Odmietavé a neúctivé správanie, ignorácia

15. nov 2023

Dobrý deň,musím napísať,že som z takého správania smutná,no i nahnevaná.Ja sa ku kazdemu správam úctivo,aspoň sa snazim.Totiz stáva sa mi,že mi ľudí neodzdravia na pozdrav,že sa jednoducho správaju rezervovane a aj neuctivo niektorí.

daniela2202
15. nov 2023

Z toho vyplýva, že debilov pribúda a pribúda

minenkak
15. nov 2023

Ja som dnes napríklad v práci bola odmerana k dvom ľuďom,keby som to neurobila zožrali by ma za živa ,niekedy treba určiť hranice

egonsk
15. nov 2023

Pokazde pozdravim vratnicku a ona pozdravi, alebo pousmeje sa aspon tak mozno v pomere 1:8 .... nelamem si s tym hlavu, je mladsia odomna a jej to jej hanba, ked nevie co je slusnost. Ked cakam pri vytahu v praci, tiez sa pozdravi mozno stvrtina, ale pri vystupovani z neho aspon odzdravi 3/4 ludi.

autor
15. nov 2023
autor
15. nov 2023

@egonsk hmm,veď aj ja by som to chcela mať v pazi,no mňa to hnevá.Potom mávam pokazený deň a tak,už som niektorých zámerne začala "nevidieť".Naozaj je mi to proti srsti,ale chránim seba a svoju náladu a tak.

egonsk
15. nov 2023

tak si to neber tak k srdcu, vela ludi nema slusne spravanie, vela ludi si neumyje ruky po wc, vela ludi si neutrie pribor pred jedlom, vela ludi ta odsudi ked vyslovis iny ako vacsinovy nazor, atd ... bud sama sebou a neries co nemas ako zmenit, alebo ovplyvnit, lebo iba sebe tym skodis.

autor
15. nov 2023

@egonsk ďakujem,budem na to myslieť

lonely66
15. nov 2023

niekedy zaberá: "aký požič, taký vráť"

autor
15. nov 2023

@lonely66 ďakujem

liusa82
15. nov 2023

ved minule tu bola takáto téma pár dní dozadu nie si to znova ty😀 no čo narobíš niekto zdraví,niekto nie.Už len to by ma naštvalo.Jedine čo by ma nahnevalo tak to,keby sa mi nepozdraví niekto, koho poznám,alebo keby sa nebodaj spraví že ma nevidí.Ale cudzích ludí nejako extra neriešim.Jasné že pokial vojdem do obchodu,k doktorovi atd to sa zdravím stále

dskjhfdlkdjhl
15. nov 2023

Pokazeny den preto, ze sa niekto neodzdravi? Zrejme nemas ine starosti a radosti, ak Ti toto dokaze pokazit den. Problem je v Tebe.

gleep1
15. nov 2023

Neviem ci mas na to povahu, ale mna ked niekto neodzdravi a som si ista ze ma ten clovek pocul tak pozdravim este raz hlasnejšie, dominantnejsie s Priamym pohladom na daneho cloveka. Miera odzdravenia je 100%. Ak je tam dcerka tak to pred nou nerobim, ale hlasno jej poviem ze dany človek bol neslusny a nevychovany a ze ona je sice mala, ale slusnejsia a sikovnejsia. Pri mladych-25 a menej- to nerobim, su mi jedno, ktokolvek starsi ked neodzravi považujem to za jeho hanbu a vidim ze ked toto spravim tak sa ti ludia az splašia lebo naozaj nikto nečaka ze z pozicie "som nad tebou a nemusim ta zdravit lebo ta mam v pici" ich dostanes do pozicie "radsej odzdravim lebo mi mozno vrazi"... Obrazne povedané, neviem to lepšie vyjadrit ale fakt mi to robi radost ako kazdy Neslusny lenivec zrazu tu svoju hubu otvorit vie

