Nesprávny muž

lylkatomaskova
18. júl 2024

Ahojte všetci . Obraciam sa na Vás s prosbou o radu . Stále som tu na MK našla dobré rady aj pozitívne aj negatívne , ale v konečnom dôsledku mi to skoro stále pomohlo . Začnem “zhurta “ a v skratke . Sestra sa zamilovala do muža len mám trochu obavy aj keď je to jej vec a nechcem sa jej do toho veľmi pliesť , ale nechcem aby trpela . Jej partner je zábavný šarmantný , nemal núdzu o pozornosť . V Živote mal iba dva dlhšie vzťahy . Mal známosti krátkodobé , s tým že nikdy nebol taký zamilovaný ako do mojej sestry že nechcel mať vzťah a plytvať časom so zenami ktorým buď neveril alebo z dajakeho iného dôvodu nechcel stráviť zvyšok života . Jeho život vyzeral asi takto práca kamaráti ženy mesto … a to dookola . Vidno že pri nej skrotol nechodí do mesta zaujíma ho iba moja sestra , keď he sestra v praci a ma voľno tak ide vtedy s kamarátmi niekam a skončí s nimi na pive a sa aj opijú , to sestre bytostne vadi a povedala mu to milión krat že kvôli nech to nerobí . Vravel , že kvôli nej respektive aby boli spolu ako rodina nechodí do mesta keď je ona doma je iba s ňou 90% a že keď budú spolu mať dieťa nebude ani toľko chodiť koľko teraz s kamarátmi keď nie je s ňou . Poraďte myslite si že sa zmení alebo že to bude iné alebo sestra zveličuje ?

koniarova
18. júl 2024

Nie. Nezmení sa to.

astronaut321
18. júl 2024

@lylkatomaskova Prečo by nemohol vybehnúť do mesta a aj sa kľudne opiť? Je to každý deň? Možno to je č_rák s možno nie. Určite to nezistíš podľa toho, že chodí s kamarátmi do mesta. 🤣

tanyan
18. júl 2024

Pre mňa by nebol problém v tom, že je s kamarátmi, ale fakt, že sa opijú... Následky alkoholu bude totiž musieť znášať ona doma. Ak je taký zamilovaný, nech sa prestane opíjať - úplne.

lylkatomaskova
autor
18. júl 2024

Veď to mi ona vraví jej nevadí že ide ale že sa opijú , tvrdí že už keď budú spolu bývať určite to robiť nebude

som_realistka
18. júl 2024

Nie nezmení sa to, teraz to robí "len keď ide bez nej", potom to bude "živím rodinu, potrebujem sa odreagovať a zrelaxovať". a opitého bude obchádzať ona doma. Toto mala moja kamarátka, už sú dávno rozvedení.

lylkatomaskova
autor
18. júl 2024

Bude ťažké jej ho vyhovoriť skôr nemožné

tanyan
18. júl 2024

@lylkatomaskova Sú aj ľudia, ktorí sa dokážu zmeniť. Môj manžel mal úplne iné zvyky v mladosti ako teraz - nedá si ani radler v lete, radšej kofolu.

lylkatomaskova
autor
18. júl 2024

@tanyan veď to , že to ťažko povedať vraví že užil si dosť vie te keď príde rodina je to u koniec inac by tak dlho nečakal na to aby si vybral tu pravú s ktorou chce mať rodinu , ale ako to zistiť či to tak bude nechcem aby sa sklamala

thirstymonk
18. júl 2024

Furt toten alkohol, ci kokos, však už nemame 16, že najväčši pipik ma ten, čo najviac vypije pre pana... Ja od roku 2010 nepijem vobec, nikdy nič, ani na oslavach... a jaky som šťastny... 🙂

venom19
18. júl 2024

Podla mna, podla toho ako casto, lebo ak si raz za cas vypije s kamaratmi, nevadu

tramtada31
18. júl 2024

Manzel chodil každý piatok s kamaratmi von, aj vzdy pil. Rodila som v piatok vecer, to bol prvý piatok, kedy po skoro 20 rokoch nepil a nešiel nikam a predstav si, od vtedy nebol s kamošmi v piatok vonku (maximálne zájde na futbal - dnes už s detmi a potom ide s nimi rovno domov), od vtedy nepije, ani pivo, vino, nič. Samozrejme, že muž sa môže zmenit, ten môj zahorel takou laskou pre deti, že ich brava do skolky, zo skolky, potom idu na bicykel, ihrisko, na zmrzlinu a kamaráti pre neho neexistujú.

