Nespokojnosť vo vzťahu

31. aug 2024

Niekedy a coraz castejsie rozmyslam,ze by mi bolo lepsie samej.20 rokov vztahu,stale hladat kompromisy,dohadovat sa kolko pojde na stravu,ci prerobit kupelnu, rozdiely v pohlade na vychovu atd atd atd.Citim,ze kazdy konflikt,kazda vymena nazorov mi pride ako narusenie mojho kludu a hlavne ze si nemozem vsetko robit po svojom.Uz ma to stve.Nie je to zly clovek,ani chlap a aj tak mi to vsetko ide na nervy.O nejakom lubeni ani neviem,ci sa da z mojej strany hovorit.Snazim sa hladat,vidiet pozitiva,ale vzdy to zas niekde prerazi.Ale zas clovek nezahodi vsetko len tak,mozno je to moj pokriveny pohlad na vec,mozno mam nejaky zavan depresie jednak z nedostatku financii na zivot a nie prezivanie a jednak mozno nejaka kriza…prepacte za anonyma,ale niekto ma tendenciu hrabat sa v starych diskusiach a chytat cloveka za tieto predosle problemy a hned nalepkovat a skatulkovat.Co mam robit?Nemali ste podobne obdobie v zivote?

marcellka32
31. aug 2024

Prečo pocitujes absenciu peňazí? Nájdi si lepšie platenú prácu..
Mužovi povedať, že treba robiť kompromisy, raz ustúpi jeden raz druhý ..nejde stále aby si ty ustúpila...
Dohadovať sa koľko pôjde na stravu? Toľko koľko treba, alebo ťa manžel vydeluje financne? Kúp sebe a detom všetko čo treba ..aj čo netreba

zmrzlinka2021
31. aug 2024

No ale aj o Tom je vzťah. Kompromisy, hľadanie toho dobrého pre partnera, no proste bežný život manželov.

minenkak
31. aug 2024

Dá si teraz predstáv ,že in sa cíti tak isto,len sa prispôsobovať celý život,žena nespokojná so všetkým,peňazí není dosť,deti si vychováva ako chce.Ste dvaja sadnúť a debatovať a ak jedno nechce,není o čom ,netreba byť nasilu vo vzťahu

rikarika
31. aug 2024

Tak ja si myslím že po 20rocnom vzťahu by ste mali mať už akú-takú finančnu stabilitu. Preco ju nemáte?

drago12587
31. aug 2024

On sa citi rovnako.. su to bezne problemy, bez ktorychz žiadny vztah nie je.. ak si chceš robit veci sama, tak odid na wellness na den-dva . Zresetuj sa.. on nech za mesiac spravi to iste.. zober svoje kamosky, on svojich kamošov s majte trocha volnosti aspon raz za par mesiacov..

rorino
1. sep 2024

Nepomohlo by ti,keby si šla niekde preč od neho na pár dní?Možno ti odstup pomôže,možno máte ponorku...m

mooonika1975
1. sep 2024

@rikarika och, toto zhodnotenie po 20. ročnom vzťahu za vodou, no neviem, predstav si, že ma 40 rokov, teraz, deti možno 18-16 rokov, najviac finančne náročné obdobie, i keď podľa daňového bonusu, je najviac náročné obdivie do 15 rokov, 🙄🙄🙄 , určite im byt nikto nedal , museli sporiť, hypo zrejme stále splácajú, do toho auto , zrejme po 20 tich rokoch odišlo. Nie každý zarába 2500 € ako tu na koni . Len som sa zamyslela….

autor
1. sep 2024

@marcellka32 nuz keby to bolo take jednoduche,tak zarabame vsetci tolko kolko chceme nie?Absenciu pocitujem preto,lebo kvoli vojne vsetko zdrazelo,vratane hypoteky a plat mi nestupa umerne zdrazovaniu.Deti rastu,naroky a naklady sa zvysuju, uroky stupaju.Ci ty to mas inak?

marcellka32
1. sep 2024

Zarábam toľko koľko chcem, ale musim za to pracovať, dostať sa na lepšiu pozíciu znamená vzdelávať sa, a zamestnat sa kde to aj ocenia, dá sa to, hypotéku nemám ..

autor
1. sep 2024

@minenkak mas pravdu,trosku si mi dala zrkadlo a je to samozrejme tak,ze stale diskutujeme, hladame kompromisy, len…uz teraz po 40,ako keby ma to cim dalej tym viac vycerpavalo,nechce sa mi.Uz si chcem robit veci po svojom.Nemozem,to je jasne,ale citim to tak.

