Nepríjemné reakcie okolia na štvrtého chlapca

20. sep 2023

Ahojte
Som v 32tt, čakáme štvrtého syna, neplánovali sme to, no veľmi sa tešíme. Máme troch synov vo veku 10, 8 a 4 roky. Samozrejme ako žene mi vždy na začiatku tehotenstva v hlave skrslo, či to už nebude dievčatko, no nejako som sa nato neviazala a z každého syna som sa veľmi tešila, rovnako ako teraz. Keď som čakala tretieho tak reakcia okolia vždy bola "nevadí ", namiesto " gratulujem", čo ma mrzelo, známa mi dokoca povedala, že ona by išla na potrat.....teraz pri štvrtom to už nie je ani to "nevadí", no hneď výbuch smiechu(ja to vnímam ako výsmech)len dnes som to zažila dva krát. Je to pre mňa veľmi nepríjemné, stále mám pocit, že musím vysvetľovať, že ja som s tým, že čakáme štvrtého syna v pohode, rovnako ako to, že máme nato vychovať štvrté dieťa. Neverila som, že pre toľkých ľudí je mať štvrté dieťa hotová katastrofa, koniec sveta, koniec všetkého.
Neviem ako mám potlačiť pocit viny, menejcennosti, ktorý si uvedomujem, že je neopodstatnený, no stále je vo mne.

vierka82
20. sep 2023

Ja mám chlapcov 5. A pri poslednom mi suseda zahlásila že je mi to ľuto a tvárila sa akoby jej niekto umrel 😂

guudy
20. sep 2023

Gratulujem k chlapcekovi a tesim sa s vami😊. Poznam rodinu, ktora ma 4 dievcata😊
Uplne chapem, ze ti blbe reakcie kazia naladu. Tiez by ma nebavilo kazdemu vysvetlovat. Ludia furt riesia blbosti namiesto toho, aby sa tesili zo zdraveho dietatka…

deti95060810
20. sep 2023

to len ty berieš moc prehnane - lebo hormóny. ...
kašli na každého , načo im hovoríš že je to chlapec - povedz neviem a máš kľud.

tenerifka
20. sep 2023

niektori ludia su strasne svine, skodoradostne a neprajne, mala by si pretriedit okruh "priatelov" a znamych. Jednym uchom dnu a druhym von, mame 21.storocie, rok 2023, a stredoveke nazory, komentare a posmesky sem naozaj nepatria. Povznes sa nad ubohost tych ludi, nestoja ti zato, a tes sa z dietatka

tenerifka
20. sep 2023

ti ludia by ti negativne okomentovali, aj keby si cakala dievcatko, stylom "chudatko male, pri tolkych chalanoch"....atd, tupci si vzdy nieco najdu

reanda
20. sep 2023

ziadne pocity nepotlacuj.. pekne ich nechaj vyjst von, pozri sa na ne a zamavaj im 'zbohom', ked budu odchadzat.. ked nieco potlacujes, tak to nikdy neodide.. preto sa s tym stale stretavas v reakciach okolia

simsalabim
20. sep 2023

Povedz im, ze planujes hokejovu patku (alebo futbalovu jedenastku) a neries 😉

guudy
20. sep 2023

@autorka pri blbej reakcii by som ich odpalkovala niecim v style, ze kedze planujete mat vlastnu futbalovu 11ku, tak este zdaleka nie ste v cieli. ;)

guudy
20. sep 2023
pinkgirl
20. sep 2023

To skôr okolie je sklamané, že to nebude dievča a riešia to za teba. A je podľa mňa super že sa ty tešíš. Uži si tehotenstvo. Na poznámky druhých sa povznes.

amel
20. sep 2023

Ja mam 3 dievcata a pri narodeni 3. mi dobreze nie kondolovali....a za dalsie,nakolko sme 3.dcerku mali 6 rokov po 2,cudzi ludia sa pytali,ci sa "zadarilo"....vtedy sa ma to dotklo stale,teraz na to kaslem.Mnohi ludia su blbi.

luxus10
20. sep 2023

takym prajnikom hovor, ze cakas dvojicky, alebo trojicky, 😍 a ze ak budu mat volne ruky, ocakavas pomoc....😍

avonladyba
20. sep 2023

Tej čo povedala, že by išla na potrat by som ja povedala, že je krava a nech sa ide sama zabiť, že lepšie urobí.

zooeynka
20. sep 2023

....ale ved kazdemu takemuto cloveku odpovedz, ze dufas ze aj piate bude chlapec.

jesenzima
20. sep 2023

Však to tak neprežívaj, môže ti byť úplne jedno, kto a čo hovorí 🤷 jedným uchom dnu, druhým von ...

