Odišla som a už 2 týždne nekomunikujeme

7. sep 2024

Ahojte. Píšem v túto hodinu,lebo už pár dní nemôžem normálne zaspať. Dôvod je ten,že ma trápi moje ukončenie vzťahu (odišla som). Už to budú 2 týždne,čo spolu nekomunikujeme. Boli sme spolu vyše 2 rokov a v poslednej dobe sme sa len hádali. Je odomna starší o 11rokov. Odzaciatku som s ním nebola šťastná,nerád sa bozkával,nerád prejavoval city,zato neustále sekíroval,chcel vychovávať. Tvrdil,že chce rodinu,potom sa už začal vyhýbať. Klamal mi aj v tom,že mu bývalá umrela,pritom ho len nechala. Nebol ani krásavec, večne uhundraný. Náš sexuálny život tiež 0 bodov, žiadne bozky, žiadny orál z jeho strany. Ja z týmito pocitmi som to už začala všetko sabotovať,začala som byť zlá,až nakoniec som odišla a viac sa mu neozvala. Trápi ma,že to nemám ukončené, štve ma,že som bola sprostá a neskutočne ma se.ie,že sa vôbec nad tým zamýšľam a nenechám to tak, minulosťou. Otázka znie a stále sa pýtam aj samej seba,je normálne sa trápiť nad zlým vzťahom a dokážem to nejako uzavrieť a ísť ďalej? Mali ste vzťahy, ktoré ste neuzavreli a ťahalo sa to s vami ďalej,do ďalších vzťahov? Neviem,či má pochopíte,ale aj tak ďakujem za všetky príspevky a odpovede.

vler
7. sep 2024

Od zaciatku si s nim nebola stastna a napriek tomu si udrziavala tento vztah 2 roky??

dion287
7. sep 2024

Podľa mňa je veľmi dôležité aby sa všetky veci v živote predtým nez sa ukončia tak vyrozprávali. Bud je to osobná komunikácia alebo žiaľ niekedy sa neda tak písomná. To čo ťa teraz ťaží je to že si odišla bez toho aby ste to poriadne komunikačne uzavreli. Stáva sa že človek kt to takto neskončí tak dokáže to v sebe držať roky až ma chtič toho druhého vyhľadať a napísať mu. Niektorí to tak nemajú ale Niektorí zas áno, aby si nebola jednou z nich. Je bežné že po toľkých rokoch ti to príde aj ľúto ale to je už normálne to prejde. Hlavne to ukončí tak, aby si nič v sebe nedržala to je dôležité

deti95060810
7. sep 2024

chceš sa ešte ku nemu vrátiť - keď ani nespíš kvôli tomuto problému, alebo to potrebuješ len ukončiť...
lebo ak druhé - tak mu napíš mail, list a pod kde všetko vysvetlíš prečo si vzťah ukončila...
inak uhundraný chlap je "obrovská " výhra... 😨

januska12323
7. sep 2024

Napíš na papier čo ťa trápi a potom ho spál, tento chlap nestojí za tvoje vysvetľovanie.

hugger
7. sep 2024

Napis na MK vsetko co ta trápi. Funguje to.

moonlight1210
7. sep 2024

Ale ano. Ludia mali aj zle vztahy, aj z nich odisli a aj tak sa potom este trapili, nez ich to uplne preslo.
Je to normalne. City nie vzdy odidu z minuty na minutu. Daj si cas. Su to este len 2 tyzdne.

Rolu zohrava najskor to, ze ho stale mas rada a asi aj dufanie, ze on to viditelne olutuje, ako sa choval a ze ta stratil. Ze pochopi, ako to pokazil, uvedomi si chyby. A on nic.
Ty mas pocit, akoby mu to bolo jedno. Akoby ta iba cely cas fakt len pouzival a nikdy nemiloval. Chyba pocit satisfakcie. A nici ti to sebahodnotu, co sa pretavuje na hnev, zlost a sklamanie. Aj nad sebou, ze to nevies otriast zo seba, zahodit toho chlapa za hlavu. Ale to prave preto, ze vies, ze satisfakcia (najskor) nepride a stve ta to, je ti smutno a citis sa pouzita.
Taky zacarovany kruh.

