810
18. jún 2024

máte susedov bez chrbtovej kosti... 😉

barbora0308
18. jún 2024

Prepac, budem troska protivnejsia, ale neda mi to. A ty si nesvojpravna? Staci otvorit usta, take je to jednoduche 🤗.

viestta
18. jún 2024

Vsak im povedz, ze Nie, teraz sa nemoze prist pohrat, mame ine plany.

sense
18. jún 2024

Napíše ci sa môžu prísť pohrať? Odpoveď nie nemôžete mam prácu... Vieš tvoj syn nevie povedať nie a to ma 6 rokov, to sa dá ešte chápať ty si dospelá... Stoja pri bráne, nehnevaj sa Bozka dnes to nejde
Ako ma Bozka vedieť ze je otravná keď ju vždy pustíš..

hedviga2
18. jún 2024

Nemusíš sa skrývať. Normálne komunikuj. Odmietni, pracuj, seď, pi kávu, bez nich.

muchotrafka298
18. jún 2024

Normalne im povedz, ze sa ti ich navsteva nehodi. A ked sa hodit bude, tak ich zavolas. Kedy? Ked sa to bude hodit. Oni si z teba spravili proste svojho otroka a sluhu, ktory je im k dispozicii so svojim domom a bazenom kedykolvek. Nemusia vymyslat program a nic ich to nestoji.Vela ludi ma problem povedat nie, lebo sa boji toho, ze sa dotycny urazi. Nechaju si skakat od cudzich ludi po hlave, lebo sa ich boja. No tak sa urazia a co? Si na nich odkazana? Nie.

0silvia0
18. jún 2024

Uz si to davno mala stopnut, mala si ju nechat samu na terase nech strazi deti a ty sup do zahrady.

aeruginosa
18. jún 2024

Nauc sa byt asertivna… Ty nemas mat co vycitky z toho, ze slusne odmietnes ich navstevu a ani obavy, ze co ak sa urazia. To je ich hanba, ak su doterni a nie je im to blbe, nie tvoja. Rob tak, aby bolo dobre tebe a tvojej rodine a nie susedovcom a este aj na vas ukor.😉

liz_lemon
18. jún 2024

moja mama mala kolegynu, ktora mala "kamosku", ktora ju doslova cakala pri dverach, kedy pride z roboty, aby sa k nej nasackovala do mini bytu, a bola tam az do noci aj so synom, a este im aj pojedli co sa dalo, neviem, ci sa aj nestalo, ze ona s detmi nemali co jest, a toto denne, a tiez jej to nevedela povedat

opica_skorica
18. jún 2024

@0silvia0 🤣🤣🤣🤣🤣alebo ju šup do zahrady, že zelina rastie jak divá, možno ju to odradí. Niekto by sa iba bavil, ale skutek utek.

marcellka32
18. jún 2024

@liz_lemon toto je iný level drzosti🤦🏻‍♀️

lenka1993
18. jún 2024

Mame susedu na chalupe ktora tiež ked videla že som prišla na víkend tak hneď bola u nás. Ona bola schopná o 7 ráno v nedeľu mi búchať na dvere a pozerať cez okno či som hore. To som samozrejme neotvárala. A potom som začala zamykat bránku lebo si ju syn už vedel otvoriť. Keď sa postavila na bránu a kričala tak som prišla k nej a opýtala sa čo potrebuje. Takto keď asi 3x som ju nepustila dnu tak prestala chodiť úplne.

marcellka32
18. jún 2024

Janka môžme sa ísť zahrať?
Nie nemôžete....vôbec jej nemusíš odpovedať lebo ešte musíš prať, upratovať, a aj keby si rovno sedela na hojdačke a videla by ťa cez plot tak pochopí snáď už 🤦🏻‍♀️

sante81
18. jún 2024

Ja jej to prídem vysvetliť za teba 😁 nikdy som nemala problém byť priama, asi sa to musíš iba naučiť.

adaam
18. jún 2024

to isté u svokry na dvore - deti z celej ulice nasáčkované v ich bazéne, a svokra nervy v háji. ešte ich aj obsluhuje - lebo sú smädné, hladné ...
nič iné nepočúvam, keď tam prídeme, len sťažnosti na susedov, ale aby s tým niečo urobila tak to nie.

0silvia0
18. jún 2024

@opica_skorica no skoda ze autorka nie je ten bezchrbtovy typ ze caaau Janiii, dobre ze si prisla, aspon mi pomozes zemiaky okopat, mrkvu pretrhat. Ides do mrkvy ci do zemiakov? Uz by ju viac nevidela😜

ivik4
18. jún 2024

Pockaj, to vazne sa niekto len tak sam od seba dovali k Vam uz s uterakmi na kupanie ? 😱
A decko rovno do domu?
Bozinku, s mojou povahou by boli uz davno pozvany do prdele, hrozne by mi vadilo ako pises, ze nemozes sediet na vlastnej terase v klude bez obtazovania. Och :/
Toto fakt neviem ako by som vyriesla tak, nech dieta nepride o kamarata tak zeby sa mamka neurazila 🤔

kluska
18. jún 2024

a co tak chodit k nim na navstevu? na zaciatku kazdy den. Napr joj, deti by chceli vidiet nove hracky, doma sa uz nudia a potom otrvavovat pravidelne, vyjest ich... ;)

peknyvladko
18. jún 2024

Existuje jedina moznost a to pokusit sa im to slusne vysvetlit… ak nepochopia, tak potom menej slusne a viac razne, az kym nepochopia.
Ale si kupte utulny bytik na sidlisku 😅 ja s vami vymenim

opica_skorica
18. jún 2024

@0silvia0 asertivny typ sa tomu vravi u nas, lebo minule vravime nasim, ze jeej, super, ze ste prisli, hura do zahrady. A oni isli. Zelinu trhali, len mali jednu poziadavku, dali si casovy limit dve hodiny a padla. Aj to je asertivita.
Pomoct, ale usetrit si nejaky zbytok síl.
A ja im dakujem.
I obcerstvenie spravim😅 aby zas prisli.

