Otec a dcéra - sú všetci muži takí ako je ten môj?

24. júl 2024

Ahojte , zaujíma ma či sú všetci chlapy taký alebo len ten môj .
Ide o to že máme spolu dcérku ktorá ma rok aj 4 mesiace , je dosť náročná , a tiež nám do toho prišlo obdobie vzdoru , hádže sa za všetko na zem , hysaky a podobne však to niektoré mamičky ktoré máte náročné dieťa poznáte 😇

Ide o to že môj muž s dcérkou nevraví veľa času , cele dni je síce v robíte no domov chodí okolo 18:00 , robotu nemá ťažkú , doma všetko spravím aby nemusel on , no s dcérkou moc času tráviť nechce , chce iba vtedy keď neplače.
Akonáhle dcérka začne plakať už ju nechce , už potom muž chytá nervy že zase plače , a to s ňou nemá starosti , nikdy sa o ňu nejak extra nestaral , mylsim to tak že prebaľovanie či uspávania alebo že by s ňou zašiel iba sám von.
Sú všetci chlapi taký ? Že akonáhle dieťa plače tak to muž vzdáva a ďalej sa s dieťaťom zabávať nechce , je odmeraný a proste nervózny , a v miestnosti kde dieťa plače on proste radšej odíde , mám si s toho niečo proste brat na vedomie alebo to až príliš veľmi preúčtujem ?
Je mi z jednej strany ľúto mojej dcérky okrem mňa a jeho nemá fakt nikoho , nemyslím si že si dcérka zas zaslúži takéto správanie od otca , že nevie byt pri nej aj v tých zlých chvíľach . Z druhej strany zas chápem aj muža , je to typ kľudneho typu ktorý ma rad pokoj , a z druhej strany by som si rada aj ja už oddýchla , okrem toho že je dcérka náročná povaha ja proste nespím v noci lebo sa budí dcérka zo 4 krát , cez deň pospi iba hodinku takže to ja nestihnem ani zaspať keby si mám pospať cez deň , no snažím sa aby bolo upratané a navarené ako každá jedna mamička , no nejak mi dochádzajú sily , kamarátky nemám , nemám sa ani komu vyspovedať či porozprávať sa alebo popísať , dosť v sebe toľko toho dusím . Muž je dobrý chlap , akurát ma toto mätie , vždy by sa rad iba somnou ( mojkal ) v posteli , pozeral telku a podobne akoby zabúdal že ma dcérku , pritom mi tvrdí že ju ma rad , a že časom by chcel aj druhé , prepáčte mi za takýto dlhy výlev no naozaj to nemám s kým prebrať nemám naozaj nikoho ( rodičov nemám už od malička )
Ďakujem za rady či útechu a pomoc 🙏

thereisabear
24. júl 2024

Určite nie je jediný, je veľa takých chlapov. Aj keď tu na MK to nie je veľmi populárne...
Skús mu konkrétne povedať, čo môže robiť s malou. Aby ju to bavilo. Verím, že časom to bude lepšie.

2ivana5
24. júl 2024

Nie sú všetci takí 🙂 môj partner sa normálne stará, prebaluje, oblieka, kúpe, kŕmi, brava ho na bazén a aj tíši keď treba 😇 k tomu vareniu .. ja veľmi malo varím, to sa nedá stíhať moc popri malom a partner je ok aj s obyčajným chlebom na večeru 😀 a môj maly tiež veľa toho nenaspi ale keď si ľahnem (väčšinou tiež nezaspim ) s nim poobede tak spi celkom fajn 🙂 lebo ho aj viem douspat keď sa náhodou preberie a zároveň si aj ja oddýchnem tak vyskúšaj si s malou ľahnúť niekedy

autor
24. júl 2024

@thereisabear Ďakujem ti 🤗

stvura
24. júl 2024

Pisala si ze dcerka ma 4mesiace. To je muza malicke dieta bez ohladu na to ci je to chlapec ci dievca (ak vyslovene muz nie je echt otcovsky typ tak nevie co s tak malym dietatom). Nevie ako sa k nemu spravat, nevie co s nim robit (okrem kocikovania). Proste klud, musi si zvyknut aj on aj ty aj dietatko. Ste cerstva rodina. On je len 3mesiace a nieco otcom. Daj mu cas, pomalicky si privykne a uvidis ako s nou bude ako rocnou/dvojrocnou behat a vymyslat.