Daj tomu cas. Postupne sa dostanes do stavu “No a co”. Uvedomis si, ze ked to bolo medzi vami na figu, ty si sa rozhodla konat a aj si to urobila. Ze to bolo tvoje rozhodnutie a nasledovala si ho. Nezabijala si dalsi cas s muzom, co za to nestal.

Hlavne sa netrestaj za to, ze si dovolila, aby sa k tebe choval, ako sa choval. Pouc sa z toho, nedovol to dalsim muzom, uz vies na ake signaly si mas davat pozor.

7miriam77
7. sep 2024

Ja ti tlieskam, že si z takého vzťahu odišla, aj keď to trvalo dlhé dva roky. Ak máš pocit, že ten vzťah je neukončeny, tak ho ukončí tak, aby si bola spokojná. No podľa mňa stretnúť sa s ním a všetku krivdu mu vykričať je blbosť. Podľa mňa, on tvoj odchod pochopil ako rozchod a nejako sa už k tomu postavil. Ak ti nevolá, nepíše...nechaj to tak a daj sama sebe čas.

fido69
7. sep 2024

@autorka napísala "Klamal mi,... Nebol ani krásavec, večne uhundraný. Náš sexuálny život tiež 0 bodov, žiadne bozky, žiadny orál z jeho strany."

Nechápem. Toto si vydržala 2 roky? Mala by si dostať medailu za statočnosť.🥇

svetlonos
7. sep 2024

Tak mebud sprosta aspoň teraz keď di bola ceke 2 roky 🙈
Co chceš ukoncovat?? Ved u vas ani nič riadne nezačalo a ťahať to tak dlho?? Ty to máš ukončené predsa! Nas...A si sa a odisla. Vykašli sa NS príjemnú komunikáciu o ukončení vztahu. Aj ja som jednoducho odisla. Teda presnejšie- neprišla nazad ku nemu, ale do uplne ineho mesta do no novej prace! Ukončila som cez telefon krátko rychlo a zložila. Rok mi chýbal ale u nad to bolo úplne naopak ako píšeš ty. Bol pozorný, venoval sa mi, kúpil co som len okrajovo povedala- napriklad ze uvažujem nad zmenou kozmetiky na tvár. Na druhý deň som ju mala. A to som fakt nehovorila stým, aby mi ju kúpil.
A x iných veci fungovalo geniálne uzasne. Napriek tomu boli okolností a veci, prenájom neakceptovateľné a neúnosné! Po roku sama som to spracovala a nový vzťah zavala au po tom, keď som bola uplne v pohode! Neľutujem.

gerber58
7. sep 2024

Co ti robí problém na tom uzavrieť? Od začiatku to bolo na hovno, tak v čom chceš tápať stále? Keby tam boli aj svetlé chvíľky ale toto? Ani sa ti neozval, tak deň na neho

viestta
7. sep 2024

Co je podla teba na tom vztahu nevztahu neukoncene a neuzavrete? Vsak to bolo chore uz od sameho zaciatku. Preco sa masochisticky tyras? Zakazdym ked ta zacne trapit lutost za tym vztahom precitaj si co si tu napislala. Pre istotu aj 3x, mozno ti to po stom precitani konecne dojde, ze toto bolo najlepsie co sa stat malo.

svetlonos
7. sep 2024

@svetlonos
oprava na konci prenajom = pre mňa neakceptovateľné.