nikiki29
20. sep 2023

Mne sa toto stalo aj pri prvom, normálne rodina sklamaná… jedine jedna naša babka sa tešila. A pri druhom nepovieme nikomu ani pohlavie ani meno. Ľudia sú hrozní ☹️

tenerifka
20. sep 2023

ja ako sa poznam, by som im strelila nieco v style, ze moj manzel vie robit len chalanov a asi je to preto, lebo je nadmieru obdareny.....a uzivala by som si tie zhrozene ksichty

zuzana9393
20. sep 2023

Jej veď to je ake zlaté mať také mužstvo 😁 moja babka bola zo 7 sestier a posledného najmladšieho mali brata 😁

vler
20. sep 2023

Nenechaj sa debilnymi reakciami okolia nutit do reakcie/vysvetlovania ktore nikomu nedlhujes

sara07
20. sep 2023

no bud ich prost zruš alebo povedz že nevieš lebo ludia majú blbé reakcie
mne dávali "vyžrať " tretie dieta tak , čo koho boha do toho kolko kto ma deti
už som bola taká že som odpovedala však je to moja rodina , nedávam ti kukučie mláda do rodiny , na konci som bola hnusna a hned na to kecy že hormony som sa ohradila že im pochopenie a nesudenie a nestaranie nadávkovat by sa zišlo

dadis
20. sep 2023

Ved povedz, ze ste 4. dieta planovali a dufali, ze bude zase chlapec..co by dievca s tolkymi chalanmi robila

ahyt
20. sep 2023

Podotkla bych.Ano,ctvrty chlapec a ZDRAVY.

svetlonos
20. sep 2023

Ahoj 😀 blahozelam, budte zdravi a stastni!
Nam sa nedsvno narodil druhy chlapec a hadaj co? Ze no co, nevadi. Najvytacavejsi bol pre mna nazor - chvaala Bohu, ze chlapec lebovzeny to maju v zivote ťažšie a horsie! Chlapi nic nemusia robit 🙈
No a po mojej hlasnej uvahe, ze keby sa zadarilo aj tretie, nevadilo by nam to - cista katastrofa!
Naco by vam bolo preboha, ste sa zblaznili, tolke vydavky a vo vasom veku, hlavne uz ziadne nemajte! A to od rodiny...
Podotikam, ze zijeme s mm samy a rodina nas nezivi ani nikdy nezivila. Nikdy sme na tom neboli tak, ze by sme nedaj Boh pytali peniaze alebo mali nudzu! Muž pracuje, ja tiez pojdem po materskej do práce tiež, v starej mi drzia miesto dokonca.
Ale vyznelo to od nich akoby sme byvali pod ich strechou a zili z ich financii.
A zijeme natolko daleko, ze s detmi si poradime sami dvaja.
Takze neries, ja jeby som im oznamila 3 a nebodaj 4, maki by bas za uplnych mimoňov 😁

remaadja
20. sep 2023

@vierka82 🙈 to čo za výkvet

cecilia29
20. sep 2023

Srdečne gratulujem 🙂 mne sa pri treťom tehotenstve každý pýtal ci sme plánovali 😀

tramtada31
20. sep 2023

Podľa mna si to nevedia predstavit ľudia, že by mali toľko chlapcov, preto tie reakcie. Možno si projektuju, že by chceli mat dievca a myslia si, že aj ty a tou reakciou sa snažia zdieľať tvoje sklamanie, ktoré osobne nemas. Prosím, netráp sa nad tým a neodsudzuj tých ludi za reakciu.

kitycat
20. sep 2023

Ty to mozno vnimas uplne inak ako to ti ludia myslia, mozno az na tu poznamku o potrate.

No tak sa niekto zasmeje, ze stvrty chlapec, vsak hadam je to taky ten "chacha" a nie "kiš-kiš" neries to dopodroban. Niektori ludia nevedia reagovat

mamutka
20. sep 2023

Ja by som na otázku “čo to bude?” odoovedala “dúfam, že chlapček” a tvárila sa, že nevieme. Hned by im bolo jasne, že mi nechýba ku šťastiu dievčatko, že milujem byt matkou synov a ak by chceli pridávať komenty, uz by moje odpovede mali inú štartovaciu čiaru. Všeobecne ale to treba brat tak, že ľudia veľmi neriešia, čo povedia. Potrebujú len mlieť hubami a je im jedno, čo odtiaľ vychádza a že to môže niečo spôsobiť.

ankare
20. sep 2023

Gratulujem, buďte zdravi! ❤️

petko81
20. sep 2023

Ja by som povedala že neviem čo to bude.a koniec
debaty.co druhých do toho ak keby ste mali 10 chlapcov sú to vaše deti.vy ich budete vychovávať.
A blahoželám