autor
24. júl 2024

@2ivana5 Máš super chlapa 😊 a ďakujem za odpoved 🙏 hádam sa niečo zlepší aj u nás

autor
24. júl 2024

@stvura Ahoj 😊 dcérka ma rok aj 4 mesiace , myslím že som to aj písala

deti95060810
24. júl 2024

nie sú všetci takí... mm bežne deti kúpal, kŕmil, chodil s nimi na prechádzky.
v noci k nim nevstával - brala som to tak že deti kojím - načo budeme obaja hore a ja som bola doma - nemusela som presne ráno vstať do práce...
tvoj manž. sa nezmení, s druhým bábom by som aj porozmýšľala či zas len nebudeš sama na všetko...

autor
24. júl 2024

@deti95060810 Ahoj , ďakujem ti že si napísala , áno máš pravdu z druhým bábätkom to naozaj nepôjde , aj keď rada by som časom chcela aj druhé no ak si nevie dať rady s jedným neverím že by prijal druhé , proste taký akoby chladný mi príde k dcérke , neviem to ani opísať 😕

andreatytler
24. júl 2024

Citala som ze ludia ktori nemali dovolene plakat ako deti, maju problem s placom svojich deti, lebo si podvedome spajaju plac s niecim co sa nesme, nema, nie je vhodne... proste nieco co treba okamzite stopnut. Ich rodicia im plac bud zakazovali pod hrozbou, alebo na druhej strane vsetko dovolili len aby neplakali. Problem je v tom ze tvoj muz nevie ako stopnut dceryn plac a tak to riesi tym ze sa od nej v tom momente separuje.
Skusila by som muzovi vysvetlit zopar veci o detskom placi:
1. detsky plac je iba forma komunikacie. Ze dieta nevie ako inac vyjadrit ze je nahnevane, smutne, ze sa boji. Toto nedokaze zmenit, nic s tym neurobi. Kym sa dieta nenauci rozpravat a regulovat svoje emocie, bude pouzivat plac. Nechaj ho.
2. ten plac dcery nema vobec nic spolocne s muzom. Vacsina rodicov si plac okamzite vztahuje na seba. Ze dieta place lebo oni robia nieco zle, lebo su zli otcovia, lebo su neschopni rodicia a tento pocit zlyhania je velmi bolestivy. Nech si muz vedome vravi, ze ten plac nic z toho neznamena.
3. detsky plac vyzera srdcervuco a zda sa ze dieta neskutocne trpi ale nie je to pravda. To dieta dokaze v zlomku sekundy prestat plakat ak ho niecim zaujmes, alebo mu vyhovies. To by nedokazalo ak by to bola skutocna intenzivna emocia, alebo bolest. Cize ak nechas dieta plakat napriklad koli hysaku, je to uplne v poriadku.

andreatytler
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
24. júl 2024

@andreatytler Ahoj , ďakujem ti krásne 🙏 niečo v tom ak bude , on napríklad od vlastnej mami nezažil takú tu detskú lásku , pravdepodobne ju preto nevie vyjadriť dcérke , ja som rodičov nemala už ako bábätko ale je to iné keďže dcérku som porodila a zaľúbila sa do nej na prvý pohľad , my matky to cítime inak než muži to áno

miriamzba
24. júl 2024

Ahoj, myslím že väčšina chlapov je taká 😁 keď dcérka podrastie, bude to určite medzi nimi vrelejsie. Na tú únavu a spánok nemám čo poradiť, moje bývali/sú hore aj každú hodinu, ja na všetko sama, mega unavená, ale po tých 2.narodeninach sa to u syna upravilo na 1-2x za noc. Vieš si ísť aspoň večer skôr lahnut, alebo ráno dlhšie pospat?

0silvia0
24. júl 2024

No tak nevie co s revucim a nervaciacim dietatom. Este to nie je partacka. Ale mozes mu s tym pomoct, chodte von spolu, ukaz mu ako reagovat, ako k dcere pristupovat. Popripade ked potrebujes oddych daj mu do kocika spiace dieta a ty si oddychni.
Inak ja tiez som citliva na detsky rev a preto ked boli deti male som robila vsetko mozne len nech nerevu, mne to drasa nervovu sustavu. Tak isto mi nie je prijemny vreskot a rev u cudzich deti.

