O partnerových dlhoch som sa dozvedela až po zásnubách

vikik99
25. aug 2024

Ahojte, mám takú otázku čo by ste robili…
Som s partnerom a planujeme na další rok svadbu, lenže on ma ešte neporiesene pôžičky z minulosti… proste stále spláca nemalé peniaze.. je preč v zahraničí, zarába, ale tie peniaze idu na tie jeho splátky .. bojím sa, že tu svadbu nezvládneme, ja zarábam tiež a odkladam čo sa da.. ale som strašne frustrovaná , pretože je väčšinu času v zahraničí, sme malo čo spolu, čo sa týka otázky spoločného bývania to je další kamen úrazu pretože sám nevie čo a ako, nedá sa s ním nič riešiť lebo je stále preč… mám pocit že je to stále o tom istom a bojím sa čo a ako ďalej :( veľmi ho ľúbim ale mám strach .. o tom jeho zadlžení som sa dozvedela až po zásnubách ..

stela567
25. aug 2024

So svadbou by som určite počkala. Svadba neutečie. Až keď budete mat tie veci co píšeš poriešené potom by som začala zvažovať ci sa vydať alebo nie.

petamich
25. aug 2024

Nie je nic nestandardne, ze jeden z partnerov ma nejake financne zavazky a cast prijmov ide na ich splacanie aj po uzavreti manzelstva (spotrebny uver, leasing, hypoteka...)

Skor by som sa zamyslala nad tym, ako si predstavujete spolocnu buducnost, ked je prec a ze si ides brat cloveka, ktoreho z tvojho prispevku mam pocit, ze poriadne nepoznas

maranta_leuconeura
25. aug 2024

A po svadbe co cakas ze sa stane? Vrati sa domov a budete stastna rodinka?
Nemas cas sa s nim ani porozpravat o vaznych veciach? Si si ista ze este mate nejake vztah, ze to nie je len udrziavanie niecoho co ste mali kedysi, lebo je vam blbe z toho odist?

vorkola
25. aug 2024

no ja bude teba by som sa vydavala, az ked splati vsetky dlhy.Ale to si velmi dobre over
ake ma dlhy ,na co ich bral, ci su v tom neni hazardne hry a ine..Mne sa ten vas vztah nejak nezda, ked on nema cas sa s tebou porozpravat, Vsak dlhy to je vazny problem,a po svatbe aj pre teba,aby ste nezostali na ulici,so svadbou sa neponahlaj

viestta
25. aug 2024

Dost zavisi na co si pozical a kedy. Lebo ak splaca hypoteku na byt, je jasne, ze sa jej tak skoro nezbavi ale aspon ma nehnutelnost. Ale ak splaca dlhy za veci, ktore nakupil a uz davno ich nema alebo tie veci nemaju ani taku hodnotu ako ma na nich dlh, nedajboze dlhy z hazardu a tak, tak tu by som sa do svadby nehrnula.

januska12323
25. aug 2024

Nevie ako budete bývať, nemá čas sa s tebou rozprávať, o dlhoch ti povedal až po zásnubách, netušíš ako zaplatíte svadbu, toho sa drž lepšieho určite nenájdeš.

vanilkovazmrzka
25. aug 2024

To je taky vztah nevztah. Pockaj kym sa vrati dlhodobo zit na sk, az potom spolu zacnete skutocny vztah. Na svadbu teraz ani nemysli

rozculena
25. aug 2024

@vikik99 a kedy ste sa stihli zasnúbiť a naplánovať svadbu,keď je stále preč a sám nevie,čo chce?
Toto je partia ako vyšitá......

jamimo
25. aug 2024

@vikik99 prepáč... už teraz to znie ako zlý štart do spoločného života 🤔

cukroska
25. aug 2024

@vikik99
@stela567 tu je odpoveď na všetko.

lily246
26. aug 2024

@vikik99
1. aké sú to dlhy? Výška dlhu, voči komu, za čo, má vďaka nim majetok?
2. Žila si s ním niekedy? Poznáš jeho finančnú gramotnosť a hospodárenie?
3. Dokedy chcete fungovať takto na diaľku?
Svadbu si dobre premysli.

timilv
26. aug 2024

@vikik99 svadbu by som si asi dobre premyslela. Akože beriem, ak je to hypotéka na byt/ dom tak to chápem, to majú mnohí z nás. Ale ak sú to nejaké úvery na hlúposti a teraz to musí splácať, tak by som sa bála života s ním a váhala by som nad jeho finančnou gramotnosťou.
Je vôbec šanca, že sa vráti na Slovensko a bude si tu vedieť nájsť normálnu prácu, z ktorej bude ťahať domácnosť, keď Ty budeš napríklad na rodičovskej dovolenke?
Fakt si to dobre premysli, aby si sem o dva roky nepísala, že muž je v zahraničí, Ty doma s dieťaťom na rodičáku a on Ti neposiela peniaze... Alebo že stále splácate jeho hlúposti z mladosti a nemáte z čoho žiť.
Mám kamarátku, ktorá je aj s mužom úplne finančne negramotná. Vôbec nevedia hospodáriť. Raz majú pôžičku na nové iPhony, to splatia tak si kúpia na splátky nové notebooky, potom idú na dovolenku do exotiky (samozrejme si na to berú hypotéku za otrasných podmienok a strašne ju preplatia...) a takto idú dookola. V kuse pred výplatou plače že nemá peniaze, ale akonáhle im nabehne výplata, už dávajú fotky na insta z ktorých je jasné že o 2-3 týždne budú zasa plakať, že sú bez peňazí. Našťastie nemajú deti, ale ani vlastné bývanie - bývajú u rodičov napriek tomu že sú už obaja dobre cez 30rokov. autá majú síce dve, ale asi 20 ročné a samozrejme cez AAA auto. Čiže ich nielen preplatili, ale aj sú v kuse v servise. Ja som sa s ňou o tom voľakedy aj snažila rozprávať a dohovoriť jej, ale im tento život očividne vyhovuje, tak som sa už naučila neriešiť to a keď mi povie že týždeň pred výplatou nemala za čo natankovať a požičiavala si od rodičov, tak na to už ani nereagujem.

