Odchod od partnera

3. okt 2022

Dobrý deň. Potrebujem asi len trochu podpory. Už dlhšie vnímam partnerské problémy, mame takmer ročnú dcéru. Často sa s partnerom hadame, býva na mna nepríjemný a často krát aj vulgárny, hovorí mi, že som neschopná žena a podobne. Celkovo býva často podráždený, necítim sa v takom vzťahu komfortne. V nervoch mi x krát povedala že som je***ta a podobne. Inak sa správa super, je skvelý otec a dcéra ho miluje :( bijú sa vo mne pocity. Budem egoistka, ak takýto vztah ukončím, keď už cítim, že mi ten vztah nič nedava, priam naopak, uberá energiu. Nie som z ďaleka dokonala, veľa krát je doma neporiadok, pri dcére x krát nestihnem upratať, občas nenavarim, psychická pohoda je pre mňa prednejšia, ako lietať po večeroch všetko upratovať, čo sa cez deň nestihlo. Rada si vo voľnom case zašportujem, vôbec ma nehnevá, že by sa skôr zišlo upratať, veď život nie je len o upratovaní a vareni. Chlap samozrejme robí v domácnosti tiež, ale mame obrovsky dom a toho neporiadku sa nazbiera ľahko. Som egoistka, keď je ten vztah v podstate fajn, len občas dôjde hádka a kricime po sebe a nadávame si? Mňa nebavi, ako mi vkuse hovorí, prečo je toto ta, keď povedal, ze to bude tu, prečo toto a prečo tamto a vkuse sa mu niečo nepáči a je pomaly každý deň podráždený. Veľa krát hovorí stylom “aký k***t to sem dal” a podobne, mne sa takýto štýl konverzácie nepáči. Alebo že vyhodi j***tu mačku na ulicu .. a podobne. ..

pribinak
3. okt 2022

Ale toto čo popisuješ by dá dalo riešiť aj inak ako odchodom

sashabb
3. okt 2022

On sa určite nezmení, čiže sa ti ani nečudujem, že chceš odísť.

janickacrazy
3. okt 2022

ked máte obrovský dom, tak možno upratovačka na pár hodín do týždna by to u vás trošku pomohla vyriešiť, ked on má rád poriadok, horšie to bude s tými nadávkami, to asi také jednoduché nebude

autor
3. okt 2022

@pribinak a ako, keď sa snažím komunikovať, a on povie, že nemá náladu riešiť pi**viny alebo že si za tie slová môžem sama

autor
3. okt 2022

@janickacrazy na to bohužiaľ financie nie su, ale to by ani nestačilo. Ráno aj keď je poriadok, vari sa obed, nazbiera sa nejaké prádlo- dieťa sa veľa krát zašpiní, nakopí sa to a zrazu na obed už poriadok nie je, k tomu vkuse nejaké obdobie detske- zuby, a podobne

deti95060810
3. okt 2022

ešte porozmýšľaj , uvidíš ako to bude keď odídeš do práce...

barborachors
3. okt 2022

dnes to su vulgarizmy, o par rokov facky.... aj slovna agresivita je agresivita. Smer psycholog alebo poradna. Toto sami nedate, on ta uz nevnima.

zuzana9393
3. okt 2022

Berie ta ako samozrejmost. Ale tiez mi to nepride ako dovod odist. Predstav si co bude nasledovat. Ak by ste sa aj rozisli v dobrom, co sa asi stava malokedy, budete sa sudit o vyzivne o starostlivost, dieta si prehadzovat... - som rozvedena takze presne viem o com hovorim. A teda to som sa rozvadzala z daleko vaznejsich dovodov. Mozno by mu pomohlo postrazit ho odchodom, aby zistil, ze si k tebe nemoze dovolovat take veci. Lenze ak to nezaberie, budes na tom este horsie.

dusankomoj
3. okt 2022

Si si istá,že napríklad toho neporiadku je iba trochu,ako píšeš? Lebo ja osobne som z bordelu nervózna a podráždená. Možno je ho viac ako ,, vidíš" ty. A z toho môžu potom vznikať hádky a urážky. Neviem,či ste spolu dlho,ale máš malé dieťa a možno by stálo za pokus zabojovať.

autor
3. okt 2022

@barborachors on do poradne ísť nechce, povedal, že ja si poviem svoju pravdu a on svoju..