0silvia0
7. sep 2024

Ved ubehli len 2 tyzdne, je normalne, ze to mas este v hlave. Po par mesiacoch si budes nadavat, ze si sa kvoli debilovi vobec trapila

tykat
7. sep 2024

Ak bol taky ako pises tak uz si aj ty "umrela" a sekiruje nejaku inu. Ja uz by som mu nevenovala ani myslienku. To ze si s nim stratila 2 roky, to ta mrziet bude ale bud rada ze to nebolo viac.
Niektora tu pise ze si treba vsetko vykomunikovat, v tomto pripade mi cas straveny komunikaciou pride daleko hodnotnejsi ako jej vysledok.

autor
7. sep 2024

Dúfala som,že sa zmení,nakoniec som pochopila,že nie a zrazu to boli dva roky. On sa snaží so mnou spojiť,aké ja ho ignorujem. Na jednej strane ho chcem poslať do prdele,na druhej mu to chcem všetko vypovedať. Asi máte pravdu,nechám to už teraz tak,nebudem už s ním nič riešiť,podľa mňa to bude zbytočné z jeho strany a nakoniec ešte ja skončím ako tá najväčšia ... . Možno má fakt trápi len ten zbytočný čas s ním. A áno, pomáha sa vyrozprávať aspoň tu. Mám pocit, akoby som to vravela jemu.

egonsk
7. sep 2024

klin sa klinom vybija. Ale na dalsi krat si napis na ruku, ze chlap sa nezmeni, cize ak ti nieco vadi, nepokracuj radsej. 😉

grof_monte_christo
7. sep 2024

Chyba ti len akykolvek vzťah, radšej zlý ako nijaký. Nauč sa byť sama so sebou, daj si single pauzu, nájdi si nove koníčky, nových priateľov.

simonka1304
7. sep 2024

Toxický človek...maju v sebe charizmu,ktorou si vedia ludi priputat..a tí vlastne ani nechapu preco..lebo logickym myslenim vedia..ze im len ublizuju..hlavne ak si empaticka osoba.
Je dobré,ze si sa od neho odputala..nedaj sa vtiahnuť naspäť..nevedia prejavovat lásku.

autor
7. sep 2024

Mám 31rokov,viem ,že budem mať v budúcnosti iný vzťah, určite lepší,no mám obavy,že ako to nejako neuzavriem,bude sa to so mnou ťahať ďalej. Mám pocit,že keby to bola hádka a rozchod,bolo by to jednoduchšie. Takto snáď ani nevie, prečo som to uzavrela a môže si namyšlať,že ti bol vlastne dobrý vzťah,len ja som chcela zmenu. Ale na druhej strane cítim a určite by to tak bolo,že keby som mu čokoľvek povedala,čo má štvalo, vždy by to otočil. Niektoré vzťahy asi naozaj netreba riešiť a nechať ich vyšumieť. Ku koncu som už bola aj ja zlá,asi som len čakala na niečo, zámienku to skončiť. Nestalo sa a aj to ma hnevá. Je pravda,že je to čerstvé, časom už na to ani nepomyslim, keď ma trápilo,ako sa tento vzťah ukončil,nijako.

grof_monte_christo
7. sep 2024

@anonym Pozri, aký bol cely vás vzťah, taky bol aj jeho koniec. Nemastny, neslany, taky nijaký. Zostal ti po ňom len bordel v hlave.

tykat
7. sep 2024

Ked sa snazi s tebou spojit tak mu napis, ze je koniec, inak to nebude a nech ta uz nekontaktuje lebo s nim nechces byt v spojeni. Ze k sebe skratka nepasujete, nevyhovuje ti ako clovek a cez to sa neprenesies. Viac neodpisuj, povazuj za ukoncene.

