Nový štart po rozvode. Budem šťastná?

2. feb 2024

Rada by som sa opýtala žien s reálnou skúsenosťou. Aký je život po rozvode? S deťmi. Nečakám prechádzku ružovou záhradou, ale môže byt žena po rozvode šťastná? Naozaj spokojná?
Mám dve maličké deti. Som na materskej (áno na materskej nie rodičovskej). S manželom si už nevieme prísť na meno. Znenávidela som ho. Udialo sa to celé rýchlo. Stále neverím, že sa to deje. Zrazu mi padli ružové okuliare a pochopila som, že toto už naozaj nezachránime, aj keď som veľmi verila svojej predstave dokonalej rodiny. Prosím nepotrebujem počuť slová, načo si si robila druhé decko? Ľúbila som…ale láska jedného žiaľ nestačí…
Ako dlho vám trvalo, kým ste si našli nejaký nový systém v živote? Spamätali sa? Začali randiť? Našli ste si niekoho normálneho? Kto prijal aj vaše deti? Nezničil vás rozvod úplne? A čo vaše deti? Za každú normálnu odpoveď budem vďačná.

dzulli1980
2. feb 2024

A nie ste obaja len vyčerpaní? ... Ty z toho 24/7 kolotoča okolo detí, muž z práce? ... my sme sa tiež s mužom v období, keď bola dcéra malá, hádam tisíckrát rozvádzali no akosi to prešlo, dcéra je už väčšia ... a či budeš šťastná ako rozvedená mama dvoch detí? ... a prečo nie? Bude to ťažké, hlavne tie začiatky, no zvládneš ... mám kamarátku, muž ju nechal s dvoma deťmi, dlho bola sama, raz išla vysypať smeti, no proste tepláky, tričko, strapatá a spadli jej do kontajnera kľúče ... je dosť malá, trčali jej z neho len nohy ... a ako sa tam tak hrabala nadávajúc, išiel okolo chlapík, či nepotrebuje pomoc ... sú spolu už cez 10 rokov, majú aj spoločné dieťa ... takže rozvodom sa nekončí nič ... ja si myslím, že práve naopak, otvára sa cesta čomusi novému, lepšiemu.

misana84
2. feb 2024

Nemôže byt tento stav skrz hormónov po porode? Že proste “prehanate” a si to neuvedomujete… viem aké stavy sú na materskej preto sa pýtam…aj my sme sa strašne zmenili( ja s mužom ) aj nás vzťah

iv007
2. feb 2024

Mna fascinuje, ze nenavidis manzela (dovody nepises) a na konci prispevku uz uvazujes o dalsich chlapoch a o randeni. Mozno uz do konca zivota budes sama s 2 detmi, ale aj tak mozes byt spokojna a stastna. To zavisi len od teba ako sa nastavis. Ja by som skusila popracovat na manzelstve.

autor
2. feb 2024

@iv007 skusala som. Chcela som aj poradňu. Manzel nechce. Nebude ako nejaký kkt o svojich problémoch hovoriť inde. Hovorila som, vysvetľovala, prosila. Každá zmena nám vydržala týždeň. Laska vyprchala, s ňou žiaľ aj úcta a rešpekt…
Mám 30 rokov. Samoty sa bojím. To, ze som znenavidela svojho manžela neznamená, že som zanevrela na cele mužské pokolenie. Myslím, že obaja máme šancu ešte na normálne šťastne životy s niekým iným.

autor
2. feb 2024

@misana84 poznám tie zmeny. Po prvom pôrode to bola veľká turbulencia. Boli sme sa na tom zle. Tento stav je iný. Obaja si vlastne uvedomujeme, že spolu nechceme byt. Sme radikálne iné povahy. Ani jeden z nás nechce upustiť. Ja od svojich snov a manzel od svojho pohodlia. Došli sme do štádia, že to čo chce od života ten druhý je nezlučiteľné…

babe19
2. feb 2024

Ahoj. Ja som 6r rozvedená a poviem ti úprimne som úplne negatívny človek,ku všetkému sa od vtedy staviam negatívne, nič ma nebaví, ničomu sa neviem tešiť... Kebyže nemám deti,tak ani sama neviem čo by som robila, čo by som si urobila... Znie to hrozne,ja viem, ale jednoducho odvtedy si neviem "pomôcť". Keby som tak mohla vrátiť čas, toľko veci by som zmenila,ale žiaľ nedá sa

autor
2. feb 2024

@babe19 ďakujem za takúto úprimnú informáciu ❤️ a čím to podľa teba je? Chyba ti manzel? Chyba ti manželstvo?
Ja som napríklad teraz úplne najšťastnejšia, keď manzel nie je doma. Tento víkend som mu dokonca navrhla, či nechce ísť k jednému slobodnému kamosovi na celý víkend si oddýchnuť a šiel. Uplna úľava.

