Odosobnenie sa

31. jan 2024

Ahojte..skusim možno mi poradíte a možno si niekto prešiel podobným …už neviem ako ďalej ako ísť ďalej a nemyslieť stále to čo bolo v minulosti od detstva (zle vzťahy s rodinou)mám pocit že som v začarovanom kruhu..v skratke mám dvoch bratov oni boli a sú maminy milacikovia aj keď ten starší vyvádzal vždy som bola bita najviac žiadna láska oboch rodičov a ani žiaden vzťah ako matka a dcéra ..otec mi zomrel pred dvoma rokmi a ta svätá trojka ma zo všetkého vyšachovala aj ohladom dedičského ma postavili na hotovú vec a už boli na všetkom dohodnutý ..vždy matka na mňa útočí a bratov sa zastáva aj keď mám pravdu ja už nevladzem mne sa s ňou už nechce ani volať ani nič mám 3 deti 9,6 a 7m vôbec ju vnúčatá nezaujímajú ma iba tieto nechodí ani malého nezoberie von príde k nám iba ak ide do mesta a nestíha na autobus …cítim k nej veľký hnev môj manžel sa s ňou ani nerozpráva …na Vianoce bol mladší brat 23r doma (chodí na výšku do Prahy) skákala kolo neho jak okolo vajca všetko pod nos vystiskala ho miláčik môj mu povedala a ja na ňu že prečo aj o mna sa tak nestará tak povedala že ja už mám rodinu..ale to bolo vždy tak ..len jed niečo zle zo starším bratom tak mi vyplakáva ..neviem čo už robiť už minule som mala jej vykričať všetko všetko ale nemám odvahu lebo to by sme sa pohádali a bola by konečná aj keď muž hovorí že aj tak s nej nemám nič že to je jedno…mám pocit že to majú v rodine mužské pohlavia majú najradšej a dcery nemajú za nič..taká som s toho zdeptana už nechcem stále na to myslieť a trápiť sa chcem ísť ďalej
..je toho veľa ale aspoň takto v skratke

mila23
31. jan 2024

chapem,ze je to tazke,ale preco ich neodstrihnes? naco je ti takato rodina? resp. by som obmedzila styky a hotovo...musis sa zariadit sama...ano,je to tazke a cloveku je to luto,ze bratov ma mama radsej.....ale vidis,ze nic sa s tym neda spravit, tak by som sa aj ja tak k nim a mame spravala....

cookie29
31. jan 2024

zajdi si k psychologovi... mas to v sebe nespracovane a velmi Ta to trapi, aby si to nepreniesla aj na deti...

zuzina1988
31. jan 2024

tazko sa to cita. odporucam venovat svoj cas ludom, ktori ta maju radi a vazia si ta. kamosky, tety, muz, muzova rodina… a ked pride maminka na kavu, hovorit o tych ludoch ktorych lubis, nech sa mozno uvedomi mama, ze nieco “pre**la”.

tvoju mamu tazko pochopit, ale ked sama nevidi co robi, tak ty jej oci tazko otvoris.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lija22
31. jan 2024

tvoj muz ma pravdu a dobre robi, ze sa s nou nebavi. Naco? naco na nu minat energiu, ci nadej. Nic z toho nebude

autor
31. jan 2024

@mila23 neviem prečo aj by som sa chcela úplne odstrihnúť ale potom.ju začnem sanovat ..neviem ako to mám spraviť ..

autor
31. jan 2024

@cookie29 áno trápi lebo keď vidíte všade ako to funguje inde ako mama s dcérou fungujú hovoria si všetko ja nič že radšej ma bratov je mi to tak ľúto už som nad ním uvažovala lebo fakt sa dusim vo vnútri

autor
31. jan 2024

@zuzina1988 ona si to vôbec neuvedomí veľa krát jej poviem že ešte dobre že mám svokru čo mi malého zoberie von pokočikovat a staršie deti berie každý piatok prespať domov..že svokra mi veľa pomáha ..jej reakcia je že veď je doma inej roboty nemá a ja chodím do roboty (brat ju zamestnáva a viac menej nerobí nic prechádza sa po firme ) svokra ma ešte ďalšie 2 vnúčatá ..to je toľko veľa toho to keby som to tu všetko rozpísala tak za hlavu sa každý chytí čo to za ženu

mamina7070
31. jan 2024

v prvom rade si uvedom ze vztah mama dcera nefunguje vsade

je plno zien co ma katastroficky vztah s mamou

jej budes zbytocne hovorit, odstrhni ju a neozyvaj sa jje ked pride vpovedz akurat sme sli von vybavit atd a otoc ju a nechod k nim

a skus psychoterapiu

cookie29
31. jan 2024

@autorka moc idealizujes alebo pozeras telku. Pokial si neobujes niecie topanky, netusis kde tlacia ... to co sa zda super moze byt pozlatka, fasada, za ktorou sa skyvaju velke problemy... netvrdim, ze neexistuju funkcne vztahy, ale ver mi ovela viac je tych nefunkcnych. V kazdom pripade si musis najprv vyriesit seba, aj kvoli sebe samej ale hlavne kvoli detom, lebo podvedome sa to prenasa. Drzim palce