autor
24. júl 2024

@miriamzba Ďakujem ze si napísala 😊 som pokojnejšia no ona dlhšie by pospala ráno vstáva o 6:00 -6:30 aj to ju musím budiť lebo by nechcela spať poobede 😅

autor
24. júl 2024

@0silvia0 Ahoj ďakujem aj tebe za odpoved 😊 som pokojnejšia , nakoľko som sa vždy trápila myšlienkou že ju neprijal asi za svoju alebo čo , no kým mala neplače on sa s ňou zahrá , aj ju pomazná no akonáhle rev tak koniec
Ďakujem všetkým ženám 🙏 človek žena ktorá je sama , sa s myšlienkami zahráva a potom sa trápi , no som rada a neskutočne vďačná že sú ešte ženy s veľkým Že ktoré proste toho človeka povzbudia a poradia

mariynka
24. júl 2024

On ju nemal v brusku, nema k nej taky cit ako ty. A mozno ma strach z placu, ze ho sposobil on a je nervozny nie z nej, ale sam zo seba. Plus niektori ludia maju nizsi prah hluku. Vela chlapov nevie, co robit s malymi detmi. Ked bude starsia, vezme ju von, na bicykel, kolobezku, na turu, pokecaju. Ved dcery su tatinkove oblubenkine😍❤️ opytaj sa ho, preco to tak robi.. nabal mu ju do kocika na spanok von.. je to len obdobie. Uzivaj si ho. Ubehne velmi rychlo...

lujza123
24. júl 2024

Každému človeku lezie na nervy vrieskajúce batoľa v záchvate vzdoru. Každému jednému, či je to matka alebo otec. Ale už to dieťa tu je, reklamovať sa nedá, takže treba sa s tým vyrovnať, je úplne jedno či vrieska ako malé alebo papuluje v puberte.

Robíš obrovskú chybu ze svojho muza ospravedlňuješ a zbavujes všetkých nepríjemných povinnosti v rodine aj domácnosti. Raz sa ti to škaredo vypomstí, nebodaj ak chcete viac deti. Skončíš sama na vychovu dvoch deti, komplet celu domácnosť a ešte budeš musieť stíhať chodiť do prace.
Unavená, zničená, frustrovaná a muž bude žiť ako taká vzácna kvetinka o ktorú sa treba starať

Celé zle.

zooeynka
24. júl 2024

Nie nie je taky kazdy muz. Kazdemu ide na nervy vrestiace dieta ale to ze ten tvoj zbabelo zdrhne a hodi zodpovednoat na teba je od neho otrasne. Akoze zena porad si a mne daj pokoj. Od takeho chlapa by som nikdy druhe dieta nechcela. A je to aj tvoja chyba autorka, ty neries jeho pocity, ty mu prste dceru daj a nech si buduju vztah, nech sa uci ju utisit, nech zisti ako na nu. To ze kmitas, lebo on sa sprajcne a on sa starat v tej chvili nebude je od teba hlupe. Nechaj ho s nou a nech si poradi

katica06
24. júl 2024

nie sú všetci muži sú rovnaký, mm bežne deti kúpal, kŕmil, prevalcoval, chodil s nimi na prechádzky, neskôr na bicykel, keď sa mladšia narodila v noci vstával k staršej atď jediné čo odmietol bolo rodičko v mš, raz tam šiel keď som bola v nemocnici a nikdy viac.

sonka_miro
24. júl 2024

@andreatytler asi na to nieco bude pravdy. U nas je presne ten isty problem. Starsia bude mat 4 roky amladsia mala nedavno 2 roky. A ked zacne co i len jedna plakat tak koniec manzel nervy a hned zacne nervacit a nerev ne.as pricinu ja som bezdovodne doma revat nemohol . Uz nie raz som mu dohovarala, vysvetlovala ale nic nepomaha a teraz som nasla dovod. Dakujem za objasnenie 😊

mamutka
24. júl 2024

Asi ho budeš musieť postupne naučiť že od dieťaťa ktoré reve sa nezdrhá. Dieťa nie je hračka, že sa bude mojkat, kým sa bábika pekne usmieva a keď zaplace, tak ju odstrčí. Žena nie je na to, aby si vyzrala všetky problémy a trápenia kým muž zhltne čerešnu z koláča. Druhé si určite nerobte kým to on nezvláda, lebo ti bude doma vrieskat novorodenec, batoľa a pred tým ešte do pôrodnice ti bude muž volať že to doma nedáva.
Je jedno ako jeho vychovávali rodičia, ale dobre že to viete. Ak tam mohol vzniknúť problém, stále platí, že on sa musí naučiť niečo s tým robiť. Je to rovnaký rodič ako ty. Musí zvládať všetky nálady dieťaťa a pracovať s nimi. Nech sa učí. Inak to potom dopadne tak, ako tu niekedy ženy píšu, sú choré, majú horúčky a muž im strčí dieťa, že reve, cele pokadene, neda sa prebaliť, lebo pre boha plače….
Môj muž teda od malinka okolo deti robil v pohode všetko, keďže je rodič, okrem toho že nemusel nikdy v noci vstať, keďže deti boli dlho kojene a dokolecka som bola hore len ja. To muž neporiesi. Všetko ostatné hej.

