Nevlastná mama

15. aug 2024

Ahojte,stala sa nam taka vec, mam manzela, ktory ma syna z minuleho manzelstva, ma 8 rokov, doteraz zil u mamy , ale rozhodol sa ze pre konflikty a nezaujem zo strany mamy chce ist zit k nam , ( ja deti mat nemozem , a je to jedine dieta ktore s nami bude) manzel je na neho velmi naviazany, mne sa zrazu otocil cely svet, mam byt “mama” na plny uvazok , maly obcas tak povie ze skoda ze niesom jeho ozajstna mama , ja sa len bojim ako to vsetko zvladnem , je tu mamicka ktora ma takto dieta a zrazu sa stala nevlastnou mamou? viem ze dieta je na prvom mieste ale celkom mam zimomriavky aj z roho ze sa s muzom odcudzime .. ( neviem ako to vysvetlit aby som nebola za debilku😀 ze mi nezalezi na malom) dakujem velmi pekne

lily246
15. aug 2024

V prvom rade to treba dať právne do poriadku, lebo mama si zajtra/o mesiac/o pol roka zmyslí nech ide malý naspäť a chlapček bude mať zo života chaos. Poriešte zverenie do starostlivosti, prípadne aj výživné. A čo sa týka budovania vzťahu s chlapčekom, hlavne pomaly, buď milá, usmiata, berte ho von na ihrisko, na bicykel, kupko, zoo, zmrzku, zapoj ho do domácich aktivít - deti sú radi užitočné, rozprávaj sa s ním, čo ho baví, či má rád lego, aké lego, futbal...držím palce.

letfenixa
15. aug 2024

Mám 8-ročného a toto si neviem predstaviť, že nechce byť s mamou.
Prioritne si to porieste právne.

martinka13
15. aug 2024

Je super, ze Ťa má dieťa rado. To je podľa mňa základ vášho fungovania. Tiež je už dosť veľké, nebude to rovnaké, ako keď príde do vzťahu bábätko. Ako píšu vyššie, najväčší problém môže byť biologická matka a jej správanie v buducnosti. Toto treba vyriešiť právne a pripraviť sa na prípadné problémy.

ukgirls
15. aug 2024

a namiesto premyslania ako byt novou mamou nepremyslali ste ako vyriesit konflikty jeho s tou ozajstnou? ty mama nikdy nebudes .. budes len teta.. kazde dieta ma obdobie kedy sa da kupit .. mama ma byt prisna-a to sa detom nepaci ... neviem si predstavit ze by mi dieta vzala partnerka mojho ex- by som bojovala zubamy nechtami ... ale tak zalezi aj ako to ona berie... ale naj riesenie je sa s chlapcom porozpravat a povedat ze mamu ma a ta ho miluje najviac na svete a bola by smutna ak by ju opustil .. ze ste tu pre neho kedykolvek ale v prvom rade ona je mama a ty len kamaratka

autor
15. aug 2024

sme spolu od jeho 4 rokov, vztah je vybudovany, maleho si nekupujem ale aj vychovavam , rozhodol sa sam , sam ma oslovi mamina , vztahy s jeho mamou sme sa snazili riesit aby si k sebe nasli cestu( ona ma prioritu pracu , odklada ho kade tade ) pravne je to vyriesene uz. dakujem vam pekne

roja01
15. aug 2024

Ak si schopna budovat vztah na bezpomienecnej laske, tak mate vsetci vyhrate.
Od jak ziva plati zlata stredna cesta. Rob co ti hovori srdce, co citis, ze je spravne. Z tvojho prispevku mam pocit, ze to zvladnes aj ked pridu narocne napr. pubertalne casy.
Dieta sa uci zit a ma narok sem tam zakopnut, dolezite je, aby sa pri tom nekrivil jeho charakter.
Moja vychova spocivala na tom, ze som detom zdoraznovala, ze su mudre, maju svoju vlastnu volu, vedia co je spravne a nech im kamarati navrhnu co kolvek, nech porozmyslaju a idu podla vlastnej hlavy.

autor
15. aug 2024

@roja01 ani nevies ako ma povzdbudil tvoj prispevok a neodsudila ma , dakujemm

simsalabim
15. aug 2024

Som nevlastna mama a suhlasim s
@roja01 Tiez som sa tym riadila, A este by som odporucila nerobit medzi detmi rozdiely (my mame s manzelom aj svoje), ale to nie je tvoj pripad.

biba_18
15. aug 2024

@ukgirls môže byť jeho druhou mamou a naozaj môže s ňou mať lepší vzťah ako s vlastnou mamou - pretože to v prvom rade závisí od nej, nie od syna alebo macochy ...

sasesoe
15. aug 2024

Ahoj, pozri webinare Nevychova, má aj kurzy. Ich autorka je v podobnej situácii - macocha manzelovych deti a neviem, či ma i vlastné, v čase keď to vznikalo, tak pokiaľ viem, nemala. Je to taký rýchlokurz geniality. Podobne je kniha aj kurz Rešpektovať a byť respektovan.