@zuzana9393 toto ma strašne ohradzuje od odchodu :( ale mne skratka dochádza energia na tento vztah, minule pri hádke povedal, ze bodaj by skapal, proste toto mala keď bude väčšia bude vnimat :(
@dusankomoj ako proste bordel je ťažký pojem, cize ano, v jeho očiach je toho bordelu občas veľa, ale to mu dáva pravo sa so mnou hádať, a hovoriť mi, aká som neschopná žena? Skratka keď ma to dieťa blby den, som rada ak uvarim, spravím základný poriadok a bohužiaľ prádlo a podobne veci nezložím .. a nechám si aj na gauči nejaké oblečenie; ja viem, ale mne toto proste fakt nepríde dôvod na hádky, však sa to dá pekne povedať keď sa mu niečo nepáči, a odložím si to..

autor
3. okt 2022

@deti95060810 to sú proste 2 roky, a ja to už teraz takto nedávam, pomaly každý deň plačem, som nešťastná z tohto vzťahu

sashabb
3. okt 2022

@dusankomoj No ja neviem, ale aj keby mala doma neviem aký bordel, kto mu dáva právo aby ju nazýval je@nutou?
Toto absolútne nieje dobré pre to dieťa vyrastať v takomto prostredí. Potom keď bude dieťa väčšie a urobí niečo čo sa oteckovi páčiť nebude, tiež bude označené za je@nute? Či už to bude vlastne brať za normálne, lebo bude zvyknuté. 😖

zmrzlinka2021
3. okt 2022

Ste manželia?

dusankomoj
3. okt 2022

Tak mu to jednoducho povedz! Zlato,nestíham( moja mama napr.upratať NEVIE,vážne!) a skúste to urobiť spolu. Ja môžem povedať za seba, že občas prehliadnem neporiadok,ale každý krát? by som ich doma vyhubila🤣 skús na začiatok všetky veci zlúčiť na jedno miesto( nenechaj prádlo na gauči...) jasné,že to nieje dôvod na urážky a vo vzťahu ani nemajú urážky byť! Aj keby bol dôvod hocijaký. Ale zase poznáš: kvapka za kvapkou a pohár preteká.

mondolina
3. okt 2022

keď máte veľký dom sprav si z jednej izby technickú miestnosť, tam sa môže bordel hromadiť, prádlo atď.
prečo je na gauči?
mne bordel vadí veľmi, ale nadávať do vulgárne to nie.

dusankomoj
3. okt 2022

@mondolina presne tak som to myslela: urobiť bordeláreň a nenechať po dome na očiach! Raz za mesiac spoločne( a dá sa aj zo zábavou) upratať. Zabaví sa dieťa,vy sa môžete pri tom porozprávať. A zistiť príčinu,prečo nadáva!

stanulienkat
3. okt 2022

Ako dlho ste spolu? Predtym si na poriadok nepotrpel? Mozno je neporiadok u vas stale a vadi mu to. Mas 1 dieta. Naozaj to vsetko nejde sklbit? Niektore zeny maju 4 deti, pecu,maju poriadok, upratane,vyzehlene. Mozno si naozaj neporiadna a prehliadas to. Ja som mala besne dieta, ani na krok bez neho a neviem su predstavit mat stale bordel doma. To ho ale neopravnuje na taky slovnik. Toto su take malicherne problemy. Preco ste si robili dieta, ked nie ste kompatibilni? Ved raz uvar na 2 dni, druhy den uprac, 3 den oper... Nehovor, ze to nedas. Za kazdu blbost sa teraz rozchadzaju ludia. Skoda, ze az potom ,co si urobia dieta.

viestta
3. okt 2022

A čo robí preto aby bolo upratané? Ci len počuje a ani prstom nepohne? Pánko by sa mal podieľať na chode domacnosti, nie len nadávať, že si neschopná. Nech ukáže ako sa to robí. Po týždni, ak by bola celá domácnosť a dieťa len na ňom by skrotol. Takých múdrych chlapov sú tisíce, len teoretizuju z pohoria gauča s mobom v ruke aké skutek utek.
Strc mu občas vysávač do ruky, ty chod s krpcom do parku, nech sa činí.

banderaska29
3. okt 2022

mna zaujíma, ale prosím Ťa neuraz sa nemyslím to zle, aká je komunikácia s tebou ? vraciaš mu úder v podobe rovnakej konverzácie ? alebo stáva sa že aj ty si ako on ?
máte priestor aj na seba ? že ste iba vy dvaja ? miluješ ho a on teba ?

pýtam sa to, lebo mne až po rozvode docvaklo, keď sa situácia upokojila a mala som čas premýšľať, že som nebola ideálna partnerka. Teraz to neber tak ze ja sa ho zastávam, ale reakcie sú vždy o tebe. akonáhle som si ja upratala v sebe že budem odpovedať už exmanželovi s kľudom tak sa medzi nami zmenil úplne vzťah a postupne sme sa naučili spolu normálne komunijovať (áno ale už až po rozvode) a aj on prestal byt útočný.

nebolo by odveci si dopriať wellness, odísť na dva dni a prežiť čas mimo domu iba vy dvaja. povedať si otvorene čo vás Ťaží a čo na vás zle vplýva (nemusí to byť iba v rámci vašej rodiny ale celkovo, možno on prežíva nejaky vnutorny boj a pri uvolnenej atmosfere sa ti otvorí ) ...

