Oputstili by ste partnera len kvôli tomu, že doma majú gazdovstvo, býva s rodičmi a nikam nechce ísť?

kristinaa300
28. mar 2022

Vedeli by ste opustiť partnera len kvôli tomu že doma majú Gazdovstvo a býva s rodičmi a nikam nechce ísť?

h2
28. mar 2022
bosorka2302
28. mar 2022

poznam par kde chlap si predstavoval ze bude gazdovat a jeho zena zas ze vylety, kvietky v predzahradke a nic ine, ziaden smrad z mastale a neustale roky sa kvoli tomu hadaju

zuzanka.zuzu
28. mar 2022

takého si k sebe ani neviem predstaviť takže by som nemala koho opúšťať 😀 ale gazdovstvo nie je problém (nový traktor stojí viac než nový mercedes čiže o € to nie je, tam je prachov habadej, aj z dotácií), skôr tí rodičia sú problém a nie každá to vydrží, bo tam sa doslova "privydá do rodiny" 🙄

zmrzlinka2021
28. mar 2022

@kristinaa300
Pravdaze.
Pod pojmom "partner" v tomto smere chapem iba priatela / frajera a prave pocas chodenia mam moznost viac spoznat cloveka a zistit, ci si viem s nim predstavit zivot alebo nie.

Pokial nemame spolocnu predstavu o zivote, traveni volneho casu - je vzdy lepsie sa rozist ako dobri kamarati, ako ist do manezlstva a rodicovstva a plakat potom do vankusa

gabika128
28. mar 2022

@kristinaa300 áno. Veľa krát sa človek zamiluje, začne s niekym chodiť a až neskôr sa ukáže, že má každý iný spôsob života a nie je to zlučiteľné. 🤷‍♀️

sense
28. mar 2022

Ja by som si s takýmto ani vzťah nezačala....

oblecenie99
28. mar 2022
7lenka11
28. mar 2022

Tak hlavne si odpovedz na otázku, či máte spoločnú víziu budúcnosti. Je úplne jedno, či majú gazdovstvo, či chce žiť na dedine alebo rovno pri rodičoch. Otázne je, ako sa pozeráte na budúcnosť a smerovanie.. Pokiaľ v tom zhoda nie je, tak asi k sebe úplne nepatríte.
Mojej kamoške sa rozpadol dlhoročný vzťah presne pre tento istý problém. Chalan sa chcel sa vrátiť po škole domov k rodičom na dedinu a mať veľké gazdovstvo. Ona chcela cestovať, túžila spoznať svet. Takže sa rozišli. A vieš, ako to nakoniec dopadlo? On sa síce vrátil domov, ale len na chvíľu. Zistil, že to naozaj nie je život pre neho a teraz žije v zahraničí s novou ženou - v krajine, kde chcela žiť kamoška (jeho ex). Ona si zobrala úplne iného muža a paradoxne žije rodinným, usadlým životom (bez gazdovstva, ale ani nikdy nikde nevycestovala). Človek mieni, život mení...

kristinaa300
autor
28. mar 2022

Ale keď ako partner vám vyhovuje, ľúbite sa a tak si rozumiete skvelo len tie dve veci su problémom.Mozno ešte to Gazdovstvo by človek ako tak prežil len to že musí žiť s jeho rodičmi.Ako nič proti ním,ale bývanie snímky nie

alanko20
28. mar 2022

Ani ja by som si s takym nezacala, ja nechcem zit na gazdovstve s rodicmi mojho partnera. Mam uplne ine predstavy o svojom zivote.

sense
28. mar 2022

@kristinaa300 ale to sú dve vážne veci.... Môj starý otec mal gazdovstbo a nič ako robota neexistovalo. Budíček 5.00 ci bol piatok alebo sviatok, dovolenka tiež nie... A v lete už dupľom nie...