anna777115
2. feb 2024

Autorka, píšeš, že si chcela dokonalú rodinu. Nič dokonalé neexistuje. To sú len naše priania, predstavy a túžby po dokonalosti, ale bohužiaľ, nereálne. Máte maličké deti, ja by som , ten vzťah ešte nezahadzovala. Samozrejme, ak tam nie je nevera, násilie, alebo závislosti. Ešte, stále nemáš ukončení tento vzťah a už sa hrnieš, aj keď len pomyselne do ďalšieho vzťahu, ktorý taktiež nebude dokonalý. Máš malé deti, venuj pozornosť a energie im a ostatnému nechaj voľný priebeh. Neviem, si predstaviť budovať ďalší nový vzťah, pri tak malých deťoch.

autor
2. feb 2024

@anna777115 nehovorím o novom vzťahu hneď. Kým by som sa s deťmi ustabilizovala. Našla systém a zvykla si na iný život, určite by prešli nejaké roky. Ale áno, nemám záujem žiť od 30 rokov sama. Deti zachvíľku vyrastú a čo potom? Keď sa pozriem aktuálne na svoj život, viem, že takto žiť nechcem. Zahadzovať nič nejdem, ale nevladzem. Sama mám rozvedených rodičov. Tam už ale došlo k najhoršiemu, keď sa rozhodli to ukončiť. Radšej nech majú deti pokojný domov a rodičov rozvedených, ako to, čo som ako dieťa zažila ja. Stále verím, že by sme sa teraz vedeli rozviesť bez zbytočných vášni a robenia si zle.

Manzel ma bez prosikania ani neobijme. Je nulová podpora. Nemôžem sa posťažovať ani na ťažší deň, lebo hneď som slaboska, čo len vyplakuje. Všetko čo chcem je priveľa. Napríklad ísť s deťmi do cukrárne…stále len hučí, prečo nemôžem spokojne sedieť doma. Veď sedím doma s deťmi cele dni…stáva sa z neho extrémne surový a necitlivý človek. Presne taký, akým je jeho otec. Sám vždy hovoril, že nikdy nechce byt taký, lebo ma na otca ťažké spomienky a majú veľmi zlý vzťah. Žiaľ stáva sa jeho vernou kópiou. Ak mu to náhodou poviem, hneď som ta pi čo všetko preháňa. Nevieme už ani nájsť spoločnú reč…
Manzel sám hovorí o rozvode veľmi otvorene. Myslím, že sme to v sebe obaja ukončili…

tttbb
3. feb 2024

To nikto nevieme, ale popravde sanca ze zostanes sama je mala. Ja som tiez po rozchode ,najskor som si nevedel predstavit ako zvladnem ked si moja ex najde ineho. Potom ako sa zacala prejavovat v plnej svojej krase som dokonale stastny ze som sa jej zbavil a kludne nech si ju berie kto chce. Aktualne mi je dokonca super samemu (obcas s malym) a makam na svojom zivote. Kupil som dom, venujem sa konickom, praci a verim ze casom aj niekoho najdem. :D Ale kym nebudem mat svoj zivot v 100 percentnom stave tak vlastne ani nikoho nechcem.

fairyy
3. feb 2024

budes stastna ak sa sama rozhodnes byt stastna 😊 som po rozvode a uz som aj znova vydata ...po rozvode to boli prve dva roky, ktore boli narocnejsie, najhorsie je, ked dolahne sebalutost...tu treba ihned pustit z hlavy a zit a uzivat si zivot 😊 a partner tak nejak potom pride sam od seba, zeny, co vyzeraju spokojne a stastne si chlap skor vyberie, ako zenu co vyzera utrapene, nestastne no doslova kopka nervov...ale to plati aj naopak ... a partnera si budes ovela viac premeriavat prave kvoli detom, cize moja rada je vstupovat do vztahu opatrnejsie, aby sa neublizilo detom...napriklad ja som si drzala od tela aj manzela kym som si nebola ista, ze on so mnou ostane, tak som ho s dcerou ani nezoznamovala, spoznali sa po roku 😅 teraz ale nevravim, ze to musis tak prehnat ako ja 😀 a este si sa pytala na novy system v zivote, no u mna to slo rychlo, kedze sme s exmanzelom nezili spolu takmer vobec uz pocas manzelstva, cize som si svoj system nasla uz pocas manzelstva, musim vsak povedat, ze som to nemala tak narocne vdaka rodine a mojmu povolaniu, ktore ma flexibilnu pracovnu dobu