Autorke poradim naucit sa hovorit nie, cim poviem sebe áno.
Nenechaj sa vyciciavat, ked ti potom robota stojí a keď sa chovajú, že im to tam patrí a dcera ani do vasho vlastneho bazenu skrz nich nejde.

0silvia0
18. jún 2024

@opica_skorica no ja som to myslela inak, ze by autorka urobila pred susedou divadielko. Ale autorka nie je ten typ, to mal byt z mojej strany skor vtip.
Asertivitu mala davno pouzit a povedat prepac, nemozem sa ti venovat, mam vela prace. Pridte inokedy, dam vam vediet kedy nam to bude vyhovovat.

januska12323
18. jún 2024

Prepáč ale nechápem, keď ich pustíš tak ti to asi tak nevadí ako píšeš. Ak ti to vadí slušne povedať teraz nie máme iné plány.

opica_skorica
18. jún 2024

@0silvia0 jasne. Asi ani divadlo nezahra. Nuz, bude trpiet. Ale mala by sa vzchopit a povedat im:
Stacilo.
Alebo ako to ty pises.

betulinka1
18. jún 2024

Normalne jej povedz, ze deti sa zahraju aj same a moze si ist nieco porobiť a ides aj ty. Alebo ju tam nechaj sediet a chod si robit. Taketo velke deti uz nechodia s doprovodom. Druha vec Akoze tebe sa chodia kupat domov susedove deti a ty na nich davas pozor. 🙈🙈🙈 to vazne?! Ze mi nemame takych susedov, co deti v bazene budu strazit 🤣🤣🤣 u nas plati kazdy sa doma kupe so svojimi detmi. Ziadne take, ze deti sa idu kupat susedom, Ved kazdy ma svoju robotu.

mirkam3
18. jún 2024

Mna vždy fascinuje, keď sa tu dospelé ženy zatajujú, vymýšľajú prapodivné výhovorky, atd. Ved sme všetky (snad) svojprávne! Normálne slušne poviem “NIE, Z DÔVODU ŽE… “. A mám pokoj. Takze bud sa ozveš, alebo ťa čaká dalsie “pekne” leto pri vlastnom bazéne s nevitanou spoločnosťou. Vyber si. PS: uvedomuješ si aký príklad dávaš svojou (ne)komunikáciu svojmu dieťaťu, však?

elin2525
18. jún 2024

Autorku chapem, nie pre kazdeho je tak jednoduche povedat nie, byt asertivny. Mnohi maju taky vzor doma ako deti, aj ja som bola roky people pleaser - hlavne, aby vsetci boli spokojni, nevytvarat konflikty, nepovedat nie, aby sa niekto nahodou neurazil. Zlomila som sa az pri terajsej susede, ked sme sa sem prestahovali, velmi sa na mna upla, deti spolu chodili do jasli. Par krat sme zasli na ihrisko, po tyzdni uz s nami chcela naplanovat letnu dovolenku (ktoru som hned odmietla), postupne sa to stupnovalo, ak som nemala cas na kazdodenne fyzicke stretko, za den nekonecne mnozstvo sprav a fotografii napriklad z ihriska, o co som prisla 😂 Nechapala, ze pracujem a som tehotna na rizikovom. Stale vycitky, preco nemam cas. Zacala som neodpovedat na spravy, az po niekolkych dnoch,ale hlavne hovorit nie. Dakujeme, nemame zaujem, mame ine plany, atd. Velmi sa urazila, doslova sa na ulici, v obchodoch aj s manzelom robili, ze nas nevidia, ale mne to bolo fakt jedno. Zlomila sa tesne pred porodom, spytala sa, ci nepotrebujem s niecim pomoct. Odvtedy sa velmi sporadicky stretavame, pochopila, ze mozeme byt stale kamaratky, ale odtial potial.

ahhola
18. jún 2024

Toto je take edinske chrapunstvo, mozno aj mestske, ale urcite v mensej miere. Toto som mala pred ocami, baba vypustila vnukov na ulicu a zamkla za nimi... Vsetky sa niekam sikovne votreli, cely jul. V auguste uz vsetci zabedneni pred votrelcami, hanba-nehanba. Toto je maximalne vychcalkovstvo a stava sa iba makkysom, ako ste vy. Tvoj chlap ako to vidi a napritivnej chlap, tomu vyhovuje, ze zena s deckom somraju po susedoch s doma nepohne prstom? 😡

lalenka33
18. jún 2024

Máme susedu, ktorá takto chodila na návštevy k susede. Sedela tam celé hodiny až do noci. Do dňa, kým sa susedin manžel nespýtal ženy: ,,Katuš, mám popraviť aj Hane vo vani? Viac neprišla 😁

mantilka
19. jún 2024

@lalenka33 🤣🤣🤣🤣

mantilka
19. jún 2024

Aj ja sa vyhybam konfliktom, ale sú ľudia ktorí to využívajú. Kľudne jej povedz že 2x týždenne a dosť, lebo vám to zasahuje do manželstva. Takýmto ľuďom musíš povedať na rovinu. Možno sa najprv urazí a neskôr jej dôjde, že asi iba 2x týždenne sa dá. A bazén máte pre svoje deti. Sa divím, že tak na drzovku nabehli.