Odchod od manžela

6. aug 2022

Ste tu niektore ktorym sa manzel stale vyhrazal ze Vam vezme dieta/deti ak od neho odidete a dopadlo to dobre? Ja cakam uz par rokov ale zivot s nim nezvladam, som nestastna a nenecham si ujst dalsie roky zivota prinom. Ostavala som len kvoli dietatu. Dcera ma uz 7 a buduci rok chcem odist

babovka2321
6. aug 2022

Takmer kazda jedna. To su len sproste reci. Realne je nejaka sanca, ze by mohol dosiahnut striedavu starostlivost, ale vziat ti dieta urcite nemoze. A aj ak by dosiahol striedavku, predpokladam, ze pan otec by si dceru ani pravidelne nebral, lebo mu ide len o to, aby ta zdeptal, ale realne sa o dieta starat je uz ina fuska.

deti95060810
6. aug 2022

si na správnej adrese... takých tu nájdeš zopár aj denne... 😉

sandyan
6. aug 2022

Ano, aj mne sa byvaly vyhrazal tym,ze mi zoberie maleho a uvidim este co on vsetko dokaze...tymi recami ta chce len zdeptat,vyvolat v tebe strach..jemu nejde o dcerku,ale o to ako tebe ublizit a nicit ta. Zazila som podobne,realne za malym nechodi a nema ziadny zaujem

dilino
6. aug 2022

čosi nevezme ti ju to sú iba reči ako TI ubližiť .Neverím takých hrdinov ako je ten tvoj je tu na MK veľa.Pekné odid ak máš financie a kam ísť TY máš dcérku nie úplne maličku to ju už asi aj školáčka.Never nevezme TI ju.Vie že chceš odisť tak ta úbožiak zastrašuje ak by bol normálny tak úzna že to medzi vami neklape a sám by navrhol rozvod rodičmi pre dcérku budeto obaja navždy.Ale ON si asi potrebuje dokazať vysoke EGO.Uplný blbec.

ckocka
6. aug 2022

Mňa by strašne zaujímalo ako si to ženy ktoré majú podobné obavy reálne predstavujú.

elizabet173
6. aug 2022

@ckocka mňa najviac bavia tí, ktorí netušia, do ktorej triedy v škôlke dieťa chodí, kde má čisté pyžamo a čo jedáva na raňajky, ale vyhrážajú sa tým, že žene zoberú dieťa.
Páči sa mi výrok jednej komičky, na meno si nespomeniem - mužovi som povedala, že ak by sa chcel so mnou rozviesť, deti viac neuvidím 😂. Keď žena ukáže mužovi slabé miesto, ak je to debil, tak presne toto využije, aby ju deptal. Verím, že minimálne polovica by s tým rýchlo skončila, keby sa žena pri týchto slovách rozosmiala a povedala mužovi, že super, ona rada zaplatí výživné a zoberie si dieťa každý druhý víkend a jemu prenechá písanie úloh, varenie, pranie, ošetrovanie počas choroby....ale že aby nebola hnusoba, tak bude súhlasiť so striedavkou. Myslím, že by takému tupcovi padla sánka, minimálne keby mu žena povedala, že nešťastie o tom nerozhoduje on, ale súd

vilma7
6. aug 2022

Tak zas moja kamarátka mala striedavú starostlivosť, nie každý otec na dieťa po rozchode kašle. Lepšie by bolo, keby sa rozumne dohodnete, ak je to možné.

elizabet173
7. aug 2022

@vilma7 s magorom, ktorý sa vyhráža žene tým, že jej zoberie dieťa, len aby ju udržal pri sebe sa dohodneš ťažko. My sme ani styk s dieťaťom nemali určený súdne, dieťa už bolo väčšie, bývali sme kúsok od seba, kedykoľvek malo chuť, išlo k otcovi, kedykoľvek si on prišiel po neho, samozrejme po vzájomnej dohode, aby sa nám plány nekrižovali.

cacianka
7. aug 2022

@elizabet173 čítala som článok v časopise Vlasta, len ľutujem že som ho zabudla nafotiť.
Psychická v rozhovore spomenula, niečo v tom zmysle, že ok začneme od pondelka, máš deti ty doteraz som ich mala ja. O 2 týždne v nedeľu večer mi ich dovez, 2 týždne budú u mňa

elizabet173
8. aug 2022

@cacianka a bolo by po frajerovi. No ja by som to nemohla urobiť, môj ex sa dokonale postaral aj o novorodenca, s výnimkou kojenia samozrejme. Postaral sa, aj keď som bola tri týždne v nemocnici. Aj môj súčasný partner by to dal bez problémov. Ale zase som nikdy takéto niečo nemusela riešiť

cacianka
9. aug 2022

@elizabet173 je to vysoko individuálne, ale najviac sa vyhrážajú tí, čo sa nevedia postarať ani o seba....

elizabet173
9. aug 2022

@cacianka presne

83lenka83
10. aug 2022

@elizabet173 to je moj pripad, muz mi povedal, ze mi vezme deti, povedala som mu, že budem trvať na striedavej a, že konečne si oddýchnem lebo tolko času pre seba som už 10 rokov nemala 😀, on sa zháčil a povedal, že do striedavky ho nútiť nemožem a deti nech si nechám, on sa o ne starať nechce.

elizabet173
10. aug 2022

@83lenka83 keď muž zistí, že žena nie je týmto smerom vydierateľná, tak sa stiahne