Nepoznaná sesternica

16. sep 2023

Môj strýko mal dcéru adoptovanú inou rodinou. Sme v rovnakom veku. Dostala som na ňu kontakt až teraz pri dedičstve. Neviem či by som ju mala vyhľadať, kontaktovať, vy by ste chceli mať kontakt s povodnou rodinou aj keď teda už len vzdialený, cez sesternicu?

simona20201309
16. sep 2023

Samozrejme, že áno

maminkadeticiek
16. sep 2023

Urcite by som ju kontaktovala.Povedala jej kto si,a ze ak by mala zaujem mozete sa niekedy stretnut,na zaciatok napriklad na kave.A nechaj to na nu ako sa rozhodne.

deti95060810
16. sep 2023

nie...načo.

autor
16. sep 2023

@deti95060810 niektorí ľudia môžu mať v sebe otázky na minulosť, napríklad preto. Ale tak je pravda, že sesternica je už taká vzdialenejšia rodina.

asined88
16. sep 2023

A vie tá sesternica že je adoptovana? Aby to zrazu nebolo pre ňu prekvapenie z vašej strany.

stanulienkat
16. sep 2023

Nie, nechcela. Je to obrovský zásah do súkromia, taketo nevyžiadané kontaktovanie. Nevieš, co môžes spôsobiť v tej rodine. Nehas, čo ťa nepáli. Ak by mala otázky z minulosti, tak by sa ich snažila dohľadať sama. Happy-endy bývajú len v románoch.

zuza265
16. sep 2023

Ja suhlasim s babami co pisu, ze asi by som si najskor zistila, ci sesternica vie, ze je adoptovana a ine info okolo toho. Mozno skusit sa opytat jej rodicov. Neviem. Oni si ju adoptovali, ked bola vacsia? Alebo ako to viete kde je kam sla?

autor
16. sep 2023

@asined88 áno vie, veď teraz dedila po otcovi.

vanilkovazmrzka
16. sep 2023

Ja ano. Ale to sa neda urcit, ci aj ona je z tych, co by mala zaujem. Co ak vobec nevie, ze nejaka taka rodina existuje? Co ak zije s tym, ze jej rodicia su jej biologicki rodicia?

vanilkovazmrzka
16. sep 2023

Tak ked to vie, kontaktuj ju. V najhorsom pripade ta odmietne a budete zit tak ako doteraz 🙂

autor
16. sep 2023

@vanilkovazmrzka nežije s tým. Teraz bola u mojej babky si prevziať kľúče od bytu, po jej synovi...

zuza265
16. sep 2023

Tak potom to skus🙂 a uvidis … ako sa stavia voci babke? Alebo inej vasej rodine? Ocividne ich uz teda spoznala. A ono ked si ju adoptuje niekto iny, tak je normalne dedicom bio otca?

joannita
16. sep 2023

Autorka, ked bola adoptovana, tak urcite nededí po biologickom otcovi. Po pravnej stranke nemaju nic spolocne. Ona bude dedic len po adoptivnych rodicoch.
Ak teda je zahrnuta v dedicskom konani, tak nebola adoptovana, ale asi len u pestunov.

autor
16. sep 2023

@joannita tak áno len u pestúnov. Ja neviem presne ako to bolo, pre mňa ako dieťa to bolo to isté proste "adoptovaná". Ale hej máš pravdu bude to ako píšeš, lebo bio otec ju bol pozrieť ešte u tejto rodiny keď bola malá.

januska12323
16. sep 2023

Ona kontakt má, keď bude mať záujem ozve sa sama.

joannita
16. sep 2023

Jasne chapem. Cize musi vediet ze rodina v ktorej vyrastala nieje jej biologicka (kedze sa niektore pytali ci to vie)

thereisabear
16. sep 2023

Kľudne jej napíš a zvyšok nechaj na ňu.

stanulienkat
16. sep 2023

To znamená, že keď si bola pre kľúče u babky, tak asi tuší, že má nejakú rodinu. Keby mala záujem, tak vás už bude dávno kontaktovať.

zuza265
16. sep 2023

@joannita presne mi to vrtalo hlavou, ze ako to ze dedi… vdaka za objasnenie

mikadooo
16. sep 2023

Asi by som ju kontaktovala, nech vie, že existujem.

autor
16. sep 2023

@stanulienkat tak ona sa vraj pýtala babky že či môže ešte prísť niekedy, ale tak vieš ako to je asi, si predstaviť sa hlásiť u starej senilnej 90 ročnej babky. Tiež by som sa veľmi k nej nehlásila, keď ju nepoznám a moc s ňou už nepokecam.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
16. sep 2023

Nie, v podstate je to cudzí človek.

joannita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
16. sep 2023

@monsterablue lebo celá rodina je stratený prípad, alkoholici a podobne.

autor
16. sep 2023

@joannita ja mám ten pocit tiež, že som nechcena, nakoľko otca nepoznám, nejaký ženáč, a mama sa ku mne pekne nesprávala.

marikaan
16. sep 2023

Už jej napíš a daj nám vedieť.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anketkarka
17. sep 2023

Určite by som napísala a nech sa rozhodne sama. Však je pekné vedieť, že aj v bio rodine má o mňa niekto záujem.