vanilkovazmrzka
15. aug 2024

Tvoje obavy su uplne prirodzene 🙂 hlavu hore, zvladnete to. Chce to LEN trpezlivost, komunikaciu a jasne hranice 🙂 a stipku lasky 🙂

martina1985ba
15. aug 2024

Základná otázka je - či máš malého rada...ak áno, pôjde to dobre.

autor
15. aug 2024

@martina1985ba maleho lubim ako svojho... vsetkym vam dievcata dakujem

chillibubble
18. aug 2024

ja si myslim, ze nejake realne odcudzenie s manzelom nehrozi. dieta je uz pomerne velke, nema take naroky na starostlivost ako babatko. mnoho parom sa v zaciatkoch otrasie vztah, lebo zena ma prirodzeny pud statat sa o to bezbranne dieta a uprednostovat ho a muz to nechapem. cim starsie dieta, tym mensia zavislost si myslim...
ja som ako cerstva matka nedokazala nechat dieta v dome na vysielacke a ist robit von. lebo co ak vysielacka nefunguje a dieta doma place. teraz ma 6 rokov a som nestastna, ked nechce spat u babky cez prazdniny cely tyzden, ale pyta sa spat aj domov 😀

mabenn
18. aug 2024

Vsetko chce svoj cas...nemaj obavy, veci sa vyvinu tak, ako sa maju

danieli
18. aug 2024

Teba si tento chlapcek nasiel, citi sa u vas dobre, citi zaujem o seba, navyse je s otcom, nebude to vzdy idylka, ale deti citia, nevedia vzdy mozno presne pomenovat preco nieco chcu, ze ma u vas pohodu, stabilitu, istotu, chce byt s vami, je to uz velke dieta, to je uz taky partak na vsetky aktivity

natalka81
18. aug 2024

Tak v prvom rade si uvedomte ze dieta nie je na prvom mieste. Jedine ak ide o novorodenca. Ale inak nie. Na prvom mieste ste pár, manželia, ktorí spoločne vychovávajú dieťa (deti) a pripravujú ich na ich vlastný život. Spoločné rozhodnutia, aktivity, ale aj čas kedy je dieta samé a nudí sa, alebo čas kedy ste sami len vy dvaja-toto všetko je v poriadku.
Láska je cesta. Láska k manželovi, a aj vaša láska k chlapcovi. Bude to super, zvládnete to spoločne, držím palce 😍

juliet86
18. aug 2024

mozno si pozri prispevky ze patchworkove rodiny

lucka222
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tom_i
18. aug 2024

Právne je "mama" tá čo porodí, ale ty budeš mama, ktorá dieťa pripraví do života. Mám nevlastnú mamu, nebolo a nie je to vždy ľahké. Tak ako v živote raz svieti slnko inokedy prídu búrky. Bude na Vás ako sa s tým vysporiadate. Ak dáte dieťaťu ten "bezpečný" prístav a otvorenú náruč, nie je o čom.

lucik194
18. aug 2024

skoda, ze si tu ako anonym, niekto mne velmi blízky si týmto tiez prechadza a do SS by som Ti napisala viac.....

ale urcite to zvladnes, netreba sa toho bat, nie je to dieťa v puberte, s tym by ste to len tak nedavali.....

isis234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elanor
18. aug 2024

@ukgirls ako si prisla nato, ze ozajstnou mamou nikdy nebude? Matku nerobi iba porod, matkou je hlavne ta co dieta vychova v slusneho, rozumneho a rozhladeneho dospleho cloveka.
Este moze byt vdaka tomu lepsia "mama" ako ta bio.

ikuska27
18. aug 2024

Ja keď som si našla teraz už muža ,vychovával sám 8-ročného syna... volal ma menom, nebral ma ako mamu...chvíľu na to sme mali spoločné dieťa ..takže už boli dvaja...potom dcéru a teraz ďalšiu dcéru...tento jeho syn má už 28 rokov... mladší súrodenci ho zbožňujú.. majú krásny vzťah...už sa s priateľkou osamostatnil...s biologickou materou neudržuje absolútne žiadny kontakt...a ja som pyšná ako sme ho vychovali.. akoby bol aj môj syn...🙂

ouwecka
18. aug 2024

Držím palce,ano poznam tak baby aj chalanov ktori vychovavaju "cudzie "deticky , partnerove, partnerkine, väčšina su uz manzelia a vs ok

maciatkolulu
18. aug 2024

Čo také vážne sa stalo,že syn bol zverený vám? Drogy,alkohol,matka ho nechcela?

ukulela
18. aug 2024

V prvom rade mi je sympatické a oceňujem, že k tomu pristupuje s s rešpektom aj pochybnosťami o sebe samej. Znamená to, že ti záleží na výsledku. Určite to spolu dáte.

lubka2510
19. aug 2024

Budes urcite skvela mama♥️..len sa toho neboj 🩵

magdusaaa
19. aug 2024

Ty si perfektna s veľkým srdcom ,rozumná žena ,úplne to citit

paulita
19. aug 2024

@letfenixa Asi chudáčik zažil u svojej mamy veľa nezáujmu...