kiki68
26. aug 2024

Svadba neutecie a zistit, ze co presne povazuje za riesenie. Lebo to je dolezite

lucia147852
26. aug 2024

Že šetríš je super, ale momentálne by som tie peniaze do svadby určite neinvestovala. Lebo toto čo popisuješ nie je ani poriadny vzťah a nie sa hrnúť do svadby s uviazať si na krk neskutočne problémy.

tinalia
26. aug 2024

Aka je medzi vami dôvera, keď si doteraz nevedela o jeho dlhoch?

milanemila
26. aug 2024

@vikik99 mne tvoj prispevok pripada ako keby to bola otazka, ci sa mas rozvadzat 🙈 vobec nechapem preco sa chces v takomto stadiu vztahu vydavat ak ma chlap dlhy, nie ste spolu, perspektiva byvania ziadna, uspory z jeho strany ziadne…to ze ti zatajil este aj dlzoby je iba ceresnicka na torte. Tiez by ma zaujimalo na tvojom mieste kam isli tie peniaze, kt si pozical a preco vlastne dlziby ma, lebo zadlzit sa a nadobudnut vdaka tomu nejaky majetok je ok, ale spravit si dlhy kvoli hazardu alebo zivotnemu stylu na kt clovek nema, je uz menej ok a s takym clovekom by som do manzelstva nesla.

vikik99
autor
26. aug 2024

@stela567 tiež to zvažujem odložiť, tá predstava, že tie peniaze by sme mohli využiť na niečo iné ma ničí :(

vikik99
autor
26. aug 2024

@vorkola chyby z minulosti, rozhadzoval peniaze kade tade, až to prišlo do toho štádia, že si musel začať požičiavať z banky..

sense
26. aug 2024

@vikik99 určite by som sa do svadby a zakladania rodiny nehrnula

rozculena
26. aug 2024

@vikik99 no neviem,finančná negramotnosť ako bonus....s týmto do manželstva......eeeeee

simca06022011
26. aug 2024

svadbu by som odlozila, kym si nevyriesi dlhy. A potom uvidim. Urcite by som kovli jeho dlhom nesetrila ja ako blazon na svadbu

vikik99
autor
26. aug 2024

Bavila som sa s ním ohľadom odloženia svadby, tak on ju odkladať nechce ale zároveň sa na ňu neteší nijako.. ako chápem ze chlapi to prežívajú inak ako my ženy ale predsa ..

vikik99
autor
26. aug 2024

Každopádne ďakujem krásne za rady snáď všetko dopadne tak ako má 🙂

macatt
26. aug 2024

@vikik99 dopadne to ako si to urobíš ty😋 pokiaľ bude 10 rokov splácať svoje hriechy z minulosti, tak na budovanie budúcnosti vám zostane menej.. zistila by som, načo tie pôžičky použil, či na cestovanie, alebo gamblil, pokiaľ máte málo času už teraz a nevieš o ňom dokopy nič, tak si nechaj čas a priestor zistiť viac.. do manželstva vstúpiť len koli zásnubám je blbosť.. poznám x zasnúbenych párov, ktoré už nie sú spolu…

domkakvet
26. aug 2024

@vikik99 tak este ze si sa to dozvedela teraz a nie po svadbe.

mantilka
26. aug 2024

Rozhadzoval peniaze až si musel požičať z banky. Neteší sa na svadbu. Rob v í zahraničí. O dlhoch po zásnubách ? ...žiadna výhra. Ešte sa ti chce vydávať práve za neho? Vieš svadba bude mozno krásna, ale potom už prichádza realita. V manželstve som roky, to si treba poriadne rozmyslieť s kým vstúpis do manželstva. Ja by som sa rozišla.

katik22
26. aug 2024

Najskôr by som si skúsila spoločne bývanie .. ale naozajstne!! Jedna kamarátka sa takto vydala .. a za 2 roky sa rozvadzala .

princkrason
26. aug 2024

chlapec ju ma omotanu okolo prsta, vie, ze ma lowe a je do neho zalubena a preto nechce odkladat swadbu
zase autorka si veri ,ze sa to nejako vyriesi lebo je donho paf pif ...
moja mila naivna autorka dlhy nemiznu len tak , kvoli tomu byvali , byvaju a j budu byvat vojny su medzi krajinami atd ...
ale tu sme na slovenku , plochozemci , smerohlas, sns ,atd tak preco by autorka nemohla verit, ze sa to nejako vyriesi...
ci?

purple_wolf
26. aug 2024

tak sa odlub od neho lebo skoncis sama s detmi na krku exekuciami zatial co on bude v zahraničí si zit

petronela1985
27. aug 2024

@vikik99 z reálneho života - kamarátka mala dlhoročný vzťah, zo dňa na deň sa rozišla s partnerom kvôli inému. Tento bol šarmantný, mal niečo do seba. Brával ju na nákupy, každý deň nosil kvety. Zrazu do pár mesiacov mali svadbu. A potom zistila, že má šialené dlhy, našla mu list od exekútora. Dnešná realita - sú manželmi stále, cca. 10 rokov, bývajú u jej rodičov, ona má 37, on o 10 rokov viac, deti nemajú, nemôžu si to dovoliť, splácajú dlhy. Asi tak. Ona do manželstva šla nevedome, ty vedome. Skús si to ešte rozmyslieť.