Neviem analyzovať svoje pocity. Ako sa rozhodnúť?

20. júl 2024

Spoznavala som par tyzdnov muza s ktorym sme si sadli fyzicky a asi aj osobnostne. Hned sme sa stretavali kazdy den, chodili von, robili rozne aktivity...necitila som sa na taky rychly priebeh vztahu, som nejaku chvilu po rozchode, on mal kratkodobe vztahy, ale pred nimi i dlhodoby, cez ktory asi celkom nepresiel. Spoznavat sme sa prestali kvoli nasim divnym pocitom...este sme sa dobre nepoznali, mali sme problem zdielat spolu pocity a nejake udalosti z nasich zivotov. Krachlo to vsak prave na tom, ze ked sme spolu, mali by sme sa viac bavit otvorene, ani jeden neustupil. Boli sme z toho zniceni. Povedala som si, ze pockam, kym bude ok. Neviem, ci by som sa na vztah s nim citila, ale aj ked mam napadnikov, on mi chyba. Mam strach, lebo sme sa vlastne nepohodli a ake by to bolo potom, ale citila som s nim sulad v takom vnutornom pokoji a nastaveni plus to fyzicke.Neviem, ci on je ten pravy, ci niekto iny. Neviem analyzovat svoje pocity. Snazila som sa to riesit s kamoskami, ale som este viac zmatena. Pocula som aj nazor, ze si hlada manzelku, lebo je osamely, ale ja som nemala pocit, ze je pripraveny na vazny vztah ako ani ja nie, len by sme to chceli ako kazdy. Fyzicky sa mi najviac paci, ale bojim sa, neviem z coho plynie to neporozumenie teraz, ci by to este prislo. Dost dava na nazory kamaratov, lebo rodinu velmi nema. Co mi pomoze analyzovat moje pocity, nebat sa vztahov a rozhodnut sa spravne?

earlgrey
20. júl 2024

Dôležité je, v čom ste sa nezhodli. A podľa toho sa rozhodni. Fyzická príťažlivosť časom opadne ale psychická pohoda je vo vzťahu aj tak to najdôležitejšie 🙂

autor
20. júl 2024

@earlgrey on mal pocit, ze som chladna a nezaujimam sa, ja som potrebovala cas, zaujem tam ale bol...on potrebuje hned riesit vsetko, ja skor volnejsi priebeh ..to fyzicke podla mna je zaklad. Ja som mala pocit, ze sme sa nahlili, zda sa mi aj velmi pekny na mna a viac sportovy typ, navonok si vsak ideme, len sa pri nom citim divne a on pri mne

earlgrey
20. júl 2024

@autor
Samozrejme, že fyzická priťažlivosť je základ, bez toho nefunguje chémia...ale si vezmi, budeš s niekym len preto, lebo je pekný a fyzicky ťa priťahuje natoľko, že ti je v podstate jedno akú má povahu, či vie komunikovať, či sa neuráža ako malé dieťa, či si nevydupkáva všetko tak ako chce on? len preto, že je pekný? a kde je otázka ďalších vecí...môžeš sa na ňho spoľahnúť, vie ťa rozosmiať? vie ťa podporiť? atď.
Neviem, ale pre mňa sú pri spoznávaní dôležitejšie aj iné veci, ako tá fyzická príťažlivosť...Čo mám z peknej misky, keď je prázdna a nenajem sa z nej? 😀

autor
20. júl 2024

@earlgrey na tie otazky sme ani nestihli najst odpoved, skor islo o nacasovanie. Povahovo sme podobny, len on je hrr do vsetkeho a ja nie

earlgrey
20. júl 2024

@autor
Tak jedine komunikácia a ak nepomáha alebo sa nedá komunikovať, to je jasné znamenie, že nevie spraviť kompromis a v budúcnosti to bude aj v iných otázkach veľmi komplikované...

lindous
20. júl 2024

Otázka či on je ten pravý alebo niekto iný si podľa mňa kladieš zle, neexistuje len jeden pravý, ktorého ti vybral osud, ten “pravý”, môže byť ktokoľvek, s kým budete na vzťahu pracovať… čiže otázka je, či ste tohoto spolu schopní… myslím si, že keby ste si sedeli a rozumeli tak ako hovoríš, tak sa viete o tom porozprávať a nájsť kompromis aj v tom ako rýchlo sa vo vzťahu hýbete… nechápem, že ste na tom nepracovali, keď ste obaja mali záujem a podľa tvojich slov ste z toho boli zničený… ja viem, že vzťahy nie sú vždy jednoduché, ale takto veľa pochybnosti, strachu, otáznikov hneď od začiatku nie je najlepším znamením… na druhu stranu - chceš sa celý život pýtať čo keby? Ak ma on ešte záujem, možno sa aspoň porozpravajte

autor
20. júl 2024

@lindous mozno nema v sebe celkom vysporiadany svoj byvaly vztah, je taky mierne nezrely a strach mam z tohto jeho spravania, take to "hadanie sa" o nicom, ale ano potom ma to k nemu tiahne a citim, ze je dobry clovek s tazsim osudom

autor
20. júl 2024

@earlgrey asi tak