držím palce, nech to zvládnete prekonať nech sa už akokoľvek rozhodnes. 🙂

mondolina
3. okt 2022

@viestta
píše že aj partner sa podieľa na domácnosti.

viestta
3. okt 2022

@mondolina otázka je co a koľko robí.

dusankomoj
3. okt 2022

@viestta ale ona priznala,že partner doma porobí v domácnosti! A zase prísť domov denne z robory a nemať sa kam posadiť? Nemyslím,že zrovna ty by si tolerovala dookola po niekom uprarovať😉,či? Sú ľudia,čo naozaj nevidia neporiadok( veď v dreze sú IBA šálky,veď tam je IBA prádlo...)

mondolina
3. okt 2022

@viestta
hej, len si to otočila, že nerobí nič.

stanislavicenka
3. okt 2022

Nadavate si? To vazne? Skvely priklad pre dceru🤦. Ja si neviem predstavit, zeby mi muz takto vynadal, a ty v zapati napises, ze inak je skvely. Skutocne skvely, ktory ukazuje dcere, ze si nevazi jej matku

mikadooo
3. okt 2022

Je úplne jedno či si alebo nie si egoistka, ak sa vo vzťahu necítiš dobre, buď to skús zmeniť, alebo ak vidíš, že to nejde, tak by som to zbytočne nenaťahovala. Načo si ničiť život a nervy? (A to myslím obojstranne, lebo ani on nie je spokojný, ani ty). Alebo hľadajte kompromisy 🤷. Napríklad raz za týždeň zaplatiť upratovačku, alebo upratané izby zamknúť a nechodiť tam, nech sa tam teda "nič nepohne" atď.... 🤷. Tu je hlavná otázka, či sa ti/vám chce o ten vzťah zabojovať a hľadať tie kompromisy, alebo vlastne ani nie...

viestta
3. okt 2022

@dusankomoj ťažko povedať kedy prevádzkový neporiadok prekročí hranicu bordelu. A zas pri malom dieťati nemôže byť všetko vybliskane a na mieste. Ale jedno je isté, ten slovník by nebol na mieste nikdy.

dusankomoj
3. okt 2022

@viestta to je jasné! Už som písala,že vo vzťahu nikdy nesmie byť dôvod na nadávky! Ani z jednej strany. A zase je tak isto ťažko určiť,či vôbec neporiadok je dôvodom toho,že majú doma dusno.

danyelia
3. okt 2022

Ja neviem, noo...asi by som mu popri jeho nadávkach v nervoch odpovedala rovnakým štýlom...ak by mi povedal, že ,,ktorý k...t t to sem dal,, odpovedala by som mu v zmysle ,,neviem, do pi.., celý deň si tu z nudy škrabem mačku,, možno by mu to ťuklo....joooj, nervy by som mala z takého muža a jeho správania 🙄 Alebo by som mu vykričala, že keď sa mu nepáči, nech si upratuje sám...

zuzana9393
4. okt 2022

Nie je od neho samozrejme pekne, co robi. Lenze ked chces aby sa zmenil on, mala by si nieco pre neho urobit aj ty. Neviem ako to mate, ci si hovorite ze sa lubite, ci mate take tie svoje chvile kedy sa viete porozpravat. Zarucene, ak na nehu vyrukujes s vycitkami nic nedosiahnes lebo on vyrukuje tiez. Môzno by zabralo, v takej tej chvily kludu sa k nemu pritulit, povedat mu aka ai rada, ze ich oboch mas, ale nechces aby tvoje dieta videlo, ako ti jej otec nadava. Casom to bude brat ako samozrejmost a s najvacsou pravdepodobnostou so najde chlapa co ju nebude mat za nic. Bez ohladu nato, ci bude luxovat cely byt od rana do vecera. Priznaj aj svoju cast viny a skus sa s nim dohodnut na nejakou kompromise, ze dajme tomu pride z prace, vezme malu von, ty upraces a prides za nimi.
- kazdopadne, pri tomto rozhovore by som prizvukovala, ako ich mas rada, ze kazdy ma svoje chyby ale obaja by ste mali na noch pracovat, aby ste boli dobrymi rodicmi a skvelym vzorom pre svoje dieta.
Lebo ti poviem, ak odides rataj s tym, ze minimalne prvy rok bude pre vas vsetkych neskutocne tazky. On asi nebude z tych s ktorymi sa po odchode v pohodicke dohodnes budete spolu chodit kamaratsky na kavu. Ja som so tym presla a teda neprajem ti to. Skor na sebe zapracovat.

7miriam77
4. okt 2022

Ja z tvojho príspevku cítim, ze uz si vlastne rozhodnutá, len dufas, ze aj od inych budeš počuť, aby si odišla. Ak places kazdy den a si nestastna uz 2 roky, priatel je hulvat a sprava sa k tebe ako debil...ine to uz nebude. Ludia sa až tak nemenia. Ak si odhodlana odist, a mas kde, tak chod. Byt roky vo vztahu nestastna nema význam