Neviem si nájsť priateľa

5. apr 2024

Mám problém že si neviem nájsť priateľa. Neviem či to tu vôbec mám písať ale tak už som zúfalá a neviem čo s tým. Nikdy som priateľa nemala a ani kamaráta chalana. Skrátka sa nedokážem baviť s chalanmi stačí že sa na mňa nejaký pozrie a ja hneď odvrátim pohľad už akoby z reflexu. Keď chodím vlakom tak v podstate skoro každý deň stretnem niekoho o kom si v hlave hovorím že ten je určite dobrý skvelý človek ešte aj pekný a mám nádej že možno s nim sa dám nejako dokopy. Ale ja som taký človek že skrátka by som nedokázala ísť len tak za niekým už vôbec nie za chalanom a začať konverzáciu prišlo by mi že aj keby sa so mnou začne rozprávať hneď by to povedal niekomu a začali by sa na mne smiať. Skoro všetci už v mojom veku niekoho majú alebo aspoň mali a väcsina konverzácii je len o Tom ako trávia čas s priateľom . A mne by ani nevadilo že sa nemôžem do tej konverzácie zapojiť ale skôr to že to vždy znie tak dobre že majú priatela a ja stále nič. Viem že je pravdepodobne chýba vo mne ale neviem čo mám zmeniť . Ku kamarátkam aj tak vždy niekto pokukuje alebo sa aj prihovorí alebo napíše len ku mne nikto nič neviem či vyzerám tak saredo alebo pôsobím arogantne alebo čo.

marseillefan
5. apr 2024

Koľko máš rokov? Predpokladám, že si ešte veľmi mladučká, že?
Neboj sa, ja som do 20r nemal dievča a mal som rovnaké pocity ako máš teraz ty... ale potom sa to zlomilo a od vtedy to všetko ide akosi ľahšie. Hlavne sa maj rada, usmievaj sa... a ostatné príde samo.

levandula7
5. apr 2024

tipujem ťa z tých pár viet tak na 14-15. nevešaj hlavu, máš ešte čas. sústreď sa na seba, neskôr si poďakuješ.

autor
5. apr 2024

@levandula7 mám 18😅😢

levandula7
5. apr 2024

platí, čo som napísala vyššie. sústreď sa na seba, prihlás sa na nejaký krúžok, dokonči si školu, uč sa jazyky, športuj, cestuj, užívaj si s kamarátkami. naberieš sebavedomie a potom to už pôjde samo.

domkakvet
5. apr 2024

Ked mas 18, tak sa nemusis nikde ponahlat, este mas cas kym stretnes toho spravneho.

fido69
5. apr 2024

Pokiaľ cestuješ vlakom a v kupé uvidíš niekoho sympatického, tak ho požiadaj napríklad, aby ti pomohol vyložiť kufor... poďakuj a môžeš začať nezáväznú konverzáciu. Napríklad, že si rada, že ti pomohol, pretože by si to nezvládla a či náhodou necestuje do xxxx, pretože nevieš ako ho dáš potom dole... verím, že si inteligentné dievča a vymyslíš niečo zmysluplné. 😉

libertz
5. apr 2024

to mas ozaj malo rokov, ale chapem. Ked som mal 18 tiez som to velmi prezival celkom a uz ma to zacinalo pomaly trapit. Ale klud, tym ze si zena nemusis byt aktivna. Skor ci neskor si ta urcite nekdo najde, ale vzdy tomu mozes nejako dopomoct. V skole mozes spoznat, alebo cez kamaratky urcite tiez budu moznosti. Skor by si sa mala sustredit nato vybrat si solidneho chalana.

luccija
5. apr 2024

Niekto má frajerov od 15 druhá v 22r.Aj buď rada aspon budeš vyspelejšia s rozumnejšia.Urcite si nájdeš priateľa len ešte neprišiel čas.Ide jar, leto viac aktivít stretávaj sa s kamarátmi možno si viac introvert, ale sama nezostaneš🙂

sussie1
5. apr 2024

Ked sa hanbis muzov, mozno sa porozpravaj v tom vlaku s nejakou zenou. Kludne jej pochval bluzku, kabelku..., zarozpravaj sa s nejakym dievcatom. Zvysi ti to sebavedomie. Lebo ak vsadis vsetko na jednu kartu, ze predsa oslovis nejakeho chalana, a potom sa trebars zakoktas, alebo zacervenas, budes sa sama pred sebou citit trapne (hoci pred tym chalanom to tak vobec nemusi vyzniet), ale mozes sa toho zlaknut. A hlavne, neviem, ci som dobre pochopila tu cast, kde sa ti ten alebo onen zda sympaticky, ale ak to beries tak, ze vyzera vhodny na vztah, tak na tento pristup okamzite zabudni. Moze aj nemusi sa k tebe hodit, na to musis cloveka spoznat. Takze pozeraj na muzov s respektom ako na ludske bytosti a nie ako na "relationship material" (okrem toho oni to vedia velmi dobre vycitit a od takych dievcat, co by ich uhanali, utekaju. A nam sa tiez nepaci, ked na nas pozeraju ako na "kus masa", tak im nerobme to iste, len v opacnom garde) a ked sa spoznas s niekym, s kym ti bude dobre ako kamosom, mozete hodit vaznu rec, ci nebyt aj viac. Drzim palce, si este mlada, urcite si najdes fajn chalana 🙂