Neustály spev od susedov

8. nov 2023

Ahojte, prosim o radu. Ako riesit situaciu, ked suseda nad nasim bytom neustale niekolko hodin denne a aj vecer trenuje operny spev. Ja mam pocit, ze nic ine nepocuvam, ked som doma, len jej neustale bliakanie, mne uz to ide strasne na nervy. Mam male dieta, ale cez den ho budi, lebo ona bliaka, vecer ho budi, lebo bliaka aj do 22hej. Ale aj keby som dieta nemala, to naozaj som povinna pocuvat toto nonstop cele dni? Ja uz neviem ako jej zavriet hubu (s prepacenim) ale uz mam take strasne nervy na to. Niekedy do toho hra aj klavir na plne pecky. Ani televizor si pozriet, ani porozpravat sa s navstevou bez operneho "pozadia". Je to hrozne, ze existuju taki ignoranti. Nechapem, ze ked chce tolko skusat, to sa neda prenajimat skusobna? 😫

viestta
8. nov 2023

Uz si jej bola zaklopat, a povedat, ze vas rusi?

daridari11
8. nov 2023

Toto je totálna bezohľadnosť z jej strany. Prečo si nekúpi rodinný dom, kde nebude rušiť susedov. Problém je, že maximálne jej môžeš skúsiť povedať, že je to pre Teba vo vlastnom byte veľmi obmedzujúce. Ale či si pomôžeš, neviem, keďže vlastne nočný pokoj nenarúša.

marsmykkok
8. nov 2023

Môžeš ju poprosiť, že či by nemohla menej spievať, ale vieme akí sú teraz ľudia, 99 percent ťa má v riti a bude ťa mať za kravu a bude si robiť čo chce, teraz je doba, že každý vidí iba seba a robí si čo chce a tak sa vychováva aj budúca generácia. Druhá nereálna vec, spojiť sa ako susedia a spolu jej povedať, ale dnes sú ľudia falošní, nesúdržní, nechajú ťa v tom samú. Keby sa spojíte a poviete jej niečo, možno zaberie, lebo nik nechce byť na nože s polkou vchodu. Tretia možnosť skúsiť si poradiť odborníkom a nejaké stavebné riešenie ako odhlučniť stropy, aby to bolo miernejšie. A štvrtá radikálna a nie vždy možná odsťahovať sa.

dvoncb
8. nov 2023

Ale ,mne by sa to možno páčilo ,namiesto TV ,telefónov ,ktoré nás denno denne osprostuju

simona92101
8. nov 2023

Ja som mala susedu,ktora kazdy den spievala karaoke do mikrofonu,este aj muzika do toho hucala.ked nespievala karaoke s kamoskami,spievala na plne hrdlo Jadranku🙈bohuzial,spievat nevedela,bola to dochodkyna a vraj ju to "naplnalo a citila sa stastna".to bola jej odpoved ked som ju bola uz milionty x poprosit aby aspon vecer znizila hlasitost..takze u nas sme si nepomohli,museli sme sa odstahovat 😏

autor
8. nov 2023

V tejto bytovke sa neda len tak ist zaklopat na dvere, dvere do bytov su oddelene od schodiska a vytahu zamknutymi dverami, potom je chodba a az z nej su dvere do bytov, takze by som mohla ist robit hurhaj akurat na tie prve, ale pochybujem ze by to niekto vnimal akoze "klopem". len najhorsie je, ze neviem kto to je, ako ta suseda vyzera, byvam tu skoro dva roky, ale ludia sa tu skoro nestretavaju, akurat obcas ked clovek caka na vytah alebo niekomu otvori dvere, ale ktovie kto na ktorom poschodi byva... zozaciatku spievala, ale nebolo to tak casto a dlho, tak som to neriesila. potom na nejaky cas prestala, nebolo ju pocut skoro vobec, ale posledne dva-tri mesiace je to strasne. Neunosne. Asi budem musiet napisat dolu na vchod odkaz alebo co :-/ Je pravda, ze mne obcas v noci place dieta (dva trikrat za mesiac mame taku horsiu noc) tak mozno preto mi je blbe jej ist nieco povedat, ked ona zas asi v noci musi pocuvat plac od nas..