stanulienkat
24. júl 2024

Chvalabohu nie su vsetci taki. A ani vacsina ako niekto vyssie pisal. Ak niekto planuje dieta, vie zhruba co to obnasa. Ano, aj revanie, plac, koliky, hovienka, krmenie, prebalovanie, vzdor.....
Taky otec by mal byt na to vsetko uzrozumeny a psychicky nachystany. Zapajat ho treba od narodenia do vsetkeho, ved to dieta chcel hadam aj on. Ci len oplodnit a zena staraj sa?
Moj manzel robil od narodenia uplne vsetko okrem kojenia. Ale fakt, ze vsetko. Ked sme planovali dieta, rozpravali sme sa, ze to bude narocne obdobie, unava, nevyspatie, stres....a vedel, ze mi bude musiet pomahat. A robil to sam od seba, lebo je OTEC. Nie prizerajuci sa, ani sused.... A ma vybudovany vztah s dietatom, vie ake je to bolo narocne, takze nema zbytocne kecy typu: co si robila, ved si cely den doma s dietatom a nic nerobis.
Lenze ja som vedela, ze bude dobry otec a bude sa zapajat. Autorka-pomoze len komunikacia, ale ruzovo to nevidim, ked je nervak. Aspon kocikovat, okupat by mohol. V domacnosti ti pomoze? Lebo ak nie je zvyknuty nic robit, len sa necha obskakovat, to uz neprerobis.

lujza123
24. júl 2024

Na toto je jedine riešenie, zapájať, zapájať a zapájať odkedy sa babo narodí.
Jasne ze väčšinu spraví žena lebo je doma, ale otecko môže prebaliť, okúpať, postrážiť aby si mama mohla odbehnúť zacvičiť, na nakup, pospať jeden deň cez víkend.
Aj v domácnosti môže občas umyť riady, záchod, vyniesť smeti, v sobotu večer ugrilovat čosi pre všetkých, to sú pár minútové činnosti ktoré môže spraviť popri práci .
Najhoršie je chlapa zvyknúť niekoľko rokov na full servis, to už sa napraviť nejde

andreatytler
24. júl 2024

@autorka.
@sonka_miro
Ja som sa o tom dozvedela na kurze Nevychova. Velmi pekne to tam vysvetlili. Ze kazdy clovek je do urcitej miery poznaceny vychovou ale je na nom aby si to ako dospely clovek uvedomil a dokazal zvladat.
Ja sa vedome musim nutit do toho ze sa odosobnujem od synovho placu. Doslova si vravim ze to nie je koli mne, ze to nema so mnou nic spolocne a vtedy sa dokazem na ten jeho plac pozerat akoby z nadhladu, bez toho ze mi to drasa srdce a vtedy naraz clovek nema potrebu ten plac okamzite zastavit. Dokaze tam pre dieta byt ako kludna a pokojna opora a nechat ho nech si tym placom prejde, lebo to je jedinny sposob ako sa dieta nauci regulovat svoje emocie. Ze vidi ze rodic zostane kludny.
Moj muz ma s tym ovela vacsie problemy. On sa snazi synov plac zastavit vzdy a za kazdu cenu. My obaja sme mali prisnu vychovu, ale moj muz mal este horsiu.

lentilka46
24. júl 2024

Ja len ze...1r a 4m nie je obdobie vzdoru, to je prve az okolo 3r a druhe az okolo 5r +/- polroka.

autor
24. júl 2024

@stanulienkat ahoj , ďakujem za odpoved , keď bola menšia tak ju občas prebalil no fakt to spočítam na prstoch , a áno v domácnosti vie pomôcť , mne išlo len o to vedieť či je viac takých chlapov ktorý proste keď dieťa palce tak ho to znervózni a odchádza sa ukľudniť preč do garáže napríklad , alebo mám len ja takého muža ktorý si asi svoju dceru ešte k srdcu nepustil alebo ja neviem