reddflowerlife
15. nov 2023

@gleep1 no u mna v praci to neplati, je tu jedna doktorka ktora mi ani bohovi neodzdravi a vsimli si to aj ine kolegyne ze ani im nikdyyy neodzravi. My sme tiez doktorky. Idem vyslovene oproti nej, ona oproti mne, ticho na nemocnicnej chodbe nikto iny tam nie je, ja jej vyslovene poviem nahlas dobry den a ona nic ide dalej 😀😀😀😀😀😀😀😀 Uz to je cisty trapas. Uz jej naschval nezdravim. Tiez sa tvarim ze ju nepoznam a idem okolo nej, starej dievky. Na nu neplati ani dvojite pozdravenie. A je starsia odo mna

gleep1
15. nov 2023

@reddflowerlife tak verim tomu ze existuje clovek na ktorého to neplati, mne sa to este nestalo ale verim ze pocas zivota sa mi stane, ju by som pozdravila prvy krat normálne a druhy krat "a najkrajsie rano prave tym co dobre rano nikdy nepraju" a tak by som ju zdravila na dva razy tou istou formulkou vzdy a mozno by raz odzravila lebo by jej samej uz bolo zo seba hlupo alebo by bola navzdy ta co dobre rano nikdy nepraje..

autor
16. nov 2023

@liusa82 nie nebola som to ja.Nie len zdravenie,ale celkový pristup

autor
16. nov 2023

@dskjhfdlkdjhl nie len zdravenie

autor
16. nov 2023

@gleep1 😊,no veru nemám teraz na to povahu.Mozno k tomu raz dospejeme.Ale raz som to urobila už.Odvtedy má ten človek zdraví,čo som práve myslela,že už nebude.😆

dskjhfdlkdjhl
16. nov 2023

No, lenze Ty mozes zmenit jedine svoje spravanie, nie spravanie druhych. Takze dni Ti kazi nieco, co ovplyvnit nedokazes, takze si skodis sama sebe. A ked to tu tak citam, tak casto ludia, ktori sa sami nevedia chovat, maju dojem, ze by mohli druhych vycjovavat a este sa aj rozculuju😝

reddflowerlife
16. nov 2023

@gleep1 Čosi to nemá vyznam. Ona sa tvari že ta nepozna /nevidi. Ale keď uz chce konzilium poradiť sa tak dolezie 🤣🤣🤣🤪

autor
16. nov 2023

@dskjhfdlkdjhl nerozumiem...kto si myslí,že by mohol druhých vychovávať?

autor
16. nov 2023

@dskjhfdlkdjhl ale predpokladám,že mňa si nemyslela.😊

gleep1
19. nov 2023

Nie myslela tym mna, samozrejme, len chúďatko nepochopila ze to nie je o vychove ale takej malej cezhubu niekomu kto si myslel ze dal male cezhubu prave tebe...lebo vsetci vieme ze clovek co pozdravi a vie ze bol pocuty a nie je odzdraveny sa neciti prave najlepsie, je to ista forma odmietnutia a nikto nema rad odmietnutie a vie to aj ten clovek co neodzdravi a to co robim ja nie je o vychove ale o prehodeni negativnych pocitov ktore mienil clovek vyvolat u mna, nanho.
@dskjhfdlkdjhl a to ze sa rozculujem alebo ze ma to rozculuje som nikde nenapisala tak si aspon prosim ta nevymyslaj

gleep1
19. nov 2023

@dskjhfdlkdjhl a inak, myslis si ze ked takto nepriamo na niekoho vykrikujes tak ta to robi lepsim clovekom? Si len slaboch co nevie ist do priamej konfrontacie, taky ubohy pes co šteka iba za plotom. Poznas pojem pasivne agresivne spravanie? Toto, co si spravila je pasivne agresívne spravanie a prepac moja vobec nie milá mojka, to ze agresiu vyjadris takto uboho pasívne to z teba nerobi lepšieho ani mierumilovnejsieho cloveka, aj ked ty sama mas taky pocit. Nabudúce ked budes chcieť niekoho komentovať tak to sprav ako zrely clovek priamo a nie ako nevyrastene decko co bude vykrikovat takymto spôsobom "ja akoze nic". Je to strašne slabošské spravanie a tiez nema s dobrym vychovanim nic spolocne, ak, tak sa zdrz komentaru alebo hovor priamo, dobre?