pkgirl30
3. feb 2024

Zhruba tak dva roky po rozvode som sa ustálila, upokojila, mám jedno dieťa, žije sa nám dobre aj keď je to náročnejšie občas, ale som šťastná a syn tiež. nad chlapmi som začala uvažovať tiež asi tak dva tri roky po rozvode ale u mňa je to komplikovanejšie takže na to netlačí, čo má prísť príde....ale šťastie nehľadaj vonku, šťastie sa hľadá vo vnútri teba , ak budeš chcieť budeš šťastná len sa tak treba naladiť... začiatky po rozvode sú vždy ťažké ale ustáli sa to...ak už ozaj nedokazeš žiť z bývalím, tak najprv uzavri minulosť až potom môžeš začať premýšľať nad budúcnosťou.... držím palce 👍💖

ovaaa
3. feb 2024

Bude to ťažké, ale všetko sa dá zvládnuť. V prvom rade je tvoja psychická pohoda. Prišla si do fázy, že vám vzťah nefungoval a dávala si energiu do vzťahu, kde nebol záujem veci riešiť, že akékoľvek rozhovory, návrhy, kompromisy, ochota riešenia bola len z tvojej strany. Rozvod = nový začiatok. Budeš mať veľa slabých chvíľ, budeš sa báť začiatkov, možno ex ti bude znepríjemňovať život ako sa dá, ale ty musíš byť silná. V živote ťa čaká niečo krajšie a lepšie...nie teraz ale príde to časom .Tvojim cieľom je výchova a starostlivosť o seba a deti...nič iné, čo ti najbližšie roky bude brať energiu. Takže moje rady: moja situácia=moja zodpovednosť, byť v kľude ( požiadať o pomoc, len ak je nutné), mať prácu, aby som si si mohla zaniesť a vyzdvihnúť z jaslí, škôlky, pevný režim= denná rutina povinností, oddychu a relaxu, tak budeš stíhať všetky základné veci, režim s ex - návštevy atď..to je najťažšie. Postupne si dolaďovať veci a prispôsobovať si, podľa situácii a potrieb seba aj deti. Hlavne musíš byť ty v pohode a mať jasno a hľadieť VPRED, neriešiť čo bolo.

cicinkova
3. feb 2024

Ahoj ja som tiež rozvedená už to bude 6 rokov a môžem úprimne povedať, že sa mi život zmenil k lepšiemu. Zoznámila som sa s mužom, ktorý je sto a jedno ako bol môj ex. Pri tomto mužovi som šťastná, spokojná nemám si načo sťažovať. Mám dve deti a život nieje dokonalý, ale taký aký si ho spravíme. Starosti problémy boli sú a budú bez nich nieje život. Vždy je čo riešiť. Zo svojej skúsenosti môžem povedať sama za seba, že mne rozvod pomohol a som zaň vďačná. Držím palce, aby ti to dopadlo dobre ,nech už sa rozhodneš akokoľvek. Dôležité je, aby to bolo dobré pre teba a tvoje deti.

babe19
3. feb 2024

Manželstvo ani nie,ale skôr to, že po večeroch sa nemám ku komu prihovoriť, čokoľvek sa deje v mojom živote či zlé, či dobré, niet nikoho komu by som to mohla ako prvá napísať, pochváliť sa. Samozrejme neberiem teraz do úvahy moju mamku či sestru. Želala by som si párkrát stráviť večer s niekym buď v kine, či pri poháriku vína... No a aj intímnosti mi chýbajú :(

matapo
3. feb 2024

...ja som sama s troma deťmi a som šťastnejšia teraz ako v manželstve. Žiadne prispôsobovanie sa, kompromisy,...na toto sa rýchlo zvyká. Mám prácu kt. ma napĺňa, bývame v peknom dome, finančne v pohode vystačíme. Vládne u nás kľud, poko. Nechýba zábava, výlety, dovolenky,... viem si nájsť čas aj na svoje zaluby.

sinusoida
4. feb 2024

Určite to bude dobré, nemaj obavy, len netreba po rozchode nasilu hľadať nový vzťah. Treba sa najprv vyliečiť, pookriať, násť s deťmi a ex nejaký režim a potom príde aj nový život.

