Nezmyselné konflikty s manželom

23. júl 2023

Celá aituácia je komplexnejšia, ale v poslednom čase máme s manželom fakt extrémne nezmyselné konflikty, ktoré podla mna vyvoláva on, podla neho ja. Mna to uz extremne vycerpava, citim sa neista, ze neviem, co vlastne mozem a co nie a aku reakciu cakat. Napriklad...
- manzel bezne chodi z prace neskoro v noci, no vzdy mi dvoha telefon. Raz sa v noci zobudim okolo 2, on nikde, volam len aby som sa uistila, ze je ok lebo som sa o neho bala (byvame v BA) a vynadal mi, ze to hrotim, ze on sa citi, ze mu utahujem obojok.
- dohodli sme sa, ze pojdeme apolu so potravin, ale mala som cestu, tak som nakupila - hrozna reakcia, krik, ze preco, ked sme mali ist spolu, ze on nepotrebuje, aby som mu skakala okolo riti
- mali sme ist do kina, zdriemli sme si, budim ho na cas, nech sa pripravi. Samozrejme sa tak nestalo, zadriemany mi povedal, ze nikam nejde, tak som si sadla v obyvacke k telke (nie nasrana), zas velikanska scena, ze co to hrotim, a ze ci teda ideme alebo nie... v case, ked sme uz nestihali zaciatok... par hodin predtym mi hovoril, aka som uzasna a krasna a ako ma miluje a neviem co...

Je toho ale ovela viac, no pre predstavu...

Ja si objektivne myslim, ze ma nejaky problem on, nakolko aj viac pije a teraz pocas leta zacina uz okolo 10, co ma hrozne trapi, ale on ma plno ospravedlneni, preco to tak je... on to ale vzdy otoci vsetko tak, ze si za to mozem ja, ze provokujem, ze hrotim a neviem co.

Mate nejake napady, co by mohlo byt vo veci? Co mam robit?

sissy27
23. júl 2023

S alkoholikom by som sa bavila len o jednom - datum, kedy nastupi na liecenie. Ak nie, skoncili sme. A slopat od 10 rana len tak pre chut alkoholizmus je.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaktusik007
23. júl 2023

no rano o 10 si dat poharik - to je uz fakt riadne cez. Toto by som tolerovala vynimocne na dovolenke / nejakej chate. Inak je to alkoholizmus.

mikitilik29
23. júl 2023

To čo je za prácu ze o 2 ráno ešte není doma a potom na teba ešte hučí ze mu vyvolavas

autor
23. júl 2023

No on to má tak, že si dá denne víno.. pohar-dva.. a hovoei, ze bwz toho nevie zaspat, ze ma nocne mory a ze to rovi preto, aby zvladal pracu a ze nech nestresujem, lebo jeho kolegovia idu na tvrdych drogach, aby to zvladali (gastro)... a vzdy zo mna spravi tu blbu, ze mu to vycitam a neviem co... a proste ked ai dam dokopy vsetko, naozaj mam pocir, ze z jeho strany ide o manipulacie... lenze ja akoby som nemala tu odvahu sa tomu postavit... lebo on fakt ma vo avojom okruhu ludi, ktori chlastaju OVELA viac a berie sa to tam, ako standard. Ja ho poznam straane dlho a viem, aky vie byt, a ze toto realne nie je on... ale bojom sa, ze uz je v bode, kwdy toto je on a to co bolo predtym uz neexistuje...

thereisabear
23. júl 2023

Podľa mňa má inú. Alebo nejaký iný problém, finančný a pod.

vanilkovazmrzka
23. júl 2023

No ocividne nejaky problem ma. Skusila si sa s nim rozpravat v case, ked bol klud a nemali ste zrovna nejaku hadku? V klude si vydiskutovat, skusit zistit co ho trapi…
Mozno zvazit, ci by nemal zmenit pracu.