@dvoncb ver mi, ze by ta to rychlo preslo... a ja keby som chcela tri hodiny pocuvat operu, kupim si listky a vecer idem na predstavenie...

euka210
8. nov 2023

v bytovke je to tazko, vela ludom vadi trenovanie nastrojov na Zus napr, hodina denne by sa dala tolerovat, ale fakt vecer uz nie...ja by som za nou sla, ze mas dieta, aby ste sa nejako dohodli, aby vecer a na obed nespievala ked male spi.

matullienka
8. nov 2023

ja keď sú tam dvere určite tam musí mať niekde aj zvonček. Ja by som jej išla zazvonit a porozprávať sa. Či už dole pri hlavnom vchode alebo pri tých dverách do bytu. Prípadne sa spýtať vonku nejakých susedov či to s ňou niekto niekedy riešil, že je to obťažujúce

kornelies
8. nov 2023

Moj sused neustale bucha, krici, dupe a evidentne nemaju vysavac s nadstavcom s kefkou. Nestazujem sa, lebo ma tri roky. Bohuzial byvanie v bytovke ma vela nevyhod. Razim heslo...ked ti to vadi, odstahuj sa na samotu...

marca12
8. nov 2023

Napisala by som jej list,ked sa k nej neda dostat. Slusne poprosit. Alebo take klasicke panelakove. Nalepit do vytahu oznam,ze vas rusi jej spev a blablabla.

simca06022011
8. nov 2023

tak iste mate zvonceky, tak ju vyzvon a povedz jej.. ak potrebuje takto intenzivne trenoat, nech si na to najde vhodne priestory (ak je to nejaka spevacka, tak mava urcite obdobia ked musi spievat viac/menej). Tiez mame deti, hraju na nastroje a korigujeme to (deti s biciami nebubnuju v panelaku, trenuju napr. u nas v ZUS, ja som hrala na flautu doma, podvecer som ani nepipla, nasi by ma dali dole :DDD trenovalo sa v skole, a ked tak cez den chvilu... znama spieva a trenuje napr. na konzervatoriu a nie v panelaku...
Urcite to moze aj inak riesit, nech si najde sposob alebo to obmedzi na nejaky cas od do.

simca06022011
8. nov 2023

Inak moj otcim by to urcite pekne vyriesil... pani suseda, pekne spievate ale dlho :DDD

autor
8. nov 2023

vobec by mi nevadilo dve hodiny denne, ze jednu cez den a potom podvecer dajme tomu... ale toto su hodiny a hodiny a pocas celeho dna, stale si "spieva". akokeby pri vsetkom co doma robi (a je doma asi povacsine cele dni). A ked trenuje v kupelni, lebo vsak akustika, tak to je masaker, to sa ozyva este viac, nemozem malu kupat bez toho, aby sme pocuvali bliakanie, ja sa idem umyt osprchovat a furt bliakanie... ja som tolerantna velmi, byvaju tu aj deti, vrestia, dupu, buchaju stale s niecim, aj babatko take ako mam ja zvykne plakat. Susedia nonstop trieskaju dvermi, lebo asi nevedia na co su klucky... ale ok, byvam v byte, je to viac-menej normalne... Aj moje deti brzdim, aby nerobili hluk, a s hrackami sa hrali na koberci a nedupali, nekricali... a jedna dospela zenska je totalny ignorant a neustale vyblakuje? akoze umenie-neumenie, ale toto je uz totalna bezohladnost. ked potrebuje tak vela skusat, na to su miesta urcene a daju sa prenajimat...

simca06022011
8. nov 2023

a keby si jej zakricala spat nech sklapne uz? :DDD ja by som jej isla dohovorit a ked to nepojde po dobrom, islo by to po zlom.. nabehol by za nou chlap, potom by som neviem zacala asi vrtat xkrat denne. Ono sa hovori, aku pozicas, taku vrat...
Ale vies, pokym nikto jej nepovie, tak mozno si mysli, ze to nikomu nevadi..

matullienka
8. nov 2023

@simca06022011 alebo jej spätne pustiť k tomu techno alebo metal a ísť na prechádzku s dieťaťom a možno by ma sama čakala pred dverami

lara45
8. nov 2023

Presne v takej situácii sa nachádzame aj my.Rozdiel je v tom ,že vedľa v byte neide o operu ale o hociaký štyl hudby plus nesmie chýbať gitara.Chlapc nemá talent vôbec sa to nepodoba spevu a cez deň si to nejako neuvedomujeme ale keď mala spí tak, tiez ju budí a najlepšie ked začne o polnoci nema to konca.Tiez maju doma školáčku tak, nechapem že to rodičom neprekáža.Zaklopať im an dvere a povedať že naš ruší?Sú ľudia a ľudia.Pri týchto susedoch by som si upozornením len poškodila.Takže mi len vyčkávame kým dostanu rozum a spamätajú sa snáď.

valeria_h
8. nov 2023

Ľudia sú bezohľadní, preto radšej niekde na samote ako v paneláku, kde sú kadejaké prípady. Ja by som sa skúsila obrátiť na úrad.