valise
7. feb 2024

Ja som odisla od muza s dvomi detmi do podnajmu, kedze dovtedy chodila moja vyplata na jeho ucet, nemala som tusenie, ako to budem zvladat a ci vobec. A zrazu som pocitila ulavu, "odpadla mi gula z nohy", teraz to zvladame a je nam dobre. Nevratila by som sa

fodorka
7. feb 2024

Rozviedla som sa ked som mala 29 a 2male deti.... Prvy rok bol tazky aj financne aj celkovo... Ale uz pomaly mam 36 rokov, napredujem, mam svoj byt, auto, motorku.... Ano aj priatela zatial este na dialku a doteraz nelutujem svoje rozhodnutie... Deti stastne, s ex vychadzame myslim super. Za nas je lepsie ako ked sme boli spolu.... Drzim ti palce ❤️

anouschka5
10. feb 2024

Čo znamená normálna odpoveď ? Asi chceš počuť , že aj po rozvode bude všetko znovu ružové, muži sa budú len tak hrnúť, aby teba a tvoje dve deti na rukách nosili - na to zabudni - už nie 4 %=ale 30 % mužov sú gayovia, ďalší žijú v mama hoteli // dobré si rozmyslí či chceš obrať svoje deti o milujúceho otca, ktorí vás teraz (zrejme ) plne zabezpečuje

iv007
10. feb 2024

@anouschka5 suhlasim. V dnesnej divnej dobe maju problem najst kvalitneho partnera aj single zeny bez zavazkov. Poznam plno super samostatnych sikovnych zien s byvanim, zalubami aj intelektom co su zial same..

redana
10. feb 2024

Inak vysvetli mi niekto preco tolko zien sa boji samoty, este ani nie je rozvedenych, male deti a zaujima ich to, ci si niekoho najdu..neskutocne ma to udivuje..akoby zmysel zivota bol len v tom mat stale po boku muza..akoze ked po rokoch osud zasiahne a zena stretne niekoho naozaj vynimocneho ok, ale nie ze teraz bude mysliet nato, ci si niekoho najde a umarat sa tym..a keby aj nie, tak co sa stane?Moja mama je od 34r. vdova a nenasla si nikoho. Ma spokojny, aktivny a naplneny zivot.

zuzitka1004
13. feb 2024

Ak budeš chcieť, napis mi správu 🙂

luccija
14. feb 2024

@matapo tak predsa to išlo k rozvodu?pamätám si pár príspevkov, keď to bolo nalomené či ukončiť či nie.Tak som rada, že si spokojna

sbear
11. sep 2024

Pred tym, ako si zacnes po rozvode hladat noveho partnera, prestuduj si rady na internete. Ked mas len okolo 30tky, mas mega sancu najst fajn chlapa. Ale daj si pozor, aby si neskoncila o par rokov so 4 detmi ako slobodna matka. Kvalitny chlap si najde zenu do 3 rokov. Ak teda nie je nejaky introvert, ktory sa zaujima o karieru. Ale aj taky moze byt fajn.

sbear
11. sep 2024

V USA je teraz fenomen zastavit rozvodovost s malymi detmi. Tam by vas sud uz tak lahko nerozviedol. Este viete zachranit manzelstvo do cca 1 roka. Ale musis si uvedomit, tvoj manzel je tvoj Guru. A vyzsi je uz len Boh. Ak tvoj manzel nie je vyslovene alkoholik, tyran, chorobny suknickar, mega egoista, klamar a podvodnik, tak sa nerozvadzaj. A ak si ty sama myslis, ze si samostatna, tolerantna, osvietena, laskava a mierumilovna zena, tak sa rozved. Inac to nema absolutne zmysel. Tie zeny, ktore tu pisu, ze su stastnejsie same, nemali dobrych manzelov. Ja som mala dobreho a lutujem to 10 rokov. Inac zivot ako taky mam fajn. Ale je to uplne uplne ine. Iny druh vyziev. Dokonca si idem kupit falosnu obrucku, aby ma pri cestovani neotravovali sexualne chtivy chlapici.

sbear
11. sep 2024

@babe19 ze si to takto priznate otvorene. Mne nechyba ani tak manzel, ale ten socialny status slobodna matka. Ten status je uplne priserny a neviem sa s tym vyrovnat ani 10 rokov po rozchode. Keby som na sebe nemala prilepeny ten status, tak som uplne stastny clovek. Vzdala som sa vsetkych kamaratiek a bavim sa fakt uz len so starsimi ludmi alebo s babami, ktore su bezdetne alebo slobodne matky. Tu zavist "stastnej rodinky" proste neviem prekonat. Ale koli statusu sa nehrniem do vztahu ani nahodou. Jedine, co mi pomaha su urcite duchovne knihy, kde sa nehovori o manzelstvach a partnerstvach ale len o dusi a podobne.