vamajka
28. mar 2022

@kristinaa300 A preco musi byvat s rodicmi? Preco sa nemoze osamostatnit? Ved, ked ta ma rad pojde s tebou aj na kraj sveta nie?🙂

vroni
28. mar 2022

Áno. Respektíve by som si s ním vôbec nezačala

jaskolka
28. mar 2022

Po čase by aj to porozumenie prestalo, keď by s napríklad ty chcela ísť cez víkend na výlet a on by mal v plane (alebo rodičia) trebárs orať pole, alebo zberať zemiaky ci zabíjať sliepky. Iba hádžem príklady, neviem presne, aké gazdovstvo máš na mysli, ale ver tomu, že po čase by prišli hádky a spory. Pokiaľ ty nie si tiež typ, čo bude makať a chovať zvieratá a ešte ani nikdy tam nebudeš mať "svoju domácnost" tak to po čase skončí jediným spôsobom - rozvodom. Takže bud urobiť kompromis tetaz alebo nekompromisne ísť od seba.

0silvia0
28. mar 2022

@kristinaa300 zalezi od toho, co vyhovuje tebe. Ak si domased, rada manualne makas na gazdovstve, tak mozno ok. Ale ked ti nevyhovuje byvanie so svokrovcami, tak do toho nechod. To byvanie sa neda inak vyriesit?

zmrzlinka2021
28. mar 2022

@kristinaa300
Lenze tie veci, co pises su dost dost vazne. A im bude prisposobeny aj cely chod vasej buducej rodiny.
A ak uz teraz ti to vadi, po svadbe a s detmi to bude 100krat horsie!!! Budes zbytocne nestastna a ublizis tym aj svojmu manzelovi, lebo on je nejako nastaveny a ty ides do toho dobrovolne.

Poloz si ty sama sebe otazky, ci to budes plne akceptovat. Lebo ak nie, bude to len trapenie.

Mne by to urcite nevyhovovalo.

alanko20
28. mar 2022

@kristinaa300 fakt, ze partner chce zit a byvat inym sposobom ako ja a to, ze mi zaroven vyhovuje, sa dost vylučuje. To je moj nazor. Keby moj partner chcel zit so svojimi rodicmi, a ja nie, tak by mi kvoli tomu logicky nemohol vyhovovat. To, ze je to mily dobry clovek, ktory doma odprace riady, to na spolocny stastny zivot nestaci.

deti95060810
28. mar 2022

prosím ťa , s takým chlapom si radšej ani nezačínaj....nič proti gazdom, sedliakom a pod., ale budú ťa mať len za slúžku... Budeš musieť drieť ako otrok... Ak si takto predstavuješ život - tak potom nebudeš mať problém...

mishka81
28. mar 2022

@kristinaa300 ak je on zatazeny na gazdovstvo, tak musis s tym pocitat ze budes muklovat od vecera do rana. Ine rodiny pojdu v sobotu v lete na kupalisko, ty budes behat po humne. Ak nie si typ ktory ma k takymto veciam vztah, budes trpiet.
A to ze byvat so svokrovcami, tak myslim ze na koniku bolo dost pribehov o tom ako to nefunguje. Budes len prindis, ta ktora sa privydala a chcela by menit zvyky v ich dome.

malapepka
28. mar 2022

Uz prve, co by mi prekazalo, je byvat s rodicmi. To je jedno, z ktorej strany. Ak by si ty isla k nim, nikdy tam ,,doma,, nebudes.
Druha vec, ktoru musis zvazit, gazdovstvo je predovsetkym o robote. Na prvom mieste je gazdovstvo, aj na druhom, tretom.... a na miliontom mieste budes ty a tvoje potreby.
Ak budete mat casom dieta, tak kocik odstavis pri roli a kym bude dieta spat, ty budes na roli makat. Alebo okolo zvierat.
Budes im dobra na vsetky pomocne prace, ktore na gazdovstve su, krmenie zvierat, kydanie hnoja, žabijanie a cistenie zvierat, kosenie, susenie, uskladnenie... a nie, vazit si to nebudu, ved ,,to robite pre seba,,
Zabudni na dni oddychu pri bazene, vybehnut na vylet a dovolenka na viac dni nehrozi, lebo gazdovstvo sa vypnut neda.