autor
23. júl 2023

@vanilkovazmrzka jasne, ze ano. Vtedy je vzdy uzasny, ospravedlnuje sa, slubi mi aj najmodrejsie z neba, vela z toho aj dodrzi ale ma proste taketo extremne prudke zmeny nalad (osobnosti?)... ze lahne si na slofika uplne dobre naladeny a vstane total hnev na vsetko... hovori, ze je unaveny a frustrovany z prace ale ze v inej by nezarobil tolko, aby sme si udrzali standard.

autor
23. júl 2023

@vanilkovazmrzka uz aj skusal zmenu prace ale zase sa vratil tam isto

h2
23. júl 2023

Práca v gastronómii sa nedá zvládať bez alkoholu, alebo tvrdých drog???

anonymanonym
23. júl 2023

Vyjadrim sa len k tomuto.. v gastro oblasti sa pohybujem aj moje blizke okolie niekolko x rokov. Nie, nie je to oblast, kde by boli bezne tvrde drogy a alkohol.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanilkovazmrzka
23. júl 2023

Cize odisiel, ale vratil sa do tej povodnej prace, v ktorej ma tieto problemy? Preco? Co (kto) ho tam taha?

nikolka1986
23. júl 2023

aj my sme mali... potom som dostala rakovinu a umieram... ver že už sa nikdy nepohádame a ľutujem každé krivé slovo a každú hádku, ktorú sme mali.... veľmi...

vanilkovazmrzka
23. júl 2023

No a teda ked sa dokaze s tebou kludne rozpravat ked ma dobru naladu, preco este nevies pricinu tych nalad? Sak na to sa pytam, co je gro jeho problemu

liusa82
23. júl 2023

len si s ním preboha nerob deti lebo to bude ešte väčšie peklo či už máte nejaké nespomínaš

erikavesela
23. júl 2023

No mne to pripada ako vacsi problem ako len nezmyselne hadky...a obavam sa, ze alkohol to nebude...

autor
23. júl 2023

@liusa82 nemáme.

autor
23. júl 2023

@erikavesela a co myslis?

tosomja
23. júl 2023

V čom to je?? V alkohole žeby?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erikavesela
23. júl 2023

Drogy.. takto sa spravaju mnohi drogovo zavisli...zmena nalad, hadzanie viny na inych...skus si to overit...nerada by som ta strasila...ale rafsej si to prever...ten alkohol moze byt len nahradzanie...

sense
23. júl 2023

Robila som roky v gastro a teda nepotrebovala som ani alkohol ani drogy.

Ten tvoj ak aj drohy neberie tak je už z neho alkoholik keď potrebuje chlast aby zaspal.

domkakvet
23. júl 2023

Treba riesit v prvom rade alkohol, pit uz rano je moc.

doriiis
23. júl 2023

Buď drogy,alebo mu už prepína z chlastu

mircalla
23. júl 2023

Ano, mam predstavu. Alkohol, abstaky, zmeny nalad a podrazdenost. Typicke priznaky alkoholika.

luccija
23. júl 2023

To povie každý alkoholik, že ho niekto vyprovokoval, mal zlý deň, na uvoľnenie vždy je dôvod prečo si vypiť.V gastre sa pije vela hlavne, keď zatvoria partia stále je s kým...alkoholika by som nechcela

hladamematku
23. júl 2023

si s psych.chorym clovekom, ktory sa nechce liecit, alkoholizmus je psych. ochorenie...tak si spocitaj dve a dve...

andreatytler
23. júl 2023

Nie je on uz aj na tych drogach? Ked to len tak spomenul ze droy su bezne, asi pozna niekoho kto to berie. Odtial uz je len krocik k tomu aby to skusil aj on.
Poprezeraj supliky, vrecka.

samimami777
23. júl 2023

Osobne si myslím že problém u neho je v jeho práci a kolegoch. Ak má naozaj náročnú, stresujúcu prácu a kolegov čo ho lákajú na drogy a alkohol ako "uvoľnenie" môže ho to veľmi ovplyvniť a môže tiež obom ľahko prepadnúť. Dala by som ráznu podmienku že buď zmení nadobro prácu aj za cenu omnoho menšieho platu a prestane na určitý čas kompletne s alkoholom alebo spolu končíte.