Nesamostatnosť kamarátky

10. júl 2023

Ahojte,mám kamarátku ktorá má 25 rokov a momentálne sme museli odísť z práce v zahraničí, keďže nám nesadla,s kamarátkou vychádzam veľmi dobre,ale teraz ako sme boli dlhšie spolu niekde tak som zistila,že je absolútne nesamostatna ,čaka kým ja poviem čo budeme jesť,donesiem,pripravím,dám pod nos,poupratujem,nič z toho si nerobí sama a to chce ísť so mnou zase do práce do Nemecka,no neviem niesom si istá čo jej ešte poviem,ďalšia vec šefka povedala keď sme boli v Nemecku,že je veľmi tučná a nezvládne pracovat,keď som ju volala vonku behať alebo na rýchlu chôdzu tak stále odpoveď mne je to jedno,a tak odpovedá na všetko aj čo sa týka jedla ,ak by som nebola ja alebo keď som jej nič nedávala je schopná byť aj celý deň bez jedla ...aký máte na to názor ? Skôr pre zahraničie hľadám nejakú zbehlejsiu kamarátku,pretože táto povie že vie po nemecky a keď príde na lámanie chleba zistila som,že nerozumie ani slovo ,tak nechápem ...Keď ma niekto kamarátku a pracujú napríklad spolu v zahraničí,trávia spolu čas a sú zbehlejsie,že netreba nikomu robiť servis tak je to úplne super podľa mňa,no ja také šťastie nemám ale zvažujem že pôjdem úplne sama.Vdaka za vaše odpovede

vanilkovazmrzka
10. júl 2023

Chod sama, naco potrebujes neschopne decko vlacit so sebou? 🙂

alex49
10. júl 2023

a to ste sa predtým nepoznali?

lija22
10. júl 2023

pocuj ale to nie je kamaratka,ked sa taketo veci dozvedas teraz. Ved ty ju nepoznas.
Neviaz sa na nu, bude ta brzdit. Ty nie jej rodic preboha

lenuska9999
10. júl 2023

Kašli na nu. Choď sama. A určite by som ju neobskakobala. Urob jedlo sebe a hotovo. Čo bude jesť ona ta nemusí zaujímať. Uprataj svoju stranu izby atď.. nech vylezie z tej komfortnej zóny

babulkomale
10. júl 2023

Dobre ze kojit ju nemusis 😂 omg niektori ludia sa asi zabudli v 19. storoci s komornou, kucharkou, gazdinou a sluzkou.

michelle567
10. júl 2023

No ja by som teda po nej neupratovala ani jej nevarila...veď ma ruky a vie ísť do toho istého obchodu čo aj ty...a keď nie tak nech neje alebo robí čo chce 😃 a teda keď nevie jazyk prácu by som jej už nehľadala...veď to potom ty vyjdeš v tej práci zle

zuzanka.zuzu
10. júl 2023

nerozumiem tomu že je tučná a keby si jej nedala jesť tak bude celý deň bez jedla... ta však nech je, aspoň schudne 😀 a o nemčine že nevie si sa dozvedela až v nemecku? však si na ňu mala prehovoriť ešte na slovensku po nemecky, len tak konverazacne...

cacianka
10. júl 2023

čo vás ako kamarátky spája ?
chce to dosledný a slušný rozhovor, povedať jej svoj pohľad, a ak sa nepohne vpred, nezmení svoj prístup, tak stačí občasné stretko na kofole, a inak dovi dopo. postupne sa odtrhni, osamostatni, rieš iba seba a ľudí čo riešia s tebou, nie že sa len vezú.
Načo by ti bola takáto guľa na nohe....

olimuc
10. júl 2023

Naco ju potrebujes? Skor bude brzda v rozvijani novych kamaratstiev … v praci niekoho najdes, nepotrebujes tahat niekoho so sebou, ak nie moc schopna ani v praci, budete posudzovane obidve zle …

januska12323
10. júl 2023

Keďže si ju spoznala až tam nie ste kamarátky ale kolegyne alebo známe. Rieš seba a ak si zvládne vybaviť prácu tam môže sa pridať. Jedlo by som jej robila jedine ak má obe ruky zlomené.

saxana000
10. júl 2023

Slecne by sa zislo konecne postavit na vlastne nohy..
Zavesila si si na krk lenivu pijavicu..rychlo prec...

cimage
10. júl 2023

A preco si vsetko robila za nu? Navarit si mohla pre seba, alebo jeden den ty varis a druhy den ona. Tak isto s upratovanim. Ked sme byvali v zahrnici este s jednym parom, tak sme to mali zadelene, ze jeden tyzden som ja upratala kupelnu, kuchynu a dalsi tyzden druha baba. Vykasli s na nu a chod sama, nech pohne ritou ked nieco chce. Moze si aj ona vybavit pracu. Este mozes dopadnut tak, ze ta poohovara, ako sa vravi: Za dobrotu na zobrotu.

tripetta
10. júl 2023

Prvé, čo mi napadlo, je - depresia. Alebo únavový syndróm. Sú to vážne ochorenia, dokážu človeka úplne ochromiť. Ale kľudne to môže byť obyčajná lenivosť a pohodlnosť a zvykla si ťa využívať. Zvláštne, že ti o tej nemčine takto detinsky zaklamala, príde mi to fakt divné.