lukina20
28. mar 2022

@kristinaa300 neviem ake gazdovstvo mas na mysli, ale napr u mna by to bol velky problem. Tito ludia musia doslova dret od svitu do mrku. Rano vstat nakrmit rychlo sa vymotat, ziadne romanticke popijanie kavy pri vychode slnka, rychlo obriadit zvierata, porobit co je treba, ist na pole, orat, denne treba nieco majstrovat, teraz je jar tak zase sadit, orezavat… a do toho zeny na starost aj domacnost treba aj navarit, udrziavat aky taky poriadok aj v dome, aj kupelku a wc je potrebne umyt
A pritom dovolenka ziadna
Presne ako pisu baby hore. Za mna nie

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elementissa
28. mar 2022

Určite by som s takým nebola, ale hlavne by som si takého ani nenašla, vyletel by v prvom kole. Spôsob života nie je len také hocičo, čo dnes máš nejaké a zajtra zmeníš od základov. Ja by som teda na poli nemakala. Ale ak to tebe nevadí, ani to, že nikdy nebudeš mať voľno a budeš iba muklit od rána do večera, tak je to v poriadku, tvoja predstava o živote môže byť diametrálne odlišná od tej mojej a je to v poriadku

annamalaga
28. mar 2022

A teba to baví? Zvieratá , výroba korbacov a tak? Bavil by ta taký život. Ináč v našej a poviem ti to tak ako to je pridrb,…. dedine by sa všetci skoro na smrad sťažovali , ďalej keď príde na predaj zemiakov , čoby si za 25 centov za kilo dala, vajíčka domáce chcú za takú cenu ako v lidli, čiže by si ani na zmesku nezarobila a roboty okolo toho je, no neviem, u mna určite u svokry nie a gazdovstvo tiež asi nie, lebo robota ťažká a za malo peňazí.

mimikarol
28. mar 2022

Ja by som si s takým ani nezačala. Zvierat sa bojím, nebaví ma taká robota. Mne sa nechce ani zelinu trhať v záhrade keď je vonku 30C a žiť s jeho rodičmi pod jednou strechou, keď by boli akýkoľvek milý, nestarali sa...nie. Nechcem žiť ani s mojimi rodičmi a to mame v pohode vzťahy

kristinaa300
autor
28. mar 2022

Ja dokopy nerobím nič,len keď navarim a sem tam poupratujem

mandarinka555
28. mar 2022

@kristinaa300 Zatiaľ....keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú...a potom sa nadrieš ako jedna mulica a v štyridsiatke budeš vyzerať na 60, no a ruky budú staršie ako druhohory....

annamalaga
28. mar 2022

@kristinaa300 Ináč a on vie o tom, že asi snim nepôjdeš?

selest
28. mar 2022

Urcite musis mat s partnerom rovnaku alebo aspon podobnu predstavu o buducnosti, byvani, traveni volneho casu atd. Inak to bude pre oboch utrpenie..
A k tomu ze ti partner vyhovuje napisem len tolko ze vacsina partnerov si vyhovje kym riesia pekne veci ako vylety vecere atd a kym nezacnu riesit vaznejsie veci, deti, rodinny zivot, chod domacnosti a rozne problemy s tym spojene... Potom sa ukaze nakolko si vyjovuju. Ty uz teraz vidis ze mas inu predstavu..

lejduska
28. mar 2022

@kristinaa300 podľa mňa to nie je len,ono to bývajú dosť zásadne veci. Z vlastnej skúsenosti viem, že bývanie u rodičov a prílišné angažovanie sa s ich životmi nie je dobre, resp toto nezodpovedá predstave väčšiny žien po svadbe. A to nemôžem povedať žeby moji svokrovci mali nejaké gazdovstvo, len sliepky a co to sadili pre vlastnú spotrebu. Manžel tu býval a co bolo horšie,ich spoločná predstava bola,že tu príde aj so zenou/rodinou, no podmienky na to neboli. V manželovi som ako v muzovi nasla presne tie vlastnosti ktoré si na muzovi vážim čiže som nezdupkala😅 ale nebolo to ľahké. Hlavne je sa osamostatniť, v našom prípade aj manžel zistil na vlastnej koží niektoré veci a zmenil pohľad na vec. Stále pomáha príliš,rieši atď no na prvom mieste sme my s dcérkou. Neviem ci som ti dala odpoveď na otazku😅 ale závisí hlavne od tvojich predstáv a nakoľko sa líšia od toho co ti život s týmto muzom ponúka.