tanyan
18. júl 2024

@lylkatomaskova Ale odmietať šancu na šťastie kvôli možným rizikám tiež nie je cesta. Život prináša mnoho nečakaných situácií a práve preto si treba užívať to pekné a veriť...

vilma7
18. júl 2024

Prečo by sa to nemohlo zmeniť?
Nevidím dôvod aby sa slobodný chlap aj opil, ak má tu potrebu a chce ..
A keď si založí rodinu, tak s tým môže seknut.
Tiež mám manžela čo si užíval s partiou za mlada, teraz nejde ani len na pivo.

cookie29
18. júl 2024

je rozdiel vypit poharik a ozrat sa pod obraz bozi....
ja celkovo nerozumiem, ako sa niekto moze opit... a toto by za mna bol 🚩 🚩 🚩 🚩
pretoze ak sa eventualne dotycny zmeni, tak k horsiemu.
Ale ako vidis z prispevkov, alkohol je na Slovensku brany ako nieco normalne, aj to ze sa ludia spiju. Su taki, ktori s tym seknu a su taki, ked prejde obdobie zamilovanosti atd tak pokracuju veselo dalej. Bohuzial, je to loteria

bubinkaaa
18. júl 2024

@lylkatomaskova chápem ,že chceš sestre len to najlepšie....no dám ti radu,nemontuj sa jej do života. Aj tak si spraví podľa seba. Sestra nech si to s ním vydiskutuje sama,že chodí na pivo a opije sa.To či to bude robiť aj neskôr ,keď už budú mať deti je vo hviezdach,môže a nemusí .To sestra zistí až potom😉napr.nech ho zamestná s detmi,aby nemal na to čas

hellwant
18. júl 2024

@thirstymonk no vidis a ja si v lete dam 2 piva denne, na oslave narodenin si dam nieco tiez a tiez som stastny. Vcera v bazene si zena dala 1 mojito a ja 1 pivko a pokecali sme, zasmiali sa, fajne nam bolo milujeme relax. Problem je pri tom alkohole, ze sa opija dotycny.
Bud nepit, alebo ak uz pije, dat si napr: 2 piva a stop alebo ak ma tak 2 pohare vina a stop. A nie pit do opitosti , ci nebodaj miesat alkohol. Je dospely ma mat rozum a nie sa zakazdym opit ked ide s kamosmi.

thirstymonk
18. júl 2024

@hellwant Presne tak, moja žena si tiež rada dopraje vínko aj medovinu. Ale sem tam.

vyrovnanaosoba
18. júl 2024

@lylkatomaskova nezmení sa to.

vanilkovazmrzka
18. júl 2024

Nevidim problem v tom, ze ide raz za cas s kamaratmi na pivo. Pokym nie je nepricetny ozraty, ale da si dve piva, tak co…

evinea
18. júl 2024

nemyslim si, ze by to vobec mal menit 😀 a co je na tom zle? ved aj on sa predsa potrebuje odreagovat, vypnut. ved to nerobi, ked su spolu, takze nevidim dovod, preco by od neho mala chciet, aby prestal. pises, ze sa celkovo zmenil, tak v com je problem? lebo mne toto ako problem nepride. 😀

uhrikovci
18. júl 2024

Môj muž bol taký, brali sme sa, keď mal 30 rokov, ja 24. Stále mi vraví, že ani jedna, ktorú mal a to mal dva dlhšie vzťahy, nebola tá pravá. Chodil do roboty, vonku, s chalanmi atď. My sme sa spoznali na diskotéke, do pol roka sme bývali spolu, a hneď sme chceli bábo. Prestal mal potrebu behať vonku, na pivo, s kamošmi. Mal nové priority. Sme spolu 17rokov. Máme dve decká, kúpil si motorku, ide s kamošmi max. do mesta na kávu na hodinu a domov.