autor
1. sep 2024

@marcellka32 prepac,mas deti?kolko a ake velke?Byvas vo svojom bez hypo,alebo podnajom,alebo u rodicov?Zijes so zarobenych penazi iba ty,alebo si delite vydavky aj prijmy.Toto vsetko a kopec inych veci ovplyvnuje financnu situaciu,to je ti asi jasne.

autor
1. sep 2024

@rikarika stabilitu by som povedala ze mame,ale nic viac.Zaplatime hypo,energie,stravu,auto,skolu a vsetko nutne a skoncili sme.Nic neodlozime.Ak chceme nieco lebo to chceme,alebo niekam ist,dalsi mesiac skrtime.Mohli sme byt na tom uz lepsie.Prisla vojna,vsetko od potravin po energie zdrazelo,urok isiel z 0,8 na 4,25, v robote zamrazili platy,ktore nam dovtedy pravidelne stupali a sme tam kde sme nechceli.Muz sa snazi,vsetci sa snazime,vsetci co sme na tom +-rovnako a furt na H.Preto!

autor
1. sep 2024

@mooonika1975 presne si to vystihla, proste realita dnesnej doby a mozem sa utesovat ze vacsina naroda je na tom podobne,ale na nalade to neprida.Ale ten moj problem alebo pocit nie je len o peniazoch,len ak sa teda o niecom stale dookola natahujeme a dohadujeme,tak su to vacsinou peniaze a vychova,to je jasne.

autor
1. sep 2024

@rorino on je na trojtyzdnovych turnusoch v DE a prave to je to,ze som si uvedomila,ake je to jednoduchsie,ked sa nemusim o nicom dohadovat.On nie je nejaky hadavy, ale take tie prkotiny.On je doslednejsi vo vychove,ja zas povolim,dam im este tu pol hodku,dam im cas kym pokosia,vyberu umyvacku atd.Ale ked je doma…ved uz to mal urobit,a preco to neurobil,preco uz to nevypol atd atd.Teraz si mozno niekto zas povie,no henta co chce,ked deti si robia doma co chcu.Ale nie je to tak,verte mi.

minenkak
1. sep 2024

Treba si jednoducho uvedomiť,že ste jednoducho dvaja ľudia s rozdielnymi názormi,pohľadmi na svet a vieš vôbec nieste spolu a to si človek odvykne na toho druhého, prečo nejdete všetci do Nemecka.Moji rodičia tiež tak fungovali-nefungovali ,foter stále prec a teraz na dôchodku ,si idú na nervy a mama len ľutuje ,že sa nerozvuedla a my deti s ním nemáme žiadny vzťah

marcellka32
1. sep 2024

My sme vo svojom bez hypo, 2 deti, máme tiež 2 príjmy na naše výdavky, keďže spolu žijeme...lenže ty máš problém so svojim mužom, rozdielne názory na výchovu, a pod.
Keď pracuje muz v Nemecku mal by pekne zarobiť či sa mýlim?

autor
1. sep 2024

@minenkak ja by som sa pobalila hned,nemam absolutne problem.Po nemecky viem,ale nechcem deti vytrhnut z toho ich zazemia.Kamosi,vsetko okolo.Niekto si povie,zvyknu si,ale nevidim to tak uplne jednoducho.Podla mna to na nich moze zanechat nasledky, nove prostredie,nova rec,uplne ina krajina.Neviem no.Su pred pubertou,zranitelne obdobie, uz to nie je len tak,ze sa citia dobre hocikde kde maju svoju maminu a tatina.Budem len rada ak odtialto vypadnu kamkolvek,ale ked na to dospeju.Nazory my mame na vela zasadnych veci rovnake,aj zaluby atd,ale ako keby ma uz unavovalo cokolvek komukolvek vysvetlovat,obhajovat svoje rozhodnutia,preco som to urobila tak a nie onak.A najviac to samozrejme musim riesit s kym?s muzom…

rikarika
1. sep 2024

Toto čo popisujes za mňa finančná stabilita nie je ani náhodou, to je čisto čisté zivorenie. Ja mám 45 a drvivá väčšina kamarátov je v tomto vekovom rozmedzí a nebadam že by niekto žil to čo popisujes. Za mňa ste ohľadom gazdovania niekde spravili chybu.