iv007
7. sep 2024

Ako keby som citala o svojom ex. Tiez starsi o 11 rokov, neustale ma poucoval a "vychovaval". Musela som sa mu prisposobovat casovo aj aktivitami ak sme mali byt spolu. Minimalne prejavy citu a nehy, len vtedy bol mily ked chcel sex. Vrchol ladovca bol ked mi vytkol, ze ja mam hypoteku na byt tak mam suchat nohami. Logicky mam 35 a nezdedila som majland ani nerobim desiatky rokov aby som zohnala byvanie na cash. Na den zien mi napisal spravu na messenger, nestala som mu ani na osobne stretnutie. Zostala som ticho, odstrihla som ho odvsadial a neskutocne sa mi ulavilo. Kazda zena si zasluzime pokojnu a harmonicku lasku. Drzim palce aby si vydrzala a pohla sa dalej.

autor
7. sep 2024

Ten bordel v hlave,to je veľká pravda. Nevravím,že boli s ním všetko zlé. Odzaciatku neprejavoval city, rešpektovala som to,že nie je ten typ muža. Tvrdil,že sex nepotrebuje tak často,ako ho potrebujem ja. Vždy všetko chcel mať podľa seba a žiadne ústupky nerobil,ako ja. Ani neviem,čo má na ňom priťahovalo,bol taký obyčajný muž,ani nie bohatý, keby aspoň to a mohla by som za zaradiť k zlatokopkám 😏. Som ale človek, ktorý nenecháva nič otvorené,podľa mňa si zaslúži vedieť, prečo som to ukončila. S tou satisfakciou je tiež pravda. Neviem,či ho to tiež trápi,alebo len mávnu rukou. Potvrdzuje sa však pravidlo,že ak do 2 rokov sa vzťah nikam neposunie,je to koniec,nech sú už dôvody akékoľvek. A túto skúsenosť budem považovať pre mňa výhodnú. Nebudem vždy ustupovať a podriaďovať sa, nečakať že sa niekto dokáže zmeniť,keď on neurobí to isté. Ďakujem za vaše pohľady a čas. Je to len čerstvé a časom to určite prejde.

grof_monte_christo
7. sep 2024

Ak vás vzťah nikdy nemal potrebnú hĺbku, tak úprimný a hlboký rozhovor s tvojim bývalým asi nemá význam. Nepochopili by ste sa. Bude lepšie keď to pracuješ v sebe a necháš to odozniet.

janickacrazy
7. sep 2024

Napíš mu list, všetko čo ťa trápi daj na papier a potom ho spal, viem, že možno to príde divné, ale ozaj to pomôže. To bude také ukončenie vzťahu, jeho všade zablokuj a máš pokoj.

autor
7. sep 2024

Odpíšem mu len na jeho otázku,že či koniec?

Celý náš vzťah bol založený na klamstve a to z oboch strán. Ja som vedela, aký si človek a predsa som čakala,že sa zmeniš. Ty si čakal,že mi to nevadí a budem ďalšie roky znášať tvoj prístup ku človeku(mňe),ktorého vraj považuješ za rovnocenného partnera.

Písal mi, volal,ale ignorovala som ho, pretože som nemala chuť mu čosi vyčítať, chcela som vysvetliť , prečo? Dnes to na mňa akosi doľahlo a začínam mať pocit,že som urobila správne,hoc ma štvalo,že bez vysvetlenia. Neboli sme spolu šťastní obaja, budeme aspoň spokojnejší bez seba.

dadka1997
7. sep 2024

A prečo si s nim tak dlho bola, keď si nebola stastna?

autor
7. sep 2024

@dadka1997 to je otázka za milión. Fakt neviem. Možno aby som nebola sama? Možno som samú seba chcela trápiť? Možno sú vzťahy,ktoré sa racionálne vysvetliť nedajú?Vážne neviem.

autor
7. sep 2024

Preto vravím,keby bol aspoň bohatý a dokázala by som sa zaradiť do určitej skupiny ľudí. Takto som sa priradila ku hlupaniam, ktoré sú z niekým len preto,aby z niekým boli a boja sa začínať, zvykať na niečo nové.

grof_monte_christo
7. sep 2024

To vážne ta napadla táto myšlienka, že keby bol aspoň bohatý? Ako by to obohatilo vás vzťah?