cacianka
8. nov 2023

Strc jej do zvončeka zápalku...
Alebo kúp cd - pohrebné piesne, nejakú nepodarenu dychovou a vojenské pochody. Pust do reprakov a repráky na jej stenu. Ráno od 6.10 do 21.50.
Ale vážne - oslov susedov, zisti ako to vnímajú, spojte sa. Prípadne osloviť správcu bytov, nech majiteľku osloví. Ak nevieš ktorá suseda to je, naozaj zostava iba napísať výzvu/ list a vylepit na všetky vchody, výťahy aj do všetkých schránok.
Ja som to urobila, lebo susedia zatvárali dvere na bytoch trieskanim aj v hlbokej noci, rachot nenormálny, práčky bolo počuť ako vrtuľníky v noci 2.30, a psy vrieskali ako besní.
Citovala som občiansky zákonník, že takéto narúšanie užívania nášho majetku je protizákonné a odporuje dobrým mravom. Zázračne to zabralo

matullienka
8. nov 2023

@lara45 v takom prípade by som po 22 rovno volala policajtov, že ruší nočný kľud

bluka2
8. nov 2023

Čo ja ti viem, spev je problém? Horšie sú podľa mňa hádky, detsky rev, susedia fajčiari, besný sex nad detskou izbou… takže toto je ešte z tých príjemných zvukov v pozadí. Ak toľko trénuje, zrejme to bude jej profesia a nebude to kvalitou povedzme ako píšu o babke, čo si spieva jadranku, nie?
Ale keď ti to tak vadí a nemáš jej to ako povedať, daj si 2 poháriky vina a začni ty spievať operu v zmysle: amoooooore, každý giorno v tomto dome je utrpenie…. Kedy to skončí? Koľko ešte budeš spievať… tvoje cantaaare ma ubiiiija…. Ma to raz koniec…, ?finitooooo… urob mi radoooost… a buuuud už tichoooo…. Silencio bitte…. Niečo s humorom, možno ocení

lara45
8. nov 2023

@matullienka to by som vyvolala asi vojnu medzi susedmi týmto.Týto ľudia by mi urobili peklo v bytovke kebyže toto urobím.Nikdy by to neskončilo a naschval by nam robili zle.

beata_k
8. nov 2023

@bluka2 Budi jej dieta. To sa tazko prechadza s humorom.

simca06022011
8. nov 2023

@lara45 tak si nechaj robit zle... :D omg... ako by ti robili peklo? tak nejaky trubiroh sa bude hrat na bon joviho o pol noci a ty sa budes tvarit ze pohodicka :DDD super suseda si :D si skus spravit ty diskoteku v noci, ci budu susedia pekne tisko cakat, kym ta to prejde.

yanni
8. nov 2023

Ak nerusi nocny klud medzi 22 vecer a 6 rano, tak mas smolu. Ono, ak je to jej profesia a fakt poriadne spieva/nacvicuje, tak tu nie je o com. Tu spominane "nech sa vystahuje" ona moze oponovat - "nepaci sa ti, vystahuj sa ty". V bytovke je to tak, smola. Len aby to nedopadlo tak, ze tvoje dieta bude v buducnosti trieskat same do klavira alebo vrzgat na husliach a pod vami zase rodina s babätkom, popripade stary chory clovek, ktory bude tiez chciet mat pokoj.

yanni
8. nov 2023

@beata_k treba si dieta naucit spat aj v hlucnom prostredi, tak nebude mat problem. Mam kamosku, ked jej mladsi bol maly, nemohla mi ani kavu uvarit, lebo varna kanvica bola "hlucna" a chudatko by sa zobudil za 2mi zavretymi dverami🙈

bluka2
8. nov 2023

@yanni tiež som takú chybu spravila s prvým dietatom, u druhého som už bola poučena

beata_k
8. nov 2023

@yanni
@bluka2 Ja mam dve deti. Jedno nezobudi ohnostroj a druhe je hore ked mucha kychne. Nie vzdy je to tak jednoduche ako jednoducho sa to napise.

yanni
8. nov 2023

@bluka2 vsak. No nie je to prijemne chodit po spickach. Mne starsia, ci sa jej to pacilo alebo nie, musela od prichodu z nemocnice minimalne 2x do tyzdna na stavbu. Moja mama stale na to spomina, ako tam chudatko male lezalozabalene vo fusaku a kabatoch v holodome bez kurenia, ked sa malovalo a robili podlahy. A najmladsia najradsej, ked som po vonku behala a ani len hlucny prayer 5 krat za den ju nezobudil. A to vrieskaju fakt na cele 6 milionove mesto.

lara45
8. nov 2023

@simca06022011 no nemam velmi vrla moznosti kedze som v podnajme.Diskoteka by im nevadila , uz som skusala aj to😀 oni chodia nsskoro spat myslim ze asi az rano a potom normalne funkuje cely den😀 takze mame koncert zadarmo.Mozno jedine co by som mohla navrhnut mu nech zahra kazdy den nejake iny styl podla tpho ako sa budem citit😀 smejem sa pretoze mi jic ine neostava

yanni
8. nov 2023

@beata_k no a my 5 a ani jedno sa nebudilo. Lebo boli na hlucne prostredie zvyknuti. Prve lebo cestovalo a dalsie lebo uz boli okolo starsie deti a tie sa jednoducho len tak spacifikovat nedali.