dskjhfdlkdjhl
19. nov 2023

@gleep1 a ako vies, ze som pisala o Tebe? Nie si trochu domyslava? Ja som to myslela vseobecne, v priebehu asi dvoch dni tu boli dve rovnake diskusie, moj prispevok bol o oboch. Ale evidentne si sa v tom nasla a musela si zastekat. Netreba soc. siete brat az tak vazne, skodi to😉

gleep1
19. nov 2023

@dskjhfdlkdjhl nie nie som domyslava ani hlupa. V tejto diskusii si mohla mysliet len mna a v tejto diskusii by si sa nevyjadrovala k nazorom pisanych v inej diskusii. Plati to, co som ti napisala. To, ze vyuzivas formu pasivne agresivneho spravania z teba nerobi menej agresivneho mierumilovnejsieho cloveka, je to zlé zákerné správanie. Priama agresia, priama konfrontacia, priame vyjadrenie negativnych pocitov sice moze vyzerat v niekoho ociach horsie, ale na rozdiel od pasivne agresivneho spravania moze nieco vyriesit. Napriklad si ma mohla konfrontovat priamo, napisat mi co a preco sa ti na mojom spravani nepaci, ja by som ti napisala ze som hypercitlivy clovek na akykolvek naznak odmietnutia, co neodzravenie je a vyvolava to u mna podobne pocity ako u autorky, aj ked nie celodenne ale mozno max 10 minutove a moj sposob ako sa tomu vyvarovat v tejto konkretej situacii je toto, co som napiasala a hopa, funguje to. Napisala som to tu preto, lebo mne to pomaha a ak by mala nahodou autorka na to povahu, mohlo by to pomoct aj jej. Keb si bola agresívna priamo, mohli sme prist k vzájomnému pochopeniu, vidis.. Takze ja som tu napisala nieco co mne pomaha v domneni ze by jej to mohlo pomôcť na to, aby niekto, kto si o sebe mysli, ze je lepši vychovanejsi clovek nez ja zacal bez akehokolvek dobreho umyslu v komentari ohladom " ludi" pasivne agresivne štekat co sorry ale nevyriesi vôbec nic, nepomoze nikomu a ničomu, len to u niekoho vzbudi negatívne pocity a ten niekto sa v 99% pripadov nevie ani branit, lebo to je to hnusne na pasivnej agresii, ze sa človek sam seba pyta, ci sa mu to len zdalo, alebo to tak naozaj bolo. A tak "útočník" ostane prehliadnuty.. No bohužiaľ si narazila na tu jednu co nemieni byt ticho ked zbada pasivnu agresiu a sorry ale naozaj som ta mienila priamo konfrontovat tak isto ako mienim priamo vratit hnusne spravanie tym, co nevedia odzdravit co je btw tiez casto forma pasivne agresivneho spravania sa. Ked sa ti nepaci niekoho odpoved, vyjadri sa priamo, mozno tym niekedy niekomu pomozes, nie každý si vzdy vsetko uvedomuje a mozno niekedy niekomu tvoj pohlad na vec pomoze uvedimit si alebo mu da zrkadlo.. narozdiel od tvojich súčasných praktik.. Ktoré si sa v tomto prípade este snazila posilnit dalsim komentarom, ze som domyslava ale sorry ne, toto na mna neplatí

dskjhfdlkdjhl
19. nov 2023

@gleep1 A ty to cele nejako velmi prezivas. Ak ta niekto nastval a potrebujes si niekde vypustit jedovate sliny, tak sa ti snad ulavilo😉 A ano, myslela som aj tu druhu diskusiu, resp. mnohe dalsie diskusie na MK. Lenze ja toto tu tak neprezivam ako Ty, takze nepotrebujem s nikym nejaku dlhsiu debatu😉

gleep1
19. nov 2023

@dskjhfdlkdjhl och, ake milé ty slecna vychovana ❤️

dskjhfdlkdjhl
19. nov 2023

@gleep1 Tiez Ti prajem pekny vecer😉

gleep1
19. nov 2023

@dskjhfdlkdjhl krasne ti ide to pasivne agresivne spravanie, odporucam ti to ako temu dnesneho vecera namiesto MK.

dskjhfdlkdjhl
19. nov 2023

@gleep1 Absolutne ma nepoznas, ale horlivo sa mi snazis nahovorit aka som. Skus zit v realite a neupinaj sa na to, co Ti kto na MK napise, ci nenapise😉