uhrikovci
18. júl 2024

A áno mávame krízy, aj teraz bola jedna veľká, ale ustáli sme to. O tom je manželstvo.

levkaa
18. júl 2024

@lylkatomaskova nie, nezmeni sa. Vsetka cest vynimkam. Daj sestre precitat diskusie od zien, co si takych pobrali za manzelov a uz maju aj deti, ake tazke zivotne situacie teraz riesia. Urcite nerobit deti do takeho vztahu🙏

alickapusinka
18. júl 2024

Jasne že to bude robiť iste že hej . Alebo sestra má čarovný prút šibne ním a ON sa zmení o tisíc stupňov. Z večera do rána sama tomu neverí. Ten chlap ani sám tomu neverí takého čo počas vzťahu popíja by som nechcela. Neskôr môžu nastať následky a môže zostať alkoholikom. Každý si dá ale nie opíjať sa s kamarátmi v krčme. Toto mi neznie dobré. Sestra nech rozmýšľa ešte teraz pokiaľ je čas. Už ak budú mať dieťa môže byť neskoro. Nie nezmení sa. Bude ONA doma sedieť s dieťaťom a ON bude s kamarátmi na chľastačke vyspí sa a deti budú pozerať na otca opilca. Za mňa nie. Budú jej chýbať peniaze pre deti na jedlo a na bežné výdavky. Určite TI tu napíšu žienky reálne príbehy ako to začalo a už majú aj deti a trpia veľmi a otec pije. Tvoja sestra sa musí naučiť a popáliť na vlastnej chybe. Nikdy sa nenaučíme na cudzej chybe len na vlastnej.

cheko
18. júl 2024

@lylkatomaskova Som 20 rokov s jednou ženou 14 rokov manželia.Moja Pani nepije vôbec.Ja keď mám chuť tak si vyrazím s kamošmi a opijem sa. Aj karty si zahrám o €... Nepijem na dennej báze ani večer jedno pivo. Nerobím bordel, neurazam ju,nepozadujem neviem čo... Takýto som bol aj za slobodna (vtedy to opíjanie bolo častejšie). Proste sa tak od reagujem.

mojemenonikto
18. júl 2024

@lylkatomaskova Dá sa to relatívne ľahko zistiť. Nech mu sestra nezakazuje ísť s priateľmi von, ale nech jej tak dva mesiace ukáže ako dokáže ísť von a nepodľahnúť a neopiť sa. Ak to nedokáže, tak má problém.

lylkatomaskova
autor
18. júl 2024

@mojemenonikto perfektná rada ďakujem

cookie29
18. júl 2024

@evinea to vazne? "aj on sa predsa potrebuje odreagovat, vypnut." ale ved odreagovat ci vypnut sa da aj inak ako spijanim do nemoty... tam nejde problem, ze ide na poharik s kamosmi, ale ze sa OPIJE... a "ved to nerobi, ked su spolu" takze co oko nevidi to srdce neboli? Kludne moze prist domov naliaty :(
ja se nedivim, ze je tu potom tolko prispevkov o nestastnych vztahoch...

P.S. Problem s alkoholom nemam, ani s posedenim pri pohariku, ked je prilezitost. Ale nemam problem ani robit sofera, ked treba.

cheko
18. júl 2024

Takže keď sa partner občas s partiou opije je to horšie ako keď neočisty záchod. misu po veľkej potrebe, čaká za stolom až mu partnerka prestrie aby sa najedol, neperie, nevyglancuje kúpeľňu, kuchyňu... Zrátať si treba pre a proti

mischelin999
18. júl 2024

podla mna je toto uplne bezne spravanie, a tym nemyslim len u muzov. kazdy sa predsa potrebuje obcas vyventilovat, kazdy na to vsak mame ine, svoje sposoby. tiez rada popijam obcas v meste s kamoskami, nevidim na tom vobec nic zle 😀