rorino
1. sep 2024

Tak možno ste už nie zohratí,keď chodí na turnusy a troška si "zavadziate" lebo vám určitým spôsobom vyhovuje,keď ste od seba.

minenkak
1. sep 2024

Zvykla si si proste byť sama,nebuďte od seba,to nerobí dobrotu,ako sama vidíš

autor
1. sep 2024

@rikarika tak pojem financna stabilita znamena schopnost financneho sektora(v tomto pripade rodiny)plnit zakladne funkcie,aj pri negativnych vykyvoch ci externych(zdrazovanie,vojna,inflacia atd)alebo internych(choroba,vypadok prijmu atd.)To schopni sme,cize financnu stabilitu mame,vdaka nejakej rezerve.Ale nic viac.Momentalne prave vdaka externym vlpyvom nezostane nic.Rozumies?Ale celkom vazne bez ironie teraz,by ma zaujimalo,ako teda ty vnimas financnu stabilitu v rodine a v okoli u znamych.

rikarika
1. sep 2024

Prepáč ale ty sa stále sústreďujes na externé podmienky, ktoré akože nedokážeš ovplyvniť. Skús sa sústrediť na zvýšenie príjmu.

mantilka
2. sep 2024

Vzťah sa časom mení. Myslím, že najväčší problém je, že ste odlúčení. Celý čas si všetko robíš sama a potom príde a všetko naruší.
Niekedy keď manžel odišiel na služobku som si všimla, že mám viac času a väčší poriadok doma....začali sa mi miešať pocity, že mi chýba ale na druhej strane ako mi je dobre. Ale s odstupom času viem, že chcem byť s manželom.
Nenechaj sa oklamať. Život je o kompromisoch
A rozvedená žena žije vlastne v kompromise
Je sama, všetko ale úplne vsetko je na nej, nemá sa s kým porozprávať a dokonca aj spomienky na to pekne vyškrtla.
Mohli by ti rozvedené ženy rozprávať ale to je byť samozivitelkou. A hádky pokračujú, lebo ex je otcom.
Máš to ťažké lebo žijete odlúčení.

evansova
2. sep 2024

Ach, jaj... A ked sa pohadate pre nedostatok penazi pomoze to, mate ich viac? Cely zivot tvrdim, ze bohaty nie je ten, kto ma vela, ale ten co ma dost. Nauc sa zakryt takou perinou ako mas, min len tolko kolko zarobite. Var doma, pec doma, neplat drahe sluzby, ktore zvladnete sami a hlavne si pis prijmy a vydavky a na koniec mesiaca posud, ci vsetko bolo nevyhnutne. Ak mate tak malo, ze nestaci na zakladne potreby, treba aby si manzel (lebo ty asi vedies domacnost) nasiel dalsiu pracu. My sme zacinali tazko, moj manzel s vysokoskolskym titulom chodil vykladat vagony, na zahranicnu dovolenku sme so zarobili tak, ze sme aj s detmi vyjednotili a okopali hektar repy. Hadky nepomôžu...

verakoc
3. sep 2024

No ja ťa asi poteším cítim sa rovnako a aj časové údaje sedia. Akurát môj partner nechodí nikde vychovávame spolu aj keď v poslednom čase každý po svojom. A s financiami tiež safarime každý po svojom on totiž trval na Tom aby sme si nespojil účty takže z môjho účtu odchádzali splátky hypo., ina poz., nájom, a aj stravu som nakupovala niekedy on oblečenie pre dieťa som zaobstarala ja aj všetky zvyšné potreby. Akurát keď som všetko posplacala závidela a nazivila neostalo nič pre mňa a on???? Je pravda že aj on mal náklady tiež inú pôžičku, elektrinu, benzín no tiež je pravda že on bol ten čo financoval dovolenky a to od ApoZ. Takže v podstate on bol ten čo šetril a ja som rozhadzoval? Dá sa tomu vôbec tak povedať? No rozhodne vám viem povedať že ja zo svojej výplaty odložiť v podstate neviem a koľko má on našetrené a či vôbec tak to tiež neviem. Jednoducho povedané v posledných mesiacoch premýšľam ako môžem žiť s človekom ktorý mi neverí natoľko aby sme si spojili alebo mali prehľad o svojich účtoch. A tiež mám v poslednej dobe pocit že ku mne už nič necíti iba spolu žijeme kvôli dieťaťu...