stvura
25. júl 2024

Aj tak je to male dieta (ten rok som prehliadla) - ako co robi v tomto veku? max jazdi na malom odrazadle, stavia kocky, hrabe sa v piesku, minimalne povie par slov....toto nie je adekvatny partner pre muza a cinnosti s nim ktora/e otcov "bavia" a predstavuju si takto svoje travenie casu s dietatom...skutocne klud, trpezlivost, akonahle bude mat nejakych 4-6r ten otec nastupi a zacne sa jej venovat.
Ako, vela mamiciek tu pise vymyslene dristy len aby boli za pekne. Osobne neverim ze vsetci otcovia su tu taki uzasni ze hned ako si mimco prinesu z nemocnice skocia, pomahaju, varia, manzelku obskakuju, dieta jej prikladaju, chodia na prechadzky, kupu ho, masiruju atd...Ano, su taki, ale mozno jeden z 10tich. To ze ti to tu viacere napisu neznamena ze je to pravda a ze to ti muzi robia. A ak ano, vies ty na akej pravidelnej baze?
Moj muz je uzasny clovek/otec. Ale su cinnosti ktore nerobil - napr. dieta neprebaloval. Ako mozem spocitat na jednej ruke kolko krat - a to mame tri deti. Tiez do roka sa bal s detmi manipulovat ze su krehke. Proste to tak bolo - ale vsetky tri miluje (uz su pubosi a maju skvely vztah). Len to proste chce cas sa s tym dietatom zzit. U nas matiek je to ine (okrem tych pseudomam) - proste ides, robis, nepremyslas. Mas to v sebe zakodovane.

autor
25. júl 2024

@stvura napisala si to veľmi pekne , aj môj muž je úžasný , a nehovorím že v iných veciach mi nepomôže , mne šlo iná o to vedieť či je viac takých chlapov ktorý proste nemusia detsky plač
On sa s ňou aj zahrá , radi spolu tancujú , spievajú , len akonáhle dcéra dostane hysak tak muž odchádza .
Ale možno máte pravdu a zmení sa to vekom keď to dieťa bude viac veci vedieť a bude vedieť viac komunikovať . Ďakujem za odpovede určite som kludnejsia , mala som v sebe pochybnosti no konečne som to zo seba dostala aspoň , takouto formou von , nakoľko nemám nikoho 😊

milanemila
25. júl 2024

Ja nastastie takeho nemam a ani by som nechcela. Moj muz sa o obidve deti vie plnohodnotne postarat uz od babatka a hlavne sa chce starat a to ma aj narpcnu pracu a aj mu nerobim ja sluzku, ale zapaja sa do chodu domacnosti 🤷🏼‍♀️ dieta ma 2 rodicov a nie vymienat plienky nie je “zenska” praca.
Ja ked citam taketo prispevky je mi luto tych deticiek a vlastne aj zien kt si myslia, ze je to normalne a este oni su na vine, lebo prehanaju :/ naco chcel taky chlap deti, kt sa vlastne o nich starat nevie a nechce.
Dcera prejavi nejaku emociu a on ju od seba odozenie, tak co caka ze o 5,6,7 rokov budu mat zrazu super vztah, ci ani vtedy sa o nu nechce starat?

tramtada31
25. júl 2024

Nam určite veľmi pomohlo, že muž bol pri porode, aj potom s nami v porodnici, čiže od prveho dňa prebaloval. Mali sme strategiu, že sa ma vyspat aspoň jeden, čiže ja som k nej chodila potom do izby spat, on sa vyspal do ruzova. Za to on potom cez deň potiahol, keď som si vecer chcela na hodinu pospat. A mali sme extrémne narocne dieta, ešte stále bliaka za všetko. Ked jej chceš dat trest, tak povie, že jej to nevadí, už ako nejaká 15 mesačná, keď si jej povedala, že tak ja idem domov a ty si tu zostan, sa vybrala do neznáma a ani sa za tebou neotočila. U nás je muž kľudný a jemu práve nevadi, že sú decka ako opice vypustené z džungle, brava ich do obchodu, čo ja som donedavana vôbec nedavala. Ked sa váľali od jedu po zemi, vyložil si ich na plece ako vrece zemiakov a išiel. Teraz ich sj do skolky brava, aj zo skolky, aj s nimi chodi bicyklovat, na kruzky. On sa nasiel viac v role rodica ako ja, ale teda dcéra je jeho princezna, tam je extrémne silne puto medzi nimi, dokonca bolo dlhoročne obdobie, že ho mala radšej ako mna (už pred jej rokom ju utešovať mohol len on). Vraví sa, že deti si vyberajú svojich rodicov, ten vzťah je nadpozemský medzi nimi, takze som vravievala, že si ho ako otca vybrala.